(UCLAN) University of Central Lancashire

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ρε παιδιά έχει γίνει χαμός με το UCLan! ΑΜΑΝ ΠΙΑ! πως κάνετε έτσι? ντε και καλά επειδή κάποιοι είναι κολλημένοι πρέπει να δώσετε αυτό το πτυχίο? δεν υπάρχουν άλλα? προτιμήστε τα ευρέως γνωστά( cambridge and michigan)!!! εντάξει για να μην είμαι στενόμυαλος αλλά και για να συμφωνήσω και μια φορά με τον chris_volos και το Trinity College London είναι αξιόλογο και αξιόπιστο! και το edexcel! τί τα θέλετε τα άλλα? ακόμα και να μην τα περάσατε υπάρχει και η δεύτερη και η τρίτη ευκαιρία.. θέλουν διάβασμα.. όλα! επίσης πολλά παιδιά στο σχολείο μου δίνουν το esb(lancashire το λένε, δεν έχω ακούσει κανένα να το λέει esb) επειδή είναι εντελώς βατό! ΕΥΚΟΛΟ! σίγουρα κρύβει κάτι. π.χ ένας μαθητής της prof μου δεν πέρασε το FCE με Ε και πήρε το προαναφερόμενο με καλό βαθμό. και ήταν και αδιάφορος μαθητής...........:lol::lol::lol:

Κοιτα.
Να πω την αληθεια το ESB δεν ειναι και πολυ δυσκολο αλλα ειναι onlevel.Που σημαινει πως εχει τον ιδιο δεικτη δυσκολίας με ολα τα υπολοιπα πτυχια.Το οτι εχει μια λιγο πιο χαμηλη βάση δεν σημαινει πως ειναι και γελοιο.Εγω προσωπικα δεν θα το προτιμουσα.Θα προτιμουσα το City and Guilds που εστω και βλακειουλα κατα την γνωμη μου εχει κανει πολυ καλο προμοσιον.
Τεσπα.Ο καθενας πραττει το καλυτερο για τον εαυτό του.Εγω δεν θα εμπιστευομουν το ESB/UCLAN για την πιστοποιηση μου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drew

Νεοφερμένος

Ο drew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Σε καθε νομό της Ελλαδας υπάρχει εξεταστικό κέντρο;)
Πού μπορώ να το ελέγξω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
παιρνεις τη στη γιουροπαλσο...
-----------------------------------------
ρε παιδιά έχει γίνει χαμός με το UCLan! ΑΜΑΝ ΠΙΑ! πως κάνετε έτσι? ντε και καλά επειδή κάποιοι είναι κολλημένοι πρέπει να δώσετε αυτό το πτυχίο? δεν υπάρχουν άλλα? προτιμήστε τα ευρέως γνωστά( cambridge and michigan)!!! εντάξει για να μην είμαι στενόμυαλος αλλά και για να συμφωνήσω και μια φορά με τον chris_volos και το Trinity College London είναι αξιόλογο και αξιόπιστο! και το edexcel! τί τα θέλετε τα άλλα? ακόμα και να μην τα περάσατε υπάρχει και η δεύτερη και η τρίτη ευκαιρία.. θέλουν διάβασμα.. όλα! επίσης πολλά παιδιά στο σχολείο μου δίνουν το esb(lancashire το λένε, δεν έχω ακούσει κανένα να το λέει esb) επειδή είναι εντελώς βατό! ΕΥΚΟΛΟ! σίγουρα κρύβει κάτι. π.χ ένας μαθητής της prof μου δεν πέρασε το FCE με Ε και πήρε το προαναφερόμενο με καλό βαθμό. και ήταν και αδιάφορος μαθητής...........:lol::lol::lol:
chris_VERIA με λενε ...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
προτιμήστε τα ευρέως γνωστά( cambridge and michigan)!!!

