Γ' Λυκείου: Τι αλλάζει στη ζωή μου;

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγώ κάτι.Πότε γίνονται πιεστικά τα πράγματα?:P
Φλεβάρη-Μάρτη μας κόβω να έρχεται το αμόκ. Εκεί θα κριθεί ποιος έχει δυνάμεις και ποιος θα τα παίξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
εσυ κατσε διαβασε 15 ωρες.
και δεν εισαι ικανος ουτε στο ελαχιστο να με κρινεις ως μαθητη.

τωρα το ειδα αυτο...

γιατι να μην ειμαι ικανος; Γ'Λυκειου δεν παω κι εγω;

Εγω παντως δε διαβαζω παραπανω απο οσο πρεπει να διαβαζω για το φροντιστηριο και το σχολειο, και αυτο ειναι 5+ ωρες την ημερα (ασκησεις + διαβασμα) και 8+ ωρες το Σαββατοκυριακο! Αν εσενα σου φτανουν 2 ωρες καθημερινα για να βγαλεις 2 αγνωστα, 5 σελιδες ασκησεις γραμματικης η συντακτικου, να συνταξεις ακομα 3 αγνωστα, να διαβαζεις σχολια και μεταφραση γνωστου, να μαθεις το μαθημα της ιστοριας, να κανεις εκθεση η περιληψη και ασκησεις, να διαβασεις την αναλυση στα κειμενα η να κανεις ασκησεις στα λατινικα και να διαβασεις και για το σχολειο, πες το τον τροπο και τοτε σε παραδεχομαι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
τωρα το ειδα αυτο...

γιατι να μην ειμαι ικανος; Γ'Λυκειου δεν παω κι εγω;

Εγω παντως δε διαβαζω παραπανω απο οσο πρεπει να διαβαζω για το φροντιστηριο και το σχολειο, και αυτο ειναι 5+ ωρες την ημερα (ασκησεις + διαβασμα) και 8+ ωρες το Σαββατοκυριακο! Αν εσενα σου φτανουν 2 ωρες καθημερινα για να βγαλεις 2 αγνωστα, 5 σελιδες ασκησεις γραμματικης η συντακτικου, να συνταξεις ακομα 3 αγνωστα, να διαβαζεις σχολια και μεταφραση γνωστου, να μαθεις το μαθημα της ιστοριας, να κανεις εκθεση η περιληψη και ασκησεις, να διαβασεις την αναλυση στα κειμενα η να κανεις ασκησεις στα λατινικα και να διαβασεις και για το σχολειο, πες το τον τροπο και τοτε σε παραδεχομαι ;)
Θετικη ειναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ε και τι σημαίνει;Ότι έχουν λιγότερη ύλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγώ κάτι.Πότε γίνονται πιεστικά τα πράγματα?:P
πλακα με κανεις;;:P
Εμενα με εχουν πατησει ολοι από το λαιμο απο τωρα.:(
Εχω τοσα νευρα απο τους καφεδες που σφαζω ανθρωπο στο γονατο και δεν ιδρωνω ρουπι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
πινε τσάι καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Θετικη ειναι:P
Ε, και; Ανάλογο κόπο, λογικά, δεν πρέπει να καταθέτουν και οι δύο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Ε, και; Ανάλογο κόπο, λογικά, δεν πρέπει να καταθέτουν και οι δύο;
Θετικη-Τεχνολογικη θελει λιγοτερο διαβασμα απο θεωρητικη ειδικα αν σου κοβει και λιγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Tι λες ωρέ τεμπέλη;Και να σου κόβει και αρκετά λέω εγώ θα έχεις από ένα μάθημα παπαγαλίας σίγουρα(αοδε ή βιολογία).Αλλά και πάλι έχω την εντύπωση ότι είναι πολύ σφιχτά ειδικά στον όγκο των ασκήσεων των μαθηματικών κυρίως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Tι λες ωρέ τεμπέλη;Και να σου κόβει και αρκετά λέω εγώ θα έχεις από ένα μάθημα παπαγαλίας σίγουρα(αοδε ή βιολογία).Αλλά και πάλι έχω την εντύπωση ότι είναι πολύ σφιχτά ειδικά στον όγκο των ασκήσεων των μαθηματικών κυρίως.
Kοίτα, με ένα σωστό και συστηματικό καθημερινο διάβασμα όλα βγαίνουν μια χαρά (4-5 ώρες είναι αρκετές). Οσο για τα μαθηματικά άμα έχεις ένα βοήθημα το οποίο έχει ασκήσεις από όλα τα είδη τότε δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Πάντως, όλα είναι θέμα καλού προγραμματισμού αλλά και θέλησης, δλδ όταν κάθεσαι να διαβάσεις πρέπει να είσαι συγκεντρομένος σε αυτό που διαβάζεις και όχι π.χ. να αγναντεύεις έξω από το παράθηρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ε ναι αυτό λέω και εγώ...Για τον blacksheep κυρίως που είπε για ένα 2ωρο μόνο.Τώρα μου φαίνεται λίγο.Του χρόνου ίσως αλλάξω γνώμη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Εγω παντως το ξαναλεω:PΟι τεχνολογικοι και οι θετικοι διαβαζουν λιγοτερου απο τους θεωρητικους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Υποκειμενικά είναι βρε παιδιά.Για κάποιους αρκεί το 2 ωρο.Απλά υπάρχει η λανθασμένη νοοτροπία πως η θετική είναι η σουπερ παλουκοκατεύθυνση που θέλει 10 ώρες διάβασμα τη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ε δεν είναι και του ξεπέτου.Όσο χρειάζεται ο καθείς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Θετικη-Τεχνολογικη θελει λιγοτερο διαβασμα απο θεωρητικη ειδικα αν σου κοβει και λιγο...
Εγω παντως το ξαναλεω:PΟι τεχνολογικοι και οι θετικοι διαβαζουν λιγοτερου απο τους θεωρητικους...
Ότι θα άκουγα καλά λόγια και για μας τους θεωρητικούς, ομολογώ δεν το περίμενα..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Ότι θα άκουγα καλά λόγια και για μας τους θεωρητικούς, ομολογώ δεν το περίμενα..!!
δεν το λεει με την καλη εννοια.(εκτος και αν καταλαβα λαθος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω πιστευω παντως οτι με την καλη εννοια το λεει, και θα συμφωνησω κιολας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Εγω πιστευω παντως οτι με την καλη εννοια το λεει
ελα τωρα.πες αυτο που πραγματικα πιστευεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melenios

Νεοφερμένος

Ο melenios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
δεν αλλαζει τιποτα απλα λιγο παραπανω διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Υποκειμενικά είναι βρε παιδιά.Για κάποιους αρκεί το 2 ωρο.Απλά υπάρχει η λανθασμένη νοοτροπία πως η θετική είναι η σουπερ παλουκοκατεύθυνση που θέλει 10 ώρες διάβασμα τη μέρα.


Α δεν είναι; :P

Πάντως, 2ώρο διάβασμα μου φαίνεται υπερβολικά ελάχιστο. 2 ώρες παίρνει να διαβασεις ΑΟΔΕ και να κάνεις 4-5 ασκήσεις απο Μπάρλα. Σοβαρό διάβασμα με 2 ώρες καθημερινά δεν γίνεται. Get over it:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top