[17/5/2013] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 101)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 17 16.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 48 47.5%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 26 25.7%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 4 4.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 2.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 4 4.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Πωωωωω τι βλακεία. Το περσινό χίλιες φορές καλύτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Πωωωωω τι βλακεία. Το περσινό χίλιες φορές καλύτερο...
Πως εγραψες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Και πέρυσι εκανα γελοιοτητες με τα συνωνυμα/αντωνυμα! Εύκολες μονάδες χαμένες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toure7

Νεοφερμένος

Ο toure7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Έβλεπα μαθητές που είχαν τα ίδια κειμενα απο το φροντιστήριο και έγραψαν τα ίδια επιχειρήματα, τον ίδιο πρόλογο, τον ίδιο επίλογο. Κανονικά αυτο δεν θα έπρεπε να πιάνεται σαν σκονάκι; Να γράφουν εκατοντάδες και χιλιάδες μαθητές ακριβώς την ίδια έκθεση; Επίσης οι 3 ώρες ειναι ελάχιστες για κάποιον που δεν κάνει απλά σκονάκι απο το φροντιστήριο, καθως πρέπει να γράψει περίληψη και να απαντήσει και στα άλλα θέματα και μετα να γράψει και έκθεση 500-600 λέξεις. Έφαγα 1.5 ωρα μεχρι το Γ1 και μέσα σε 1.5 ώρα έπρεπε να γραψω έκθεση 500-600 λέξεων. Κάποια επιχειρήματα τα ξέχασα, μετα θυμήθηκα κάποια άλλα δεν μπορούσα να τα γράψω διοτι άνηκαν στις επιπτώσεις και εγω έγραφα για τους τρόπους,μουτζούρες, πίεση χρόνου, ΧΑΜΟΣ. Τουλάχιστον απ'οτι βλέπω έγραψα σωστά τα άλλα θέματα μεχρι το Γ1. Τώρα αν πιάσω τις 20 μονάδες στο Γ1 ευχαριστημένος θα είμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Το μονο που εχω να πω για τα θεματα ειναι οτι μολις τα ειδα επαθα ενα σοκ γιατι το κειμενο ηταν το ιδιο με αυτο που ειχα γραψει προσομοιωση στο σχολειο!!!!δηλαδη ποσες πιθανοτητες να γινει κατι τετοιο?!?!?!?!?! :clapup:
Σε καμια περιπτωση δεν καθοριζει το τι εχω γραψει γιατι οκ...εκθεση ειναι αλλα μονο το οτι ηταν ενα κειμενο σχετικα γνωστο βοηθαει πολυ!!
+θελω να δω αντιδραση του φροντιστηριου μολις τους πω οτι το σχολειο βρηκε τα θεματα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Οκ το θέμα, πολλοί το περίμεναν, εγώ όχι, αλλά αρκετά καλά έγραψα :)
Πολλοί «κάηκαν» γιατί στο 1ο ζητούμενο έγραψαν επιπτώσεις στον άνθρωπο και όχι στο περιβάλλον.

Οι ασκήσεις απλές και κατανοητές, η ανάπτυξη παραγράφου ήταν οκ. Περίληψη λιγάκι για τον πεοντι, αλλά οκ παλευόταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
το να ξεπεραασεις το οριο στην εκθεση κατα 200 λεξεις ποσο περιπου κοβει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
το να ξεπεραασεις το οριο στην εκθεση κατα 200 λεξεις ποσο περιπου κοβει?

Τίποτα. Στην έκθεση δεν υπάρχει πρόβλημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Οκ το θέμα, πολλοί το περίμεναν, εγώ όχι, αλλά αρκετά καλά έγραψα :)
Πολλοί «κάηκαν» γιατί στο 1ο ζητούμενο έγραψαν επιπτώσεις στον άνθρωπο και όχι στο περιβάλλον.

Οι ασκήσεις απλές και κατανοητές, η ανάπτυξη παραγράφου ήταν οκ. Περίληψη λιγάκι για τον πεοντι, αλλά οκ παλευόταν.
γιατι δεν επρεπε και στον ανθρωπο στο 1ο ζητουμενο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Οποιος ειχε διαβασει λιγο:

Καπιταλιστικη εκμεταλλευση πλουτοπαραγωγικων πηγων+Βιολογια+Τις μπροσουρες απο τα κινηματα κατα του χρυσου στην Χαλκιδικη μπορουσε να γραψει :redface::devil:


Συμβολικο το ''Πανεπιστημιακες Εκδοσεις Κρητης'' :redface:

Παμε γερααααααααααααααα ΡΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolakis1995

Νεοφερμένος

Ο manolakis1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εγώ ενα εχω να πω... Όποιος κάνει αοδε και βιολογία γενικής έγραψε! If you know what i mean....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
γιατι δεν επρεπε και στον ανθρωπο στο 1ο ζητουμενο?

Οχι, αναφερόταν στις επιπτώσεις στο φυσικό περιβάλλον και όχι στον άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Οποιος ειχε διαβασει λιγο:

Καπιταλιστικη εκμεταλλευση πλουτοπαραγωγικων πηγων+Βιολογια+Τις μπροσουρες απο τα κινηματα κατα του χρυσου στην Χαλκιδικη μπορουσε να γραψει :redface::devil:


Συμβολικο το ''Πανεπιστημιακες Εκδοσεις Κρητης'' :redface:

Παμε γερααααααααααααααα ΡΕ!
γραμματικακης μορφη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
γιατι δεν επρεπε και στον ανθρωπο στο 1ο ζητουμενο?

