[23/5/16] Φυσική Κατεύθυνσης - Νέο Σύστημα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Φιλε petrmak εδω που ειμαστε ολοι μαθητες μαλλον δεν μπορουμε να σου απαντησουμε καταλληλα.Καλυτερα πηγαινε στο ylikonet που ειναι ολοι οι φυσικοι και συζηταν τα θεματα και κατεθεσε την ερωτηση σου στο σχολιασμο των θεματων φυσικης.Το ιδιο εκανα κ γω,επειδη με αγχωσε ενας συμμαθητης απο πανω που μου ειπε οτι θα μου κοψουν ολο το ερωτημα γιατι εκανα λαθος αντικατασταση,τελικα ρωτησα 3 φυσικους και οι 3 μου ειπαν 2 μορια.Οποτε καλυτερα ρωτα και εκει να εισαι σιγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Φιλε petrmak εδω που ειμαστε ολοι μαθητες μαλλον δεν μπορουμε να σου απαντησουμε καταλληλα.Καλυτερα πηγαινε στο ylikonet που ειναι ολοι οι φυσικοι και συζηταν τα θεματα και κατεθεσε την ερωτηση σου στο σχολιασμο των θεματων φυσικης.Το ιδιο εκανα κ γω,επειδη με αγχωσε ενας συμμαθητης απο πανω που μου ειπε οτι θα μου κοψουν ολο το ερωτημα γιατι εκανα λαθος αντικατασταση,τελικα ρωτησα 3 φυσικους και οι 3 μου ειπαν 2 μορια.Οποτε καλυτερα ρωτα και εκει να εισαι σιγουρος.

Σε ευχαριστώ πολύ αυτό μάλλον θα κάνω..:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Να ρωτησω, ολοι οι μαθητες απο τα σχολεια σας τα πηγαν τοσο καλα, ή απλα εδω εχουμε μαζευτει οι διαβασμενοι; Εγω δεν μπορω να κρινω γιατι εχω μικρο τμημα.

Καμία σχέση. Πολλοί τα πήγαν άσχημα. Απλώς όσοι τα πήγαν άσχημα δεν έχουν όρεξη να μπουν στο ischool και να το πουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Προφανως υπαρχουν ατομα που τα πηγαν πολυ καλα ( για εναν καλα προετοιμασμενο και προσηλωμενο μαθητη τα θεματα ηταν ευκολα με λιγο που ασχοληθηκα και πανω στο βιβλιο και παλι, που για μενα ειναι θετικο αυτο), αλλα σιγουρα υπαρχουν και ατομα που τα πηγαν ασχημα ( επειδη δεν διαβασαν, επειδη δεν το γουσταρουν το μαθημα και το δινουν απο υποχρεωση και χιλιους αλλους λογους) και σιγουρα υπαρχουν και αυτοι που ηταν απροσεκτοι ( ειτε με ευκολα ειτε με δυσκολα, απροσεκτοι υπαρχουν παντα). Μια συμβουλη ως μεγαλυτερος στα παιδια που δινετε: Παντα να αφηνετε πισω το μαθημα που δωσατε. ΔΕΝ μπορειτε να αλλαξετε ο,τι κανατε οποτε ειναι περιττο αγχος να το σκεφτεστε ( σε βαρος των αλλων μαθηματων σας). Εχετε ολο το χρονο μετα τις εξετασεις να αγχωθειτε οσο θελετε ( μην το κανετε ομως, θα χαλασετε το καλοκαιρι σας). Ειμαι σιγουρος οτι σας το εχουν πει απειρες φορες, αν το εφαρμοσετε ομως θα γλυτωσετε απο μεγαλη ψυχολογικη κουραση. Επισης περιοριστε συζητησεις περι μαθηματων με φιλους, γνωστους, συμμαθητες, γονεις, ακομα και καθηγητες. Ο καθενας μπορει να σας γεμισει αγχος με διαφορετικο τροπο. Μιληστε για κατι ασχετο ( πχ τον τελικο του CL) για να χαλαρωσετε επι τη ευκαιρια. Οσο μπορειτε να εχετε στο μυαλο σας μονο το διαβασμα του επομενου μαθηματος , αλλα και στην απαραιτητη χαλαρωση μεταξυ των γραπτων δοκιμασιων. Αυτα τα ολιγα, καλη επιτυχια για τη φυσικη και καλη συνεχεια στον αγωνα σας ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα πάει κανείς να εκδικηθεί τα παιδιά και τις απροσεξίες τους επειδή ήταν πιο βατά θέματα, ηρεμήστε, θα κόψουν όσο κόβουν πάντα, απλά ίσως είναι περισσότερο σχολαστικοί στο να τα επισημάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanasisF

Νεοφερμένος

Ο ThanasisF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω εχθές στη φυσική έγραψα στο γ4
άρα Π=[9/16]×100% ή π=56,2% είναι οκ θα πιαστεί σωστο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αν κάνεις λάθος τον τύπο, φεύγει όλη, αν γράψεις σωστό τύπο αλλά κάνεις λάθος αντικατασταση παίρνεις τουλάχιστον τα μισά μόρια, αν κάνεις λάθος αριθμητικό χάνεις 1 το πολύ 2 μόρια. Φιλικά. Έτσι, είναι η βαθμολόγηση. ΠΑΝΤΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanasisF

Νεοφερμένος

Ο ThanasisF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Όλα ειναι σωστά απο τυπους και αποτελεσματα απλώς το (9/16)×100 είναι για την ακρίβεια 56,25% αλλά όταν έκανα τη διαίρεση την άφησα στο 56,2
Σωστο δεν ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StewieFG

Νεοφερμένος

Ο StewieFG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδιά όντως τα θέματα ήταν ευκολότερα από αυτά των τελευταίων ετών αλλά ο χαρακτηρισμός "γελοία" δεν βοηθά κανέναν. Στο σχολείο μου όλοι κάναμε μερικά λάθη, απροσεξίας κυρίως. Μην ξεχνάτε όμως και το άγχος που υπάρχει εκείνη τη στιγμή που όσο εύκολα και να είναι τα θέματα, αυξάνει κατά πολύ τις πιθανότητες λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

V@ggo$

Νεοφερμένος

Ο V@ggo$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Άναφερόμενος στον LibRib θα ηθελα να πω πως δεν προσφερεις κανενα επικοδομητικο σχολιο αυτη τη στιγμη στο forum. Προσωπικα μια ταση αυτοαναδειξης βλεπω και μειωσης των υπολοιπων . Το συγκεκριμενο λαθος λοιπον , επιβεβαιωμενο απο καθηγητες φυσικης βαθμολογικου θα κοστισει στο μαθητη 3 μορια . Οποτε θα προτιμουσα να χαρεις τα αποτελεσματα σου , χωρις να κομπαζεις εδω , και να απαντας στις τοποθετησεις του καθενος "θα στο κοψουν ολο και θα στο κοψουν ολο' οπως ηδη κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Ο πατέρας μου είναι καθηγητής. Μου είπε ότι επειδή τα θέματα ήταν πανεύκολα στη φυσική, στην διόρθωση θα είναι λίγο έως πολύ αυστηροί. Οπότε αν διαβάσατε, μην αγχώνεστε. Όσοι έγραψαν μέτρια (μέχρι 18 δλδ) θα τους πετσοκόψουν :)

Άναφερόμενος στον LibRib θα ηθελα να πω πως δεν προσφερεις κανενα επικοδομητικο σχολιο αυτη τη στιγμη στο forum. Προσωπικα μια ταση αυτοαναδειξης βλεπω και μειωσης των υπολοιπων . Το συγκεκριμενο λαθος λοιπον , επιβεβαιωμενο απο καθηγητες φυσικης βαθμολογικου θα κοστισει στο μαθητη 3 μορια . Οποτε θα προτιμουσα να χαρεις τα αποτελεσματα σου , χωρις να κομπαζεις εδω , και να απαντας στις τοποθετησεις του καθενος "θα στο κοψουν ολο και θα στο κοψουν ολο' οπως ηδη κάνεις.

1) Δεν προσφέρω επικοδομητικά σχόλια στο θρεντ, όχι στο φόρουμ :D :rolleyes:
2) Αν θες να αναφερθείς σε κάποιον συγκεκριμένα πάτα στο "παράθεση" και μετά γράψε την απάντηση σου. Έτσι είναι πιο εύκολο το γράψιμο και δεν χρειάζεται να λες "αναφερόμενος στον τάδε" κάθε φορά :)
3) Έκανες λογαριασμό μόνο και μόνο για να μου την πεις; :ermm::D

ΥΓ: θα στο κόψουν όλο :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

V@ggo$

Νεοφερμένος

Ο V@ggo$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ο πατέρας μου είναι καθηγητής. Μου είπε ότι επειδή τα θέματα ήταν πανεύκολα στη φυσική, στην διόρθωση θα είναι λίγο έως πολύ αυστηροί. Οπότε αν διαβάσατε, μην αγχώνεστε. Όσοι έγραψαν μέτρια (μέχρι 18 δλδ) θα τους πετσοκόψουν :)



1) Δεν προσφέρω επικοδομητικά σχόλια στο θρεντ, όχι στο φόρουμ :D :rolleyes:
2) Αν θες να αναφερθείς σε κάποιον συγκεκριμένα πάτα στο "παράθεση" και μετά γράψε την απάντηση σου. Έτσι είναι πιο εύκολο το γράψιμο και δεν χρειάζεται να λες "αναφερόμενος στον τάδε" κάθε φορά :)
3) Έκανες λογαριασμό μόνο και μόνο για να μου την πεις; :ermm::D

ΥΓ: θα στο κόψουν όλο :giveup:
Δεν εχω λογo να στην πω , το υφος μου κακως βγηκε αποτομο , απλως θεωρω απολυτη την σταση σου και αγχωτικη για τους παθουντες .Οι αποψεις διιστανται ας μην ειμαστε αδιαλλακτοι . Και ναι εφτιαξα account γιατι ενιωσα την αναγκη να απαντησω στο THREAD ;) Αφηστε τον σαρκασμο δεσποινις (επιπλεον δεν αναφερομαι στο δικο μου γραπτο , εγω δεν ανησυχω οποτε μην βασιζεσαι εκει , αλλα δυστυχως πολλοι γυρω μου το παθαν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Δεν εχω λογo να στην πω , το υφος μου κακως βγηκε αποτομο , απλως θεωρω απολυτη την σταση σου και αγχωτικη για τους παθουντες .Οι αποψεις διιστανται ας μην ειμαστε αδιαλλακτοι . Και ναι εφτιαξα account γιατι ενιωσα την αναγκη να απαντησω στο THREAD ;) Αφηστε τον σαρκασμο δεσποινις (επιπλεον δεν αναφερομαι στο δικο μου γραπτο , εγω δεν ανησυχω οποτε μην βασιζεσαι εκει , αλλα δυστυχως πολλοι γυρω μου το παθαν)

Δεν πιστεύω πως κάποιος έχει λόγο να αγχώνεται για το τι έγραψε. Τα θέματα ήταν πολύ εύκολα αλλά και δύσκολα να ήταν η εξέταση πέρασε. Δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιο σχόλιο σε ένα φορουμ μπορεί να σε αγχώσει. Λες και αν γράψω ότι όλα θα πάνε καλά και πως δεν θα κόψουν, θα βελτιωθούν δια μαγείας τα κακά ή μέτρια γραπτά.
Οι απόψεις φυσικά και διίστανται. Η δίκη μου είναι ότι θα κόψουν. Τι να κάνω για αυτό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinkman

Νεοφερμένος

Ο Pinkman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
τα θεματα ηταν αντικειμενικα της πλακας ελεος ποιον αγχωνει αυτο?συμφωνω με το lib
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Δεν πιστεύω πως κάποιος έχει λόγο να αγχώνεται για το τι έγραψε. Τα θέματα ήταν πολύ εύκολα αλλά και δύσκολα να ήταν η εξέταση πέρασε. Δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιο σχόλιο σε ένα φορουμ μπορεί να σε αγχώσει. Λες και αν γράψω ότι όλα θα πάνε καλά και πως δεν θα κόψουν, θα βελτιωθούν δια μαγείας τα κακά ή μέτρια γραπτά.
Οι απόψεις φυσικά και διίστανται. Η δίκη μου είναι ότι θα κόψουν. Τι να κάνω για αυτό; :P

Αυτό δεν έχει λογική πάντως...έστω ότι έπεφτε το περσινό θέμα δ φέτος η ακόμα χειρότερα του 2012 νμζ με την ράβδο το γ και όλα τα υπόλοιπα ήταν εύκολα θα έπρεπε να βαθμολογηθεί διαφορετικά σε σχέση με την χρονιά που έπεσε γτ το διαγώνισμα γενικά ήταν ευκολότερο...? Δλδ φαντάζομαι υπάρχει μια νόρμα και κάποιες οδηγίες για τους βαθμολογητές...δλδ έγραψες αυτό πάρε από τις 7 την μια έγραψες το άλλο πάρε άλλη μια μονάδα....έτσι τουλάχιστον πρέπει να γίνεται και όχι με βάση την δυσκολία η ευκολία των θεμάτων...δλδ εύκολα να πετσοκόβουν ακόμα και στην υποψία λάθους ενώ στα δύσκολα να σε βοηθούν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faeton

Νεοφερμένος

Ο faeton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Στο Γ4 στο ποσοστο εγραψα κανονικα τον τυπο Κτελ-Καρχ/Καρχ 100% αλλα στο Καρχ αντικατεστησα καταλαθος την ταχυτητα τη τελικη.Ποσο μπορουν να μου κοψουν απο αυτο?
Θα χάσεις 3 μόρια δηλαδή παίρνεις τα 4 από τα 7
Όλο θα στο κόψουν.
Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Κάθε σωστή πορεια βαθμολογείται θετικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Απο χημεια τι περιμενετε; Επισης, η στιγμιαια ταχυτητα αντιδρασης ειναι στην υλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top