Είναι οι φοιτητές αργόσχολοι;

Eίναι οι φοιτητές αργόσχολοι;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)
  • Ναι

    Ψήφοι: 32 49.2%
  • Όχι

    Ψήφοι: 33 50.8%

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
και οι φοιτητες που ειναι συνεπεις δεν τους λέτε κοράκια ;
λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Πολύ γενικό και αόριστο το τόπικ.Ο καθένας κάνει ότι πιστεύει καλό για τον εαυτό του.Όσοι είναι συνεπείς λένε τους άλλους κοράκια και όσοι δεν πατάνε ποτέ λέγονται καφενεία.Γενικά αν κρίνεις από το πλήθος των φοιτητών που πατάνε στο εξάμηνο, τότε θα δεις ότι το 70% είναι αργόσχολοι.Επομένως ναι οι περισσότεροι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Φιλη φοιτητρια οταν αναφερεται σε ατομα που δε χανουν ποτε το αμφιθεατρο τους λεει κορακια:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Acronym56

Νεοφερμένος

Ο Acronym56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Φιλη φοιτητρια οταν αναφερεται σε ατομα που δε χανουν ποτε το αμφιθεατρο τους λεει κορακια:hmm:

Αμα ειναι σε σχολη για νεκροθαφτες,πιθανον.

Σε καθημερινη βαση,ομως,ποσως με ενδιαφερει να κατακρινω εναν συμφοιτητη μου που πηγαινει στα αμφι.Και πολλους αλλους νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
1)Δυστυχως κανεις μια υπεργενικευση.Δεν γνωριζεις ουτε την πλειοψηφια ουτε τι συμβαινει πραγματικα.Νομιζω οτι κρινεις κυριως με βαση την αδερφη σου.Εν αντιθεσει με σενα,εγω που ειμαι φοιτητης δεν νομιζω οτι παιζει ρολο το αν εισαι απο την ιδια πολη.

2)Ολοι δικαιουμαστε να εκφερουμε αποψη.Ωστοσο,αυτη ειναι πολυ λιγοτερο να ειναι πιθανη οταν απεχουμε τοσο απο τα φοιτητικα δρωμενα.Οταν η μονη μας επαφη ειναι ενα συγγενικο προσωπο :)
1.πρώτον,την αδερφή μου την έφερα ως παράδειγμα πιο κοντινού προσώπου μου.γνωρίζω και άλλους φοιτητές
επίσης όταν ακούς για αιώνιους φοιτητές,φοιτητές που δεν έχουν πατήσει στη σχολή,που δεν ξέρουν τους καθηγητές που νομίζεις ότι υπάρχουν; στην αλάσκα;
όσο αυτό που είπες για την πόλη επέτρεψέ μου να έχω άλλη άποψη:δηλαδή θεωρείς ότι ένας φοιτητής που μένει μακριά από τους γονείς,που στερούνται τα πάντα για να του παρέχουν τα απολύτως απαραίτητα,που νοικιάζει ένα διαμερισματάκι,θα μπορέσει πιο εύκολα να παρατήσει τα μαθήματα,και να αφήνει τα εξάμηνα να περνούν,πιο εύκολα από κάποιον που μένει στην πόλη του άρα έχει λιγότερα έξοδα;
2)όλοι δικαιούμαστε να εκφέρουμε μία γνώμη
σύ είπας
εγώ μπήκα στον κόπο να δικαιολογήσω τις λιγοστές μου γνώσεις πάνω στο θέμα.
εσύ κρίνεις για την πόλη σου και εγώ για την δική μου

Φιλη φοιτητρια οταν αναφερεται σε ατομα που δε χανουν ποτε το αμφιθεατρο τους λεει κορακια:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitraKaran

Νεοφερμένος

Η dimitraKaran αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Υπάρχουν φοιτητές που δεν πατάνε καν στην εξεταστική, φοιτητές που έρχονται στη σχολή για να δούν τους φίλους τους, φοιτητές που κάνουν μιάμιση ώρα να φτάσουν στην σχολή για να παρακολουθήσουν το μάθημα,φοιτητές που δεν λείπουν από καμία διάλεξη, φοιτητές που δουλεύουν χωρρίς να αμοίβονται για να μάθουν το αντικείμενο σπουδών τους, φοιτητές που δουλεύουν σε club και café για να βγάλουν το χαρτζιλίκι τους ή για να γνωρίζουν τη νύχτα από μέσα, υπάρχουν φοιτητές που είναι από τις 8 το πρωί ως τις 8 το βράδυ για να γλείφουν και να "εξυπηρετούν" για μια ψήφο... Γενικά υπάρχουν όλα.. Η πλειοψηφία είναι οι αργόσχολοι και αυτοί που πέρασαν μόνο για να μπουν κάπου άρα δεν θα μπορούσαν να είναι και κάτι άλλο.. Αλλά πιστεύω η κατάσταση θα αλλάξει όσο θα μειώνονται οι παροχές απ'τους γονείς και δεν θα μας παίρνει γενικότερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μπορούμε απλώς να καταλάβουμε ότι υπάρχουν διαφόρων ειδών φοιτητές...η γενίκυεση είναι προφανώς άστοχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan87

