[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Ίσως λόγω φιλοσοφίας μαθημάτων να αρχίζετε από τώρα. Στις άλλες κατευθύνσεις π.χ δεν μπορείς ποτέ να πεις τα ξέρω όλα ή σχεδόν όλα. Μαθαίνεις σε ένα τρόπο σκέψης, αποκτάς εμπειρία από την επίλυση πολλών ασκήσεων και προσπαθείς να διατηρηθείς σε καλό επίπεδο ως τις εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύη:D

Νεοφερμένος

Η Εύη:D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Ίσως λόγω φιλοσοφίας μαθημάτων να αρχίζετε από τώρα. Στις άλλες κατευθύνσεις π.χ δεν μπορείς ποτέ να πεις τα ξέρω όλα ή σχεδόν όλα. Μαθαίνεις σε ένα τρόπο σκέψης, αποκτάς εμπειρία από την επίλυση πολλών ασκήσεων και προσπαθείς να διατηρηθείς σε καλό επίπεδο ως τις εξετάσεις.
δν ξερω και δν μπορω ν εκφρασω γνωμη για τις αλλες απλως σε εμας πρπ ν βγει η υλη πολλες πολλες φορες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
δν ξερω και δν μπορω ν εκφρασω γνωμη για τις αλλες απλως σε εμας πρπ ν βγει η υλη πολλες πολλες φορες

Ακριβώς. Εμείς στηριζόμαστε απλώς στη διαμόρφωση κατάλληλου τρόπου σκέψης και στην εμπειρία που αποκτούμε με την επίλυση πολλών διαφορετικών ειδών ασκήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
γεια σας παιδια ποιες ειναι οι εντυπωσεις σας για τα μαθηματα για οσους ξεκηνισαν φυσικα? Εμενα παντως (ειμαι θεωτητικη)ενταξει..... δεν μπορω να πω οτι ειναι πανευκολα βεβαια θεωρω οτι η δυσκολια εγκειται στο απεξω και οχι στην κατανοηση των μαθηματων αυτο ειναι που με αγχωνει κιολας τα μαθαινω αλλα φοβαμαι μην τα ξεχασω γι αυτο ριχνω μια ματια καθε μερα :P αν και μου εχουν πει μεγαλυτεροι οτι τοσες φορες που θα τα γραψουμε σε τεστσ και διαγωνισματα θα μας καρφωθουν στο μυαλο.....τα θεωρητικα θελουν χρονο αλλα με συστηματικο διαβασμα και συνεχεις επαναληψεις εισαι οκ...;):) αντε καλη μας δυναμη και υπομονη....θετικη σκεψη ;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
γεια σας παιδια ποιες ειναι οι εντυπωσεις σας για τα μαθηματα για οσους ξεκηνισαν φυσικα? Εμενα παντως (ειμαι θεωτητικη)ενταξει..... δεν μπορω να πω οτι ειναι πανευκολα βεβαια θεωρω οτι η δυσκολια εγκειται στο απεξω και οχι στην κατανοηση των μαθηματων αυτο ειναι που με αγχωνει κιολας τα μαθαινω αλλα φοβαμαι μην τα ξεχασω γι αυτο ριχνω μια ματια καθε μερα :P αν και μου εχουν πει μεγαλυτεροι οτι τοσες φορες που θα τα γραψουμε σε τεστσ και διαγωνισματα θα μας καρφωθουν στο μυαλο.....τα θεωρητικα θελουν χρονο αλλα με συστηματικο διαβασμα και συνεχεις επαναληψεις εισαι οκ...;):) αντε καλη μας δυναμη και υπομονη....θετικη σκεψη ;):)
ακριβως ετσι απλως πιστευω στο γνωστο χρειαζεται να το κατανοησεις και σ ειναι πολυ πιο ευκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azsxd

Νεοφερμένος

Ο azsxd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Να ρωτήσω εσάς τους θετικοτεχνολόγους.Στα μαθηματικά ξεκινήσατε από μιγαδικούς ή από συναρτήσεις ;

μιγαδικους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
μιγαδικους

'Εμεις ξεκινησαμε απο συναρτήσεις και ορια.
Μας είπαν οτι θα ηταν λαθος να ξεκιναγαμε απο μιγαδικους, γιατι αποτελουν ενα τελειως ξεχωριστο κεφαλαιο στα μ.κ που δεν συνδεεται με τα υπολοιπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Πολλοί αρχίζουν με μιγαδικούς διότι αποτελεί ξεχωριστό κομμάτι απο όλη την ύλη και το κάνουν για να τελειώνουν με αυτό και μετά κάνουν την ανάλυση που είναι το μεγαλύτερο και το πιο δύσκολο κομμάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Εμείς κάνουμε 3 ώρες μιγαδικούς και 3 ώρες ανάλυση (συναρτήσεις , όρια και τέτοια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Πολλοί αρχίζουν με μιγαδικούς διότι αποτελεί ξεχωριστό κομμάτι απο όλη την ύλη και το κάνουν για να τελειώνουν με αυτό και μετά κάνουν την ανάλυση που είναι το μεγαλύτερο και το πιο δύσκολο κομμάτι.

