Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,240 μηνύματα.
Heey . Μια ερώτηση αν ένας μαθητής αποφοιτήσει από το βιοϊατρικων επιστημών και επιλέξει πχ τη κατεύθυνση ιατρικά εργαστήρια. Το πτυχίο του τι θα λέει ότι έβγαλε? Και αν μπορώ να κάνω διασύνδεση με χημικό αν είναι εύκολο φυσικά!!
Και με οποία άλλη είναι εφικτή η διασύνδεση...
Δηλαδή σκέφτομαι αν πχ λέω μέσω κατακτηριων στο χημικό να μπω 3ο αντί για πρώτο εξάμηνο ή αν υπάρχουν διατμηματικα μεταπτυχιακα.... Νομίζω ότι να πάω η ίδια να κάνω αυθαίρετα ένα μεταπτυχιακό ξεκαρφωτο στη χημεία δε θα προσφέρει κάτι.....
Ευχαριστώ εκ των προτέρων ! ������


Μπορεις να συνεχισεις και με PhD εαν θες.Εκτος αυτου δεν εισαι εντελως ασχετη με το πεδιο,σιγουρα δεν εχεις κανει οση χημεια εχει κανει ενας χημικος αλλα σιγουρα δεν εχεις κανει και ελαχιστη η οτι δεν μπορεις να εξειδικευτεις σε εναν συγκεκριμενο κλαδο της(κατι που θα κανει και ο χημικος σε καποια φαση της ζωης του και μαλιστα αυτο θα ειναι το ερευνητικο του ενδιαφερον στο μελλον και πιθανοτατα η πηγη εσοδων του).Εαν και οπως ειπα ενα PhD σιγουρα θα σε καλυψει.Γενικα επιλογες υπαρχουν και μπορεις να γυρισεις το πτυχιο σου 180 μοιρες,αρκει να το θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sugar baby

Νεοφερμένος

Η sugar baby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά :) από γνωστούς η φίλη μου η εργοθεραπευτρια έμαθε οτι προστέθηκαν 3 νέες θεωρίες στην Εργοθεραπεία αλλά από την άλλη δεν έμεινε εργαστήριο όρθιο :P ενώ η πρακτική άσκηση καταργήθηκε και αντικαταστάθηκε απο 2 κλινικές ασκήσεις (είναι σαν εργαστήριο που πας 2-3 φορες την εβδομάδα σε κάποιον φορέα) αλλά σε διαφορετικά εξαμηνα (και νομίζω δε θα πληρώνονται). Η πρακτική άσκηση ηταν πενθήμερη με διάρκεια 6 μηνες συνεχόμενους. Η πτυχιακή εργασία αντικαταστάθηκε από 2 εύκολα μαθήματα -μάλιστα το ένα το είχαν περάσει σαν επιλογή από παλιά ,αλλά τους μένει αλλο ένα- και όσοι πήραν πτυχιακή εργασία θα την παρατήσουν. Γενικά από αυτά που μου είπε και έμαθε και η ίδια ,πιο πολύ υποβαθμίζεται παρά αναβαθμίζεται η σχολή της εργοθεραπείας. Μιλάμε για ένα πρακτικό επάγγελμα και το έχουν μετατρέψει σε στείρα θεωρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά :) από γνωστούς η φίλη μου η εργοθεραπευτρια έμαθε οτι προστέθηκαν 3 νέες θεωρίες στην Εργοθεραπεία αλλά από την άλλη δεν έμεινε εργαστήριο όρθιο :P ενώ η πρακτική άσκηση καταργήθηκε και αντικαταστάθηκε απο 2 κλινικές ασκήσεις (είναι σαν εργαστήριο που πας 2-3 φορες την εβδομάδα σε κάποιον φορέα) αλλά σε διαφορετικά εξαμηνα (και νομίζω δε θα πληρώνονται). Η πρακτική άσκηση ηταν πενθήμερη με διάρκεια 6 μηνες συνεχόμενους. Η πτυχιακή εργασία αντικαταστάθηκε από 2 εύκολα μαθήματα -μάλιστα το ένα το είχαν περάσει σαν επιλογή από παλιά ,αλλά τους μένει αλλο ένα- και όσοι πήραν πτυχιακή εργασία θα την παρατήσουν. Γενικά από αυτά που μου είπε και έμαθε και η ίδια ,πιο πολύ υποβαθμίζεται παρά αναβαθμίζεται η σχολή της εργοθεραπείας. Μιλάμε για ένα πρακτικό επάγγελμα και το έχουν μετατρέψει σε στείρα θεωρία


αλλο που δεν ηθελε το υπουργειο , να κοψει εργαστηρια κ πρακτικες κ να γλιτωσει χρηματα , ελπιζω να προλαβω να κανω την πρακτικη πριν γινουμε κ εμεις πανεπιστημιακοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nικολεττα

Νεοφερμένος

Η Nικολεττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ενα τοσο καλο τμημα ,.αυτο της εργοθεραπειας και υποβιβαζεται;Μηπως ειναι σκοπιμο και σχετιζεται με την προσπαθεια του υπουργου το 12/2017 να το καταργησει;Με ενδιαφερουν παρα πολυ ολες οι πληροφοριες για αυτο το τμημα.Παρακαλω οποιος φοιτα εκει να μου πει οσο το δυνατον περισσοτερα.Ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sugar baby

Νεοφερμένος

Η sugar baby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ενα τοσο καλο τμημα ,.αυτο της εργοθεραπειας και υποβιβαζεται;Μηπως ειναι σκοπιμο και σχετιζεται με την προσπαθεια του υπουργου το 12/2017 να το καταργησει;Με ενδιαφερουν παρα πολυ ολες οι πληροφοριες για αυτο το τμημα.Παρακαλω οποιος φοιτα εκει να μου πει οσο το δυνατον περισσοτερα.Ευχαριστω πολυ

Η φίλη μου ήταν πολύ ικανοποιημένη από τις σπουδές της, το 2014 τελείωσε. Πριν καν ορκιστεί εργαζόταν σε κέντρο ειδικής αγωγής (όπως και η πλειοψηφία των φοιτητών που είναι κοντά στο πτυχίο). Έκανε 6 μήνες πρακτική άσκηση σε 2 διαφορετικές δομές (3+3 μήνες) ,κλινικές ασκήσεις 1+2 σε 2 διαφορετικές δομές και εργαστήρια. Συνολικά πήγε σε 4 δομές και έμαθε αρκετά πράγματα, είδε και την εργασία του εργοθεραπευτη, σχεδίασε και εφάρμοσε προγράμματα εργοθεραπείας στις δομές. Μόνο καλα λογια είχε να πει :) για το πρόγραμμα σπουδών του ΤΕΙ.
Γενικα και με το Πανεπιστήμιο, το υπουργείο ήθελε να το καταργήσει το τμήμα εντελώς και να το απορροφήσει η φυσικοθεραπεία. Αλλά στο τελος τη γλίτωσε τελικα.
Πιστεύω ότι όλα αυτά γίνονται για να παρέχουν ιδιωτικοί φορείς εκπαίδευση στην Εργοθεραπεία, κατά τη γνώμη μου παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nικολεττα

Νεοφερμένος

Η Nικολεττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα με την λογικη που αιτιολογεις την ολη κατασταση.θελω να ελπιζω οτι ο συλλογος τους που ειναι ιδιαιτερα ισχυρος(οπως εχεις πει σε προηγουμενη αναρτηση σου) θα το αποτρεψει.Γνωριζω οτι εχει δουλεια και πολλες δυνατοτητες να συνδιαστει και με δευτερο πτυχιο λογοθςραπειας 'η ψυχολογιας.Η φιλη σου μετα απο 4 χρονια που δουλευει ειναι ικανοποιημενη; Ψυχικα αλλα και οικονομικα;Σημερα και μετα απο1700 εργοθεραπευτες εχει ζητηση;Σε ευχαριστω που μου απαντησες .Οι οποιες πληροφοριες που μου παρεχεις μου ειναι πολυτιμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sugar baby

Νεοφερμένος

Η sugar baby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα με την λογικη που αιτιολογεις την ολη κατασταση.θελω να ελπιζω οτι ο συλλογος τους που ειναι ιδιαιτερα ισχυρος(οπως εχεις πει σε προηγουμενη αναρτηση σου) θα το αποτρεψει.Γνωριζω οτι εχει δουλεια και πολλες δυνατοτητες να συνδιαστει και με δευτερο πτυχιο λογοθςραπειας 'η ψυχολογιας.Η φιλη σου μετα απο 4 χρονια που δουλευει ειναι ικανοποιημενη; Ψυχικα αλλα και οικονομικα;Σημερα και μετα απο1700 εργοθεραπευτες εχει ζητηση;Σε ευχαριστω που μου απαντησες .Οι οποιες πληροφοριες που μου παρεχεις μου ειναι πολυτιμες

Ο σύλλογος κοιτάζει να διασφαλίσει τα επαγγελματικά δικαιώματα των μελών του (πτυχιούχοι ΤΕΙ). Για το πρόγραμμα σπουδών του πανεπιστημίου είναι υπεύθυνοι οι καθηγητές της σχολής. Η φίλη μου είναι ικανοποιημένη, καθώς το επάγγελμα έχει μεγάλη ζήτηση στον ιδιωτικό τομέα, και τα τελευταία χρόνια και στο δημόσιο τομέα (ειδικά σχολεία, νοσοκομεία κοκ).Εργάζεται συνεχόμενα 11 μήνες τον χρόνο σε ιδιωτικό κέντρο ειδικής αγωγής και από πέρυσι και σε ειδικό σχολείο συνδυαστικά δηλαδή ως εργοθεραπευτρια.
Οι 1700 εργοθεραπευτες είναι λίγοι καθώς σαν επαγγελματίες μπορούν να απορροφηθούν σε πολλές δομές :
•για παιδιά - εφήβους (κέντρα ειδικής αγωγής, κέντρα αποκατάστασης, ειδικά σχολεία, συλλόγους - οργανισμούς)
•για ενήλικες (μκο και γενικά δομές ψυχικής υγείας, δομές νευρολογικής αποκατάστασης)
•για ηλικιωμένους (δομές ψυχογηριατρικης φροντίδας).
Γενικα από όσο ξέρω υπάρχει ζήτηση και η προσφορά απο πλευρας εργαζομενων είναι περιορισμένη. Αυτό οφείλεται στο γεγονός οτι προς το παρόν μόνο ένα τμήμα βγάζει εργοθεραπευτες με άδεια ασκήσεως επαγγέλματος στην Ελλαδα :) και είναι λίγοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nικολεττα

Νεοφερμένος

Η Nικολεττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σε ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις πληροφοριες.Θεωρω οτι ειναιιδανικο επαγγελμα για καποιον που αγαπα την ιατρικη ,το παιδαγωγικο κομματι και την ψυχολογια.Το ταλεντο με τις κατασκευες και τιε χειροτεχνιες συνηγορει θετικα.Τελος το στοιχειο της προσφορας στον συνανθρωπο συμπληρωνει ολα τα χαρακτηριστικα που χρειαζεται καποιος για να αγαπησει την εργοθεραπεια σαν επαγγελμα.Συγκεκριμενα την παιδιατρικη εργοθεραπεια.Και παλι σε ευχαριστω παρα πολυ για ολη την ενημερωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σε ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις πληροφοριες.Θεωρω οτι ειναιιδανικο επαγγελμα για καποιον που αγαπα την ιατρικη ,το παιδαγωγικο κομματι και την ψυχολογια.Το ταλεντο με τις κατασκευες και τιε χειροτεχνιες συνηγορει θετικα.Τελος το στοιχειο της προσφορας στον συνανθρωπο συμπληρωνει ολα τα χαρακτηριστικα που χρειαζεται καποιος για να αγαπησει την εργοθεραπεια σαν επαγγελμα.Συγκεκριμενα την παιδιατρικη εργοθεραπεια.Και παλι σε ευχαριστω παρα πολυ για ολη την ενημερωση


το χειρότερο με τους παιδιατρικούς ασθενείς δεν είναι τα παιδιά αλλά οι γονείς. Το παιδί που πάσχει από σοβαρή ασθένεια θα έχει θέληση να μάθει και να κάνει διάφορες δοκιμασίες εξαιτίας της φύσης του ανθρώπου. Οι γονείς πολλές φορές βλέποντας το παιδί τους να αργοπεθαίνει είναι πιεστικοί στους επαγγελματίες υγείας κάνοντας ταυτόχρονα κακό τόσο στο παιδί αλλά και στους ίδιους.

Ο επαγγελματίας πρέπει να προσέχει το παιδί και να κάνει ότι θεωρεί καλύτερο για αυτό χωρίς ταυτοχρονα να δεθεί μαζί του. Οι γονείς πρέπει να αντιμετωπίζονται με προσοχή και κριτική και είναι το σημαντικότερο κομμάτι της θεραπείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εισήγηση για, μεταξύ άλλων, τίτλος 5ετίας επιπέδου 7 (master integrated) λέει η ΔΕ του Παν.ΔΑ., όπως νομοθετικά έχει τακτοποιηθεί σε παρόμοιες περιπτώσεις.

https://www.esos.gr/arthra/58132/pe...gia-sholis-dimosias-ygeias-kai-syntaxi-sta-70
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Εισήγηση για, μεταξύ άλλων, τίτλος 5ετίας επιπέδου 7 (master integrated) λέει η ΔΕ του Παν.ΔΑ., όπως νομοθετικά έχει τακτοποιηθεί σε παρόμοιες περιπτώσεις.

https://www.esos.gr/arthra/58132/pentaetis-foitisi-ton-mihanikon-leitoyrgia-sholis-dimosias-ygeias-kai-syntaxi-sta-70

Καλά, η Δ.Ε. του Π.Δ.Α. μπορεί να εισηγείται ό,τι γουστάρει!:rolleyes:
Μακάρι να γινόταν αυτό, θα λυνόταν «αλυσιδωτά» το πρόβλημα όχι μόνο των πτυχιούχων των Τ.Ε.Ι. Αθήνας και Πειραιά αλλά όλων των Τ.Ε.Ι. της χώρας...αλλά ακριβώς γι' αυτό το λόγο η εισήγηση ΔΕΝ θα γίνει αποδεκτή!;)

Υ.Γ. Ποιες ήταν οι «παρόμοιες περιπτώσεις»;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nικολεττα

Νεοφερμένος

Η Nικολεττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μηπως καποιος μπορει να με ανημερωσει για το τι ειναι η πραξη ασκησης που βλεπω ΠΑ διπλα σε καποια μαθηματα στο Π.Σ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
@Νικολέττα Η άσκηση πράξης (ΑΠ) υπάρχει στις ("δύσκολες") θεωρίες των ΤΕΙ ως επιπλέον ώρες (συνήθως 1-2 ώρες/εβδομάδα), για περαιτέρω άσκηση των φοιτητών επί του εκάστοτε θέματος. Το κάθε μέλος ΔΕΠ τις διαχειρίζεται όπως εκείνος νομίζει καλύτερα (π.χ. ατομική/ομαδική εργασία, κάποιες επιπρόσθετες διαλέξεις σε κάποιο/κάποια θέματα, τύπου φροντιστήριο/λύσεις ασκήσεως κ.λπ. με ή χωρίς απουσίες).

@jack of Spades αναφερόμουν στον περσινό νόμο για τα πανεπιστημιακά τμήματα >=5 ετών προπτυχιακών σπουδών, που θέλουν να αιτηθούν προς χρήση του δεδομένου νόμου (με 3 προϋποθέσεις) για το επίπεδο 7 και μόνο ως προς την ακαδημαϊκή πλευρά του θέματος (το είχα αναφέρει και παραπάνω). Μάλιστα, αυτό το είχα παρατηρήσει προς εφαρμογή και στην Ολλανδία (παρακολουθώ, επειδή είχα σπουδάσει και εκεί... προς το τέλος του κειμένου): https://www.nuffic.nl/en/diploma-recognition/foreign-education-systems/overview-diplomas-greece
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nικολεττα

Νεοφερμένος

Η Nικολεττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ Voudou για την απαντηση.Το προγραμμα σπουδων του τμηματος εργοθεραπειας οσο ηταν ΤΕΙ δεν ειχε ΠΑ στα διαφορα μαθηματα του.Ειχε (Θ+Ε).Το καινουριο προγραμμα του ΠΑΝΔΑ εχει διπλα σ2 καθε μαθημα (θ+ΠΑ).Αν καταλαβαινω καλα ,μπηκαν στη θεση των εργαστηριων οι ΠΑ και οι ωρες εργαστηρινών γινονται οπου υπαρχει κλινικη ασκηση.Οι οποιες απο δυο εγιναν 4.Τωρα αυτο καλο ειναι η κακο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επιστολή διαμαρτυρίας της ΑΔΕΔΥ προς τον Υπουργό Παιδείας επειδή στο μηχανογραφικό δελτίο αναφέρεται το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ΠΑΝΔΑ με την ίδια ακριβώς ονομασία και χωρίς καμία απολύτως διαφοροποίηση από τα 5ετή τμήματα Πολιτικών Μηχανικών με αποτέλεσμα οι υποψήφιοι να το δηλώσουν (παρόλο που είχαν τα μόρια να εισαχθούν σε κάποιο άλλο 5ετές τμήμα) χωρίς να ξέρουν ότι δεν είναι ισότιμο των άλλων ούτε ότι έχει διαφορετικά επαγγελματικά δικαιώματα.
https://www.alfavita.gr/arthron/ekpa...logo-lathon-epistoli-tis-adedy-ston-gavrogloy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Αναμενόμενο. Άργησε να ξυπνήσει η ΑΔΕΔΥ, αυτό έπρεπε να το κάνει οταν ιδρύονταν το ΠΔΑ και έβλεπε να γίνονται τετραετή τμήματα μηχανικών. Τώρα τα παιδιά (που να λέμε την αλήθεια, οι περισσότεροι που δήλωσαν ΠΔΑ σκέφτηκαν ότι θα βγάλουν τετραετή σχολή και θα γλυτώσουν ένα χρόνο) θα αποφοιτήσουν το '23 και μέχρι τώρα θα είναι έρμαιο της κάθε κυβέρνησης ως προς το τι θα κάνει με τα επαγγελματικά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Παιδια κανεις που να εψχει περασει στην παν/πολη 1 και να ξερει τι πιπροσθετα χρειαζονται ( αν χρειαζονται ) για να παρω τους κωδικους μου ? Γραφεται/ Η διαδικασια εγγραφης οτι μπορω μετα να παω στην γραμματεια του τμηματος μου να δωσω την ταυτοτητα μου και να μου δωσουν εκτος και αν χρειαζονται εξτρα χαρτια ..... Οποτε καποιος βοηθεια αν ξερει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χημεια4λαιφ

Νεοφερμένος

Ο χημεια4λαιφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
παιδια τα τμηματα ΠΔΑ μηχανικων θα γινουν 5ετη η θα μεινουν 4ετη χωρις δικαιωματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top