[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Παιδιά, είναι η ιδέα μου ή το έχετε παρατηρήσει κι εσείς ότι τα παιδιά της θετικής/τεχνολογικής σκοπεύουν να κάνουν περισσότερες ώρες φροντιστήριο από εμάς τα θεωρητικούλια?:)

Μλν γιατί τα δικά μας επηρεάζονται απο περισσοτερους παράγοντες.

καλη πετυχεσααααααααα μας λοιπον!!!!
Δεν ξερω για σενα, εγω παντως θα πετυχεσω!:D
Μην κολλάτε! Όλοι θα πετυχέσουμε!

Κλ το ότι θα πετυχέσουμε όλοι μας είναι σίγουρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_vi_ra

Νεοφερμένος

Η el_vi_ra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
μετα απο δεκα χρονια ξαναδινω πανελληνιες στη θεωρητικη (αλλαξα κατευθυνση μαζι με την αποφαση να ξαναδωσω). καλη αρχη σε ολους! μπορειτε να μου προτεινει καποιος για ενα βοηθημα στη βιολογια γενικης παιδειας? ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Ποση υλη πιστευετε οτι μπορει να βγει μεσα στο καλοκαιρι στις Α.Ο.Δ.Ε ;
Ηδη εχω ξεκινισει τις Α.Ο.Δ.Ε και εχω βαλει ως σκοπο καθε βδομαδα να βγαζω απο ενα μαθημα ( π.χ το 1.2 την 1η βδομαδα και παει λεγοντας ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Παιδιά, είναι η ιδέα μου ή το έχετε παρατηρήσει κι εσείς ότι τα παιδιά της θετικής/τεχνολογικής σκοπεύουν να κάνουν περισσότερες ώρες φροντιστήριο από εμάς τα θεωρητικούλια?:)
Ισχύει αυτό που λες δυστυχ'ως... :(
Δεν το σκοπεύουμε όμως. Να ήταν στο χέρι μου θα έκανα ελάχιστες ώρες μάθημα... Απλά τα δικά μας βαρύτητας (φυσική-μαθηματικά) απαιτούν πιο πολλές ώρες διδασκαλίας από τα δικά σας (αρχαία-ιστορία). Δεν εννοώ σε καμία περίπτωση ότι είναι κάποια μαθήματα πιο εύκολα από κάποια άλλα για να μην παρεξηγηθώ!:P Οι κυριότερες διαφορές σε ώρες που έχω εντοπίσει σε διάφορα φροντιστήρια αφορούν αυτά τα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
χαίρομαι:clapup:
ελπίζω να έχεις το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα..τι σχολή στοχεύεις αν επιτρέπεται;
νομικη θεσσαλονικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
έχεις υψηλό στόχο,γι'αυτό..το νου σου!;)
ναι οντως αν και δεν ημουν ποτε παιδι που καθομουν με τις ωρες παντως παντα ειχα καλους βαθμους πιστευω σημαντικο ειναι να αρχιζω ν συνηθιζω να διαβαζω καθημερινα κανα 3ωρο για αρχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
ναι οντως αν και δεν ημουν ποτε παιδι που καθομουν με τις ωρες παντως παντα ειχα καλους βαθμους πιστευω σημαντικο ειναι να αρχιζω ν συνηθιζω να διαβαζω καθημερινα κανα 3ωρο για αρχη

:wacko:

Βάλε λίιιιγο ακόμη! :D
Έχεις υψηλό στόχο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Γεια σας παιδια:)
Σας εχασα λιγακι...
Ναι,επεσε διαβασμα...Τι να κανω που με πλακωσαν?:/:
Παντως το μυστικο ειναι στην οργανωση και στην συγκεντρωση..0
π.χ εγω εβγαλα παπαγαλι ενα μαθημα βιολογια κατ. που μας ειπαν και κατι ασκησεις σε 1 ωρα και 10 λεπτα.(οι ασκ. ηθελαν 15-20)
Αλλα χαλαρωσα,ξαπλωσα,πηγα για μπανιο,γυρισα..
Δεν σταματα η ζωη δηλαδη...