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Συμφωνω με τους προλαλησαντες!,Σε ολα τα τμηματα υπαρχουν καποια παιδια που ειναι συνεπεις στις παραδοσεις,που συμμετεχουν σε εργασιες,που δεν πηγαινουν σε καφετεριες παρτυ και κλαμπακια και καποια αλλα παιδια που αποτελουν πανω απο τα 3/4 της ταξης και περιλαμβανει απο καθολου συνεπεις εως <<σημερα παταω στο μαθημα,αυριο βαριεμαι να παω>>τυπους.Πιστευω οτι ισχυει σε καθε τμημα αυτο,απο το τελευταιο τει εως το πρωτο παν.τμημα,και οντως το τοπικ ειναι πολυ γενικο και απολυτο.Μια ταξη ειναι μια μικρογραφια της κοινωνιας μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Acronym56

Νεοφερμένος

Ο Acronym56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
1.πρώτον,την αδερφή μου την έφερα ως παράδειγμα πιο κοντινού προσώπου μου.γνωρίζω και άλλους φοιτητές
επίσης όταν ακούς για αιώνιους φοιτητές,φοιτητές που δεν έχουν πατήσει στη σχολή,που δεν ξέρουν τους καθηγητές που νομίζεις ότι υπάρχουν; στην αλάσκα;
όσο αυτό που είπες για την πόλη επέτρεψέ μου να έχω άλλη άποψη:δηλαδή θεωρείς ότι ένας φοιτητής που μένει μακριά από τους γονείς,που στερούνται τα πάντα για να του παρέχουν τα απολύτως απαραίτητα,που νοικιάζει ένα διαμερισματάκι,θα μπορέσει πιο εύκολα να παρατήσει τα μαθήματα,και να αφήνει τα εξάμηνα να περνούν,πιο εύκολα από κάποιον που μένει στην πόλη του άρα έχει λιγότερα έξοδα;
2)όλοι δικαιούμαστε να εκφέρουμε μία γνώμη
σύ είπας
εγώ μπήκα στον κόπο να δικαιολογήσω τις λιγοστές μου γνώσεις πάνω στο θέμα.
εσύ κρίνεις για την πόλη σου και εγώ για την δική μου

Ενω απαντησα με πολυ ηπιο υφος,το δικο σου ειναι τονους πιο εριστικο.

Εφερες ως παραδειγμα την αδερφη σου.Αντε να δεχτω οτι αυτη δεν ειναι το μοναδικο προσωπο που σπουδαζει και που γνωριζεις.Ειλικρινα,πιστευεις οτι απο το συνολο των φοιτητων που ξερεις εσυ σε αυτη την ηλικια,μπορεις να βγαλεις αντιπροσωπευτικο συμπερασμα;Χμ,μαλλον η λογικα παει περιπατο εδω.

Μ 'αρεσει που θεωρεις την αποψη σου και σωστη σε ολη την πολη σου!Δηλαδη για πες μου γνωριζεις τοσους πολλους φοιτητες που φοιτουν στον τοπο καταγωγης τους και ειναι αιωνιοι;Αντε πες μου να δω εναν αριθμο για να καταλαβω σε τι στατιστικα δεδομενα το στηριζεις.

Συγγνωμη αλλα τα επιχειρηματα σου δεν επιχειρηματα.Ειναι οτι εχεις ακουσει στα πλαισια ενος κοινωνικου συνολου που μεμψεμοιρει για την καταντια του.Οσο για τους αιωνιους φοιτητες επιτρεψε μου να χω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.Και να ξερω σε τι βαθμο υπαρχουν αυτοι οι αιωνιοι φοιτητες εν τελει σημερα.


