Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,367 εγγεγραμμένα μέλη και 2,454,606 μηνύματα σε 77,785 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 341 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σημαιοφόροι

Thunder (Γιάννης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Thunder έγραψε: στις 12:56, 21-10-07:

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής : Ο μαθητής/τρια με το μεγαλύτερο Μέσο Όρο της Β' Λυκείου παίρνει τη σημαία και στις 2 παρελάσεις ή την παίρνει τον Οκτώβρη αλλά για να την ξαναπάρει και το Μάρτιο πρέπει να έχει το μεγαλύτερο Μέσο Όρο στο Α' Τετράμηνο της Γ' Λυκείου;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

mostel (Στέλιος)

Φοιτητής

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

O mostel έγραψε: στις 13:00, 21-10-07:

To πρώτο
Παράθεση

Mafiozos_16 (Κώστας)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 70 μηνύματα.

O Mafiozos_16 έγραψε: στις 13:01, 21-10-07:

:iagree::iagree::iagree::iagree:
Παράθεση

Thunder (Γιάννης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Thunder έγραψε: στις 13:02, 21-10-07:

Ευχαριστώ mostel
Παράθεση

mostel (Στέλιος)

Φοιτητής

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

O mostel έγραψε: στις 13:11, 21-10-07:

Τίποτα
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Φοιτητής

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 17:41, 21-10-07:

Στο σημείο αυτό θα ήθελα να αναφέρω και ποιος είναι σημαιοφόρος στο 1ο Ενιαίο Λύκειο Κιλκίς.mostel: για ποιον χτυπάει η καμπάνα;
Παράθεση

mostel (Στέλιος)

Φοιτητής

O mostel έγραψε: στις 17:53, 21-10-07:

Παράθεση

ilianna

Φοιτητής

H ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 298 μηνύματα.

H ilianna oleee έγραψε: στις 21:14, 27-10-07:

By the way, συγχαρητήρια Στέλιο!:no1:
Παράθεση

mostel (Στέλιος)

Φοιτητής

O mostel έγραψε: στις 15:34, 29-10-07:

Ευχαριστώ Ηλιάννα
Παράθεση

nina

Μαθητής Γ' λυκείου

H nina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H nina έγραψε: στις 14:19, 30-10-07:

συγχαρητήρια κι από εμένα βρε!!!πάντα επιτυχίες....και με το καλό να περάσεις κι όπου θες του χρόνου!!!
Παράθεση

debbie+mary (Μαρία)

Νεοφερμένος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H debbie+mary Γειά χαρά σε όλους!!! έγραψε: στις 15:38, 20-09-10:

Θα ήθελα τη βοήθειά σας όποιος και αν γνωρίζει κάτι. Έχω μια κόρη που είναι ΣΤ΄Δημοτικού και πέρυσι πήρε σε όλα τα μαθήματα και σε όλα τα τρίμηνα 10 (καθαρό). Το ίδιο ακριβώς συνέβη και με έναν συμμαθητή της. Μόνο λοιπόν αυτοί οι δύο μαθητές ήταν άριστοι καθόλη τη σχολική χρονιά. Ομως ο Διευθυντής ισχυρίζεται ότι πρέπει να μπουν σε κλήρωση μαζί με άλλους 4-5 συμμαθητές τους που είχαν ένα 9 σε κάποιο μάθημα γιατί ο μέσος όρος αυτών βγάζει 10 ( δηλ. 9,8 ). Τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Η εγκύκλιος αναφέρει και το κλασματικό μέρος του Μ.Ο. υπολογίζεται για το θέμα της σημαίας. Πώς πρέπει να ενεργήσω? Ξέρει κανείς? Σας έχει ξανασυμβεί ή έχετε ξανακούσει κάτι ανάλογο? Σας ευχαριστώ πολύ...
14
4
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 15:48, 20-09-10:

Παρ'οτι δεν απαντώ άμεσα στο ερώτημά σας, είναι τόσο σημαντικό να μπει στη σημαία (γιατί πρώτη γυμνασίου θα είναι απλά παραστάτης, όχι σημαιοφόρος) η κόρη σας; Θα μπειτε σε μια διαδικασια αντιπαραθεσης η οποια πιθανοτατα να οδηγησει σε αντιπαθειες προς το προσωπο της κορης σας, δε νομιζω πως αξιζει να κανετε σκηνη για κατι τοσο μικρο και πραγματικα ασημαντο.

Θάλεια

Φοιτητής

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 15:48, 20-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από debbie+mary
Θα ήθελα τη βοήθειά σας όποιος και αν γνωρίζει κάτι. Έχω μια κόρη που είναι ΣΤ΄Δημοτικού και πέρυσι πήρε σε όλα τα μαθήματα και σε όλα τα τρίμηνα 10 (καθαρό). Το ίδιο ακριβώς συνέβη και με έναν συμμαθητή της. Μόνο λοιπόν αυτοί οι δύο μαθητές ήταν άριστοι καθόλη τη σχολική χρονιά. Ομως ο Διευθυντής ισχυρίζεται ότι πρέπει να μπουν σε κλήρωση μαζί με άλλους 4-5 συμμαθητές τους που είχαν ένα 9 σε κάποιο μάθημα γιατί ο μέσος όρος αυτών βγάζει 10 ( δηλ. 9,8 ). Τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Η εγκύκλιος αναφέρει και το κλασματικό μέρος του Μ.Ο. υπολογίζεται για το θέμα της σημαίας. Πώς πρέπει να ενεργήσω? Ξέρει κανείς? Σας έχει ξανασυμβεί ή έχετε ξανακούσει κάτι ανάλογο? Σας ευχαριστώ πολύ...
+ εγώ στο δημοτικό ειχα τον υψηλοτερο βαθμο (σε ολα τα μαθηματα 10) + παρ'ολα αυτα η σημαια -επειτα απο κληρωση- δωθηκε σε ενα μαθητη που ειχε +8+9 στον ελεγχο...
Δεν γνωριζω αν γινεται κατι...Σε εμας παντως ετσι το ειχαν αφησει αν και ειναι λιγο αδικο!
4
Παράθεση

fan(aticos) fan

Νεοφερμένος

Ο fan(aticos) fan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O fan(aticos) fan έγραψε: στις 15:52, 20-09-10:

σε εμάς όσοι είχαν καθαρό 10 έμπαιναν στην κλήρωση για σημαιοφόρος και όσοι είχαν 9,7-9,8-9,9 στην κλήρωση για παραστάτης.
Παράθεση

panabarbes (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 201 μηνύματα.