Και ενα αλλο κολπο εναι να μαθαινεις το45 της εκατο του μαθηματος απο εκει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
:wacko:

Βάλε λίιιιγο ακόμη! :D
Έχεις υψηλό στόχο. :)
δες για αρχη 3 ωρες φροντ καθημερινα και 3 ωρες διαβασματος ποσο πιστευεις οτι θελει?για αρχη μιλαμε παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ναι οντως αν και δεν ημουν ποτε παιδι που καθομουν με τις ωρες παντως παντα ειχα καλους βαθμους πιστευω σημαντικο ειναι να αρχιζω ν συνηθιζω να διαβαζω καθημερινα κανα 3ωρο για αρχη

θα συμφωνήσω με τον nafasskataa!
παραπάνω θέλει..τα μόρια είναι πολλά!όχι ότι όλοι δεν οφείλουμε να πετύχουμε το καλύτερο δυνατό,απλά εσύ θες υψηλή σχολή κι έχεις ένα λόγο παραπάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
δες για αρχη 3 ωρες φροντ καθημερινα και 3 ωρες διαβασματος ποσο πιστευεις οτι θελει?για αρχη μιλαμε παντα

Ε είναι ανάλογα στο άτομο. Αν βγάζεις σε 3 ώρες αυτά που σου βάζει ο φροντιστής τότε οκ. Απλά κοίτα τώρα το καλοκαίρι και διάφορα κενά που ενδέχεται να έχεις κλπ. Νομίζω από ένα σημείο και μετά οι ρυθμοί αλλάζουν αναγκαστικά.

υγ Τον ίδιο στόχο έχουμε :P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Ε είναι ανάλογα στο άτομο. Αν βγάζεις σε 3 ώρες αυτά που σου βάζει ο φροντιστής τότε οκ. Απλά κοίτα τώρα το καλοκαίρι και διάφορα κενά που ενδέχεται να έχεις κλπ. Νομίζω από ένα σημείο και μετά οι ρυθμοί αλλάζουν αναγκαστικά.

υγ Τον ίδιο στόχο έχουμε :P:)
αντε μακαρι να σε συναντησω του χρονου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
θα συμφωνήσω με τον nafasskataa!
παραπάνω θέλει..τα μόρια είναι πολλά!όχι ότι όλοι δεν οφείλουμε να πετύχουμε το καλύτερο δυνατό,απλά εσύ θες υψηλή σχολή κι έχεις ένα λόγο παραπάνω!
το μονο σιγουρο ειναι οτι θα τις ανεβαζω σιγα σιγα αλλα σιγουρα ευτυχως ουτε κενα αφηνω σε οσα μας βαζουν και ειμαι οκ θα δειξει οπως ειπα μονο σιγουρο οτι θα ανεβουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
θα συμφωνήσω με τον nafasskataa!
παραπάνω θέλει..τα μόρια είναι πολλά!όχι ότι όλοι δεν οφείλουμε να πετύχουμε το καλύτερο δυνατό,απλά εσύ θες υψηλή σχολή κι έχεις ένα λόγο παραπάνω!

