Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,242 εγγεγραμμένα μέλη και 2,424,379 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 190 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια γλώσσα δε θα θέλατε να μάθετε ποτέ;

Ποιά γλώσσα δεν θα θέλατε να μάθετε ποτέ;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 37)
Αγγλικά
0
0%
Γαλλικά
6
16,22%
Γερμανικά
14
37,84%
Ιταλικά
1
2,70%
Ισπανικά
1
2,70%
Αλβανικά
16
43,24%
Ρωσσικά
0
0%
Βουλγάρικα
5
13,51%
Κινέζικα
2
5,41%
Αραβικά
2
5,41%
Άλλη (Διευκρινίστε)
3
8,11%
Ολλανδικά
0
0%
Μαλτέζικα
1
2,70%
ΔΞ/ΔΑ
1
2,70%

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,348 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 08:24, 29-09-17:

Τα πορτογαλικά γιατί λείπουν απο την λίστα; Τα θεωρώ πολύ σημαντική γλώσσα. Πολύ σημαντικότερη απο αλλες που είναι εδώ...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κομνηνός

Διακεκριμένο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,608 μηνύματα.

O Κομνηνός έγραψε: στις 13:02, 29-09-17:

συνηθως γλωσσες χωρις μεγαλο(βαθος χρονικο) πολιτιστικο και ιστορικο υποβαθρο ωστε να μπορεσουν να προοδευσουν ανα τους αιωνες ακουγονται βαριες στο αυτι.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,348 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 13:09, 29-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Κομνηνός
συνηθως γλωσσες χωρις μεγαλο(βαθος χρονικο) πολιτιστικο και ιστορικο υποβαθρο ωστε να μπορεσουν να προοδευσουν ανα τους αιωνες ακουγονται βαριες στο αυτι.

Η Κουντουρά παντως δεν ακούγεται βαριά (δεν θα θελα να την έχω καθηγήτρια) όταν μιλάει για πανω απο δυο εκατομμύρια Γάλλους τουρίστες στην Ελλάδα... Αυτο σημαινει διπλασιασμος... Αλήθεια, πως το ξέρει;

Δεν θα μαθαινα πάντως με τίποτα μια γλώσσα με τρια γένη και με πτώσεις... Όσο ιστορικό υπόβαθρο κι αν είχε...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη juste un instant : 29-09-17 στις 13:35.
Παράθεση

Κομνηνός

Διακεκριμένο μέλος

O Κομνηνός έγραψε: στις 13:40, 29-09-17:

η γαλλικη ειναι ρομανικη γλωσσα,δηλαδη με λατινικη προελευση,οπως π.χ και η ισπανικη

η γερμανικη και η ολλανδικη οχι.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 13:45, 29-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Κομνηνός
η γαλλικη ειναι ρομανικη γλωσσα,δηλαδη με λατινικη προελευση,οπως π.χ και η ισπανικη

η γερμανικη και η ολλανδικη οχι.
Τα ολλανδικά έχουν δυο γένη και μπορω να τα μάθω με κάποια προσπάθεια. Αλλά δεν μ' ενθουσιαζουν...
Στην λίστα που έχουμε λείπουν εκτός απο τα πορτογαλικά και τα ολλανδικά...
Παράθεση

Woz

Φοιτητής

Ο Woz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής (ΑΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O Woz έγραψε: στις 16:44, 29-09-17:

Έχω ακούσει ότι η Perl είναι δύσκολη άρα μάλλον αυτή.
Παράθεση

Kappa Nation

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Kappa Nation αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Kappa Nation έγραψε: στις 18:19, 29-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Woz
Whitespace ασυζητητί πιο δύσκολη, μακρια και αγαπημενοι....
Παράθεση

#LoveMaths (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.

O #LoveMaths #NTUAWannaKnow? έγραψε: στις 18:31, 29-09-17:

Λογικά δεν θα ήθελα να μάθω Γαλλικά.
Δεν ξέρω γιατί.
Η προφορά μου φαίνεται ιδιαίτερη.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κομνηνός

Διακεκριμένο μέλος

O Κομνηνός έγραψε: στις 22:03, 29-09-17:

απαισια η προφορα και των ολλανδικων
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Παραγωγής & Διοίκησης (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,428 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε: στις 22:34, 29-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Woz
Γλωσσα προγραμματισμου ειναι αυτη;
Παράθεση

Marjoriee26 (Μάρτζι)

Φοιτητής

H Μάρτζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Τεχνών Ήχου & Εικόνας (ΑΕΙ/Κέρκυρα) . Έχει γράψει 153 μηνύματα.

H Marjoriee26 Ντον γουόρι μπη χάπι (ντεπόν);) έγραψε: στις 18:06, 30-09-17:

Εγώ προσωπικά λατρεύω τα γερμανικά παρότι υπάρχει δυσκολία στην προφορά αλλά είναι και μια απο τις γλώσσες που μιλούνται περισσότερο μαζί με τα αγγλικά τα γαλλικά τα μπενγκαλί κλπ
Πιστεύω οτι η γλώσσα κάθε λαού είναι ενα κομμάτι απο το πολιτισμό τους....Και θεωρώ πώς οτι όλες οι γλώσσες έχουν κάτι το ενδιαφέρον
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κομνηνός

Διακεκριμένο μέλος

O Κομνηνός έγραψε: στις 13:34, 02-10-17:

Αρχική Δημοσίευση από Marjoriee26
Εγώ προσωπικά λατρεύω τα γερμανικά παρότι υπάρχει δυσκολία στην προφορά αλλά είναι και μια απο τις γλώσσες που μιλούνται περισσότερο μαζί με τα αγγλικά τα γαλλικά τα μπενγκαλί κλπ
Πιστεύω οτι η γλώσσα κάθε λαού είναι ενα κομμάτι απο το πολιτισμό τους....Και θεωρώ πώς οτι όλες οι γλώσσες έχουν κάτι το ενδιαφέρον
αυτο ειναι το προβλημα με τα γερμανικα
Παράθεση

Lysandros

Νεοφερμένος

Ο Lysandros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O Lysandros έγραψε: στις 13:37, 18-05-18:

Γαλλικά ή Βρεταννικά Αγγλικά. Η προφορά τους ειναι μη-ρωτική σε βαθμό εκνευρισμού. Συν ότι είναι τόσο "εκλεπτισμένη" που μόνο ανδρισμό δεν βγάζει όταν την προφέρεις/ακούς. Τα σύμφωνα πρέπει να προφέρονται ΒΑΡΙΑ, και τα φωνήεντα ΚΑΘΑΡΑ.
Παράθεση

Animan

Νεοφερμένος

Ο Animan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Animan έγραψε: στις 16:24, 08-06-18:

Αρχική Δημοσίευση από juste un instant
Τα πορτογαλικά γιατί λείπουν απο την λίστα; Τα θεωρώ πολύ σημαντική γλώσσα. Πολύ σημαντικότερη απο αλλες που είναι εδώ...
Νομίζω λείπουν γιατί είναι αυτονόητο ότι κανείς δεν θα επέλεγε να μην την μάθει! Σε ποιόν δεν αρέσει η Βραζιλία;
(Πάντως πέρα από την πλάκα, όντως καλά έκανες και το επισήμανες, ήταν μεγάλη παράληψη)

Εγώ προσωπικά δεν θα μάθαινα ποτέ ούγγρικα. Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων δεν έχω τίποτε με τους Ούγγρους, ίσα ίσα μου αρέσει πολύ η χώρα τους, αλλά η γλώσσα τους... Πολύ άσχημη όταν την ακούς...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Deutsch... Lover , Lysandros