Ειδικές κατηγορίες & Μηχανογραφικά

thewnh

Νεοφερμένος

Η thewnh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Κοινωνικά κριτήρια με αδέρφια σε πόλη π σπουδάζουν, τι γίνετε ? πέρνουμε παραπάνω μόρια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Κοινωνικά κριτήρια με αδέρφια σε πόλη π σπουδάζουν, τι γίνετε ? πέρνουμε παραπάνω μόρια ?

Δικαιούσαι επιπλέον θέσεις σε εκείνη την πόλη.
Οπότε και χαμηλότερη βάση :)


Παιδιά μία φίλη μου έχει 18.565 μόρια στο 3ο πεδίο και θέλει ιατρική. είναι τρίτεκνη. μπορεί να πέρασει ιατρική λάρισας ή πάτρας;;;:hmm:

Σε ποιά πόλη θα χρησιμοποιήσει την τριτεκνία της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Κοινωνικά κριτήρια με αδέρφια σε πόλη π σπουδάζουν, τι γίνετε ? πέρνουμε παραπάνω μόρια ?
Όχι.
Απλώς, διεκδικείς τις σχολές που θέλεις, με την διαφορά ότι τις διεκδικείς με χαμηλότερες βάσεις, λόγω της ειδικής κατηγορίας.

Κι εγώ σε αυτήν είμαι..
Δε νομίζω η απόκλιση να είναι >100 μορίων.

Βέβαια, πέρυσι, με λιγότερες θέσεις, σε κάποιες περιζήτητες σχολές η απόκλιση έφτασε μέχρι και τα >250 μόρια.

Καλή επιτυχία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Δικαιούσαι επιπλέον θέσεις σε εκείνη την πόλη.
Οπότε και χαμηλότερη βάση :)




Σε ποιά πόλη θα χρησιμοποιήσει την τριτεκνία της;
λογικά στην λάρισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
λογικά στην λάρισα.

Πέρσυ η ειδική κατηγορία τριτέκνων στη Λάρισα ήταν 18.511 , οπότε καταλαβαίνεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
εμεις που εχουμε αδερφο που σπουδαζει σε αλλη πολη, πρεπει να δηλωσουμε σε ποια πολη χρησιμοποιουμε αυτο το πλεονεκτημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewnh

Νεοφερμένος

Η thewnh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ισχύουν φέτος οι μεταγραφές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
εμεις που εχουμε αδερφο που σπουδαζει σε αλλη πολη, πρεπει να δηλωσουμε σε ποια πολη χρησιμοποιουμε αυτο το πλεονεκτημα;

Περιορίζεσαι στην πόλη που σπουδάζει ο αδερφός σου!


ισχύουν φέτος οι μεταγραφές?

Όχι, απο πέρσυ αντικαταστήθηκαν απο τις επιπρόσθετες θέσεις (ειδικών κατηγοριών)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
ισχύουν φέτος οι μεταγραφές?

δυστυχως όχι.. είναι τόσο καλοί αυτοι του υπουργείου μας, άλλαξε κι όνομα κιόλας, που κατήργησαν τις μεταγγραφές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
δυστυχως όχι.. είναι τόσο καλοί αυτοι του υπουργείου μας, άλλαξε κι όνομα κιόλας, που κατήργησαν τις μεταγγραφές..

Ε μη θέλουμε και ειδική κατηγορία και μεταγραφή.Γινόταν μεγάλο πάρτυ με αυτές;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
δεν σε ενημερωσαν απο το σχολειο??

Όχι.:/:

Η αδερφή μου πάει σε ΕΠΑΛ, μπορεί να μην ήξεραν καν ότι έχω δίδυμη αδερφή.
Αλλά γενικά κανείς δε μας ενημέρωσε για τις ειδικές κατηγορίες...
Ήξερα για πολύτεκνους, τρίτεκνους, απώλειας γονιού κτλ. μόνο.
Όπως και οι περισσότεροι στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Και είδα πριν ότι οι δίδυμοι είναι ειδική κατηγορία; Γαμώτο δηλαδή! Ιδέα δεν είχα.
Προλαβαίνεις! Δόθηκε παράταση για δηλώσεις ειδικών κατηγοριών μέχρι την Παρασκευή! Τρέχα αύριο στο σχολείο σου!
Σημείωση: Τα δίδυμα είναι ειδική κατηγορία μόνον αν δίνουν και τα 2 πανελλήνιες).
(Y.Γ. Μάλλον δεν διαβάζες τον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου σου)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
και στην ταξη μου ειχαμε διδυμους , καλα δεν ενδιαφερονταν για καμια σχολη , αλλα δεν μπηκαν στον κοπο να μας ενημερωσουν γενικα. Καλα και εμενα που με ενημερωσαν δεν μου τα χαρτια που επρεπε να φερω, και ρωτησα αλλους παλι καλα. Λες κια ο αδερφος μου μπορει να ανεβοκατεβαινει καθε τοσο απο αθηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Προλαβαίνεις! Δόθηκε παράταση για δηλώσεις ειδικών κατηγοριών μέχρι την Παρασκευή! Τρέχα αύριο στο σχολείο σου!
Σημείωση: Τα δίδυμα είναι ειδική κατηγορία μόνον αν δίνουν και τα 2 πανελλήνιες).
(Y.Γ. Μάλλον δεν διαβάζες τον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου σου)


Σοβαρά;;;;;;;; Αύριο θα πάω για το Απολυτήριο!!!
Έδωσε και η αδερφή μου!

(YΓ Ισχύει..:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

refresh

Νεοφερμένος

Η refresh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
νομιζω επρεπε να εχεις ηδη κανει τα χαρτια σου...:(


έχει πάρε παράταση μέχρι την παρασκευή.Αλλά δεν είμαστε δίδυμοι:( Λέτε να ίσχυει και για μας? Ιδέα δεν είχα πριν !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
αρα ο τελευταιοσ τριτεκνιασ μπορει να πιασει την σχολη με μορια που θα κυμανθουν καπου στα 17000 περιπου
γιατί όχι ;
γενικά αυτές οι ειδικές κατηγορίες είναι λίγο απρόβλεπτες !
να σας πω ένα παράδειγμα ...για τη βιολογία πάτρας που προανέφερα ,πέρσι οι τρίτεκνοι είχαν βάση 17.128 ε λοιπόν τα κοινωνικά κριτήρια έχουν βάση 15.592 τεράστια διαφορά, μπορεί κάτι ανάλογο να συμβεί και στη φαρμακευτική φέτος και να περάσει η κόρη σας ( δεν είναι απίθανο η φαρμακευτική Πάτρας στους τρίτεκνους να αγγίξει τα 17.000 ):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
παιδια ο αδερφος μου που σπουδαζει σε ιεκ ειμαι ειδικη κατηγορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
και κατι αλλο . αμα ο αδερφος μου σπουδαζει σε πανεπιστημιο στην αθηνα οπου μενω και εγω ειμαι τοτε ειδικη κατηγορια? (σπουδαζει κοινονικη θεολογια )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
και κατι αλλο . αμα ο αδερφος μου σπουδαζει σε πανεπιστημιο στην αθηνα οπου μενω και εγω ειμαι τοτε ειδικη κατηγορια? (σπουδαζει κοινονικη θεολογια )

Όχι. Απ' ό,τι θυμάμαι, το διάταγμα είναι σαφές.
Δηλαδή, ορίζει ότι στην ειδική κατηγορία εντάσσεσαι μόνο αν ο αδερφός σου σπουδάζει σε οποιαδήποτε περιοχή εκτός αυτής της μόνιμης κατοικίας της οικογένειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top