[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 158)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 15 9.5%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 71 44.9%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 45 28.5%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 21 13.3%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 4 2.5%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 1.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Οτι θα έπεφτε τέτοιο κείμενο (με βαθμό δυσκολίας) και θα συζητούσαμε για το Β4 ποιός θα μας το έλεγε. Μοιάζει να είναι η πιό γελοία άσκηση κι όμως αυτό μας μπέρδεψε... κι εγώ ενεργητική-παθητική έβαλα, με βαριά καρδιά για να μην το αφήσω αναπάντητο... ελπίζω να ήθελε πράγματι αυτό!

Αλλά και οι λεξιλογικές δεν ήταν υπερβολικά απλές; Είναι δυνατό να ζητούν το αντίθετο του κοντά;; Το έγραφα και δεν το πίστευα..!
Βασικα το διατυπωσαν λαθος για αυτο ειμαστε εδω και το συζηταμε!Οι πανηλιθιοι...Υπαρχουν πολλα ειδη συνταξεις για μια φραση αλλα ποιος τωρα μεσα στο αγχος του θα κατσει να σκεφτει οτι ζηταει συγκεκριμενα ενεργητικοπαθητικη συνταξη??????

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ οταν ειδα το κοντα για αντωνυμο πηρα ενα γελοιο χαμογελο και ειπα bitch please!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
και γω ολοκλήρωση έβαλα.. μα ρε παιδιά αντώνυμο του κοντά; Νόμιζα ότι με κοροιδεύουν!
ναι είμαι ικανοποιημένη, αλλά ας έχω και μια πισινή γιατί ποιος ξέρει τι θέλει να διαβάσει ο βαθμολογητής.

Παιδιάαα! στους τρόπους πειθούς ήθελε και τα μέσα; Έλεγε να τεκμηριώσετε την απάντησή σας, αλλά ουδέν λόγος για μέσα πειθούς, εγώ τα γραψα, έβαλα επιχείρημα και συναισθηματικά φορτισμένες λέξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Εγώ έβαλα αρχικά "ολότητα", αλλά δεν μου άρεσε και το άλλαξα σε "τελειότητα". Τελικά σύμφωνα με το λεξικό συνωνύμων του Μπαμπινιώτη είναι και τα δύο σωστά!

Μακάρι να πάρουν και το δικό σου σωστό, tiramisu!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Γαμώτο φέτος βρήκαν να βάλουν την τέχνη. :P
Τι τέέέέλειο θέμα :(

Και γω το ήθελα για του χρόνου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εγω στην πληροτητα εβαλα τελειοτητα.Για αυτο ταιριαζε συμφωνα με το κειμενο.Αλλα και αυτο που λετε ειναι σωστα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Ωραία θεματάκια αυτά που έχουν να κάνουν Με Τέχνη, Αισθητική και Πολιτισμό, το προτιμώ από τα άλλα. :)

Καλή επιτυχία σε όσους δίνουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα Σα.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα Σα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδιά προφανώς και θα έβαζαν εύκολες ασκήσεις,αφού το κείμενο ήθελε αρκετή δουλειά για να το κατανοήσεις! πάντα εναλλάξ το πάνε..καλή επιτυχία και στα υπόλοιπα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Λογικα ειναι το μακρια.. το αντιθετο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Iσως για να αντισταθμίσουν τη δυσκολία του κειμένου να θέλησαν να βάλουν εύκολες λεξιλογικές, τουλάχιστον, δεν εξηγείται αλλιώς. Αλλά και το Γ1 μια χαρά θέμα ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ncks

Νεοφερμένος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
μακριά ,απόμακρα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alekos.

Νεοφερμένος

Ο alekos. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μπηκα και εγω να γραψω τον πονο μου.
τα πηγα χαλιααα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kelli

Νεοφερμένος

Η kelli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
κι εγω τελειοτητα εβαλα :D
τι τελειο θεμα! αυτο που ηθελα να πεσει και ελεγα σιγα μη το βαλουν!
και οι ασκησεις ευκολες, η περιληψη λιγο πιο απαιτητικη αλλα σε γενικες γραμμες νομιζω ηταν πολυ ευκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
μπηκα και εγω να γραψω τον πονο μου.
τα πηγα χαλιααα....
τι σε δυσκόλεψε;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
NAI ΡE NAI !!!!!!! Ενεργητικές ήταν και οι δύο!!! ΝΑΙ ΡΕ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Η περίληψη μου πηρε τουλάχιστον 30 λεπτά μαζί με το διάβασμα...
ε εννοείται ενεργητικές λολ μόνο που η δεύτερη ήθελε δύο αλλαγές γιατί αν προσέξατε είχε 3 μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Η περίληψη μου πηρε τουλάχιστον 30 λεπτά μαζί με το διάβασμα...
ε εννοείται ενεργητικές λολ μόνο που η δεύτερη ήθελε δύο αλλαγές γιατί αν προσέξατε είχε 3 μορια.
Ανυσηχησα ρε συ τσουφου αφου λεω αποκλειεται να εχει δυο ενεργητικες και λεω παει η εγω εχω κανει μαλακια η αυτοι εχουνε κανει μαλακια.ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ και τις επικλησεις επιασα!!!!!!!ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Το "τιθασεύω" με ένα "σ" δε γράφεται;;! Στις ενδεικτικές απαντήσεις το έχει με δύο. :/

Επίσης, τραγικός που δεν κατάλαβα ότι εισήγηση=ομιλία. Ό,τι να 'ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
εγώ έβαλα χαλιναγωγώ άσε fail είχα κολλήσει.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top