[29/5/2013] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 29 54.7%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 12 22.6%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 5.7%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 7 13.2%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 3.8%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ntoki

Νεοφερμένος

Ο Ntoki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δεν είναι το ίδιο επειδή εμφανίζεις και τους δύο αριθμούς σε περίπτωση που το Β είναι μεγαλύτερο.. Η άσκηση σου ζητάει να εμφανίσεις μόνο το μεγαλύτερο.
Συγγνώμη αλλά δε λέει μόνο λέει Πάντα, έχει διαφορά. Το πάντα εννοεί απλά να εμφανίζεται σε οποιαδήποτε περίπτωση.
Αν θέλει μόνο το μεγαλύτερο είναι ελλιπής η διατύπωση! Έχω άδικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simpsonment

Νεοφερμένος

Ο simpsonment αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τα στατιστικά σε όλα τα μαθήματα έχουν πολλή πλάκα. :rofl::rofl:

Η λύση μου στο Γ3:
Αποθήκευσα σε νέο πίνακα χαρακτήρων Π[30,2] τα "διαγνωστικά" για το κεφάλι (στην πρώτη στήλη) και για τα άκρα (στη δεύτερη).
Οι πιθανές τιμές του πίνακα ήταν "Χαμηλό SAR", "Κοντά στα όρια", "Εκτός Ορίων". Η άσκηση ζητούσε να εμφανίσουμε την χειρότερη περίπτωση για κάθε μαθητή κι έδινε αντίστοιχο παράδειγμα.
Στους πίνακες χαρακτήρων ισχύει 'Ε'>'Κ'>'Χ', άρα και 'Εκτός Ορίων'>'Κοντά στα όρια'>'Χαμηλό SAR'
Οπότε για κάθε μαθητή Χ:
ΑΝ Π[Χ,1]<Π[Χ,2] ΤΟΤΕ
ΓΡΑΨΕ Π[Χ,1]
ΑΛΛΙΩΣ
ΓΡΑΨΕ Π[Χ,2]
ΤΕΛΟΣ_ΑΝ

Από κει και πέρα, στο Α4 έμπλεξα και δε μπορούσα να σκεφτώ πώς να γίνει χωρίς ΑΝ. Τελικά έβαλα:
ΓΙΑ Ι ΑΠΟ 1 ΜΕΧΡΙ 100
Ξ<--1
ΑΡΧΗ_ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ
ΟΣΟ Ξ>Ι ΚΑΙ Ξ<101 ΕΠΑΝΑΛΑΒΕ
ΔΙΑΒΑΣΕ Π[Ι,Ξ]
Ξ<--Ξ+1
ΤΕΛΟΣ_ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ
Ξ<--Ξ+1
ΜΕΧΡΙΣ_ΟΤΟΥ Ξ=101
ΤΕΛΟΣ_ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ

Το μόνο πρόβλημα σε αυτό είναι ότι όταν θα μπαίνει στο βρόχο της ΟΣΟ, το Ξ θα προχωράει κατά ένα και όταν βγαίνει θα προχωράει πάλι κατά άλλο ένα, με αποτέλεσμα κάποιες τιμές να παρακάμπτονται.
Τι λέτε να πάρω από τα 4;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowstep00

Νεοφερμένος

Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Και εμένα δυστυχώς με έσφαξαν τα μαθηματικά και θα πιάσω γύρος στα 14,8-9. ΤΕΙ Πληροφορικής θεσ/νίκης ή Εφαρμοσμένης με κανα θαύμα...

Τουλάχιστον τελλιώσα θεαματικά την χρονιά στο ΑΕΠΠ με 98-100 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Να ρωτίσω κατι αμα ξερει κανεις ;

Οι βαθμολογητες στο ΑΕΠΠ ασχολουνται με μη συμβατικες και ΠΟΛΥ εξεζητημενες λυσεις ;

Ειπα να προσφερω θεαμα :P και εκανα μια τρελη λυση στο B2, ειλικρινα δεν νομιζω να ασχοληθει ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowstep00

Νεοφερμένος

Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά δε λέει μόνο λέει Πάντα, έχει διαφορά. Το πάντα εννοεί απλά να εμφανίζεται σε οποιαδήποτε περίπτωση.
Αν θέλει μόνο το μεγαλύτερο είναι ελλιπής η διατύπωση! Έχω άδικο?

Η εκφώνηση λέει: ώστε να εμφανίζει πάντα το μεγαλύτερο από τους δυο αριθμούς που διαβάστηκαν.

Όπως το βλέπω εγώ μάλλον θέλει μόνο τον μεγαλύτερο... Μπορεί να είναι και αυτό που λες εσύ αλλά δεν νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Να ρωτίσω κατι αμα ξερει κανεις ;

Οι βαθμολογητες στο ΑΕΠΠ ασχολουνται με μη συμβατικες και ΠΟΛΥ εξεζητημενες λυσεις ;

Ειπα να προσφερω θεαμα :P και εκανα μια τρελη λυση στο B2, ειλικρινα δεν νομιζω να ασχοληθει ομως...

