Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,378 εγγεγραμμένα μέλη και 2,454,807 μηνύματα σε 77,796 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 277 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Μετεγγραφές

xarisgr (χαρης)

Απόφοιτος

Ο χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O xarisgr έγραψε: στις 22:05, 09-01-10:

Φετος δεινω πανελλαδηκες εξετασης και θα ηθελα να μαθω αν μπορω να παρω μεταγραφη σε καποια αλλη πολη που υπαρχει καποιο ιδιο τμημα της σχολης που θα περασω.Βεβαια ανηκω σε μια τριτεκνη οικογενια αλλα ο μεγαλητερος αδερφος ειναι πανω απο 26 ετων και δεν ξερω κατα ποσων μπορω να παρω μεταγραφη. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

puma1991

Φοιτητής

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O puma1991 έγραψε: στις 00:23, 10-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από xarisgr
Φετος δεινω πανελλαδηκες εξετασης και θα ηθελα να μαθω αν μπορω να παρω μεταγραφη σε καποια αλλη πολη που υπαρχει καποιο ιδιο τμημα της σχολης που θα περασω.Βεβαια ανηκω σε μια τριτεκνη οικογενια αλλα ο μεγαλητερος αδερφος ειναι πανω απο 26 ετων και δεν ξερω κατα ποσων μπορω να παρω μεταγραφη. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.
Αιτηση για μεταγραφη ολοι εχουν δικαιωμα να κανουν!!!Τωρα εσυ ρωτας αν ανηκεις στα παιδια που περνουν μεταγραφη χωρις ποσοτικο περιορισμο δλδ που θα την παρουν σιγουρα!!!
Νομιζω,απο την στιγμη που ο αδερφος ειναι πανω απο 26 δεν μπορεις να παρεις μεταγραφη χωρις ποσοτικο περιορισμο!!!

pessimistic

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο pessimistic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O pessimistic έγραψε: στις 00:24, 10-01-10:

εφοσον ξεπερναει τα 26 δυστυχωσ δεν γινεται!κοιτα εδω>>>
http://www.ypepth.gr/docs/egkyklios_...010_090706.doc

xarisgr (χαρης)

Απόφοιτος

Ο χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O xarisgr έγραψε: στις 11:51, 10-01-10:

Υπαρχει περιπτωση να παρω μεταγραφη χωρις ποσοτικο περιορισμο αν υπαρχει και συγγενης που μενει στην πολη που εχει τμημα της σχολης μου? Επεισης τι ακριβως ειναι ο ποσοτικος περιορισμος? Ενημερωστεμε γιατι ειμαι νεος στο αντικειμενο και δεν ξερω και πολλα πραγματα.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και παλι για τι βοηθεια σας.

puma1991

Φοιτητής

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O puma1991 έγραψε: στις 13:16, 10-01-10:

Με ποσοτικο περιορισμος περνουν λιγα ατομα εως ελαχιστα!!!
Πρωτα απο ολα νομιζω παιζει η φορολογικη σου δηλωση,δλδ ποσα δηλωνεται καθε χρονο!!!
ρωτα μια τους δικους σου ποσα δηλωνουν συνολικα ,και αν ειναι πες μας να σου πουμε!!!
ενδεικτικα υπολογιζε κατω τον 15000 για να εχεις ελπιδα!!!

skateordie

Φοιτητής

Ο skateordie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O skateordie έγραψε: στις 22:36, 11-01-10:

Γεια σας παιδια. Θελω να ρωτησω κατι.
Για μεταγραφη απο μηχ.μηχ πατρασ με 18 μαθηματα στο απθ με 12 μαθηματα.
στο νομο λεει οτι πρεπει να περασω ολα τα μαθηματα αλλα λεει και κατι αλλο για ατομικο προγραμμα σπουδων κ θελω να ρωτησω αν εννοει να περασω τα 12 μαθηματα που ειναι ανιστοιχα στο απθ/

Alessandra (Δεν έχω)

Πτυχιούχος

H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος --- . Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε: στις 22:47, 15-01-10:

Εννοεί τα μαθήματα της σχολής σου.

alexandros451991 (Αλεξανδρος)

Φοιτητής

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 160 μηνύματα.

