Γ' Λυκείου: Τι αλλάζει στη ζωή μου;

annapav.kal

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
ρε παιδια εγω γιατι ειχα ελευθερο χρονο???δε θυμαμαι να πιεστικα καθολου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
ρε παιδια εγω γιατι ειχα ελευθερο χρονο???δε θυμαμαι να πιεστικα καθολου...
Κ γω μια απ'τα ιδια.νταξει δεν εβγαινα βεβαια οπως παλιοτερα που γυρνουσα πολυυυ αργα(παρασκευοσαββατα)ουτε πηγαινα καθημενρινα για καφε με την παρεα,κ κουραζομουν καποιες φορες αλλα δεν ηταν με τπτ τοσο...τραγικα οσο νομιζα κ τα περιεγραφαν.ηταν απλα λιγο πιο δυσκολη μαθητικη χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annapav.kal

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Κ γω μια απ'τα ιδια.νταξει δεν εβγαινα βεβαια οπως παλιοτερα που γυρνουσα πολυυυ αργα(παρασκευοσαββατα)ουτε πηγαινα καθημενρινα για καφε με την παρεα,κ κουραζομουν καποιες φορες αλλα δεν ηταν με τπτ τοσο...τραγικα οσο νομιζα κ τα περιεγραφαν.ηταν απλα λιγο πιο δυσκολη μαθητικη χρονια.

βασικα δεν αντεχες να βγαινεις μεχρι αργα γιατι κουραζοσουν μονο και μονο απ το φροντιστηριο και το σχολειο...δεν ειναι τραγικη η κατασταση!!!γιατι πανικοβαλουν καποιοι τοσο πολυ τους μαθητες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
βασικα δεν αντεχες να βγαινεις μεχρι αργα γιατι κουραζοσουν μονο και μονο απ το φροντιστηριο και το σχολειο...δεν ειναι τραγικη η κατασταση!!!γιατι πανικοβαλουν καποιοι τοσο πολυ τους μαθητες??
Α μπραβο...πολλες φορες ηθελα να κατσω τα σαββατοβραδα πιο πολυ αλλα δεν γινοταν,εκλειναν τα ματια μου απο την κουραση!!!ελα μου ντε γιατι τους τρομοκρατουν?κ αυτοι που το κανουν ειναι κυριως καθηγητες κ οχι ατομα που εδωσαν προσφατα.εμενα πχ μου ελεγαν δεν θα προλαβαινεις να ανοιγεις pc ή τηλεοραση.ε,φετος ειδα οσο τηλεοραση δεν εχω δει σε ολη μου τη ζωη(παρολο που γενικα δεν εβλεπα πολυ παλιοτερα)κ δεν υπηρξε μερα που δεν μπηκα στο internet!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annapav.kal

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Α μπραβο...πολλες φορες ηθελα να κατσω τα σαββατοβραδα πιο πολυ αλλα δεν γινοταν,εκλειναν τα ματια μου απο την κουραση!!!ελα μου ντε γιατι τους τρομοκρατουν?κ αυτοι που το κανουν ειναι κυριως καθηγητες κ οχι ατομα που εδωσαν προσφατα.εμενα πχ μου ελεγαν δεν θα προλαβαινεις να ανοιγεις pc ή τηλεοραση.ε,φετος ειδα οσο τηλεοραση δεν εχω δει σε ολη μου τη ζωη(παρολο που γενικα δεν εβλεπα πολυ παλιοτερα)κ δεν υπηρξε μερα που δεν μπηκα στο internet!

ελα ντε?κι εγω εβλεπα καθε μερα τηλεοραση παρολο που μου ειχαν πει οτι δε θα προλαβαινα...βεβαια στην κατευθυνση μου (θεωρητικη) ηταν περισσοτερο ψυχολογικος ο πολεμος...μα να σε βαζουν να αποστηθιζεις ολη την υλη στην ιστορια την εισαγωγη στα αρχαια και τη βιολογια???και μονο που τα σκεφτοσουν κουραζοσουν και αγχωνοσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
εγω γενικα δεν πολυεβγαινα..ελευθερο χρονο ειχα αλλα επειδη ημουν κουρασμενη και βαριομουν να ετοιμαστω και να ξε-ετοιμαστω..προτιμουσα να κατσω σπιτι και να δω καμια ταινιουλα..:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
ρε παιδια εγω γιατι ειχα ελευθερο χρονο???δε θυμαμαι να πιεστικα καθολου...

