[2013] Διαγωνισμός Βιολογίας

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εγω μπερδευτηκα στην 1η και διαβασα τα μιτοχονδια εχουν πολλα μιτοχονδρια και το εβαλα λαθος :hehe:
Μάλλον δεν είχες ξυπνήσει καλά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Eδώ θα βρείτε όσα εξεταστικά κέντρα έχουν οριστεί μέχρι τώρα. Αναμένετε ανανέωση.
Η Α φάση του ΠΔΒ πραγματοποιείται το Σάββατο 9 Φεβρουαρίου και ώρα 9:30 στα εξεταστικά κέντρα που έχουν ορίσει οι ΔΔΕ και αναγράφονται στον παραπάνω πίνακα.

Σκαταααα!!
Ήταν και στην πόλη μου και δεν πήρα χαμπάρι! :(
και οι μαλάκες απ΄το σχολείο δεν μας είπαν τπτ!! :@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ολοκληρο iSchool ρε βλακα δεν ειχες δει το θεμα; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daft Punk

Νεοφερμένος

Ο Daft Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Και εγώ έδωσα, εξάλλου ο αδερφός της karv2 είμαι;) Έπειτα από τέσσερεις ημέρες διαβάσματος πιστεύω ότι τα πήγα εξαιρετικά καλά, αλλά παραξενεύτηκα που μας είχαν βάλει τόσες λίγες ερωτήσεις!! Αυτή που καθόταν δίπλα μου από την Β' Λυκείου είχε, πάνω κάτω, εβδομήντα δύο :jumpy: ερωτήσεις πολλαπλής, εμείς μόνο σαράντα κάτι:P και η Β είχε 6 ερωτήσεις, εμείς δύο!!:P Και δεν παραπονιέμαι, εξάλλου δεν με κούρασε με αυτόν τον τρόπο, αλλά νομίζω ότι όσοι πάμε του χρόνου πάλι, αυτή την φορά ως Β' Λυκείου, θα μας φανούν λίγο πιο παλούκια!!!

Δεν βαριέσαι! Από τα ολότελα, καλή και αυτή η μικρή εμπειρία του διαγωνισμού!!!:)

Και καλά αποτελέσματα σε όλους!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
ξερετε ποτε βγαινουν οι απαντησεις?
Σημείωση Συντονιστή: Δε γνωρίζουμε πότε βγαίνουν αλλά μόλις τις βρούμε θα τις ανεβάσουμε στο αρχικό ποστ κα θα σας ειδοποιήσουμε.

Εκ μέρους της Ο.Δ. του iSchool​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar13

Νεοφερμένος

Η Μαρία Στεφανίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
κανένας από τρίτη λυκείου;
πραγματικά ωραία εμπειρία ο διαγωνισμός.. μακάρι να ήταν έτσι κ οι πανελλήνιες!!!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Δεν πήγα διαγωνισμό βιολογίας, αλλά έχω δει κάτι παλιά θέματα και πράγματι, μακάρι να ήταν τέτοιας μορφής οι πανελλήνιες. Πολύ πιο ουσιαστική εξέταση γίνεται έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar13

Νεοφερμένος

Η Μαρία Στεφανίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ε μαα.. η βιολογία μ' αρέσει πολύ, αλλά έτσι όπως εξετάζεται στις πανελλήνιες.. τι να πω..
τζάμπα αποστήθιση και κατεβατά ολόκληρα για αιτιολόγηση αυτονόητων πραγμάτων!
και δυστυχώς αυτοί οι διαγωνισμοί δεν προωθούνται αρκετά, δηλαδή στο σχολείο και που θυμήθηκαν να μας ενημερώσουν να πάμε πολύ μας ήταν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εμας ο διευθυντης ανακοινωνει τους διαγωνισμους τη μερα που ανακοινωνονται απο την εκαστοτε επιτροπη/συλλογο/ενωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daft Punk

Νεοφερμένος

Ο Daft Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
ε μαα.. η βιολογία μ' αρέσει πολύ, αλλά έτσι όπως εξετάζεται στις πανελλήνιες.. τι να πω..
τζάμπα αποστήθιση και κατεβατά ολόκληρα για αιτιολόγηση αυτονόητων πραγμάτων!
και δυστυχώς αυτοί οι διαγωνισμοί δεν προωθούνται αρκετά, δηλαδή στο σχολείο και που θυμήθηκαν να μας ενημερώσουν να πάμε πολύ μας ήταν :P

Ναι, όντως, εδώ πέρα ενώ τα θέματα δεν προϋποθέτουν υπερβολικό άγχος λόγω έλλειψης χρόνου ούτε απεριόριστο διάβασμα , ίσως το πολύ δύο εβδομάδες, είναι πολύ πιο δύσκολα από αυτά των πανελληνίων, αφού προϋποθέτουν σωστή γνώση της βιολογίας και κριτική σκέψη. Αντίθετα στις πανελλήνιες τα θέματα είναι μεν απλά, αλλά πολλά, ΠΑΡΑ πολλά, με αποτέλεσμα να προκαλείται άγχος από την έλλειψη χρόνου, αλλά και να μην κρίνεται σωστά αν ο μαθητής έχει παπαγαλίσει ή αν έχει διαβάσει εις βάθος.
Οι διαγωνισμοί είναι λοιπόν μια λύση για τον πραγματικά δυνατό μαθητή, ο οποίος δεν θέλει να σπαταλήσει όλη του την ενέργεια σε ανούσιο διάβασμα για τις πανελλήνιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karv2

Νεοφερμένος

Η Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ναι, όντως, εδώ πέρα ενώ τα θέματα δεν προϋποθέτουν υπερβολικό άγχος λόγω έλλειψης χρόνου ούτε απεριόριστο διάβασμα , ίσως το πολύ δύο εβδομάδες, είναι πολύ πιο δύσκολα από αυτά των πανελληνίων, αφού προϋποθέτουν σωστή γνώση της βιολογίας και κριτική σκέψη. Αντίθετα στις πανελλήνιες τα θέματα είναι μεν απλά, αλλά πολλά, ΠΑΡΑ πολλά, με αποτέλεσμα να προκαλείται άγχος από την έλλειψη χρόνου, αλλά και να μην κρίνεται σωστά αν ο μαθητής έχει παπαγαλίσει ή αν έχει διαβάσει εις βάθος.
Οι διαγωνισμοί είναι λοιπόν μια λύση για τον πραγματικά δυνατό μαθητή, ο οποίος δεν θέλει να σπαταλήσει όλη του την ενέργεια σε ανούσιο διάβασμα για τις πανελλήνιες!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου bro... έρχεται ο καιρός που θα τα περάσουμε και εμείς αυτά..:book: Αλλά αλήθεια ποιος νοιάζεται για την γνώμη κάποιων "παιδιών"; :rtfm::verymad::wall::giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar13

Νεοφερμένος

Η Μαρία Στεφανίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σε εμάς ο διευθυντής και οι καθηγητές δεν ενδιαφέρονται ιδιαίτερα για διαγωνισμούς κλπ, παρά μόνο εάν κάποιος διακριθεί και ακουστεί το όνομα του σχολείου στο νομό.. Επομένως, όσοι μαθητές θέλουν να ασχοληθούν με κάτι περισσότερο από τις πανελλήνιες, πρέπει να ψάξουν από μόνοι τους.
Όσο για τους διαγωνισμούς, πραγματικά είναι για δυνατούς μαθητές και απαιτούν κρίση και ταλέντο.
Πάντως, δεν ξέρω για εσάς, αλλά εμένα πιο πολύ απ' όλα με νευριάζουν όλοι οι μαθητές και οι καθηγητές που θεωρούν τους διαγωνισμούς χάσιμο χρόνου και, ειδικά στην τρίτη λυκείου, πιστεύουν ότι προκαλούν μόνο περαιτέρω άγχος τους μαθητές.. αν είναι δυνατόν! γι' αυτό έχει αποτύχει το εκπαιδευτικό μας σύστημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Πάντως, δεν ξέρω για εσάς, αλλά εμένα πιο πολύ απ' όλα με νευριάζουν όλοι οι μαθητές και οι καθηγητές που θεωρούν τους διαγωνισμούς χάσιμο χρόνου και, ειδικά στην τρίτη λυκείου, πιστεύουν ότι προκαλούν μόνο περαιτέρω άγχος τους μαθητές.. αν είναι δυνατόν! γι' αυτό έχει αποτύχει το εκπαιδευτικό μας σύστημα..

εχεις απόλυτο δικιο! και δεν ξερω αν το νιωσατε και εσεις αλλα εμένα με βοήθησε παρα πολυ να ελέγξω τι ήξερα και τι όχι...
Δεν υπαρχει περιπτωση να μην πάω στην γ΄λυκειου! Ειναι μια ευκαιρία να "στριμώξεις" το μυαλο σου να σκεφτει.

Ευτυχώς η καθηγήτρια μου τα υποστηρίζει πολύ αυτά και θεωρει οτι βοηθούν και στις πανελληνιες. Η περσινή μου καθηγήτρια μας είχε πει: " ε.... και υπαρχει και αυτός ο διαγωνισμός αλλα δεν αξιζει τον κόπο ειναι παπαγαλία και δεν έχει νοημα..." :hmm:
what???????? :confused: οτι να ναι παιδια..... περι ορέξεως κολοκυθόπιτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Πως τα πήγατε; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ολοκληρο iSchool ρε βλακα δεν ειχες δει το θεμα; :hehe:

το θέμα το είχα δει ρε, το ότι θα γινόταν και στην πόλη μου δεν ήξερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
:warn:Σημείωση Συντονιστή!!!

Οι λύσεις των θεμάτων όλων των τάξεων του Λυκείου για το διαγωνισμό Βιολογίας 2013, έχουν αναρτηθεί στο πρώτο ποστ.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Εγώ υπολογίζω ένα 86/98. Δεν παιρνάω απ'ότι φαίνεται υγεία όμως. Εσείς ερωτώ ξανά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
εγώ περίπου 80-81,5/98
ευχαριστημένη! :)

Εγώ υπολογίζω ένα 86/98. Δεν παιρνάω απ'ότι φαίνεται υγεία όμως. Εσείς ερωτώ ξανά; :P

ρε εσυ παιζει να περνας! :clapup: ειναι πολυ καλα το 86/98 (μην ξεχνας οτι ειναι στα 98 ).
περυσι με τοσο περναγανε... δεν αποκλειεται καθολου να περάσεις!

καλή τύχη!
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
παιδες απο που και πανω περνας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
παιδες απο που και πανω περνας;

δεν εχει συγκεκριμένη βάση. Περνάνε οι 12 καλύτεροι από την β λυκειου και οι 26 (νομίζω) πρωτοι από την γ λυκειου)
ανάλογα κυμαίνονται και οι βαθμοί για να περάσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top