[Παλιό Σύστημα] Μάθημα επιλογής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Αστρονομια δεν εχω ακουσει ποτε να γινεται τμημα.
Αν και θα ηταν καλη φαση, δεν την επιλεγουν πολλοι.
Κριμα.
Σε εμας οι περισσοτεροι ειχαν παρει αστρονομια και οι υπολοιποι που θελαμε να κανουμε τμημα στην βιολογια δεν μπορουσαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Η Λογοτεχνια δεν υπαρχει ρε παιδια ; :P Μονο εγω θα την παρω απο 'δω μεσα ; :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
Εμάς ήταν το πιο πολυπληθές τμήμα πάντα.
Μας έδειχνε ο καθηγητής ντοκιμαντέρ συνέχεια. :happy:

κατι τετοιο συνεβαινε κ στο δικο μου σχολειο .
και εγω ειχα κανει την μαλακια να παρω βιολογια επιλογης :P FAIL
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Η Λογοτεχνια δεν υπαρχει ρε παιδια ; :P Μονο εγω θα την παρω απο 'δω μεσα ; :loltooth:

υπαρχει λογοτεχνια επιλογης στην β?αλλα εδω που τα λεμε και να υπαρχει ποιος ο λογος να την επιλεξεις..πιο πολυ θα σε μπερδευει ,ειδικα αν εχετε και κανεναν τρελαμενο φιλολογο αστο καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Mπαα, εγω σκεφτομαι οτι θα ειναι ωραια. Θα ειναι ξενη λογοτεχνια ! :)
Και φαντασου την επιλεγω εγω που θα παω θετικη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Η Λογοτεχνια δεν υπαρχει ρε παιδια ; :P Μονο εγω θα την παρω απο 'δω μεσα ; :loltooth:
Για την Ευρωπαϊκή λογοτεχνία δεν λες;;Εμάς μας έδωσαν μόνο 3 επιλογές για μαθήματα στα οποία δεν περιείχαν την Λογοτεχνία που ήθελα να επιλέξω...
υπαρχει λογοτεχνια επιλογης στην β?αλλα εδω που τα λεμε και να υπαρχει ποιος ο λογος να την επιλεξεις..πιο πολυ θα σε μπερδευει ,ειδικα αν εχετε και κανεναν τρελαμενο φιλολογο αστο καλυτερα

Νομίζω την Ευρωπαϊκή λογοτεχνία λέει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Aληθεια ;; :eek:
Εμας δεν ειχε τις Α.Ο. αλλα μας ειπαν οτι ειναι στα επιλογης. Λογικα τον Σεπτεμβριο που θα μας δωσουν παλι τα χαρτια θα τα εχει ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Mπαα, εγω σκεφτομαι οτι θα ειναι ωραια. Θα ειναι ξενη λογοτεχνια ! :)
Και φαντασου την επιλεγω εγω που θα παω θετικη :P

Ε αφου σου αρεσει τι να πω..εγω ειχα παρει βιολογια και μου φανηκε αρκετα ευκολη..και παρολο που ημουν θεωρητικη λογοτεχνια επιλογης και να ηξερα οτι υπαρχει δεν θα διαλεγα γιατι την θεωρω καπως βαρετη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Εμας δεν εχει βιολογια. Aδικο :mad:
Εμενα γενικα μ' αρεσει η λογοτεχνια. Γουστα ειναι αυτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εμας δεν εχει βιολογια. Aδικο :mad:
Εμενα γενικα μ' αρεσει η λογοτεχνια. Γουστα ειναι αυτα :P
Επειδή εμείς κάναμε τη Βιολογία στην Α':P

Αυτοί δεν είχαν βιολογία στην Α':hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Ωωπ, σωστος 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paschalis123

Νεοφερμένος

Ο Πασχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα σας,
Εχω μερικες αποριες για τα μαθηματα επιλογης. Καταρχας να πω οτι τωρα θα παω β λυκειου και ειμαι σιγουρος οτι θα επιλεξω θεωρητικη και απο το σχολειο μας δωσανε χαρτι για τα μαθηματα επιλογης. Βασικα, σαν πρωτη επιλογη σκεφτομαι στις πανελληνιες να επιλεξω νομικη, σαν δευτερη φιλολογια η φιλοσοφια και σαν τριτη θεολογια. Ηθελα να σας ρωτησω ποια ειδικα μαθηματα να επιλεξω στη β λυκειου και στη γ?? Επισης αν επιλεξω δικαιο και λογοτεχνια μπορω να επιλεξω τις σχολες που προανεφερα και μπορω στη γ να επιλεξω τα ιδια?? Οποια απαντηση δεκτη γιατι εχω μπερδευτει και αγχωνομαι. Εαν εγραψα κατι που δεν στεκει διορθώστε με. Αν θελετε επισηναψτε μου κανενα site που να λεει για τα ειδικα μαθηματα στη β και στη γ λυκειου.
Ευχαριστω πολυ.

Επισήμανση: Τα μηνύματα 614 - 618 προήλθαν απο νήμα με παρόμοιο περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Με το τωρινο σύστημα για πανελλήνιες απο θεωρητική θα δώσεις τα εξής μαθήματα

Αρχαια
Λατινικα
λογοτεχνια κατευθυνσης
ιστορια κατευθυνσης
Εκθεση ( νεοελληνικη γλωσσα)
Και 1 ακομη απο τα μαθηματα γενικης παιδειας γ λυκειου , δικης σου επιλογης( ιστορια, φυσικη,βιολογια,μαθηματικα γενικης παιδειας)

Δεν εχεις να ανησυχεις για τα μαθηματα επιλογης β λυκειου σε θεωρητικη,δε θα σε αποκλεισουν απο πουθενα.
Διάλεξε ο,τι σου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Το μαθημα επιλογης που θα επιλεξεις στην Β λυκειου δεν εχει καμια σχεση με την επιλογη των σχολων. Τα ειδικα μαθηματα θα τα δωσεις στις πανελληνιες(αν θελεις να τα δωσεις) για να περασεις σε σχολη που χρειαζεται ειδικο μαθημα π.χ. για να πας ΜΜΕ πρεπει να δωσεις αγγλικα. Το μαθημα επιλογης σου στην Γ λυκειου δεν εχει επισης καμια σχεση με τις πανελληνιες. Αν επιλεξεις π.χ. σχεδιο δεν εισαι υποχρεωμενος να το δωσεις στις πανελληνιες.

Μαθηματα επιλογης Β Λυκειου
https://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sxoleivn/lykeio/1683-wrologio-programma-mathimatwn-b-lykeiou.html
Μαθηματα επιλογης Γ Λυκειου
https://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sxoleivn/lykeio/755-wrologio-programma-genika-lykeia.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paschalis123

Νεοφερμένος

Ο Πασχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ παιδια, μου λυσατε ολες τις αποριες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εγώ θα επιλέξω β ξένη γλώσσα.. Γερμανικά -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kafess13

Νεοφερμένος

Ο kafess13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ρε παιδιά για το μάθημα επιλογής στην β λυκείου θα υπάρχει ξεχωριστό απουσιολόγιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
ρε παιδιά για το μάθημα επιλογής στην β λυκείου θα υπάρχει ξεχωριστό απουσιολόγιο;

Μπαα, θα τα περνάνε στο γενικό της τάξης λογικά, όπως στο γυμνάσιο που χώριζε το τμήμα στα αγγλικά και στην δεύτερη ξένη γλώσσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Παιδιά και εσάς θα σας χωρίσουν στη Β' Λυκείου σε τμήματα ανάλογα με το μάθημα επιλογής (ακόμα και στα μαθήματα γεν. παιδείας) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Και μας έτσι μας είχαν χωρίσει.Παντού αυτό πρέπει να γίνεται.
Συνεννοήσου με τους φίλους σου να πάρετε το ίδιο μάθημα επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top