Εξεταστική/σχολικές εξετάσεις και αντιγραφή

Με ποιες μεθόδους αντιγράφετε;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 115)

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Φταίτε και εσείς σε αυτό...Αλλάζουν αμφιθέατρα συνήθως, αν έχετε κάτσει σαν σαρδέλες ή έχετε μαζευτεί στα τελευταία έδρανα...Μην προκαλείτε την τύχη σας!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εγω στις πανελληνιες καθομουν πρωτο θρανιο....εδινα μαθηματικα κατευθυνσης....
ειχα μαθει ολες τις αποδειξεις απεξω....ειχα πεθανει στο διαβασμα...μια κοπελα -συμμαθητρια μου λεει βοηθεια
και την αφηνω να αντιγραψει ολη την θεωρια και καναδυο ασκησεις...και δεν ηξερε ουτε τι ειναι μιγαδικος!

εδινα ΑΟΔΕ! ειχα διαβασει του σκασμου και της εδειξα και εκανε κανονικο copy-paste!
σε καποια φαση κολλησα στην φυσικη...την κοιταξα να μου πει τα Σ/Λ ...και λεει δεν ειναι τιποτα...καντα εγω θα φυγω τωρα!
την κοιταζα που εφευγε και ειχα χασει την λαλια μου....
περασε σε μια σχολη χαρη σε μενα....
τωρα ουτε με θυμαται!ντρεπομαι που ξεφτιλησα ετσι την τριτοβαθμια εκπαιδευση! χαρησα τον κοπο μου...υποβαθμιζοντας τον εαυτο μου!
περυσι στην σχολη διναμε μαθηματικα......ειχα σκοτωθει στο διαβασμα ολο το εξαμηνο...ειχα λυσει τα παντα....μια απο διπλα δεν ηξερε ουτε τι σημαινουν τα συμβολα στον τυπο! ηθελε να αντιγραψει ολο μου το γραπτο...και να παρουμε τον ιδιο βαθμο!
οχι δεν την βοηθησα! εφυγε ...με κοιταξε ολο ειρωνια και ειπε: ευχαριστω!
τα συναισθηματα αναμεικτα....τα συμπερασματα δικα σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εκ των πραγμάτων στα 2/5 μαθήματα της σχολής πρέπει να γράψω έκθεση, οπότε για τι αντιγραφή μιλάμε...:laugh:
επισης στη σχολή καθόμαστε με απόσταση 2 καθισμάτων ο ένας απο τον άλλον και αφήνουμε μια κενή σειρά μεταξύ μας οπότε λίγο δύσκολο να αντιγράψω. :D
επίσης σκονάκια για τα υπόλοιπα (3) μαθήματα δεν κάνω γιατί μ'έχω ικανή να μην καταλάβω τα σκονάκια μου,αλλά και να με πιάσουν και να την πατήσω :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εκ των πραγμάτων στα 2/5 μαθήματα της σχολής πρέπει να γράψω έκθεση, οπότε για τι αντιγραφή μιλάμε...:laugh:
επισης στη σχολή καθόμαστε με απόσταση 2 καθισμάτων ο ένας απο τον άλλον και αφήνουμε μια κενή σειρά μεταξύ μας οπότε λίγο δύσκολο να αντιγράψω. :D
επίσης σκονάκια για τα υπόλοιπα (3) μαθήματα δεν κάνω γιατί μ'έχω ικανή να μην καταλάβω τα σκονάκια μου,αλλά και να με πιάσουν και να την πατήσω :rofl:

αμα σου αρεσει να παιζεις με την φωτια...και εισαι εμπειρος στα σκονακια...μπορεις να κανεις σκονακι ακομη και πρωτο θρανιο φατσα με τον καθηγητη...ή στην σχολη με αποσταση 2 ή τριων καθισματων ...πρωτη σειρα...και να μην σε παρει χαμπαρι κανεις! απλα...κανωντας τις σελιδες που θες...σμικρυνση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
παιδια εδω γραφουμε τα καλυτερα σκονακια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
παιδια εδω γραφουμε τα καλυτερα σκονακια...
Το καλύτερο σκονάκι είναι να έχεις διαβάσει καλά και να το κάνεις μέσα στο μυαλό σου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εγω εχω κανει στο κινητο και στο χερι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Στον καρπό γίνονται τα καλύτερα σκονάκια..και σε ευθεία γραμμή για να μη χάνεσαι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Στον καρπό γίνονται τα καλύτερα σκονάκια..και σε ευθεία γραμμή για να μη χάνεσαι :D
ναι οντως..ειχα κανει και στους 2 καρπους και με βολεψε πολυ..στην παλαμη ποτε γτ ειναι ευκολο να σε δουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
παιδια μην κανετε την βλακεια να μην διαβασετε τιποτα και να πατε να γραψετε 20 με σκονακι.Το καλυτερο ειναι να διαβασεις πολυ καλα και αν νομιζεις πως μια φραση ή ενας κανονας θα πεσει και τον εχεις διαβασει παρα πολλες φορες αλλα δεν μπορεσες να το μαθεις τοτε κανε και μια φορα σκονακι..... οχι ομως συχνα!!! Σπανια!!!!:):):):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
εγώ είχα πάρει 18.5 σε ένα τεστ στη φυσική επειδή είχα γράψει όλους τους τύπους του μαθήματος στο χέρι μου...αχ, ωραία χρόνια!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
μια συμαθητρια μου εγραφε τα σκονακια στο θρανιο αλλα στα ρωσικα:Pπολυ καλο ηταν ;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
εγώ σπάνια έκανα σκονάκι, τώρα πλέον δεν κάνω αλλά όταν έκανα (σε θεωρητικά μαθήματα πάντα) τα έκανα πάνω στο θρανίο μου επειδή ήταν γεμάτο σχέδια με ανεξίτηλους και τα πολύ μικρά γράμματα μολυβιού στην άκρη της μπογιάς δεν φαίνονται με τίποτα. Αλλά φυσικά αυτό πετυχαίνει μόνο όταν γράφεις στο θρανίο σου. Επίσης έκανα και πάνω στην σβήστρα και σε ελάχιστες περιπτώσεις έγραφα με ανοιχτό βιβλίο (στα μαθήματα παπαγαλίας). Απο φέτος κατάλαβα ότι δεν είναι σωστό και ότι γενικά εκτός απο το γεγονός ότι κλέβω τον κόπο των άλλων εγώ ο ίδιος κοροϊδεύω τον εαυτό μου παίρνοντας βαθμό που δεν μου αξίζει και για αυτό τα σταμάτησα :D. Το καλύτερο πράγμα είναι το διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Το καλυτερο σκονακι ειναι να παρεις εναν στυλο διαφανο (δηλαδη να φαινετε η μελανι απο μεσα) και μια καρφιτσα ή μια βελονα.Πανω στον στυλο χαραζεις οτι θες !!!! Σιγουρα αποτελεσματα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το καλυτερο σκονακι ειναι να παρεις εναν στυλο διαφανο (δηλαδη να φαινετε η μελανι απο μεσα) και μια καρφιτσα ή μια βελονα.Πανω στον στυλο χαραζεις οτι θες !!!! Σιγουρα αποτελεσματα!!!!
εδωσες ΙΔΕΑ τωρα:Pθα το επιχηρισω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
όχι στις εξετάσεις αλλά την άλλη φορά με την διπλανή μου κοιτούσαμε η μία στο γραπτό της άλλης και πήραμε καλό βαθμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σκονάκι δεν έχω κάνει αλλά συνεργασία έπεφτε. Γενικά δεν υπάρχει λόγος για σκονάκια στο σχολείο, όλα τα σχετικά με την κατεύθυνση παλεύονται και χωρίς διάβασμα ε και στα υπόλοιπα πετάς εκεί πέντε μαλακίες και φεύγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Σκονάκι δεν έχω κάνει αλλά συνεργασία έπεφτε. Γενικά δεν υπάρχει λόγος για σκονάκια στο σχολείο, όλα τα σχετικά με την κατεύθυνση παλεύονται και χωρίς διάβασμα ε και στα υπόλοιπα πετάς εκεί πέντε μαλακίες και φεύγεις.

πετας 5 μαλακιες και μετα παιρνεις 5****
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Tη μια λες οτι οι εξεταστικες ειναι σοβαρες εξετασεις και την αλλη οτι οποιος κανει σκονακι δεν ειναι χειροτερος φοιτητης :confused:

Είπα πουθενά "σοβαρές εξετάσεις"; :confused:
Αυτό που εννοώ είναι, ότι η ύλη και η δυσκολία των μαθημάτων δεν έχει καμία σχέση ανάμεσα σ'αυτές τις 2 μορφές εξέτασης. :worry:

Σημείωση Συντονιστή
Tα μηνύματα προήλθαν από το θέμα Οδηγός σύμβουλος προς πρωτοετείς φοιτητές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Είπα πουθενά "σοβαρές εξετάσεις"; :confused:
Αυτό που εννοώ είναι, ότι η ύλη και η δυσκολία των μαθημάτων δεν έχει καμία σχέση ανάμεσα σ'αυτές τις 2 μορφές εξέτασης. :worry:
Α, νομιζα οτι τονιζες τη διαφορα στη σημασια των εξετασεων και οχι τη διαφορα στην υλη.Δηλαδη εσενα το οριο σου ειναι η υλη Γυμνασιου και απο εκει και πανω ειναι οκ να κανουμε σκονακι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top