Και για να κλεισει εδω το θεμα:Οταν στηριζεις μια αποψη σε τοσα λιγα-κατα δικη σου παραδοχη-δεδομενα,καλο ειναι να δεχτεις το γεγονος οτι μπορει και να κανεις λαθος.Φιλικα παντα.Μπορει να υπαρχουν τονοι ειδων φοιτητων αλλα το να βγαινουν αυθαιρετα συμπερασματα απο ατομα που δεν εχουν καν βιωσει το πανεπιστημια γιγνεσθαι το θεωρω ανουσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Τουλάχιστον συκοφαντικό.

Η περίοδος των φοιτητικών χρόνων παρέχει σαφέστατα,σε σχέση με κάθε άλλη περίοδο (π.χ. σχολική κλπ) τους πιο ανθρώπινους ρυθμούς και την μεγαλύτερη αναλογία ελεύθερου χρόνου που θα έχουμε στη ζωή μας.Καλό είναι να εκμεταλλευόμαστε αυτήν την ευκαιρία που μας δίνεται,ώστε να μπορούμε να ανοίξουμε τους ορίζοντές μας και πέραν των σπουδών μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ο εκ φύσεως αργόσχολος κωλοβαράει και στο σχολείο, και στο πανεπιστήμιο, και στο στρατό, και στη δουλειά, συνεπώς είναι θέμα χαρακτήρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Υπαρχουν φοιτητες που δεν πατανε στις θεωριες και αυτοι που πατανε στις θεωριες.Αυτες ειναι οι δυο κατηγοριες , ολα τα αλλα ειναι μπουρδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μόνο απ'τον τίτλο έκοβα τον Μητσάρα μου ότι ο θεματοθέτης ήταν ο Φόκος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
αυτήν την ευκαιρία που μας δίνεται,ώστε να μπορούμε να ανοίξουμε τους ορίζοντές μας και πέραν των σπουδών μας.

...στο να γνωρίσουμε το γυναικείο και αντρικό φύλο (ανάλογα για ποιο φύλο μιλάμε). Γιατί για κάτι πέρα από αυτό το τελείως φυσιολογικό και καθημερινό, δεν έχω δει κάτι άλλο. Τα στριγκάδικα της τοπικής κοινωνίας ποιος τα συντηρεί; Η γραία των 85 ετών; :worry: Τις μπλούζες για αποτριχωμένο ντεκολτέ ποιος τις φοράει; Ο κυρ Μήτσος με το παραβολοειδές μπυροκοίλι του και τις τρίχες που πετάνε από τα αυτιά του; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Την ..φοιτητική κοινότητα. Η αποχή από τα μαθήματα και η υπερχείλιση της καφετέριας της Σχολής εν ώρα μαθημάτων, κάτι δείχνει..

Φίλε, δεν ξέρω τι έκανες εσύ ή τι γινόταν στη σχολή σου , στη δική μου σχολή όμως δεν παίζει το σενάριο αυτό. Δεν είναι όλες οι σχολές ίδιες ούτε όλοι οι φοιτητές ίδιοι, οπότε μη γενικεύουμε και λέμε .αλακίες!
Σε πόσα χρόνια τέλειωσες τη σχολή σου; Ρητορικής φύσης η ερώτηση γιατί ξέρω. Επειδή εσύ κόντευες να πάρεις σύνταξη σαν φοιτητής ίσως θα σου άρεσε να γινόταν έτσι με όλους αλλά δεν γίνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
υπάρχουν φοιτητές που είναι αφοσιωμένοι στις σπουδές τους και δεν κάνουν καμία παρασπονδία απ το διάβασμα, απ την άλλη μεχρι πρόσφατα με το θεσμό των αιώνιων φοιτητών μπορούσε να μπει κάποιος στο πανεπιστήμιο να κάνει διακοπές μέχρι να βαρεθεί να πάει να δώσει κάνα μάθημα να ξανακάνει διακοπές ένα εξάμηνο και να πάρει πτυχίο μέσα σε 7-8 χρόνια και πραγματικά αυτό αποκαλείται αργόσχολη ζωή, σε μια σχολη όπως η δικιά μου χωρις υποχρεωτικές παρακολουθήσεις πιστεύω οι φοιτητές νομικης μπορούσαν μέχρι πρόσφατα που δεν νοιάζονταν και για καλούς βαθμούς αρκεί να παρουν ένα πτυχιο και με 5 ρε παιδί μου να διάγουν μια ζωή και κότα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
υπάρχουν φοιτητές που είναι αφοσιωμένοι στις σπουδές τους και δεν κάνουν καμία παρασπονδία απ το διάβασμα, απ την άλλη μεχρι πρόσφατα με το θεσμό των αιώνιων φοιτητών μπορούσε να μπει κάποιος στο πανεπιστήμιο να κάνει διακοπές μέχρι να βαρεθεί να πάει να δώσει κάνα μάθημα να ξανακάνει διακοπές ένα εξάμηνο και να πάρει πτυχίο μέσα σε 7-8 χρόνια και πραγματικά αυτό αποκαλείται αργόσχολη ζωή,

