Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,676 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,377 μηνύματα σε 78,352 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 439 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σας αρέσει η Χημεία;

C-o - n

Μαθητής Α' λυκείου

Ο C-o - n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O C-o - n έγραψε: στις 15:54, 31-10-10:

κατα την αποψη μου σημαντικο ρολο παιζει ο καθηγητης περυσι η χημεια μου αρεσε φετος με τον καινουριο καθηγητη την εχω σιχαθει
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Chemwizard (Γιάννης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Χημεία Τροφίμων - εκπα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,849 μηνύματα.

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 16:01, 31-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από C-o - n
κατα την αποψη μου σημαντικο ρολο παιζει ο καθηγητης περυσι η χημεια μου αρεσε φετος με τον καινουριο καθηγητη την εχω σιχαθει
οντως παιζει πολυ σημαντικο ρολο η μεταδοτικοτητα του καθηγητη,αλλα μην τον αφηνετε να σας επηρεασει,καποτε θα αλλάξει
1
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Φοιτητής

H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε: στις 19:29, 04-11-10:

ειναι πολυ ωραια η χημεια! φυσικα και παιζει μεγαλο ρολο ο καθηγητης! Ο καθηγητης μας ειναι λιγο βαρετος... Μιλαει συνεχεια μονος του και δεν αφηνει καποιον αλλο να μιλησει, αλλα εμενα μου αρεσει η χημεια!
Παράθεση

transient

Διακεκριμένο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.

O transient έγραψε: στις 19:39, 04-11-10:

Παίδες της β γυμνασίου η χημεία είναι πολύ εύκολη και ωραία. Τώρα στην Γ γυμνασίου που έχουμε μπει στο β κεφάλαιο (Π.Π., πυρίτιο, άνθρακας, κλπ.) μου φαίνεται λίγο βαρετή επειδή είναι μόνο θεωρία ως τώρα. Ελπίζω κάτι να αλλάξει στις ενότητες βάσεις-οξέα-άλατα-εξουδετερωση κλπ.
Παράθεση

fanouria

Μαθητής Α' λυκείου

H fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

H fanouria έγραψε: στις 23:02, 04-11-10:

ενδιαφέρον μάθημα και αρκετά εύκολο . Έχουμε φτάσει στο πυρίτιο...
Παράθεση

chrissa_panatha

Νεοφερμένος

H chrissa_panatha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H chrissa_panatha έγραψε: στις 19:35, 11-04-13:

ναι!! το καλυτερο μαθημα ever....!!!!!!
Παράθεση

Κωστακης Μανε

Νεοφερμένος

Ο Κωστακης Μανε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Κωστακης Μανε έγραψε: στις 17:03, 05-05-13:

Εμένα ήταν πρώτη χρονιά φέτος που διδασκόμασταν Χημεία και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ ( β' Γυμνασίου) ... πιο πολύ από την Φυσική ( δεν λέω πιο πολύ από τα μαθηματικά καθώς απ'ότι ξέρω τα μαθηματικά είναι οι αλφαβήτα και όλες τις θετικές επιστήμες ) .
2
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 18:05, 09-05-13:

Εμ κι εγω πρωτη φορα χημεια... Καλουτσικη ειναι.. Οχ τελεια αλλα καλη!
Κωστακης Μανε: Σαν τα μαθηματικα δεν εχει!
Παράθεση

kparas7

Νεοφερμένος

Ο kparas7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O kparas7 έγραψε: στις 18:06, 21-08-13:

Ποτέ δεν την συμπάθησα!
Παράθεση

Soleado Febrero ~

Φοιτητής

H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 689 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε: στις 16:11, 01-05-14:

Πάρα πολύ
Πολύ ενδιαφέρον μάθημα και αρκετά εύκολο.Μόνο που στο γυμνάσιο το μεγαλύτερο κομμάτι είναι θεωρία
Παράθεση

Sev_vo (Σεβαστή)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Σεβαστή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Sev_vo Queen. έγραψε: στις 14:26, 17-07-15:

Πολύ ενδιαφέρον μάθημα και εύκολο (τουλάχιστον στην β' γυμνασίου). Θέλει προσοχή όμως
Παράθεση

Sommerfeld

Δραστήριο Μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.

O Sommerfeld . έγραψε: στις 13:36, 21-07-15:

H χημεία του γυμνασίου θυμάμαι ήταν αρκετά ενδιαφέρουσα(αν και δεν είναι καν πραγματική χημεία), θυμάμαι ακόμη τον όξινο και τον βασικό χαρακτήρα και τότε θυμάμαι μου ήταν αληθινό μανικι οι χημικοί τύποι των ηλεκτρολύτων(λογικό αφού τότε δεν ήξερα την έννοια του αριθμού οξείδωσης, που ξεκινά στην Ά λυκείου), είναι πάρα πολύ θεωρία και ούτε καν αναφέρεται η έννοια της στοιχειομετρίας που είναι το θεμελιο όλων των ασκησεων στην χημεια...Πάντως είχε την ομορφιά της εκείνη η χημεία! Του λυκειου ειναι επισης πανεμορφη αλλά πρέπει να έχεις αφομοιώσει ένα σωρό χημικές αντιδράσεις, τύπους και χημικές ομάδες κλπ κλπ για να την κατανοήσεις
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια