(UCLAN) University of Central Lancashire

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eπειδηδεν βλεπω να το βγαζουν συντομα το προγραμμα των εξετασεων καθως ενα μηνα το site ειναι under construction καλυτερα ρωτα την καθηγητρια σου ή παρε τους τηλεφωνο να ρωτησεις.Γενικα μεχρι αρχες Οκτωβρη πρεπει να ναι οι εγγραφες τους!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Εγω σκεφτομαι νπολυ σοβαρα να το δωσω του χρονου....Το lancashire,οχι το ESB.
Σε επιπεδο c2 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
και πολυ καλα θα κάνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω σκεφτομαι νπολυ σοβαρα να το δωσω του χρονου....Το lancashire,οχι το ESB.
Σε επιπεδο c2 :P

Mονο που να ξερεις πως το ESB ειναι σαν το UCLAN.
Δηλαδη τι σαν.Ολοιδιο ειναι απλα βαφτισμενο αλλιως...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Εγω πάντως θα επέλεγα UCLAn από το ESB . Πρώτον, το πιστοποιητικό UCLan θα είναι από πανεπιστήμιο και όχι από απλό οργανισμό. Δεύτερον, δίνει επάρκεια και τέλος σε λίγο καιρό θα αναγνωριστεί από το ΑΣΕΠ σύμφωνα με έμπειρες πηγές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω παντως θα μου επιτρεψετε να εκφρασω την δυσπιστια μου για ενα πιστοποιητικό το οποιο μπηκε στις λιστες του ΑΣΕΠ βγήκε και μαλλον(?) θα ψαναμπεί.Δεν μπορω να το καταλαβω αυτο.Και για να αναγνωριστει απλα το αλλαζουν τιτλο και το βαφτίζουν ESB.
Τελος πάντων.Εγω δεν θα προτεινα σε καποιον ESB/UCLAN απο τη στιγμη που υπαρχει πληθώρα πιστοποιητικών αναγνωρισμενα απο το ΑΣΕΠ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι όντως το συγκεκριμένο πιστοποιητικό έχει μια δυσχερή μέχρι τώρα πορεία. ΩΣΤΟΣΟ, ασ μην ξεχνάμε οτι οταν εμφανίστηκε το Michigan στην Ελλά υπήρχαν τόσα πολλά προβλήματα που όλοι το κτέκριναν.... Ακόμη και η διεξαγωγή των εξετάσεων ήταν απαράδεκτη, καθώς όμως συνέχισε να διεξάγει εξετάσεις βελτιώθηκαν πολλά πράγματα...! Ακόμη και η Ελληνοαμερικανική ένωση σε κάθε αλλάγη λέει οτι στην αναβάθμιση και στην αναβάθμιση του τρόπου διεξαγωγής των εξετάσεων.

Φιλε Τεο υπάρχουν τόσα πιστοποιητικά στην Ελλάδα ωστόσο δεν είναι απαραίτητο ν τα δέχεται το ΑΣΕΠ για να είναι δεκτά...ΔΕΝ θα μπούνε όλοι στο δημόσιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
+ 1 ΔΕΝ θα μπούνε όλοι στο δημόσιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μα αυτο ακριβως λεω και εγω.
Γιατι να μην περιμενουμε να δουμε πως θα παει το UCLAN και τοτε να το δωσουν οσοι το δωσουν;Αφου ακομα ειναι πολυ πρωιμα τα πραγματα.
Και φυσικα δεν θα μπουνε ολοι στο δημοσιο.Αλλα μην νομιζεις πως ολοι οι εργοδοτες ξερουν ΟΛΑ τα πιστοποιητικα της αγοράς για να κρινουν το καλυτερο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
τι εννοείς εκεί για τους εργοδότες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το οτι οι εργοδοτες ξερουν καποια βασικα πιστοποιητικα (Michigan,Cambridge αντε και κανα Κρατικό).
Οταν εγω ειπα σε ενα γνωστο μου οτι εδινα EDEXCEL αγγλικα μου λεει"Τι ειναι αυτό;Δεν δινεις Cambridge-Michigan?"
Δηλαδη αυτα τα πιστοποιητικα υπαρχουν παντα στα μυαλα των παλιων και ας μην κρυβόμαστε.
Κανεις δεν μπορει να κρινει ενα UCLAN απο τον 3ο χρονο διοργανωσης του.Πρεπει να περασουν 5-10 χρονια για να εκφερει καποις γνωμη.Για αυτο και εγω αυτην την στιγμη ειμαι ιδιαιτερα επιφυλακτικος.
Ο χρόνος θα δείξει άλλωστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Οπότε ας αφήσουμε τον χρόνο να δείξει και μην κρίνουμε εκ των προτέρων..!!!
Εγω πιστεύω οτι το UCLan θα αποδείξει την εγγυρότητα του...!
ΣΥΝΤΟΜΑ...! Άλλωστε έκανε ένα βήμα που άλλα πιστοποητικά ουτε καν μπορούν... ΔΙΝΕΙ ΕΠΑΡΚΕΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δινει επαρκεια επειδη εκδίδεται απο πανεπιστημιο όπως και τα ECPE-CPE.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
οταν πας πανεπιστήμιο θα καταλάβεις τι εστί το ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ και τι ενος απλού οργανισμού..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εννοω φιλε οτι ειναι πιστοποιητικο που φέρνει την "φίρμα" του ξενου πανεπιστημιου.
Oπως ειναι το English Language Institute του University of Michigan,όπως ειναι το Cambridge ESOL που φέρει την φιρμα του University of Cambridge.

Και δεν ειναι πιστοποιητικο πανεπιστημιου είναι πτυχίο πανεπιστημιου.
Και οχι πτυχιο αγγλικης γλωσσας αλλα πιστοποιητικο αγγλικής γλώσσας!:no1:

Το εχω ψαξει το θεμα μέχρι αηδίας με τα αγγλικά και επιτρεψε μου να εκφερω την γνωμη μου,ε;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
οταν ανέφερα οτι είναι πιστοποιητικό πανεπιστημίου εννοούσα οτι αυτό ακριβώς το πράγμα. Θα ήταν εξωπραγματικό το να εκδίδει πιστοποιητικά ένα πανεπιστημιο και οχι πτυχια. ΩΣΤΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ Είμαι σε πανεπιστήμιο και επίτρεψε μου να εκφράζω και εγω την αποψη μου. Το ο,τι έψαξες κάτι που σχετίζεται με τα πιστοποιητικά αγγλικής γλώσσας δεν σημαίνει οτι ξέρεις τι συμβαίνει απόλυτα . Σε πληροφορώ οτι και η φράση ''πιστοποιητικό πανεπιστημιου'' είναι δόκιμη. Καθώς σε πολλά πανεπιστήμια περνώντας το μάθημα της πληροφορικής παίρνεις ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ απόδειξης χρήσης υπολογστή σε ανάλογο επίπεδο.

Και στο κάτω κάτω, δεν είναι και δύσκολο να καταλάβεις οτι τα πιστοποιητικά του UCLan, Michigan,Cambridge κ.α δεν είναι πτυχία αφού το λέει και το χαρτί πάνω.

''Certificate"

αν αυτό το θεωρείς ψάξιμο μέχρι αηδίας.... τι να πω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drew

Νεοφερμένος

Ο drew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε σε ποιες περιοχές της Ελλάδας μπορούν να δώσουν οι υποψήφιοι το δίπλωμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε σε ποιες περιοχές της Ελλάδας μπορούν να δώσουν οι υποψήφιοι το δίπλωμα;

Σε καθε νομό της Ελλαδας υπάρχει εξεταστικό κέντρο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
παιδια χωρις να βγουμε οff topic, το city&guilds το πρωτεινετε?
εγω πηρα το lower edexcel και παω για michigan ecpe, trinity proficiency.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
ρε παιδιά έχει γίνει χαμός με το UCLan! ΑΜΑΝ ΠΙΑ! πως κάνετε έτσι? ντε και καλά επειδή κάποιοι είναι κολλημένοι πρέπει να δώσετε αυτό το πτυχίο? δεν υπάρχουν άλλα? προτιμήστε τα ευρέως γνωστά( cambridge and michigan)!!! εντάξει για να μην είμαι στενόμυαλος αλλά και για να συμφωνήσω και μια φορά με τον chris_veria και το Trinity College London είναι αξιόλογο και αξιόπιστο! και το edexcel! τί τα θέλετε τα άλλα? ακόμα και να μην τα περάσατε υπάρχει και η δεύτερη και η τρίτη ευκαιρία.. θέλουν διάβασμα.. όλα! επίσης πολλά παιδιά στο σχολείο μου δίνουν το esb(lancashire το λένε, δεν έχω ακούσει κανένα να το λέει esb) επειδή είναι εντελώς βατό! ΕΥΚΟΛΟ! σίγουρα κρύβει κάτι. π.χ ένας μαθητής της prof μου δεν πέρασε το FCE με Ε και πήρε το προαναφερόμενο με καλό βαθμό. και ήταν και αδιάφορος μαθητής...........:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top