Η λογικη λεει πως αν τελειωσεις τους μιγαδικους τον Σεπτεμβριο, θα τους ξαναδεις μετα απο 6-7 μηνες, αρα μαλλον θα τα εχεις ξεχασει...
Εσύ που έχεις τελειωσει πως το βλεπεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Βασικά ξέρω ότι καλό θα ήταν να ξεκινάς απο την ανάλυση.Γιατί ουσιαστικά είναι πράγματα που τα ξέρεις ( τα αρχικά τουλάχιστον) συναρτήσεις κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azsxd

Νεοφερμένος

Ο azsxd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εμείς κάνουμε 3 ώρες μιγαδικούς και 3 ώρες ανάλυση (συναρτήσεις , όρια και τέτοια).

6 αναλυση 2 μιγαδ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
'Εμεις ξεκινησαμε απο συναρτήσεις και ορια.
Μας είπαν οτι θα ηταν λαθος να ξεκιναγαμε απο μιγαδικους, γιατι αποτελουν ενα τελειως ξεχωριστο κεφαλαιο στα μ.κ που δεν συνδεεται με τα υπολοιπα...
Συνδεεται ,παρα πολυ ωραια με ολοκληρωματα.Βεβαια οντως δεν εχει σχεση,αλλα ουτως ή αλλως θα το κανετε επαναληψη πολλες φορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

voulitcaa

Νεοφερμένος

Η voulitcaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ παιδιά κανονισα καλοκαιρινό όμως τελικά το ακύρωσα γιατι δεν μπορώ να πηγαίνω...
θα διαβάσω μάνη μου ειμαι θεωρητική κατεύθυνση και απο Σεπτέμβρη θα αρχίσω κανονικά!
Καλό κουράγιο σε όλους μας!
Επίσης εχω την αποψη οτι ειδικα στην δικη μας κατευθυνση δεν ειναι απαραιτητο το φροντιστηριο το καλοκαιρι..παιζουν πολλα συμφεροντα σε αυτο το θεμα..εσεις που θα πατε θα μας πειτε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Εγώ παιδιά κανονισα καλοκαιρινό όμως τελικά το ακύρωσα γιατι δεν μπορώ να πηγαίνω...
θα διαβάσω μάνη μου ειμαι θεωρητική κατεύθυνση και απο Σεπτέμβρη θα αρχίσω κανονικά!
Καλό κουράγιο σε όλους μας!
Επίσης εχω την αποψη οτι ειδικα στην δικη μας κατευθυνση δεν ειναι απαραιτητο το φροντιστηριο το καλοκαιρι..παιζουν πολλα συμφεροντα σε αυτο το θεμα..εσεις που θα πατε θα μας πειτε...:)
εγω τουλαχιστον το θεωρω απαραιτητο για να συνηθιζουμε σιγα σιγα και αλλωστε το καλοκαιρι εχουμε απλετο χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

voulitcaa

Νεοφερμένος

Η voulitcaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ναι μαλλον..εγω ομως δεν θα ειχα..δεν ξερω, αν πας το καλοκαιρι ποτε θα ξεκουραστεις; μεχρι τα χριστουγεννα θα τα εχεις φτυσει..τελος παντων! ο καθενας οτι μπορει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
το καλοκαιρι εχουμε απλετο χρονο
Θα σου φανεί παράξενο, αλλά το καλοκαίρι βγάζεις πολύ πιο λίγη δουλειά από το χειμώνα που έχεις και το σχολείο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

voulitcaa

Νεοφερμένος

Η voulitcaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ετσι κι αλλιως..πιος καθεται να διαβασει το καλοκαιρι; το χειμωνα ειναι αλλιως εγω βεβαια ειμαι σε αλλη θεση και δεν ξερω τι κανει ο καθενας.Η υλη ειναι 1 κεφαλαιο δηλαδη ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
ετσι κι αλλιως..πιος καθεται να διαβασει το καλοκαιρι; το χειμωνα ειναι αλλιως εγω βεβαια ειμαι σε αλλη θεση και δεν ξερω τι κανει ο καθενας.Η υλη ειναι 1 κεφαλαιο δηλαδη ελεος

τι εννοεις η ύλη ειναι ένα κεφάλαιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top