+ 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Κοιτα.
Να πω την αληθεια το ESB δεν ειναι και πολυ δυσκολο αλλα ειναι onlevel.Που σημαινει πως εχει τον ιδιο δεικτη δυσκολίας με ολα τα υπολοιπα πτυχια.Το οτι εχει μια λιγο πιο χαμηλη βάση δεν σημαινει πως ειναι και γελοιο.Εγω προσωπικα δεν θα το προτιμουσα.Θα προτιμουσα το City and Guilds που εστω και βλακειουλα κατα την γνωμη μου εχει κανει πολυ καλο προμοσιον.
Τεσπα.Ο καθενας πραττει το καλυτερο για τον εαυτό του.Εγω δεν θα εμπιστευομουν το ESB/UCLAN για την πιστοποιηση μου!;)


Πιστεψε με να μην το προτιμουσες.....Ειναι fake παρολα αυτα π λενε!
Για ακομη μια φορα το λεω και θα το ξαναπω:ΛΕΦΤΑ Ειναι το μονο πραγμα π θελουν.Οπως και το michigan.π.χ Δινουν σε 10 απο τα 30 παιδια το πτυχιο.Κερδισμενοι δεν βγαινουν?Τα λεφτα τα περνουνε δεν αλλαζει κατι.Σε κοβουν στο κολοlistening τους και ειναι μια χαρα,ολα ωραια :drink:.Δεν λεω πως τα αλλα πτυχια δεν το κανουν,Αλλα απο αυτα τα 2 πτυχια ειμαι......:down::ntomata::stop::giveup:

P.S Παιδια προτιμηστε city and guilds κανει καλο.
(Ενταξει μην τα περνουμε ολα στα σοβαρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
δε ξερω παντως θα προτιμουσα το ecpe:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
δε ξερω παντως θα προτιμουσα το ecpe:)


Δυσκολο....Με καλη προετοιμσια ισως καταφερεις να το παρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν ειναι πια και τοσο δυσκολο το ECPE.
Ειδικα τωρα με τον νεο τρόπο βαθμοολόγησης!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Δυσκολο....Με καλη προετοιμσια ισως καταφερεις να το παρεις

το ecpe δεν είναι καθόλου δύσκολο σε σχέση με το cpe! θέλει διάβασμα αλλά μέσα σε λογικά πλαίσια...:) δεν είναι απαιτητικό.
συμφωνώ με το τεό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια ολα τα πιστοποιητικα πανωκατω τον ιδιο δεικτη δυσκολιας εχουν.
Το ECPE ειναι για τα παιδια που διαβαζουν.
Αν διαβασεις θα το περασεις.Δεν ειναι κατι δυσκολο.
Ετσι ειναι και το CPE.Απλα πρεπει να επιμείνεις σε αυτό λίγο παραπάνω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
ρε τεό τα 2 πιστοποιητικά δεν συγκρίνονται..μην τα εξισώνουμε όλα...:no1:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eλα βρε τωρα με διαβασμα ολα γινονται.
Στην τελικη αν τα βαλεις ολα κατω τον ιδιο δεικτη δυσκολιας εχουν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
καλή διάθεση να υπάρχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καλη διαθεση και ορεξη!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
ρε τεό τα 2 πιστοποιητικά δεν συγκρίνονται..μην τα εξισώνουμε όλα...:no1:.
όχι φυσικά...το Μίσιγκαν είναι πολύ καλύτερο!!!:P
























































Τώρα ο Σοφιστής θα διαβάζει το μήνυμα και θα έχει:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
εεεε όχι! το cambridge είναι το καλύτερο ενώ το κπγ :down::down::down:!!!!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μπορειτε να μην μαλωνετε σε ενα θεμα που αφορα το UCLAN?:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
προσωπικά με επανέφερες στη λογική.:no1: άντε μιλήστε για το πατατο-UCLan!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λοιπον οι επομενες εξετασεις ειναι 19-20 Δεκεμβριου για το UCLAN.

Exam fees:

Β. ΕΞΕΤΑΣΤΡΑ:
Κέντρα Ξένων Γλωσσών Ανεξάρτητοι Υποψήφιοι
C2 170? C2 190?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top