Αλλαγή σχολής

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Puff_Daddy:
Κορίτσι μου, ξέρεις τι σημαίνει πολυτεχνείο;;

α)Πολυτεχνείο είναι μόνο το Μετσόβιο, όλα τα άλλα είναι πολυτεχνικές σχολές. Εν τούτοις αυτό δεν έχει και τόση σημασία :P
Αν και πρώτη φορά ακούω... ακόμη και αν ισχύει γιατί είμαι σίγουρος η μόνη τους διαφορά είναι το όνομα; :confused::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
Αν και τα ειπαμε msn Mισελιο γραφω κι εδώ να σχολιάσω κα΄τι που ακούστηκε...
Ναι βρε παιδιά ο,τι επάγγελμα και να ακολουθήσεις η επιτυχία έρχεται μετά τη σχολή ,μέσα από την προσωπική σου προσπάθεια και αναζήτηση.Συμφωνώ.

Ποιός ήρθε???
Αν δεν έχεις τον γνωστό να σε βάλει σε μια καλή θέση και να σε προωθήσει άστα τα υπόλοιπα!
Όσο αφορά την αναζήτηση εκεί πέφτει πολύ κλάμα! Θέσεις που ζητάνε μεταπτυχιακά και δίνουν τον βασικό.
Μην νομίζεται ότι η σχολή είναι το δύσκολο, το πακέτο τρώς μετά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αν και πρώτη φορά ακούω... ακόμη και αν ισχύει γιατί είμαι σίγουρος η μόνη τους διαφορά είναι το όνομα; :confused::worry:

Το ότι ισχύει είναι γεγονός!
Στη Θεσσαλονίκη πχ. είμαστε "Πολυτεχνική Σχολή ΑΠΘ"
(δες το βιβλιάριο σπουδών της Λίας...;))
(μόνο για την Ξάνθη δεν είμαι 100% σίγουρος...)

Η βασική τους διαφορά είναι στα χρήματα που πέφτουν στο καθένα...
Το ΕΜΠ έχει απείρως περισσότερα λεφτά!!!
(αν και δεν νομίζω ότι έχει να κάνει μόνο με το όνομα... αλλά κυρίως με το ότι είναι Αθήνα...)

Κατά τα άλλα οι διαφορές είναι τυπικές...
ότι κάνουν οι ΕΜΠίτες κάνουμε και οι υπόλοιποι...
(με τις διαφορές που υπάρχουν πάντα από μια σχολή σε μια άλλη ακόμη και αν είναι ακριβώς ίδιου αντικειμένου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Puff_Daddy:
Κορίτσι μου, ξέρεις τι σημαίνει πολυτεχνείο;;

α)Πολυτεχνείο είναι μόνο το Μετσόβιο, όλα τα άλλα είναι πολυτεχνικές σχολές. Εν τούτοις αυτό δεν έχει και τόση σημασία :P
Δεν είναι Γιάννης, είναι Γιαννάκης. Με κάλυψε ο giostau επ'αυτου.
Κάτι τέτοια τα λένε μόνο οι ΕΜΠίτες για να νιώθουν ανώτεροι.

β)Πολύ λογικό μου ακούγεται να μη σου αρέσουν οι ηλεκτρολόγοι. Οι ηλεκτρολόγοι δεν είναι πληροφορικάριοι. Είναι μηχανικοί. Μπορείς να ξεχωρίσεις τις δύο έννοιες; Ο μηχανικός έχει βάσεις. Και όταν λέω βάσεις, αυτό πρακτικά μεταφράζεται σε κορμό μαθηματικών και φυσικής, που δεν είναι καθόλου λίγα. Το ζήτημα όμως είναι:
Ενώ ο πληροφορικάριος δεν έχει βάσεις εεε? Και τόσα μαθηματικά και φυσικές που κάνουν στο Di για βιτρίνα είναι? :rolleyes:

δ) Κάνε μηχανογραφικό και έλα Πληροφορική και Τηλεπικοινωνίες στην Αθήνα, ή στην Τρίπολη Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων. Πάντως κατά την ταπεινή μου γνώμη, οι ηλεκτρολόγοι δεν είναι για σένα. Τι σε νοιάζουν εθένα οι άλγεβρες, οι γεωμετρίες, οι συναρτήσεις πολλών μεταβλητών και η Κυματική;;;;
Τα συγκεκριμένα (εκτός ίσως απο την κυματική) που αναφέρεις υπάρχουν και στο di.
Επίσης μπορεί όντως να μην είναι οι ΗΜΜΥ για μένα αλλά όχι για τους λόγους που αναφέρεις. Ανέφερα εγώ πουθενά στο thread οτι δεν μου αρέσουν τα μαθηματικά??? :mad:

Γενικά όλο σου το μήνυμα μυρίζει υποτίμηση για το di. Κάτι που μου λέει οτι δεν τα έχεις ψάξει και πολύ καλά τα πράγματα... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ενώ ο πληροφορικάριος δεν έχει βάσεις εεε? Και τόσα μαθηματικά και φυσικές που κάνουν στο Di για βιτρίνα είναι?


Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω τη δουλειά που γίνεται στο τμήμα πληροφορικής, όχι δεν έχουν τις βάσεις που έχει ο μηχανικός!
Αντίστοιχα ούτε ο φυσικός έχει τις ίδιες βάσεις...

Στην πληροφορική θα σου μάθουν (υποτίθεται) 4-5-10-1000 πράγματα...
Στο πολυτεχνείο θα σου δώσουν τις βάσεις (πάλι υποτίθεται) για να μάθεις τα ίδια πράγματα ίσως και παραπάνω...


Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω... (ποτέ δεν ήμουν καλός στην έκθεση...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
giostau απ'όσο έχω κοιτάξει, στα θέματα που πραγματεύονται σου δίνουν περισσότερες βάσεις (πχ προγραμματισμό).
Βέβαια οι ΗΜΜΥ πραγματεύονται περισσότερα πράγματα, αδιαμφησβήτητα. Αλλά ποιότητα != ποσότητα.

Είχα δει περσι τα θέματα τους στην Ανάλυση Ι και δεν είχαν ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τα δικά μας που αρκούσε να έχεις παπαγαλίσει την ύλη. Εκει έπρεπε να ΣΚΕΦΤΕΙΣ κιόλας για να τα λύσεις. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Το ότι ισχύει είναι γεγονός!
Στη Θεσσαλονίκη πχ. είμαστε "Πολυτεχνική Σχολή ΑΠΘ"
(δες το βιβλιάριο σπουδών της Λίας...;))
(μόνο για την Ξάνθη δεν είμαι 100% σίγουρος...)

Η βασική τους διαφορά είναι στα χρήματα που πέφτουν στο καθένα...
Το ΕΜΠ έχει απείρως περισσότερα λεφτά!!!
(αν και δεν νομίζω ότι έχει να κάνει μόνο με το όνομα... αλλά κυρίως με το ότι είναι Αθήνα...)

Κατά τα άλλα οι διαφορές είναι τυπικές...
ότι κάνουν οι ΕΜΠίτες κάνουμε και οι υπόλοιποι...
(με τις διαφορές που υπάρχουν πάντα από μια σχολή σε μια άλλη ακόμη και αν είναι ακριβώς ίδιου αντικειμένου)

Και στην Ξάνθη το ίδιο ισχύει:Πολυτεχνικές Σχολές Ξάνθης.
Έχω όμως την εντύπωση ότι υπάρχει και το Πολυτεχνείο Κρήτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el-ninio

Νεοφερμένος

Ο el-ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
από συζητήσεις που έχω κάνει με καθηγητές η διαφορά του μηχανικού με τον πληροφορικάριο είναι οτι ο μεν μηχανικός βρίσκει λύση σε προβλήματα αξιοποιώντας τα εργαλεία και τη γνώση που έχει στη διάθεσή του ενώ ο πληροφορικάριος είναι επιστήμονας και καλείται να παράγει τη γνώση.;) Να είσαι σίγουρη οτι στην αγορά εργασίας η νοοτροπία του μηχανικού εκτιμάται ιδιαίτερα και στο λέω αυτό δουλεύοντας σε μεγάλη εταιρία πληροφορικής αυτή τη στιγμή.Το πτυχίο αυτό ανοίγει δρόμους αναμφίβολα. Ο λόγος που οι ΗΜΜΥ είναι τόσο ψηλά σε ζήτηση είναι το μεγάλο εύρος επιλογών που αφήνουν:clapup: .Ζούμε σε καιρούς χαλεπούς και καλό είναι κανείς να αφήνει τα πάντα ανοιχτά.Αυτό που θες να βγεις θα το καταφέρεις άνετα από τη σχολή που είσαι υπομένοντας ορισμένα μαθήματα και θα έχεις πάντα τη στήριξη του ΤΕΕ και το advantage του μηχανικού.Κρίμα να χαραμίσεις δυο χρόνια κατά τη γνώμη μου και να κλείσεις τόσες πόρτες.Όταν θα έρθει η ώρα να ψάχνεις για δουλειά θα τα δεις τα πράγματα διαφορετικά...:hmm:

Υ.Γ. Έχει διαφορά το Σχολές-Τμήματα.Για του λόγου το αληθές: https://www.tee.gr/online/epikaira/2002/2213/pg116.shtml
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από el-ninio:
από συζητήσεις που έχω κάνει με καθηγητές η διαφορά του μηχανικού με τον πληροφορικάριο είναι οτι ο μεν μηχανικός βρίσκει λύση σε προβλήματα αξιοποιώντας τα εργαλεία και τη γνώση που έχει στη διάθεσή του ενώ ο πληροφορικάριος είναι επιστήμονας και καλείται να παράγει τη γνώση.;)


α γειά σου!!!:clapup:
Αυτό ακριβώς ήθελα να πω με τις βάσεις αλλά δεν μου έβγαινε!!!!(ναι τον έχω κάψει τον εγγέφαλό μου!!!):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από el-ninio:
από συζητήσεις που έχω κάνει με καθηγητές η διαφορά του μηχανικού με τον πληροφορικάριο είναι οτι ο μεν μηχανικός βρίσκει λύση σε προβλήματα αξιοποιώντας τα εργαλεία και τη γνώση που έχει στη διάθεσή του ενώ ο πληροφορικάριος είναι επιστήμονας και καλείται να παράγει τη γνώση.;)
Mα μόνο και μόνο αυτό με κάνει να βλέπω πιο θετικά την πληροφορική :worry:
Προτιμώ το δευτερο παρά το πρώτο :fool: :redface:

Eπίσης όλα αυτά που μου λες el-ninio συνοψίζονται σε ένα "ΣΥΜΒΙΒΑΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΔΟΥΛΕΙΑ"
Μικρή δεν είμαι για να αρχίσω να συμβιβάζομαι τόσο? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Mα μόνο και μόνο αυτό με κάνει να βλέπω πιο θετικά την πληροφορική :worry:
Προτιμώ το δευτερο παρά το πρώτο :fool: :redface:


και όμως... εγώ πιστεύω ότι το δεύτερο θες!!!
απ' όσο ξέρω θες να ασχοληθείς με web-desing, σωστά;
αυτό όμως δεν είναι να δίνεις λύση σε κάποιο προβλήμα;
(κάποιος έχει πρόβλημα: θέλει ένα site
και εσύ δίνεις τη λύση: φιάχνεις το site...)

δεν είναι παραγωγή γνώσης αυτό...

παραγωγή γνώσης θα ήταν να φιάξεις τα εργαλεία τα οποία θα χρησιμοποιήσει κάποιος για να φιάξει το εν-λόγω site...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Eπίσης όλα αυτά που μου λες el-ninio συνοψίζονται σε ένα "ΣΥΜΒΙΒΑΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΔΟΥΛΕΙΑ"
Μικρή δεν είμαι για να αρχίσω να συμβιβάζομαι τόσο? ;)

Μα αυτό είναι το πρόβλημα.Ότι για να βρείς δουλεία αργότερα πρέπει να συμβιβαστείς τώρα, απλά γιατί τώρα θα πάρεις τις αποφάσεις που θα επηρεάσουν τη δουλεία σου στο μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι όμως giostau μπορεί να μου αρέσει πολύ το web design αλλά δεν σημαίνει οτι είναι το μόνο που μου αρέσει να κάνω στη ζωή μου. :)

Απο μικρή όπως είπα και πιο πάνω είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου την ακαδημαική καριέρα :redface: . Όπως έχουν τα πράγματα, αν μείνω στο ΗΜΜΥ πλέον απο αυτής της απόψεως είμαι "καμμένο χαρτί". Ενώ στη νέα σχολή αν τα πάω καλά, μπορεί και να το πετύχω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Μα αυτό είναι το πρόβλημα.Ότι για να βρείς δουλεία αργότερα πρέπει να συμβιβαστείς τώρα, απλά γιατί τώρα θα πάρεις τις αποφάσεις που θα επηρεάσουν τη δουλεία σου στο μέλλον.
Kαι θα είμαι πάντα μια καταπιεσμένη μετριότητα μιας και δεν θα κάνω αυτό που μου αρέσει αλλά απλώς θα έχω να λέω οτι τελείωσα πολυτεχνείο...
Τι ευχάριστη προοπτική :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el-ninio