Ναι αλλά έχει να κάνει και με τους στόχους που έχει κανείς....
Τα βγάζεις εύκολα τα 17 χιλιάρικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Εγώ τολμώ να πω πως είχα αρκετό ελεύθερο χρόνο, πριν το Πάσχα τουλάχιστον. Κάθε βράδυ παρασκευοσαββατοκύριακο έξω => club/καφέ/βόλτες/σινεμά κτλ. Όσο για το πρόγραμμα:

Κατ' αρχήν ήμουν θετική. Φροντιστήρια(13 ώρες όλα ιδιαίτερα) έβαλα Δευτέρα-Παρασκευή και όχι Σάββατο και Κυριακή. Διάβαζα 10-2 και 3-7 το Σάββατο και την Κυριακή κατά μέσο όρο. Μέσα στη βδομάδα(Δευτέρα-Παρασκευή) διάβαζα ΜΑΞ 8-9 ώρες. Επιβαλόταν καμιά βόλτα σε καφετέρια/νετ-καφέ κάνα 2-3 μέρες το βράδυ μετά το φροντιστήριο. Για γκέιμινγκ δεν το συζητώ έπαιζα κάθε μέρα, κάνα 2ωρο μιας και κοιμάμαι ελάχιστα 4-5 ώρες. Οπότε μετά τις 12 καθιερωμένο το πισι. Μερικές φορές αν δεν προλάβαινα έκανα καμιά άσκηση μαθηματικά/φυσική στο σχολείο στην ώρα των θρησκευτικών π.χ.:P

Βέβαια ντάξει μέχρι τα Χριστούγεννα ήταν πιο χαλαρά τα πράγματα. Το ζόρι αρχίζει από το Πάσχα και μετά που συνειδητοποιείς ότι δίνεις Πανελλαδικές.

Το κλειδί είναι να μην χαραμίζεις άδικα το σαββατοκύριακο και το συστηματικό διάβασμα, καθώς και οι γερές επαναλήψεις Χριστούγεννα-Πάσχα.

Έχοντας δώσει Πανελλαδικές πλέον δεν είναι και τόσο τρομερά τα πράγματα και ΠΟΤΕ δεν πρέπει να αγχωθείς, ειδικά στο τέλος.

Δατς ολ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Εγώ τολμώ να πω πως είχα αρκετό ελεύθερο χρόνο, πριν το Πάσχα τουλάχιστον. Κάθε βράδυ παρασκευοσαββατοκύριακο έξω => club/καφέ/βόλτες/σινεμά κτλ. Όσο για το πρόγραμμα:

Κατ' αρχήν ήμουν θετική. Φροντιστήρια(13 ώρες όλα ιδιαίτερα) έβαλα Δευτέρα-Παρασκευή και όχι Σάββατο και Κυριακή. Διάβαζα 10-2 και 3-7 το Σάββατο και την Κυριακή κατά μέσο όρο. Μέσα στη βδομάδα(Δευτέρα-Παρασκευή) διάβαζα ΜΑΞ 8-9 ώρες. Επιβαλόταν καμιά βόλτα σε καφετέρια/νετ-καφέ κάνα 2-3 μέρες το βράδυ μετά το φροντιστήριο. Για γκέιμινγκ δεν το συζητώ έπαιζα κάθε μέρα, κάνα 2ωρο μιας και κοιμάμαι ελάχιστα 4-5 ώρες. Οπότε μετά τις 12 καθιερωμένο το πισι. Μερικές φορές αν δεν προλάβαινα έκανα καμιά άσκηση μαθηματικά/φυσική στο σχολείο στην ώρα των θρησκευτικών π.χ.:P

Βέβαια ντάξει μέχρι τα Χριστούγεννα ήταν πιο χαλαρά τα πράγματα. Το ζόρι αρχίζει από το Πάσχα και μετά που συνειδητοποιείς ότι δίνεις Πανελλαδικές.

Το κλειδί είναι να μην χαραμίζεις άδικα το σαββατοκύριακο και το συστηματικό διάβασμα, καθώς και οι γερές επαναλήψεις Χριστούγεννα-Πάσχα.

Έχοντας δώσει Πανελλαδικές πλέον δεν είναι και τόσο τρομερά τα πράγματα και ΠΟΤΕ δεν πρέπει να αγχωθείς, ειδικά στο τέλος.

Δατς ολ!

Δεν ξέρεις πόσο τυχερός είσαι που σου φτάνουν 4-5 ώρες ύπνου! Εγώ αν δεν κοιμηθώ 7-8 ώρες την επόμενη μέρα είμαι σα ζόμπι:jumpy:. Έτσι ο χρυσός μου κανόνας στο διάβασμα ήταν "ό'τι κάνω μέχρι τις 9". Μετά οπωσδήποτε τρεις ωρίτσες χαλάρωση-βόλτα-καφέ και ύπνος. Το ζήτημα είναι να αξιοποιείς σωστά κάθε λεπτό που διαβάζεις. Εμένα ειδικά με βοήθησε φοβερά το να κρατάω σημειώσεις ενώ διάβαζα, ουσιαστικά δηλαδή να ξαναγράφω κάθε βιβλίο χωρίς τα περιτά παραδείγματα και με κουκίδες/βελάκια κλπ. ώστε να διαβάζεται ευκολότερα. Η δυσκολότερη εποχή ήταν από τις διακοπές του Πάσχα και μέχρι τις εξετάσεις, που διάβαζα κάθε μέρα 10-1/2 το μεσημέρι και 5-8/9 το βράδυ. Μετά από αυτό, οι πανελλήνιες μου φάνηκαν σαν λύτρωση:D!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δεν ξέρεις πόσο τυχερός είσαι που σου φτάνουν 4-5 ώρες ύπνου! Εγώ αν δεν κοιμηθώ 7-8 ώρες την επόμενη μέρα είμαι σα ζόμπι:jumpy:
Και εγω ετσι ειμαι ρε γαμωτο.Αν με αφησεις παιζει να κοιμηθω και 12ωρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Και εγω ετσι ειμαι ρε γαμωτο.Αν με αφησεις παιζει να κοιμηθω και 12ωρο...
Μια απ' τα ιδια. Για να αποδωσω πρεπει να εχω κοιμηθει τουλαχιστον 9-10 ωρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Μια απ' τα ιδια. Για να αποδωσω πρεπει να εχω κοιμηθει τουλαχιστον 9-10 ωρες...
+10000:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ok, πολλά θα αλλάξουν, πολύωρο διάβασμα, με το οποίο δεν έχω πρόβλημα, προφανώς θα είναι περισσότερο απ'ότι στη β'... Και με τις βόλτες εντάξει, θα βγαίνω πιο αργά, ή θα νοικιάζω ταινίες κλπ. Μπορώ όμως να πηγαίνω για τρέξιμο κλπ για να εκτονώνομαι? Μία ώρα κάθε μέρα ξέρω 'γω? Ή θα κουράζομαι πιο πολύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
μπορω να σου πω κανσασ οτι εγω φετοσ εκανα ενα χομπι [αρκετα απαιτητηκο ]6ωρεσ την εβδομαδα
ΟΛΑ ΚΑΛΑ
ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ[σε εμενα τουλαχιστον]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ ανησυχώ για το πώς θα είναι οι ώρες,για το πότε θα διαβάζω,γενικά για το πώς θα διαμορφωθεί το πρόγραμμά μου :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ok, πολλά θα αλλάξουν, πολύωρο διάβασμα, με το οποίο δεν έχω πρόβλημα, προφανώς θα είναι περισσότερο απ'ότι στη β'... Και με τις βόλτες εντάξει, θα βγαίνω πιο αργά, ή θα νοικιάζω ταινίες κλπ. Μπορώ όμως να πηγαίνω για τρέξιμο κλπ για να εκτονώνομαι? Μία ώρα κάθε μέρα ξέρω 'γω? Ή θα κουράζομαι πιο πολύ?
Κι εγω το σκεφτομουν αυτο ειναι η αληθεια και αν οχι καθε μερα εστω 3-4 φορες την εβδομαδα για εκτονωση ρε παιδι μου.

Ενταξει δεν ξερω ας μας πουν και οι μεγαλυτεροι,απλα δεν θελω μεσα σε αυτο το χρονο να αφησω ολες μου τις συνηθειες η πραγματα που με κανουν να νιωθω καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Μια απ' τα ιδια. Για να αποδωσω πρεπει να εχω κοιμηθει τουλαχιστον 9-10 ωρες...

Ειδικά ο μεσημεριανός ύπνος μου χρειάζεται απαραίτητα διότι μετά δεν την παλεύω....δεν ξέρω αν είναι θέμα συνήθειας αλλά θέλω τουλάχιστον 1,5 ώρες μεσημεριανού ύπνου.

Πολύ ανησυχώ για το πώς θα είναι οι ώρες,για το πότε θα διαβάζω,γενικά για το πώς θα διαμορφωθεί το πρόγραμμά μου :hmm:

:(:no1:
Θα τα καταφέρουμε...μην αγχώνεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
ωραια ολα αυτα....αλλα...για καποιον που θελει να πιασει 19.000 μορια...(για οδοντιατρικη) τι εχετε να πειτε??? πχ αλλο δν ισχυει για καποιον π θελει 15.000μ αλλο για καποιον π θελει 17.000μ κ αλλο γ καποιον π θελει 19.000μ?????????????? αν μπορειτε αναφερετε κ παραδειγματα! (παιδιων π εβγαλαν 19.000+ μορια...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Oι ώρες δεν πάνε με τα μόρια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annapav.kal

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Oι ώρες δεν πάνε με τα μόρια:)

βασικα ναι...το οτι διαβαζεις πολλες ωρες δε σημαινει απαραιτητα οτι θα βγαλεις 19000 μορια...αυτο εξαρταται απο πολλους παραγοντες...ξερω παιδια που διαβαζαν περισσοτερες ωρες απο εμενα και τελικα δεν εγραψαν τοσο καλα οσο εγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top