Viber και υποκλοπή στοιχείων

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Είμαι άσχετη από υπολογιστές και τα σχετικά να το διευκρινίσω.
Σήμερα το πρωί είχα ένα θέμα με το viber, και έψαχνα υποστήριξη στα ελληνικά στο ίντερνετ. Βρήκα λοιπόν μια εταιρεία sigma support λεγόταν, που είχε ένα τηλέφωνο για επικοινωνία.. έστειλα λοιπόν για να περιγράψω το πρόβλημα μου, μου είπε μακάρι να μπορούσε να βοηθήσει, μου έστειλε το λινκ το κεντρικό για υποστήριξη για viber, έστειλα ευχαριστώ και αποφάσισα να επικοινωνήσω με εκείνο το λινκ που μου έστειλε με τα κεντρικα.
Μετά όμως απάντησε εκείνος, μάλλον είναι άνδρας, και μου έλεγε τι ωραία φωτογραφία που έχω στο viber και κάτι άλλα περίεργα...δεν απάντησα και τον έκανα αποκλεισμό...
Και ρωτάω, επειδή μου φάνηκε πολύ περίεργος με το τελευταίο μήνυμα του, υπάρχει περίπτωση να με χακαρε; (Ήταν και ανορθόγραφος, αν παίζει ρόλο). Υπάρχει περίπτωση να έχει πρόσβαση στο κινητό μου ή στο viber μου;
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Καλησπέρα , αν δεν έδωσες τα στοιχεία σου (username, password) σε αυτόν τον άνθρωπο δεν έχει πρόσβαση στο λογαριασμό σου στο Viber. (Ούτε στο κινητό σου)
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Καλησπέρα , αν δεν έδωσες τα στοιχεία σου (username, password) σε αυτόν τον άνθρωπο δεν έχει πρόσβαση στο λογαριασμό σου στο Viber. (Ούτε στο κινητό σου)
Ευχαριστώ για την απάντηση. Σε αυτόν δεν έδωσα τα στοιχεία μου, γιατί το βαιμπερ δεν έχει και username η password, μόνο το κινητό το νούμερο που προφανώς το είδε και το ξέρει... Τα στοιχεία μου, ονοματεπώνυμο και e mail έβαλα μόνο στο site του viber, του λινκ που μου έστειλε, από το οποίο μου απάντησαν κιόλας οι υπεύθυνοι...
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άμα ειταν ανωρθωγραφος σηρουρα σαι χακαρε. Όλη η πραγματεικι χάκερς ημασται ανωρθωγραφη.
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top