Νομίζω πως η διαταγή λεει πως κάθε σωστα αποδεδειγμένη επιστημονική λύση θεωρείται σωστή ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
H δικη μου εκδοχη...
ΑΝ (ΜΟ_κεφ<=1.8) και (ΜΟ_κεφ<=3.6 τοτε
ΓΡΑΨΕ Χαμηλος Σαρ
αλλιως_αν ΜΟ_κεφ<=2 ΚΑΙ ΜΟ_κεφ<=4 τοτε
ΓΡΑΨΕ Κοντα στα ορια
Αλλιως
ΓΡΑΨΕ εκτος οριων
.....!
σωστος ?
Ολόσωστος. Λύση για 7/7.

Νομίζω πως η διαταγή λεει πως κάθε σωστα αποδεδειγμένη επιστημονική λύση θεωρείται σωστή ..
Ναι, άντε τώρα ο βλάχος στην Άνω Παναγιά με την φραπεδιά στο χέρι που έχει τελειώσει φυσικός να καταλάβει τις περίεργες λύσεις... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Νομίζω πως η διαταγή λεει πως κάθε σωστα αποδεδειγμένη επιστημονική λύση θεωρείται σωστή ..

Είναι προγραμματισμος , χρειαζετε αρκετη ωρα για να κατανοησει τον τροπο σκεψης και τι εκανα,
και εγω ελπιζω να ισχει στην πραξη αυτο που ειπες γιατι πιανει 10 μοναδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowstep00

Νεοφερμένος

Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Είναι προγραμματισμος , χρειαζετε αρκετη ωρα για να κατανοησει τον τροπο σκεψης και τι εκανα,
και εγω ελπιζω να ισχει στην πραξη αυτο που ειπες γιατι πιανει 10 μοναδες


Πφφφ και εγώ το φοβάμαι πάρα πολύ αυτό... Υπάρχουν και αρκετοί άσχετοι στο συγκεκριμένο μάθημα δυστυχώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τα θεματα βατα οπως καθε χρονια.μικρολαθη παντα γινονται! Συναδελφοι του ΑΟΘ, καλη συνεχεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Απο Vicky13:
B2.
κ<-1
ν<-100
για i από 1 μέχρι 100
αν Π=αληθής τότε
Π[κ]<-αληθης
κ<-κ + 1
τέλος_αν
αν Π=ψευδής τότε
Π[ν]<- ψευδης
ν<-ν -1
τέλος_αν
τέλος_επανάληψης

Κι εγω ετσι το κανα. Μπορει καποιος να μας πει αν ειναι σωστο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Σας παρακαλώ απαντήστε αν είναι σωστό αυτό που έκανα: στο Β2
κ<-1
ν<-100
για i από 1 μέχρι 100
αν Π=αληθής τότε
Π[κ]<-αληθης
κ<-κ + 1
τέλος_αν
αν Π=ψευδής τότε
Π[ν]<- ψευδης
ν<-ν -1
τέλος_αν
τέλος_επανάληψης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simpsonment

Νεοφερμένος

Ο simpsonment αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γενικά, απ'ότι έχω ακούσει, στο ΑΕΠΠ είναι αρκετά ελαστικοί στη βαθμολόγηση. Ακόμα και μια αποτυχημένη προσπάθεια για μια λύση να δοθεί, σίγουρα κάτι θα βάλουνε.
Κρίμα που δεν ισχύει το ίδιο και για τα μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις:) Σ'ευχαριστώ πολύ :clapup: :*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonykok

Νεοφερμένος

Ο tonykok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το βρίσκω λάθος. Συγκεκριμένα χάνεις τις αληθής τιμές στο τέλος του πίνακα. Δλδ.. αν έχεις μια ψευδής τιμή στη θέση 1 αυτό θα μεταφερθεί στη θέση 100. Αν στη θέση 100 είχε αληθής τιμή αυτή χάνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Γιατι να χαθει, αφου 100 φορες θα γινει η επαναληψη και καθε στοιχειο θα ταξινομηθει :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonykok

Νεοφερμένος

Ο tonykok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Όταν ο μετριτής φθάσει στη θέση 100 η τιμή της θα εχει αλλοιωθεί. Σκέψου ότι εκεί είχες μια τιμή αληθής που δεν την μετέφερες τελικά στις πρώτες θέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Βασικα ναι εχει δικιο. Χανονται τα στοιχεια.αν δηλαδη ειχες στη θεση 1 ψευδης. και στη 100 αληθης θα χαθει η αληθης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Δηλαδη πόσο κόβουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top