[17/5/2013] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 101)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 17 16.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 48 47.5%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 26 25.7%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 4 4.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 2.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 4 4.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ctavroulinaaaa

Νεοφερμένος

Η Ctavroulinaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μην ειστε απαισιοδοξοι.Μια χαρα θεματα θα βαλουν και σε εμας.Αλλα και δυσκολα να βαλουν σκεψου οτι δε θα δυσκολευτεις μονο εσυ αλλα και ολοι οι υπολοιποι.Σκοπος ειναι να γραψεις καλυτερα απο τους αλλους.

Χμμμ θα δείξει...Είμαι μακράν η πιο αγχωμένη από όλους στην παρέα μου αναφορικά με τις Πανελλαδικές...Νομίζω οτι είναι πολύ πιθανό να χάσω στις ασκήσεις παρά από την παραγωγή λόγου. Επιφυλάσσομαι πάντως!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Τα θέματα είναι αρκετά εύκολα μπορώ να πω...
το κείμενο είναι πολύ κατανοητό και βοηθά και στην περίληψη και στην έκθεση!
Η αναπτυξη παραγράφου είναι αρκετά απλή-->τεχνολογία!
Οι υπόλοιπες ασκήσεις επίσης κατανοητές, αντώνυμα/συνώνυμα και ουσιαστικά δεν συγκαταλέγονται στην ύλη της Γ λυκείου....
Εκθεση: πιο μασημένη τροφή, πεθαίνεις!:P
όλα τα έδιναν ετοιμα ποια τα ζητουμενα, τι να γραψεις κλπ

Αν και ειναι ευκολα και εχουν χαρεί πολλοί υποψήφιοι, συνήθως σε τέτοιου είδους εύκολα θέματα βαθμολογούν πολύ πιο αυστηρά..:/:
Αλλά ας είμαστε αισιόδοξοι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ομολογω οτι φετος (μετα και απο καποια χρονακια) μπορουσα να γραψω πιο πολυ απ οσο εγραψα οταν εδωσα ( που μας ειχαν λιγο τσακισει) :redface:

ευκολο θεμα βατες ασκησεις κ μια πολυ ευκολη εκθεση που απλα επειδη ηταν καπως γενικη επρεπε να προσεξεις μην βγεις εκτος θεματος ή να μην πλατιασεις πολυ.

το σημαντικο παιδια! εφυγε ενα μαθημα! ξεχαστε οτι γραψατε πειτε στον εαυτο σας οτι δεν εγινε ποτε κ σκεφτητε μονο το επομενο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Kαμια λυση θα βαλουμε ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Kαμια λυση θα βαλουμε ; :P
όταν δημοσιευθούν στο internet οι λύσεις, θα τις ανεβάσουμε..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Παιδια εγώ που έδωσα και περυσι μπορώ να πω ότι τα θεματα ηταν καλυτερα φετος. Οι ασκησεις σχετικα βατες, τιποτα πονηρο. Το κειμενο πείληψης το ιδιο. Όσοι εχουν Βιολογια Γενικης σίγουρα θα βοηθηκαν απο αυτη στην Εκθεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Δειτε το και ετσι.

Για τους περισσοτερους απο εσας:αυτη ηταν η τελευταια εκθεση της ζωης σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
:warn:Ενδεικτικες απαντήσεις βρίσκονται στο 1ο ποστ του θέματος!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Παιδια εκτος απο τις ασκησεις,για εκθεση-περιληψη-παραγραφο μην κοιτατε τοσο τις απαντησεις.Ειναι ενδεικτικες,οχι απολυτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Studentpro