Ειρωνικά το είπε. :confused: Τζίζας. :confused:
Αν καθημερινά έχετε σχολείο,τρεις ώρες φρο και 5 ώρες διάβασμα,ε συλλυπητήρια από τώρα.
Το θέμα δεν είναι το ποσοτικό διάβασμα αλλά το ποιοτικό. Ξεκολλάτε πια με αριθμούς.
Εγώ μαθηματικά κατ διάβαζα μόνο στο σχολείο,σε ώρες γενικής και πήγαινα για 18 τουλ. Οπότε μην σκάτε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Ειρωνικά το είπε. :confused: Τζίζας. :confused:
Αν καθημερινά έχετε σχολείο,τρεις ώρες φρο και 5 ώρες διάβασμα,ε συλλυπητήρια από τώρα.
Το θέμα δεν είναι το ποσοτικό διάβασμα αλλά το ποιοτικό. Ξεκολλάτε πια με αριθμούς.
Εγώ μαθηματικά κατ διάβαζα μόνο στο σχολείο,σε ώρες γενικής και πήγαινα για 18 τουλ. Οπότε μην σκάτε. :P
αυτο ακριβως το ποιοτικο διαβασμα εγω π.χ. επειδη ξεκινησαμε αμεσως τα θερινα εκανα τις διακοπες μ στισ εξετασεις μονο κατευθηνση διαβασα εχω καμια 6 κατω απο τν βαση αλλα τουλαχιστον νιωθω χαλαρος τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ειρωνικά το είπε. :confused: Τζίζας. :confused:
Αν καθημερινά έχετε σχολείο,τρεις ώρες φρο και 5 ώρες διάβασμα,ε συλλυπητήρια από τώρα.
Το θέμα δεν είναι το ποσοτικό διάβασμα αλλά το ποιοτικό. Ξεκολλάτε πια με αριθμούς.
Εγώ μαθηματικά κατ διάβαζα μόνο στο σχολείο,σε ώρες γενικής και πήγαινα για 18 τουλ. Οπότε μην σκάτε. :P

Όχι, δεν το είπα ειρωνικά. :P
Είναι, όντως, λίγες οι 3 ώρες για τη θεωρητική.

αυτο ακριβως το ποιοτικο διαβασμα εγω π.χ. επειδη ξεκινησαμε αμεσως τα θερινα εκανα τις διακοπες μ στισ εξετασεις μονο κατευθηνση διαβασα εχω καμια 6 κατω απο τν βαση αλλα τουλαχιστον νιωθω χαλαρος τωρα

kwstasIdealism,

Πέρασα κι εγώ φέτος από την ίδια φάση.
Οι 3 ώρες νομίζω πως δεν αρκούν, για να πετύχεις αυτόν το στόχο. Ο όγκος της ύλης είναι τεράστιος.
Βέβαια, κάτσε να ξεκινήσεις τα μαθήματα, και θα δεις μόνος σου πόσο χρόνο χρειάζεσαι.
Εγώ, π.χ., αν θυμάμαι καλά, στα θερινά διάβαζα περίπου 5 ώρες.
Το ωράριο, όμως, δεν είναι standard. Ο καθένας το διαμορφώνει διαφορετικά.
Μη βιάζεσαι, και μην αγχώνεσαι! Θα δεις.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Όχι, δεν το είπα ειρωνικά. :P
Είναι, όντως, λίγες οι 3 ώρες για τη θεωρητική.



kwstasIdealism,

Πέρασα κι εγώ φέτος από την ίδια φάση.
Οι 3 ώρες νομίζω πως δεν αρκούν, για να πετύχεις αυτόν το στόχο. Ο όγκος της ύλης είναι τεράστιος.
Βέβαια, κάτσε να ξεκινήσεις τα μαθήματα, και θα δεις μόνος σου πόσο χρόνο χρειάζεσαι.
Εγώ, π.χ., αν θυμάμαι καλά, στα θερινά διάβαζα περίπου 5 ώρες.
Το ωράριο, όμως, δεν είναι standard. Ο καθένας το διαμορφώνει διαφορετικά.
Μη βιάζεσαι, και μην αγχώνεσαι! Θα δεις.

:)
στα θερινα διαβαζεις πιο πολυ η μεσα στην χρονια με το σχολειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
στα θερινα διαβαζεις πιο πολυ η μεσα στην χρονια με το σχολειο?