O alexandros451991 έγραψε: στις 22:56, 03-02-10:

Ειμαι φοιτητης ιατρικής στο 1ο εξαμηνο σπουδων και πριν απο λίγο καιρο οι γονεις μου χωρισαν. αυτη τη στιγμή ειμαι εγω προστάτης της οικογενειας μου αφου εχω μονον εναν αδερφο μικροτερο απο 18 χρονών. Θα ηθελα να ρωτησω αν δικαιούμαι μεταγραφη στην πόλη μου γιατι σπουδάζω σε αλλη πόλη στην ελλαδα πάντα, και αν ναι ποια κριτήρια πρέπει να πληρώ. Ευχαριστώ όλους εκ των προτερων.

exc

Επιφανές Μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,805 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε: στις 23:03, 03-02-10:

Όχι δεν δικαιούσαι. Αν θέλεις να πειστείς για αυτό, δες εδώ:
http://www.ypepth.gr/el_ec_page791.htm

alexandros451991 (Αλεξανδρος)

Φοιτητής

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 160 μηνύματα.

O alexandros451991 έγραψε: στις 12:06, 04-02-10:

Mάλιστα φίλε μου κατάλαβα. Απλά επειδή δεν εργαζεται η μητερα μου και ειμαι και ο προστάτης της οικογένειας, και το μονο εισόδημα που έχουμε ειναι η διατροφή. Ευχαριστώ πολύ πάντως.

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,887 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 12:53, 30-06-10:

Αυτό το thread δημιουργήθηκε για τυχόν απορίες που αφορούν τις μετεγγραφές που γίνονται στις σχολές της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης για το ακαδημαϊκό έτος 2010-2011.

Σύμφωνα με τη τρέχουσα νομοθεσία oι μεταγγραφές γίνονται σύμφωνα με το παρακάτω ΦΕΚ που εκδόθηκε το 2004.

Εγκύκλιος Μετεγγραφών 2009-2010

Δείτε τις αντιστοιχίες των σχολών (ισοδύναμες σχολές τριτοβάθμιας εκπαίδευσης)

Σημείωση: Αν υπάρχει νεότερο ΦΕΚ που επικαλύπτει το παρόν να το επισημάνει κάποιος για να αντικατασταθεί.....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 14-07-10 στις 21:30.
1

jasonbin

Μαθητής Β' λυκείου

Ο jasonbin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O jasonbin έγραψε: στις 21:05, 03-07-10:

Γνωρίζετε αν σκοπεύουν να γίνουν αλλαγές αυτή τη χρονιά στο νόμο για τις μετεγγραφές? Διάβασα το εξής ανησυχητικό... http://news.ert.gr/el/ellada/koinoni...mia-ekpaideysi . Το ρεπορτάζ στην τηλεόραση (από την ΝΕΤ) ήταν πιο ανησυχητικό γιατι λέγανε ότι σκοπεύουν να καταργήσουν τα κοινωνικά-οικονομικά κριτήρια για τις μετεγγραφές και πλέον θα παίζει μόνο ρόλο αν υπάρχει και άλλος φοιτητής στην οικογένεια.

Αν όντως σκοπεύουν να κάνουν μια τέτοια αλλαγή πιστεύετε ότι είνια δυνατόν να περάσει από το φετινό ακαδημαικό έτος?

Μιχάλης9867 (Μιχάλης)

Φοιτητής

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 840 μηνύματα.

O Μιχάλης9867 έγραψε: στις 22:11, 03-07-10:

ολα αυτα ειναι υποθεσεις ,δεν νομιζω να αλλαξει κατι

Manolis2510

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Manolis2510 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Manolis2510 έγραψε: στις 13:53, 06-07-10:

Παιδια να σας ρωτησω κατι?Ανηκω στην κατηγορια των τριτεκνων και εδωσα πανελληνιες φετος,διαβασα ομως οτι απο το 2010-2011 δεν θα μπορουν οι τριτεκνοι να παρουν μεταγραφη απευθειας.Ισχυει αυτο?