Νεοφερμένος

Η Studentpro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εμάς μας έβαλαν καταναλωτισμό! Πολύ ωραία!.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Το ίδιο ακριβώς λέω και εγώ...Φυσιολογικότατο το θέμα αλλά έχω την αίσθηση οτι σε εμάς θα βγάλουν όλο τους το μίσος!:worry:
Τι κατεύθυνση είσαι???
Τεχνολογική, βέβαια εντάξει δεν έχω πρόβλημα στην Έκθεση αλλά δε χρειάζεται να μας βγάλουν την πίστη του χρόνου :P Εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Τι εβαλα:
ταυτοχρονα=παραλληλα
γεννησε=δημιουργησε
αισθανθει=νιωσει
πληθαινου=αυξανονται (θα το παρουν λαθος?)
αναλγητη=επιπονη

ανουσια=ουσιωδης
εμφανιζεται=κρυβεται
ανεφικτη=εφικτη
πυκνωνει=μεγαλωνει
υψηλα=χαμηλα (μαλακιε ε?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Εγω ρωτησα παντως τον αδερφο μου και φιλους μου που δινουν και ειπαν ολοι οτι πηγανε πολυ καλα και τα βρηκανε βατα... ας δουμε τι κεφια θα εχουν οι βαθμολογητες λοιπον

derron το πυκνωνει εχει αντωνυμο το αραιωνει.. το αυξανονται ειναι καλο ( και πολλαπλασιαζονται επισης) και αναλγητος ειναι αυτος πυ δεν δειχνει ελεος νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Τι εβαλα:
ταυτοχρονα=παραλληλα
γεννησε=δημιουργησε
αισθανθει=νιωσει
πληθαινου=αυξανονται (θα το παρουν λαθος?)
αναλγητη=επιπονη

ανουσια=ουσιωδης
εμφανιζεται=κρυβεται
ανεφικτη=εφικτη
πυκνωνει=μεγαλωνει
υψηλα=χαμηλα (μαλακιε ε?)
Το ανάλγητη και το πυκνώνει δεν ξέρω αν είναι σωστά, πάντως αυτό που αναρωτιέσαι σωστό μου φαίνεται ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konna96

Νεοφερμένος

Η konna96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
το αναλγητος ηταν λιγο παγηδουλα πιστευω...και γω νομιζω ανωδυνος θα απαντουσα¨.παντως τα γενικα τα θεματα ηταν οκ..οπως και να χει συγκεντρωθειτε στα επομενα μαθηματα..ευχομαι να μην τσεκουρωσουν οπως τις αλλες χρονιες φυσικη κατ..
καλη επιτυχια σε ολους τους υποψηφιους ..και πανω απο ολα χωρις αγχος..;)
αντε γενια του 96 ετοιμαστειτε ..;) να δουμε τι θα κανουμε και μεις σε ενα χρονο απο τωρα..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Το ανάλγητη και το πυκνώνει δεν ξέρω αν είναι σωστά, πάντως αυτό που αναρωτιέσαι σωστό μου φαίνεται ;)

Το ρώτησα επειδή ο μ@λ@κας το εβαλα στην π.φ. όχι αυξάνουν δλδ...

ps. το χαμηλα μαλλον θα το παρουν λαθος?γτ πρεπει να ειναι με βαση το κειμενο, ετσι δν ειναι?βεβαια δν το ανεφεραν αυτο οπως αλλες χρονιες, αλλα φανταζομαι εννοειται. χαμηλα επιπεδα ισοτητας αξιων μαλλον ειναι μαλακια. το ευτελη που εδωσε ο Δημητρης ειναι το σωστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konna96

Νεοφερμένος

Η konna96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
εε κοιτα απο τι ειδα και στις ενδυκτικες λυσεις..το αναλγητη καταρχας σιγουρα δεν σημαινει επιπονη ..αφου ειναι αν(στερ)+ αλγος(πονος) αυτος που δεν νιωθει πονο δηλ..τωρα για το πυκνωνει σου ζητα ΑΝΤΩΝΥΜΟ αρα αραιωνει..στα αλλα σωμφωνω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
μεση φωνη ειναι μην ανησυχεις σωστο θα το παρουν ( πχ τη φραση αυξανουν και πληθυνονται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top