Tichu

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ποιος το ψηνει για DOD?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ίσως και αυτό, αλλά σε πρώτη φάση εννοούσα άμα βρίσκαμε 4 άτομα να μπαίναμε στο dod να παίζαμε ;)
Aμ μπράβο, σωστά το κατάλαβα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Mη παιξετε με το χαουζ.Δινει στο συμπαίκτη σκυλια και 2αρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Mη παιξετε με το χαουζ.Δινει στο συμπαίκτη σκυλια και 2αρια...

That's true. :/: Το έχω βιώσει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
tichu...πραγματικα το χω καψει αρχιζω κ το βαριεμαι πρεπει να κανω αποτοξινωση αφου εχω φτασει σε σημειο να βλεπω στον υπνο μ δρακους πουλια κ ολα τα συναφη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ειμαι σε φαση οπου παιζω καθε μερα και καμια φορα οταν γυρναω σπιτι και με ρωτανε κατι λεω πασο καθε φορα ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_92

Νεοφερμένος

Ο giannis_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Έχω δει κέντα χρώμα στο ρίγα, να τη χτυπάνε με κέντα χρώμα στον άσσο:P
Captain Obvious: "Τεσπά, για να μη τους φτιάχνες μπόμπες, δίνε τα διπλά."

Ενημερωτικά μια κέντα βόμβα από 10 μέχρι άσσο χτυπιέται από κέντα βόμβα από 2 μέχρι 7. Παίζει ρόλο ο αριθμός των φύλλων...Επίσης για τον Βασίλη να πω ότι δεν μπορεί να παίξει την βόμβα πριν καν ξεκινήσει το παιχνίδι.Αυτός που έχει το mayong θα ρίξει πρώτος φύλλα όπως και να χει..Οπότε κέντα απο mayong μέχρι άσσο είναι το ισχυρότερο φύλλο του τίτσου,δε πα να χει ο αλλος 4 βομβες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Πρέπει να είμαι από τους ελάχιστους φοιτητές που δεν ξέρουν να παίζουν Tichu. Οι περισσότεροι φίλοι μου το λατρεύουν, εγώ δεν έτυχε να μάθω ακόμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
χαχα πόσο καμμένος ρε φίλε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Πολύ καλές και οι 2 παραπάνω παραγωγές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Τι σημαίνει παίρνω την μπάζα;
Μια βόμβα μπορεί να παιχτεί οποιαδήποτε στιγμή, ακόμα και μετά το παίξιμο του συμπαίκτη;
Σε κενό τραπέζι μπορεί να παιχτεί βόμβα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,421 μηνύματα.
Τι σημαίνει παίρνω την μπάζα;
Μια βόμβα μπορεί να παιχτεί οποιαδήποτε στιγμή, ακόμα και μετά το παίξιμο του συμπαίκτη;
Σε κενό τραπέζι μπορεί να παιχτεί βόμβα;

1)Παίρνω αυτά που έχει μαζέψει ο τελευταίος.
2)Αλλοι λένε ναι, άλλοι λένε όχι. Πχ στο dod.gr γίνεται, σε άλλες σελίδες όχι
3)Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ με παρέα δεν έχω παίξει αλλά στο dod είχα καεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
1)Παίρνω αυτά που έχει μαζέψει ο τελευταίος.
2)Αλλοι λένε ναι, άλλοι λένε όχι. Πχ στο dod.gr γίνεται, σε άλλες σελίδες όχι
3)Ναι.
2)εγώ ξέρω πως γίνεται οποιαδήποτε στιγμή
3) δηλαδή όταν έχει πάρει χέρι-μπάζα ο άλλος ? νομίζω πως δεν γίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
2)εγώ ξέρω πως γίνεται οποιαδήποτε στιγμή
3) δηλαδή όταν έχει πάρει χέρι-μπάζα ο άλλος ? νομίζω πως δεν γίνεται

Στο dod γίνεται απλά πατάς κατευθείαν bomb
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Ευχαριστώ, cha0s.
1)Παίρνω αυτά που έχει μαζέψει ο τελευταίος.

Αν δηλαδή ο παίκτης Α ρίξει 2, ο Β ρίξει 3, ο Γ ρίξει 4 και ο Δ ρίξει 5, ο παίκτης Δ παίρνει την μπάζα και την αφήνει στην άκρη ή τα χρησιμοποιεί ως δικά του χαρτιά, τα κρατά στο χέρι του δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ευχαριστώ, cha0s.


Αν δηλαδή ο παίκτης Α ρίξει 2, ο Β ρίξει 3, ο Γ ρίξει 4 και ο Δ ρίξει 5, ο παίκτης Δ παίρνει την μπάζα και την αφήνει στην άκρη ή τα χρησιμοποιεί ως δικά του χαρτιά, τα κρατά στο χέρι του δηλαδή;

Δε τα κρατά στο χέρι.Στην άκρη.Και νομίζω μερικά φύλλα είναι πόντοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostasoeoeoe

Νεοφερμένος

Ο Kostasoeoeoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Την μπομπα απο οσο ξερω και γω την πετας οποτε σου κ.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top