Νεοφερμένος

Ο el-ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
αυτό που νομίζω οτι δεν έχεις καταλάβει είναι πως σαν γνώσεις από τις δύο σχολές μαθαίνεις τα ίδια ουσιαστικά πράγματα.Δεν τίθεται θέμα συμβιβασμού αλλά δυνατοτήτων.Εκεί που είσαι κάνεις οτι και στο ΕΚΠΑ++++:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Κι όμως giostau μπορεί να μου αρέσει πολύ το web design αλλά δεν σημαίνει οτι είναι το μόνο που μου αρέσει να κάνω στη ζωή μου. :)

Απο μικρή όπως είπα και πιο πάνω είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου την ακαδημαική καριέρα :redface: . Όπως έχουν τα πράγματα, αν μείνω στο ΗΜΜΥ πλέον απο αυτής της απόψεως είμαι "καμμένο χαρτί". Ενώ στη νέα σχολή αν τα πάω καλά, μπορεί και να το πετύχω :redface:

Θα σε απογοητεύσω...:(
επειδή και εγώ το έχω αυτό στο μυαλλό μου (όχι μόνο στο πίσω μέρος...:))
παντού είναι το ίδιο παλούκι! Μόνο σε κάνα ΤΕΙ είναι σχετικά εύκολο να μπεις πλέον!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από el-ninio:
αυτό που νομίζω οτι δεν έχεις καταλάβει είναι πως σαν γνώσεις από τις δύο σχολές μαθαίνεις τα ίδια ουσιαστικά πράγματα.Δεν τίθεται θέμα συμβιβασμού αλλά δυνατοτήτων.Εκεί που είσαι κάνεις οτι και στο ΕΚΠΑ++++:clapup:
el-ninio πιο πάνω δημοσιευσα τα μαθήματα και των 2 σχολών. Δεν περνας μια βόλτα στα πιο πάνω ποστς πριν βγάλεις τόσο εύκολα συμπεράσματα?


giostau δεν εννοώ οτι είναι πιο εύκολο εκεί, αλλά οτι εκεί θα πρέπει να ξεκινήσω απο το 0 (ή ίσως και απο το 1 μιας και θα έχω περισσότερες γνώσεις απο τα άλλα πρωτοετά) ενώ στη σχολή μου απο το -100 που το καθιστά σχεδόν αδύνατο, δεδομένου οτι δεν μου αρέσει κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
giostau δεν εννοώ οτι είναι πιο εύκολο εκεί, αλλά οτι εκεί θα πρέπει να ξεκινήσω απο το 0 (ή ίσως και απο το 1 μιας και θα έχω περισσότερες γνώσεις απο τα άλλα πρωτοετά) ενώ στη σχολή μου απο το -100 που το καθιστά σχεδόν αδύνατο, δεδομένου οτι δεν μου αρέσει κιόλας...

Θες να το εξηγήσεις λίγο αυτό, γιατί δεν το 'πιασα...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Θες να το εξηγήσεις λίγο αυτό, γιατί δεν το 'πιασα...:confused:

Eννοώ οτι στη σχολή που είμαι τώρα η επίδοση μου με τίποτα δεν με βοηθά να ακολουθήσω ακαδημαική καριέρα. Αν αποφασίσω κάτι τέτοιο θα πρέπει να κάνω τεράστια προσπάθεια και δεν νομίζω να αξίζει και τον κόπο δεδομένου οτι η σχολή δεν μου αρέσει.
Στο di αντιθέτως, ξεκινάω απο το μηδέν, να χαράξω μια νέα πορεία, και μάλιστα με περισσότερα εφόδια στην πλάτη μου απο το μέσο πρωτοετή μιας και ήδη έχω περάσει 2 χρόνια σε σχολή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα του Giostau και του El ninio,είναι πολύ σωστά αυτά που είπαν να το ξέρεις..Από κει και πέρα η επιλογή είναι δική σου..Απλά σκέψου το καλά πριν κάνεις οτιδήποτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top