Όσοι ''απέτυχαν" στις Πανελλήνιες

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
περυσι οι εισακτεοι στην ιατρικη ηταν καπου 700-750 τουλαχιστον ετσι ειχα δει σε ενα αρθρο εφημεριδας φετος ειμαστε ακριβως 804(αυτο το ξερω :clapup: )το 2002 ενω ηταν περιπου 93000 υποψηφιοι ηταν παρα πολλοι αυτοι που δεν συμπληρωσαν καν μηχανογραφικο δηλαδη συμπληρωσαν τελικα μηχανογραφικο 84000 υποψηφιοι ετσι δεν υπηρχε και πολλη ζητηση σε πολλα τμηματα συν οτι ηταν δυσκολα τα θεματα...φετος αμα δεν συμπληρωσουν πολλοι μηχανογραφικο μπορει να παει σε επιπεδα 2002...μακαρι να παει γιατι τοτε μπαινω αν παει σε επιπεδα 2008(που δεν το νομιζω) τοτε και του χρονου με υγεια...αν δεν βγουν παντως στατιστικα δεν μπορει κανεις να ξερει τι εχει πραγματικα γινει...αλλα και να βγουν...οι προβλεψεις των βασεων ειδικα φετος ειναι πολυ δυσκολες διοτι εχουν γινει πολλες αλλαγες τις οποιες δεν ξερουμε πως θα επηρεασουν τις βασεις εχουμε μια ακομα πιο μεγαλη οικονομικη κριση με την αθηνα και θεσσαλονικη να μενουν οι υποψηφιοι σε αυτες τις πολεις αρα πολυ υποψηφιοι δεν θα πανε επαρχια και επιπλεον εχουμε μειωση εισακτεων και παρα πολυ δυσκολα διαγωνισματα(οχι απο πλευρας δυσκολιας αλλα απο πλευρας οτι δεν προλαβαινες να τα γραψεις σε 3 ωρες) εχουμε επιπλεον αλλαγες στις μετεγγραφες στις ειδικες κατηγοριες...φετος δηλωνουν τα πανεπιστημια ποσους θελουν...και τελος οι προβλεψεις δεν μπορουν να γινουν για εναν παρα πολυ ΒΑΣΙΚΟ λογο οτι δεν ξερεις τι θα δηλωσουν τελικα στο μηχανογραφικο οι υποψηφιοι(ακομα και αν ξερεις ποσοι κατεθεσαν) δηλαδη μπορει πολλοι που εχουν βγαλει 18500 και να μπαινουν ιατρικη να μην την δηλωσουν επειδη πιστευουν οτι δεν μπαινουν και αλλα τετοια....αρα οτι και να πουμε πιστευω(προσωπικη γνωμη) οτι φετος θα μεινουμε εκπληκτοι με τις βασεις ειτε ειναι πολυ χαμηλες ειτε πολυ ανεβασμενες ειτε ακομα και σταθερες ολοι με ανοιχτο το στομα θα μεινουμε... :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Βρε παιδια,αν δεν βγουν αποτελεσματα και στατιστικα,τοτε καμια εκτιμηση για βασεις δεν μπορει να γινει...
Και εκτος αυτου,απορω γιατι ολοι καθομαστε και κοιταμε τις βασεις,θεωρωντας τες αξιοπιστο κριτηριο για την ποιοτητα της σχολης,ακομα και για το βαθμο δυσκολιας εισαγωγης σε αυτην.Πχ τι να το κανω εγω αν πεσει η βαση σε μια σχολη που θελω,αν δεν καταφερω τελικα να μπω σε αυτην?Αρα,να μην ευχεστε να πεσουν οι βασεις,αλλα να ειστε μεσα στους χ πρωτους που παιρνει η καθεμια απ' αυτες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elee

Νεοφερμένος

Η elee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
δεν θα υπαρξει ιατρικη κατω απο 18950???? αυτο δεν υπαρχει και να δεις που θα επαληθευτω μολις βγουν οι βασεις...τα θεματα μπορει να μην ηταν πολυ δυσκολα αλλα ηταν δυσκολα...και ηταν πολλα για 3 ωρες να τα γραψεις οταν ακους μαθηματικα 80% κατω απο την βαση παρομοιως φυσικη γινεται να μην πεσουν οι βασεις???φτασαν να λεν απο την μια πιο τα δυσκολα απο το 2000 και μετα και απο την αλλη θα πεσουν οι βασεις 30-100 μορια...και οσο παει θα μας πουν οτι θα ανεβουν κιολας 30-100 μορια...οντως οι περισσοτεροι που ειχαν βλεψεις σοβαρες για ιατρικη εγραψαν καλα ομως φετος το 19 γινεται 18 και 17 ενω το 18 γινεται 16...αρα ειναι σχεδον τελειως αβασιμο να λες οτι δεν θα υπαρχει ιατρικη κατω απο 18950...


αχ και να ξερες ποσο με ανακουφιζεις μ'αυτα που λες!!!δηλ εχοντας γραψει φυσικη 16.5 θα λεω οτι αντιστοιχει με το περσινο 18:P!!καλο μ ακουγεται !!παντως εγω θεωρω πως ιατρικη σε αστικα κεντρα θα πεσει το πολυ 30-50 μορια ενω επαρχια εως και 300 μορια!!!κατι το οποιο με συμφερει απιστευτα!!!οπως και να χει καλα μας αποτελεσματα!!!εγω παντως προτιθεμαι να ξαναδωσω γιατι βαζω τον στοχο πιο πανω απο την κουραση,την αυπνια,το στρες κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
αχ και να ξερες ποσο με ανακουφιζεις μ'αυτα που λες!!!δηλ εχοντας γραψει φυσικη 16.5 θα λεω οτι αντιστοιχει με το περσινο 18:P!!καλο μ ακουγεται !!παντως εγω θεωρω πως ιατρικη σε αστικα κεντρα θα πεσει το πολυ 30-50 μορια ενω επαρχια εως και 300 μορια!!!κατι το οποιο με συμφερει απιστευτα!!!οπως και να χει καλα μας αποτελεσματα!!!εγω παντως προτιθεμαι να ξαναδωσω γιατι βαζω τον στοχο πιο πανω απο την κουραση,την αυπνια,το στρες κλπ
ποσο δηλαδη υπολογιζεις να εχεις γραψει??? 18800 μορια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Η ιατρική Αλεξανδρούπολης πιστεύω ότι θα ρίξει την βάση της παρόλα αυτά δε πιστεύω ότι θα πέσει από το ψυχολογικό όριο του 19000. Παρόλα αυτά σε πολλές αλλες σχολές ειδικά στην επαρχία θα έχουμε σημαντικές πτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Η ιατρική Αλεξανδρούπολης πιστεύω ότι θα ρίξει την βάση της παρόλα αυτά δε πιστεύω ότι θα πέσει από το ψυχολογικό όριο του 19000. Παρόλα αυτά σε πολλές αλλες σχολές ειδικά στην επαρχία θα έχουμε σημαντικές πτώσεις.
τι εννοεις οτι η ιατρικη αλεξανδρουπολης θα ειναι πανω απο 19000???? δηλαδη δεν θα υπαρχει ουτε μια ιατρικη κατω απο 19000?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
τι εννοεις οτι η ιατρικη αλεξανδρουπολης θα ειναι πανω απο 19000???? δηλαδη δεν θα υπαρχει ουτε μια ιατρικη κατω απο 19000?
Να κοίτα και μόνος σου
Βάσεις Ιατρική Αλεξανδρούπολης


Πέρσι ενώ όλοι λέγανε ότι θα έχουμε μείωση (μικρή είχαμε άνοδο). Φέτος που έπεσαν πιο απαιτητικά θέματα (π€ου απαιτούσαν γρήγορη σκέψη) φυσικό είναι με την πρώτη ματιά ότι πάλι θα μειωθούν, επίσης δεδομένου ότι δε θα έχουμε μετεγγραφές λογικό είναι και η οδοντιατρική Αθήνας να πάει λίγο πιο πάνω από την ιατρική Αλεξανδρούπολης. Επειδή η ιατρική είναι πολύ δημοφιλής σχολή (όπως και το ημμυ και η νομική αντίστοιχα) πολλά παιδιά έχουνε προετοιμαστεί σκληρά (μερικά δίνουν για 2η και για 3η χρονιά) για να εισαχθούν με αποτέλεσμα ο ανταγωνισμός να είναι ταιράστιος.

Περί 2002.

Το 2οο2 Πραγματικά είχαμε μια αισθητή πτώση τότε όμως δεν ήταν τόσο γνωστό το εκπαιδευτικό σύστημα και μαθητές και φροντιστές βαδίζανε τυφλά. Τώρα πια όλοι είναι πιο υποψιασμένοι. Επίσης το 2002 είχανε πέσει δύσκολα στην βιολογία αλλά πρέπει να λάβουμε υπόψη ότι τοτε τα παιδιά δίνανε ένα σωρο μαθηματα επίσης δίνανε και στην β λυκείου (συνεπώς και ψυχνολογικά είναι το πιο χάλια από τα παιδιά τώρα αλλά και σωματικά).

Το 2005 πέσανε δύσκολα θέματα στην φυσική. Παρόλα αυτά επειδή το μάθημα δεν ήταν βαρύτητας οι βάσεις της ιατρικής ανέβηκαν. Μέχρι το 2005 δεν ήταν εύκολη η απόφαση να δώσεις ξανά πανελλαδικές (μετά από 2 χρόνια πανελλαδικές με σύνολο 18 μαθήματα πολύ λίγα παιδιά ξαναδίνανε.

Από το 2005 που μαθήματ έγιναν 6.... η απόφαση να ξαναδώσεις γινεται πιο εύκολη. Οι μαθητές κάνουν φροντιστήρια μόνο για 6 μαθήματα με αποτέλεσμα να υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός. Πολλά αριστα παιδιά δίνουν 2η, και 3η φορά. και τα θέματα παρόλο που γίνονται πιο δύσκολα οι βάσεις ανεβαίνουν.

φέτος τα θέματα είναι πιο δύσκολα παρόλα αυτά οι μαθητες είναι πιο καλά προετοιμασμένοι. Επίσης δεν πεσανε ιδιαιτερα δύσκολα θέματα στα μαθήματα βαρύτητας βιολογία - χημεία. Συνεπώς η εισοδος στην ιατρικη και φέτος θα παιχτέι από ένα άγριο παιχνίδι πόκερ (που λέγεται ο βαθμός της έκθεσης)

ίσως τα παραλέω ότι δε θα πέσουν στο 19000 οι βάσεις παρόλα αυτά το καλύτερο που πιστεύω είναι ότι θα είναι στο όριο του 2008 σε καμιά περίπτωση όμως δε θα έχουμε το φαινόμενο του 2002.


_________
γενικό σχόλιο

Πέρσυ ήταν η ευκαιρία του 10% φέτος φέτος είναι η ευκαιρία των σχολών της επαρχία. Επαρχιακές σχολές θα ρίξουν αρκετά μόρια τη βάση εισαγωγη τους (το χάσμα μεταξύ σχολών της επαρχίας και των αστικών κέντρων θα μεγαλώσει).


Αυτό δεν ισχύει στις 2 πιο μουράτες σχολές ιατρικής, νομικής (εκεί και πάνω στα σύνορα να φτιάξουν τη σχολή) η ζήτηση δεν θα μειωθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

spakon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ευκαρπία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εγω δεν ξερω τι εχω παθει ρε παιδια , αλλα δεν μπορω πλεον να διαβασω. Ανοιγω το βιβλιο, το ξεφυλλιζω, αλλα δεν μπορω να διαβασω. Βαριεεμαιιιι!!! Δεν μπορω με τιποτα πια. Πηγαινω και δινω εξετασεις με οσα εχω μαθει μεχρι πριν αρχισουν οι πανελληνιες. Απο τοτε που αρχισαν με εχει πιασει μια βαρεμαρα. Σας εχει τυχει;:confused:
Α γειά σου! Αν και γω για όσους με ξέρουν από κοντά ήμουν σε όλη τη χρονιά ο πιο αγχώδης και καταθλιπτικός τύπος που διάβαζε εξονυχιστικά μη του ξεφύγει κάτι, 2 μέρες πριν την έκθεση με πιάνει μια απάθεια και βαρεμάρα που δόξα το Θεό με βοήθησε να κρατήσω την ψυχραιμία μου τις κρίσιμες στιγμές. Και ένα σου λέω. Η πιο ευχάριστη ώρα στο διάστημα των Πανελληνίων ήταν η 1,5 ώρα παραμονής για να έρθουν τα θέματα, όπου όλοι λέγαμε ανέκδοτα για να περάσει η ώρα. Αντίθετα σπίτι βαριόμουν, κοιτούσα το ταβάνι και γενικά παρατηρούσα αντικείμενα στο δωμάτιο. Και περίμενα με ανυπομονησία να έρθει η ώρα να συναντήσω τους φίλους μου στο εξεταστικό κέντρο. Υπέρ-κουλο, ε;:P (Σόρρυ που απάντησα πολυ καθυστερημένα και είμαι λίγο off topic;))