δεν μ αρεσει αυτο το ακραιο στυλ
ή πρεπει να εισαι φυτουλας, ή πρεπει να γυρισεις ολες τις καφετεριες της περιοχης?
εμενα μου αρεσουν τα φυσιολογικα πραγματα, οταν βαριεμαι θα παω για καφε, οταν ερθει η ωρα (και προφανως δεν εννοω τελευταια στιγμη στην εξεταστικη) θα διαβασω, γιατι πρεπει υπερβολες

και εγω βαριεμαι να διαβασω (οπως το 99.9%) αλλα βλεπω μερικους να ερχονται στο αμφιθεατρο, να καθονται πρωτα εδρανα και γκρινιαζουν απο το πρωτο 5λεπτο "και δεν μπορω και βαριεμαι και μπλα μπλα μπλα"

δεν μπορω αυτα τα χλυαρα πραγματα, του τυπου " χαλαραααααα" αλλο ή διασκεδαση αλλο το διαβασμα, το καθε τι στην ωρα του
δεν χρειαζεται να εισαι μονιμως σε ενα μιγμα, ουτε να κανεις μονο το ενα
μπορεις να εισαι και φυσιολογικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν μ αρεσει αυτο το ακραιο στυλ
ή πρεπει να εισαι φυτουλας, ή πρεπει να γυρισεις ολες τις καφετεριες της περιοχης?
εμενα μου αρεσουν τα φυσιολογικα πραγματα, οταν βαριεμαι θα παω για καφε, οταν ερθει η ωρα (και προφανως δεν εννοω τελευταια στιγμη στην εξεταστικη) θα διαβασω, γιατι πρεπει υπερβολες

και εγω βαριεμαι να διαβασω (οπως το 99.9%) αλλα βλεπω μερικους να ερχονται στο αμφιθεατρο, να καθονται πρωτα εδρανα και γκρινιαζουν απο το πρωτο 5λεπτο "και δεν μπορω και βαριεμαι και μπλα μπλα μπλα"

δεν μπορω αυτα τα χλυαρα πραγματα, του τυπου " χαλαραααααα" αλλο ή διασκεδαση αλλο το διαβασμα, το καθε τι στην ωρα του
δεν χρειαζεται να εισαι μονιμως σε ενα μιγμα, ουτε να κανεις μονο το ενα
μπορεις να εισαι και φυσιολογικος
Νομίζω πως είναι λάθος να ορίσεις ένα είδος φοιτητή φυσιολογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GordonGekko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GordonGekko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
αργοσχολοι.. χμ δεν ξερω αν το προσδιοριζεις σωστα...
μαλλον θα εννοεις τεμπελιδες και αραχτοι...
ναι η μεγάλη πλειοψηφία ειναι ετσι..
γιατί ειναι ετσι? ===> ΕΛΛΕΙΨΗ ΚΙΝΗΤΡΩΝ
αν ειχαν τεθει ορια σχετικα με τα χρονια φοιτησης
(π.χ. ολοι πρεπει να τελειωσουν σε ν+2 χρονια, οσοι δεν τελειωσουν τοτε διαγραφονται, ολοι πρεπει να περνουν τουλαχιστον το 50% των μαθηματων της εξεταστικης, οσοι εχουν μεσο ορο πανω απο 7 θα παρουν αυτο, πανω απο 8 θα παρουν αυτο...),

τοτε πιστευω θα ημασταν πολυ καλυτερα..
στις πανελληνιες δηλαδη πως εγινε? ειχαμε αγχος, και δωσαμε τον καλυτερο μας εαυτο..οι περισσότεροι φοιτητες δεν θα δειξουν ποτε τον καλυτερο τους εαυτο στο πανεπιστημιο, αφου και να μην τον δειξουν, δεν χανουν και τιποτα...
οκ οι πανελληνιες ηταν λιγο υπερβολικα βασανιστικες, αλλα πρεπει να παραδειχτειτε οτι ολο αυτο το αγχος και η πιεση εφερε στο τελος αποτελεσμα..
οχι, σε καμια περιπτωση να ειναι τοσο βασανιστικα τα πανεπιστημια, αλλα οχι και οπως ειναι τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top