Dark_ClouD

Νεοφερμένος

Ο Dark_ClouD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O Dark_ClouD ολα καλα και ολα ωραια. έγραψε: στις 14:59, 06-07-10:

Καλησπερα.
Εχω μια αδερφη που σπουδαζει εκτος Θεσσαλονικης (παιδαγωγικο).
Απο οτι φαινεται θα περασω και εγω σε αλλη πολη, αφου στην Θεσσαλονικη δεν υπαρχει η σχολη που θελω.

Γνωριζεται αν δικαιουται η αδερφη μου να παρει μεταγραφη στο παιδαγωγικο Θεσσαλονικης?
Αν ναι, τοτε εχω να κανω μερικες ερωτησεις πανω σε αυτο:
-Παιζει ρολο το εισοδημα της μητερας και του πατερα μου?
-Ολα τα παιδαγωγικα κανουν τα ιδια μαθηματα? Δηλαδη το παιδαγωγικο θεσσαλονικης θα αναγνωριζει τα μαθηματα που εχει περασει στο "Χ" παιδαγωγικο??? Υπαρχει περιπτωση να χασει 6μηνα?

ευχαριστω

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,467 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 15:41, 06-07-10:

Γίνεται να κάνεις μεταγραφή ενώ έχεις ξεκινήσει τις σπουδές σου αλλου;:!:
1

Dark_ClouD

Νεοφερμένος

Ο Dark_ClouD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O Dark_ClouD ολα καλα και ολα ωραια. έγραψε: στις 18:32, 06-07-10:

δεν ξερω ρε παοκι, ρωταω για να μαθω....

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,016 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε: στις 22:55, 06-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Manolis2510
Παιδια να σας ρωτησω κατι?Ανηκω στην κατηγορια των τριτεκνων και εδωσα πανελληνιες φετος,διαβασα ομως οτι απο το 2010-2011 δεν θα μπορουν οι τριτεκνοι να παρουν μεταγραφη απευθειας.Ισχυει αυτο?
Δυστηχώς ισχύει.Μόνο το 20% αυτής της κατηγορίας θα μπορεί να πέρνει μετεγγραφή.Τα κριτήρια θα είναι βαθμολογικά.

Αρχική Δημοσίευση από Econ
Γίνεται να κάνεις μεταγραφή ενώ έχεις ξεκινήσει τις σπουδές σου αλλου;:!:
Όχι,οι ημερομηνίες υποβολής των δικαιολογητικών είναι καθορισμένες.
1

tsagas

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο tsagas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O tsagas έγραψε: στις 04:35, 07-07-10:

ρε παιδια,ξερει κανεις πως μπορω να παρω μεταγραφη απο σχολη στο Ιονιο για Κρητη,ενω μενω Αθηνα;(εχω δικαιωμα μεταγραφης λογω πολυτεκνης οικογενειας)

eco-warrior (Μπάμπης ή Αμφιάραος)

Απόφοιτος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 798 μηνύματα.

O eco-warrior ... έγραψε: στις 05:32, 07-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsagas
ρε παιδια,ξερει κανεις πως μπορω να παρω μεταγραφη απο σχολη στο Ιονιο για Κρητη,ενω μενω Αθηνα;(εχω δικαιωμα μεταγραφης λογω πολυτεκνης οικογενειας)
Απο τη στιγμή που η μόνιμη κατοικία σου είναι στην Αθήνα, δεν νομίζω ότι δικαιούσαι μετεγγραφή σε σχολή της Κρήτης.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    hirasawayui

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τα πάντα για τις μετεγγραφές - Από Scandal
      Το θέμα έχει λάβει 1015 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-06-19 στις 23:33.
    • Μετεγγραφές 2015 - Από ΓεωργιαΛ.
      Το θέμα έχει λάβει 607 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-03-16 στις 21:28.
    • Μετεγγραφές και 10% - Από Pride
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-09-10 στις 18:55.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα