[Παλιό Σύστημα] Μάθημα επιλογής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

@l3x1k0

Νεοφερμένος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγώ έβαλα εφαρμογές υπολογιστών ως πρώτη επιλογή και μετά αρχές οικονομίας που δεν με χαλάει να κάνω πάλι το ίδιο βιβλίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
εγώ έβαλα πρώτα υερωπαϊκή λογοτεχνία(που την έχουν βάλει αρκετοί πρώτη επιλογή και ελπίζω ότι θα φτιάξουν τμήμα)
δεύτερη αρχές οικονομίας
τρίτη αστρονομία(που φαντάζομαι πως θα το διδάσκουν οπότε δεν το θέλω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μαθήματα επιλογής 3 δεν περίμενα και άλλα :loltooth:
Τι να πρωτοεπιλέξωωωωωωωωωω !!!:rofl:
1.Αρχές Οικονομίες
2.Σχέδιο
3.Εφαρμογές Η/Υ :hehe:
Οκ...φυσικά και 2ο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
εγω αρχες οικονομιας πηρα nefeli graf και ηταν μια χαρα και ας ημυον τεχνολογικη αληθεια τι κατευθυνση θα δηλωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
εγω αρχες οικονομιας πηρα nefeli graf και ηταν μια χαρα και ας ημυον τεχνολογικη αληθεια τι κατευθυνση θα δηλωσεις?

Θεωρητική γι'αυτό δεν μου άρεσε κανένα από τα μαθήματα επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εγω θα σου πρωτεινα να επιλεξεις αρχες οικονομιας η σχεδεο.Πανντως να ξερεις η β λυκειου ειναι βαρετη ταξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Εγω θα σου πρωτεινα να επιλεξεις αρχες οικονομιας η σχεδεο.Πανντως να ξερεις η β λυκειου ειναι βαρετη ταξη.

Σχέδιο πήρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Ως πρώτη επιλογή πήρα στοιχεία αστρονομίας και διαστημικής και ως δεύτερη εφαρμογές πληροφορικής υπολογιστών, αν και ήθελα σχέδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Παιδιά σίγουρα δεν έχει αλλάξει το βιβλίο της οικονομίας?? Ίδιο με της α' θα είναι?? Τραγικό...

Προσωπικά είμαι ανάμεσα σε πληροφορική και στοιχεία αστρονομίας και διαστημικής.
Το μάθημα της αστρονομίας το βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρον, αλλά το γράφουμε στο τέλος. Από την άλλη η πληροφορική δεν αποτελεί εξεταζόμενο μάθημα. (Ισχύει πως οι βαθμοί της δεν μετράνε στον μέσο όρο??)
Επίσης, πληροφορική γνωρίζω όλα αυτά που θα μας διδάξουν, οπότε καταντάει βαρετό και αυτό... Όλα τα άλλα μαθήματα τα απορρίπτω εννοείται.

Η θεωρητική διαλέγει 2 μαθήματα?? Ένα υποχρεωτικό και ένα επιλογής? Επίσης, να πω πως διάβασα ότι η θεωρητική θα έχει 1 ώρα παραπάνω μάθημα, απ'ότι εμείς οι θετικοί. LOoOoOoOsErs... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Παιδιά σίγουρα δεν έχει αλλάξει το βιβλίο της οικονομίας?? Ίδιο με της α' θα είναι?? Τραγικό...

Νομίζω ότι το ίδιο θα είναι...

Ο κ. Τέντες διευκρινίσει ότι οι μαθητές που είχαν διδαχθεί το μάθημα στην Α΄ τάξη μπορούν να το επιλέξουν και στη Β΄ τάξη, καθώς η ύλη που διδάσκεται είναι διαφορετική.
πηγή

Από την άλλη η πληροφορική δεν αποτελεί εξεταζόμενο μάθημα. (Ισχύει πως οι βαθμοί της δεν μετράνε στον μέσο όρο??)

Για τη πληροφορική δε γνωρίζω.

Η θεωρητική διαλέγει 2 μαθήματα?? Ένα υποχρεωτικό και ένα επιλογής?

Ναι η θεωρητική διαλέγει ανάμεσα σε δύο (αρχές φιλοσοφίας ή πολιτική και δίκαιο). Όποιο και να διαλέξει έχει την ίδια βαρύτητα με τα Αρχαία και τα Λατινικά, επειδή είναι κατεύθυνσης.
Και φυσικά διαλέγει και μάθημα επιλογής.

Η θεωρητική διαλέγει 2 μαθήματα?? Ένα υποχρεωτικό και ένα επιλογής? Επίσης, να πω πως διάβασα ότι η θεωρητική θα έχει 1 ώρα παραπάνω μάθημα, απ'ότι εμείς οι θετικοί. LOoOoOoOsErs... :P

Νομίζω ναι, επειδή η θεωρητική έχει 8 ώρες μάθημα κατεύθυνσης και η Θετική/Τεχνολογική έχει 7 ώρες μάθημα κατεύθυνσης. Φυσικά συν τις ώρες μαθήματος Γενικής και επιλογής.

Ελπίζω να βοήθησα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Η θεωρητική κάνει 4 ώρες αρχαία κατεύθυνσης. Αντίθετα, η Θετική/τεχνολογική κάνει 3 ώρες μαθηματικά κατεύθυνσης.

(Για τη β' μιλώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Παιδιά στις Αρχές Οικονομίας θα μας δώσουν καινούργιο βιβλίο ή θα συνεχίσουν την ύλη του βιβλίου της Α';(Για όσους επιλέξουν Αρχές Οικονομίας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Παιδιά στις Αρχές Οικονομίας θα μας δώσουν καινούργιο βιβλίο ή θα συνεχίσουν την ύλη του βιβλίου της Α';(Για όσους επιλέξουν Αρχές Οικονομίας)

Μάλλον το ίδιο θα είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Χάλια δηλαδή. Οκ, δε πρόκειται να αλλάξω την Αστρονομία.

Το βιβλίο αυτό είναι αρχαίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Χάλια δηλαδή. Οκ, δε πρόκειται να αλλάξω την Αστρονομία.

Το βιβλίο αυτό είναι αρχαίο!
Καλά θα κάνεις! :P

Εμείς φέτος είχαμε μια καθηγήτρια που μας έβαζε να γράφουμε όλο το μάθημα... Κάθε φορά γράφαμε 2-3 σελίδες... :stunned: Και μας τα έλεγε τόσο γρήγορα που δε προλαβαίναμε να τα γράψουμε. Της το είχαμε πει, αλλά δε μας έδωσε σημασία. Για αυτό το λόγο, δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος από το σχολείου μου που διάλεξε ξανά Αρχές οικονομίας... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Καλά θα κάνεις! :P

Εμείς φέτος είχαμε μια καθηγήτρια που μας έβαζε να γράφουμε όλο το μάθημα... Κάθε φορά γράφαμε 2-3 σελίδες... :stunned: Και μας τα έλεγε τόσο γρήγορα που δε προλαβαίναμε να τα γράψουμε. Της το είχαμε πει, αλλά δε μας έδωσε σημασία. Για αυτό το λόγο, δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος από το σχολείου μου που διάλεξε ξανά Αρχές οικονομίας... :worry:

Και 'μεις ! :eek:
Το καλο βεβαια ηταν οτι δεν κοιταζε και πολυ αν γραφαμε P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Χάλια δηλαδή. Οκ, δε πρόκειται να αλλάξω την Αστρονομία.

Το βιβλίο αυτό είναι αρχαίο!

Σας έδωσαν μάθημα επιλογής Αστρονομία;;;Καλά εσείς είστε τυχερά βρε :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εγω Αστρονομια δηλωσα αλλα δε βλεπω να γινεται τμημα :(
Μαλλον ολοι , οπως και περσυ , θα κανουμε πληροφορικη :\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αστρονομια δεν εχω ακουσει ποτε να γινεται τμημα.
Αν και θα ηταν καλη φαση, δεν την επιλεγουν πολλοι.
Κριμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αστρονομια δεν εχω ακουσει ποτε να γινεται τμημα.
Αν και θα ηταν καλη φαση, δεν την επιλεγουν πολλοι.
Κριμα.

Εμάς ήταν το πιο πολυπληθές τμήμα πάντα.
Μας έδειχνε ο καθηγητής ντοκιμαντέρ συνέχεια. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top