Είναι διαφορετικές καταστάσεις.
Στα θερινά είσαι πιο ψαρωμένος, γιατί δεν ξέρεις τι θα αντιμετωπίσεις, και διαβάζεις αρκετά -έχοντας παράλληλα κι ελεύθερο χρόνο για μπάνια κλπ.
Εγώ, προσωπικά, σου είπα, στα θερινά διάβαζα ένα 5ωρο++.
Το χειμώνα που είχαμε σχολείο, το πρόγραμμά μου είχε ως εξής:

Ξύπνημα 07.30 και σχολείο.
Ύπνος από 14.30 ως 14.50. (Αν κοιμάμαι το μεσημέρι πάνω από 20 λεπτά έχω πονοκέφαλο μετά)
Διάβασμα από τις 15.00 ως τις 17.45.
Ιδιαίτερα 18.00-21.00 περίπου.
Διάβασμα 21.00 + ως τη 1 τα ξημερώματα.
Μπάνιο, ύπνος, και ξανά-μανά τα ίδια.

Μέχρι τον Δεκέμβρη έβγαινα βόλτες τα ΣΚ.
Στις διακοπές των Χριστουγέννων διάβασα 4 ημέρες.
Στις διακοπές του Πάσχα ΔΕ διάβασα πολύ για καμία εβδομάδα, τις υπόλοιπες, όμως, κομπλέ.

Μετά τον Μάρτη-Απρίλη, μείωσα τα ιδιαίτερα, γιατί είχαμε βγάλει την ύλη, και είχαμε κάνει επαναλήψεις.
Σταμάτησα το σχολείο. Φρόντισα να κοιμάμαι ένα 7ωρο, σίγουρα.
Τις υπόλοιπες ώρες της ημέρας διάβαζα, με αρκετά διαλείμματα, κι έγραφα πολλά διαγωνίσματα.
Αυτά.

Αν θες κάποια άλλη πληροφορία, ρώτα.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Είναι διαφορετικές καταστάσεις.
Στα θερινά είσαι πιο ψαρωμένος, γιατί δεν ξέρεις τι θα αντιμετωπίσεις, και διαβάζεις αρκετά -έχοντας παράλληλα κι ελεύθερο χρόνο για μπάνια κλπ.
Εγώ, προσωπικά, σου είπα, στα θερινά διάβαζα ένα 5ωρο++.
Το χειμώνα που είχαμε σχολείο, το πρόγραμμά μου είχε ως εξής:
ευχαριστω πολυ και εγω πανω κατω ετσι το βλεπω το προγραμα
Ξύπνημα 07.30 και σχολείο.
Ύπνος από 14.30 ως 14.50. (Αν κοιμάμαι το μεσημέρι πάνω από 20 λεπτά έχω πονοκέφαλο μετά)
Διάβασμα από τις 15.00 ως τις 17.45.
Ιδιαίτερα 18.00-21.00 περίπου.
Διάβασμα 21.00 + ως τη 1 τα ξημερώματα.
Μπάνιο, ύπνος, και ξανά-μανά τα ίδια.

Μέχρι τον Δεκέμβρη έβγαινα βόλτες τα ΣΚ.
Στις διακοπές των Χριστουγέννων διάβασα 4 ημέρες.
Στις διακοπές του Πάσχα ΔΕ διάβασα πολύ για καμία εβδομάδα, τις υπόλοιπες, όμως, κομπλέ.

Μετά τον Μάρτη-Απρίλη, μείωσα τα ιδιαίτερα, γιατί είχαμε βγάλει την ύλη, και είχαμε κάνει επαναλήψεις.
Σταμάτησα το σχολείο. Φρόντισα να κοιμάμαι ένα 7ωρο, σίγουρα.
Τις υπόλοιπες ώρες τις ημέρας διάβαζα, με αρκετά διαλείμματα, κι έγραφα πολλά διαγωνίσματα.
Αυτά.

Αν θες κάποια άλλη πληροφορία, ρώτα.

:)
σε ευχαριστω παντως και εγω ετσι βλεπω να διαμορφωνω το προγραμμα μου αληθεια ποιο μαθημα σ δυσκολεψε πιο πολυ και για ποιον λογο αν βαριεσαι μν απαντας μν σ κουραζω τζαμπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top