Αποκλειεται να πεσουν τοσο!!!
Μωρέ θα πέσουν... Μια χαρά τα λέει ο χκτηνίατρος... λέγονται άλλωστε και από πολλές άλλες πηγές (ψαξ' το:))

Δεν παίζει η Ιατρική Αθήνας να κατέβει κάτω απο 19100 και η Θεσσαλονίκη κάτω απο 19000!
Η Ιατρική Αλεξανδρούπολης προβλέπεται κάπου στα 18650:P
Μαζί σου, με Ιατρική Αλεξανδρούπολης ίσως και καμιά 100άρα μόρια πιο κάτω.

εγώ πιστεύω ότι ειδικά στα κέντρα δε θα πέσουν καθόλου!! μην ανέβουν κιόλας λόγω οικονομικής κρίσης!! και γενικά δε νομίζω ότι θα υπάρξει ιατρική με κάτω από 18950-19000 μόρια....... θα δείξει βεβαίως.... κι εμένα πάντως αυτός είναι ο στόχος μου και πιστεύω ότι έχω βγάλει 19000 και κάτι ψιλά οπότε είμαι στο όριο!!!
Όχι ρε γιωργάκη αγόρι μου, χαλάρωσε, σιγά μην ανέβουν κιόλας;). Η πτώση είναι δεδομένη, ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ θέμα ανόδου ούτε καν παραμονής στα ίδια επίπεδα. Κάνε μια περιήγηση και δες και διάφορα άρθρα εφημερίδων ( προτείνω το έθνος ) με εκτιμήσεις βαθμολογιών βάσει στατιστικών ερευνών. Αν εξαιρέσεις Χημεία ( που εγώ σου λέω πως και κει υπάρχει πτώση) μιλάμε για δραματική μείωση των αριστούχων ΚΑΙ στη θετική. Μην ακούς αυτά που λένε ότι " δε μάσησαν οι άριστοι της θετικής ". Εγώ σου λέω ότι όχι μόνο μάσησαν αλλά και τον ήπιαν κιόλας πολλοί (δυστυχώς και πολλά ξεφτέρια φίλοι μου:() . Και συ με 19.000 είσαι ΧΑΛΑΡΑ μέσα σε μια ιατρική. Συγχαρητήρια εκ των προτέρων!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν,σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το θεματάκι γι'αυτούς που βλέπουν τα πάντα μαύρα τώρα!
Από ότι έχω καταλάβει,γιατί από το πρωί είμαι σε τηλέφωνα και μαθαίνω τι παίζει γενικά πολλοί είναι αυτοί που έπεσαν απο τα σύννεφα και δεν τα πήγαν όπως ήθελαν,πράγμα που συμβαίνει σε κάθε χρονιά Πανελληνίων.
Το πρώτο που θέλω να τονίσω είναι πως όπως όλοι οι πόνοι,έτσι κι αυτός να ξέρετε πως θα περάσει.
Μπορεί τώρα να βρίζετε,να σιχτιρίζετε,να χτυπιέστε σαν τα χταπόδια και να λέτε ένα Γιατί σε μένα! και σας καταλαβαίνω αλλά σας το λέω πως τίποτα δεν έχει τελειώσει.Οι βάσεις δεν έχουν βγει ακόμα.