O panabarbes έγραψε: στις 16:26, 20-09-10:

Σε εμάς είχαμε πολλούς μαθητές με καθαρό βαθμό 10,οπότε όταν πήγαμε ΣΤ' δημοτικού κάναμε κλήρωση μεταξύ μας (ο 1ος της κλήρωσης μπήκε σημαιοφόρος,οι επόμενοι 5 παραστάτες και ο τελευταίος κατάθεση στεφάνου).

Καταλαβαίνω ότι θέλετε να καμαρώσετε την κόρη σας στην σημαία,αλλά βρίσκομαι και εγώ σε μία ενδιάμεση θέση,όπως η Αλεξάνδρα.Δηλαδή,είναι τιμή ένα παιδί να κρατάει την σημαία του σχολείου του στην παρέλαση,αλλά ακόμα και αν δεν βγει στην κλήρωση,δεν πειράζει.Είναι πολύ μικρής βαρύτητας-κατά την γνώμη μου πάντα-ένα τέτοιο θέμα ώστε να δημιουργηθούν αντιπαραθέσεις μεταξύ παιδιών,γονέων και διευθυντή.Όσον αφορά αυτό που σας είπε ο διευθυντής,όντως έτσι γίνεται..

Αυτά από εμένα
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Φοιτητής

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων ΤΕΙ Λάρισας και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 16:29, 20-09-10:

ημουν σημαιοφορος στην εκτη δημοτικου, γιατι ημουν η μονη με καθαρο 10 στη ταξη μου, υπηρχαν δυο κοπελες με 9,9 και ενα αγορι με 9,8 αλλα δεν εγινε κληρωση. αν γινοταν η μαμα μου θα εσπαγε το γραφειο του διευθυντη βασικα.

στο αλλο τμημα απο το δικο μου, εγινε κληρωση παρολο που υπηρχε και ενα παιδι με 9,8. ειχε γινει φασαρια θυμαμαι με εκεινο το τμημα.
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,887 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 16:31, 20-09-10:

Σε εμάς ο Γυμναστής (ο δάσκαλος μας έβαζε στους μισούς όλους 10) είχε βάλει σε όλους 9 εκτός από έναν που του είχε βάλει 10 (που ήταν γιος ενός δασκάλου). Πήρε τη σημαία χωρίς κλήρωση. Είχε φάει τόσο δούλεμα και ειρωνικά χειροκροτήματα στις πρόβες που (προς τιμή του) τελικά ζήτησε από το διευθυντή να μην πάρει τη σημαία.
1
1
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 16:35, 20-09-10:

Sorry τωρα καταλαβα πως μπηκε εκτη ταξη, νομιζα πως εμπαινε α' γυμνασιου. Μμμμ, σιγα, κι εγω ημουν η μονη με ολα 10 και οι αλλοι ειχαν και 9 και λογω κληρωσης εχασα τη σημαια. Δεν με ειδα να μου εμεινε τραυμα
3
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,130 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 16:36, 20-09-10:

Σε εμάς εγώ τα είχα όλα 10 και μία άλλη κοπέλα είχε ένα 9 και τον Οκτώβριο την είχα εγώ ενώ το Μάρτιο η άλλη κοπέλα.
Γενικά όμως συμφωνώ με την Αλεξάνδρα, δε χρειάζεται να δημιουργηθεί ένταση παρόλο που είναι άδικο.
Παράθεση

panabarbes (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 201 μηνύματα.

O panabarbes έγραψε: στις 16:36, 20-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
ημουν σημαιοφορος στην εκτη δημοτικου, γιατι ημουν η μονη με καθαρο 10 στη ταξη μου, υπηρχαν δυο κοπελες με 9,9 και ενα αγορι με 9,8 αλλα δεν εγινε κληρωση. αν γινοταν η μαμα μου θα εσπαγε το γραφειο του διευθυντη βασικα.

στο αλλο τμημα απο το δικο μου, εγινε κληρωση παρολο που υπηρχε και ενα παιδι με 9,8. ειχε γινει φασαρια θυμαμαι με εκεινο το τμημα.
Κάτι τέτοια κάνουν κάποιοι γονείς και δίνουν λάθος παράδειγμα στα παιδιά τους..
Μαμάδες (κυρίως) αλλά και μπαμπάδες αγωνιούν να δουν το παιδί τους να βγάζει καλό βαθμό για να πάρει την σημαία τώρα,το απουσιολόγιο αύριο κ.ο.κ.
Ουσιαστικά χάνεται όλο το νόημα του σχολείου,όπου τα παιδιά βάζουν σκοπό να βγάλουν 20 και να γίνουν απουσιολόγοι και σημαιοφόροι..

ΥΓ:Ό,τι είπα χωρίς παρεξήγηση στο πρόσωπο του δημιουργού του θέματος και στην λοβ ειντζελ
ΥΓ2:Σόρρυ για το οφτοπικ
4
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    hirasawayui