''τις επιπτώσεις που έχει προκαλέσει η έλλειψη σεβασμού του ανθρώπου
προς το φυσικό περιβάλλον ''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Έβλεπα μαθητές που είχαν τα ίδια κειμενα απο το φροντιστήριο και έγραψαν τα ίδια επιχειρήματα, τον ίδιο πρόλογο, τον ίδιο επίλογο. Κανονικά αυτο δεν θα έπρεπε να πιάνεται σαν σκονάκι; Να γράφουν εκατοντάδες και χιλιάδες μαθητές ακριβώς την ίδια έκθεση; Επίσης οι 3 ώρες ειναι ελάχιστες για κάποιον που δεν κάνει απλά σκονάκι απο το φροντιστήριο, καθως πρέπει να γράψει περίληψη και να απαντήσει και στα άλλα θέματα και μετα να γράψει και έκθεση 500-600 λέξεις. Έφαγα 1.5 ωρα μεχρι το Γ1 και μέσα σε 1.5 ώρα έπρεπε να γραψω έκθεση 500-600 λέξεων. Κάποια επιχειρήματα τα ξέχασα, μετα θυμήθηκα κάποια άλλα δεν μπορούσα να τα γράψω διοτι άνηκαν στις επιπτώσεις και εγω έγραφα για τους τρόπους,μουτζούρες, πίεση χρόνου, ΧΑΜΟΣ. Τουλάχιστον απ'οτι βλέπω έγραψα σωστά τα άλλα θέματα μεχρι το Γ1. Τώρα αν πιάσω τις 20 μονάδες στο Γ1 ευχαριστημένος θα είμαι

Η πλειοψηφια των μαθητων τελειωσε στο 3λεπτο. Οσο για τα επιχειρημτα που λες δεν ειναι 10 για παραδειγμα και αν ξεχασεις το 1 σου κοβει. Αν τσεκαρεις βοηθηματα υπαρχουν διαφορες. Δεν ειναι αποστήθιση η εκθεση για να σε κρινει ετσι ο βαθμολογητης. Χρειάζεσαι φυσικά μια γενική ιδέα και κατεύθυνση, αλλά αν δεν έχεις μια δική σου σκέψη, μια ευχέρεια λόγου, μια άνεση, μια συνοχή, μια αλληλουχία πάλι δεν πας στο άριστα.

Οκ το θέμα, πολλοί το περίμεναν, εγώ όχι, αλλά αρκετά καλά έγραψα :)
Πολλοί «κάηκαν» γιατί στο 1ο ζητούμενο έγραψαν επιπτώσεις στον άνθρωπο και όχι στο περιβάλλον.

Οι ασκήσεις απλές και κατανοητές, η ανάπτυξη παραγράφου ήταν οκ. Περίληψη λιγάκι για τον πεοντι, αλλά οκ παλευόταν.

Η Βιολογία Γενικής έκανε ΜΕΓΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ σήμερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
''τις επιπτώσεις που έχει προκαλέσει η έλλειψη σεβασμού του ανθρώπου
προς το φυσικό περιβάλλον ''
ναι εξακολουθω να μην καταλαβαινω
το θεμα λεει ν αναφερουμε επιπτωσεις που εχει προκλαεσει η ανρωπινη ασεβεια προς το φυσικο περιβαλλον , δλδ οτι η ασεβεια κατευθυνεται στο περιβαλλον , οι επιπτωσεις ειναι γενικες :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Δεν θελω να σας τρομαξω, αλλα οσοι δινετε του χρονου ετοιμαστειτε για αρκετα γερο παλουκι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
εμένα μου πήρε γαμώτο αρκετή ώρα η περίληψη ~_~ μόλις είδα το θέμα είπα "Τέλεια!" μόλις άρχισα να το διαβάζω με έπιασε πονοκέφαλος. Δεν πολύ αναφέρθηκα γαμώτο στο διαδίκτυο αλλά στην γενική έννοια της μοναξιάς - αποξένωσης που έχει δημιουργήσει ο ίδιος ο άνθρωπος στην ζωή του λόγω των γρήγορων μορφών ζωής.

Επιπτώσεις στον άνθρωπο? αφού λέει προς το περιβάλλον "α) τις επιπτώσεις που έχει προκαλέσει η έλλειψη σεβασμού του ανθρώπου προς το φυσικό περιβάλλον" Τεσπα έγραψα πολλά και όχι τέλεια γιατί δεν είχα πολύ χρόνο. Εγώ έχω χάσει μόρια από την χρήση του ερωτηματικού νομίζω και της παύλας χαχα..
Πάντως ήταν στα σοσ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Κι εγώ έφυγα πάνω από τις 600...
Στην περίληψη επίσης 130...
και στην πρόταση ανάπτυξης 120-125...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Η περίληψη ήταν λιγάκι περίεργη. Το κείμενο αν και ευκολό σχετικά καταπιανόταν με πολλά θέματα και έτσι η περίληψη έβγαινε μεγαλούτσικη. Ιδρωσά για να την κάνω 130 λέξεις. Πιο κάτω δεν γινόταν. Είχα χαλάσει και μια ώρα ολόκληρη πετσοκόβωντας την περίληψη που έκανα στο πρόχειρο(200 λέξεις ήταν αρχικά). Νομίζω από 18-23 είναι η περίληψη μου. Ικανοποιητικά αν και ήλπιζα να μην χάσω μόρια από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top