Θέλω να σας επισημάνω να μην ακούτε τις εκτιμήσεις βάσεων ούτε στο ελάχιστον γιατί άλλοτε πέφτουν μέσα κι άλλοτε είναι σε άλλο κόσμο.Το να τρέφεις ελπίδες λόγω εκτιμήσεων και μετά να σε κατουράει ένα περιστέρι είναι το χειρότερο. Πιστέψτε με.
Τίποτα δεν έχει τελειώσει και σας το λέω ειλικρινά.Ακόμα και όταν βγουν οι βάσεις και δεν περνάτε εκεί που θέλετε δεν τελειώνει τίποτα εκεί.
  • Υπάρχει η επιλογή να ξαναδώσετε.Το ξέρω πως αυτό τώρα σας φαίνεται πραγματικά Γολγοθάς αλλά είναι φυσικό.Μόλις φύγατε από τις Πανελλήνιες είναι αδιανόητο να σκεφτείτε ότι θα το ξαναπεράσετε όλο αυτό. Αφήστε το καλοκαίρι να περάσει,να χαλαρώσετε και μετά σκέφτεστε αν είστε διατεθειμένοι ή όχι.Τώρα απλά θέλετε ξεκούραση και χαλάρωση.Πρέπει το μυαλό σας να αποδεσμευτεί από το θέμα Πανελλήνιες για να σκεφτείτε καθαρά.Εξάλλου δεν είναι απαραίτητο να αρχίσετε από Αύγουστο όπως αυτοί που δίνουν πρώτη φορά.Αλλά τονίζω,για την ώρα διακοπεύετε και μόνο!
  • Υπάρχει η επιλογή να παρακολουθήσετε μια άλλη σχολή από αυτή που θέλατε.Όσοι δεν έχετε κόλλημα με μια σχολή,ολα οκ!Αν όμως έχετε μην απαρνηθείτε κατευθείαν τη σχολή που έχετε σε επόμενη προτίμηση.Επίσης σκεφθείτε και λίγο το μέλλον.Ένα πτυχίο είναι ένα πτυχίο.Αλλά ενα μεταπτυχιακό μπορεί να σε οδηγήσει σε πολύ διαφορετικά μονοπάτια.Επισης αν το θέλετε πολύ μην ξεχνάτε ότι ένα πτυχίο είναι εισιτήριο για Κατατακτήριες.
  • Αν τίποτα από τα παραπάνω δεν σας απαλύνει το πόνο τότε έχω κι άλλη λύση. Αν δεν περάσατε στην πρώτη επιλογή,η σχολή που περάσατε δεν σας αρέσει και δεν έχετε κουράγιο να παλέψετε γι'αυτό που θέλετε (κάτι απολύτως λογικό) τότε αναζητήστε την ευτυχία στον έρωτα όπως έχω ξαναπει :P
-Πολλοί πίστευαν ότι θα μισούσαν την σχολή τους μέχρι που την αγάπησαν πολύ και έγιναν και πολύ καλόι.Μην απαρνηθείτε κάτι πριν το δείτε.
-Μην σκέφτεστε τα λεγόμενα ''Αν..'' Πανδύσκολο.Το ξέρω. Αλλά δεν έχει νόημα.Αφού το καταλαβαίνετε. Ό,τι κάνατε κάνατε.
-Τα μόρια σας δεν σας λένε πάντα πραγματικά αυτό που αξίζετε.Να το θυμάστε αυτό.
-Οι εξετάσεις πάντα είναι ένα περίεργο πράγμα.Πάιζουν παράγοντες που δεν ελέγχουμε.Άλλοτε άγχος,άλλοτε επιπολαιότητα.Κάποιοι τις διαχειρίζονται καλύτερα,κάποιοι όχι τόσο καλά.Δεν ειμαστε τέλειοι.Δεν έιμαστε πάντα τυχεροί γιατί η τύχη παίζει πολύ ρόλο.Δεν είμαστε ρομπότ.

Εγώ το μόνο που δεν θέλω να ξεχνάτε είναι ότι το τι αξίζετε εσείς δεν θα το κρίνει ούτε ο Α ούτε ο Β ούτε ο Γ βαθμολογητής.
Εσείς ξέρετε αν κοπιάσατε,πόσο κοπιάσατε,τι στερηθήκατε,πόσα δώσατε από τον εαυτό σας.Υπάρχουν λύσεις. Αλλά δεν θα τις δείτε τώρα.Μόνο όταν θα έχετε καθαρό μυαλό.

Σας παρακαλώ.Χαρείτε το υπέροχο καλοκαίρι σας γιατί στα επόμενα θα έχετε εξεταστική :D
Η φοιτιτική ζωή είναι πολύ ωραία. Αυτό το λέω γι΄αυτούς που την έχουν σίγουρη αλλά και για τους άλλους που τρέμει το φιλοκάρδι τους. Σαν κίνητρο.
Επίσης αν νομίζετε ότι θα στε τουρίστες κάνετε λάθος.:P
Και τέλος διώξτε τυχόν σκέψεις ζήλιας από το μυαλό σας για τον διπλανό,τον φίλο,τον άγνωστο. Ό,τι κάνουμε το κάνουμε για τον εαυτό μας. Μην ξεχνάτε ότι όσο παλέψατε εσείς ,πάλεψαν και πολύ άλλοι. Είναι τα πράγματα ανταγωνιστικά αλλά δεν χρειάζετε να νιώσει κανείς άσχημα ή πιο άσχημα από όσο ήδη νιώθει.
Σε κάθε εξέταση της ζωής σας θα υπάρχει ο chuck noris, ο τέλειος,ο πολύ καλός,ο καλός ,ο μέτριος,ο κακός,ο χάλιας,ο τουρίστας .
<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cherryblossom

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Πολύ ωραίο κείμενο..ΕΊναι πολύ ενθαρρυντικό..Ευχαριστώ :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
απογοητευση :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ξέρω.Αλλά δεν θέλω να μου ανησυχείς!Σε παρακαλώ.Όλα παίρνουν το δρόμο τους.Τα προβλήματα αυτά λύνονται με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Όρεξη να υπάρχει και οικονομική υποστήριξη. Μην μου απογοητεύεστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Απλα δεν περιμενα τετοια πραγματα σημερα..και για μενα και για ολους γυρω μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μου έφτιαξε τη διάθεση το post σου SoZi :D :clapup:

Μόλις είδα τη βαθμολογία μου προσωπικά ούτε στενοχωρήθηκα ούτε έκλαψα ούτε τίποτα[ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΑΘΕΙΑ]...(είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά πολύ καιρό πριν για αυτή τη στιγμή..--πάντως σίγουρα πιάνω τη 2η μου επιλογή...

Υγεία πάνω απ'όλα :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μερικές φορές τα πράγματα δεν έρχονται όπως τα θέλουμε.΄Το θέμα είναι να μη το βάλουμε κάτω και να μην πάψουμε να ελπίζουμε.Είσαι 17 χρονών.Είσαι πολύ μικρός ακόμα για να απογοητέυεσαι. Άλλοι δεν το βάζουν κάτω σε πολύ μεγαλύτερες ηλικίες.Θέλω να πω ότι δεν σε πήραν τα χρόνια για τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ουφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρέτος

Νεοφερμένος

Ο Σπυρέτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλά όλα αυτά αλλά...
Έχει κανείς να μου προτείνει καμιά καλή σχολή με κάτω από 15.000 μόρια στην Αθήνα?χημικο-φυσικο-μαθηματικής κατεύθυνσης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
οι λεξεις, οι αυθεντιες και ο ανταγωνισμος , οι αποψεις και η δηθεν επιτυχια στερουν το αληθινο νοημα του ταξιδιου την αληθινη πραγματικοτητα που βρισκεται εμπρος μας και υποδουλωνεται η ελευθερια .Η ελευθερια δεν υπαρχει πια ,εξαφανιζεται γιατι με την αληθινη ελευθερια το λαθος και το σωστο δεν εχει νοημα οπως και η αποτυχια και η επιτυχια .Τα καθοριζουμε εμεις και αυτο που θεωρουμε εμεις αποτυχια ισως ειναι για καποιον ενας δρομος προς ενα κοσμο
γεματι απο αληθινες επιτυχιες και οχι σε εναν κοσμο που ζουν οι ψευδαισθησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Το ξέρω.Αλλά δεν θέλω να μου ανησυχείς!Σε παρακαλώ.Όλα παίρνουν το δρόμο τους.Τα προβλήματα αυτά λύνονται με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Όρεξη να υπάρχει και οικονομική υποστήριξη. Μην μου απογοητεύεστε!
Απων και τα δυο. Για την ωρα...:(
Καλά όλα αυτά αλλά...
Έχει κανείς να μου προτείνει καμιά καλή σχολή με κάτω από 15.000 μόρια στην Αθήνα?χημικο-φυσικο-μαθηματικής κατεύθυνσης?

Στατιστικο ΟΠΑ? θα πεσει μαλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Απων και τα δυο. Για την ωρα...:(


Στατιστικο ΟΠΑ? θα πεσει μαλλον
Η και ΠΑΠΕΙ που θα έχει ακόμα χαμηλότερη βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top