Tichu

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Στις διακοπες του Πασχα μου εμαθαν κατι φιλοι μου να παιζω.Πολυ ωραιο παιχνιδι , αν και περιπλοκο.Πρεπει να ξαναπαιξω αμεσα γιατι κοντευω να ξεχασω τους κανονες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Πόρωσηηηη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Πράγματι πολύ ωραίο παιχνίδι! :happy:
Περνάς ευχάριστα την ώρα σου και εκτός αυτού : συμβιβάζεσαι με τον συμπαίκτη σου και βάζεις το μυαλό σε λειτουργία. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
top game!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Αρχικά κορόιδευα τον αδερφό μου που παίζει με την παρέα του μανιωδώς tichu , αλλα όταν μου το έμαθε παίζω κι εγώ που και που και μου αρέσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Ασ μου εξηγησει καποιος ΠΩΣ παιζεται????:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(...Πρωτη φορα το ακούω σαν παιχνιδι!!!!...Αν και συνεχεια σε συναυλιες που παω η φοιτηταρια ΠΑΙΖΕΙ ΑΝΕΛΕΙΠΩΣ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ασ μου εξηγησει καποιος ΠΩΣ παιζεται????:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(...Πρωτη φορα το ακούω σαν παιχνιδι!!!!...Αν και συνεχεια σε συναυλιες που παω η φοιτηταρια ΠΑΙΖΕΙ ΑΝΕΛΕΙΠΩΣ!!!!!
Ακόμα και στην συναυλία παίζουν tichu? :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
καλά θυμάμαι όταν έβλεπα να το παίζουν έλεγα τη μαλ... που είναι και από τη στιγμή που το έμαθα . . . κόλλησα. χαχαχα μεγαλύτερος εθισμός δεν υπάρχει!!! xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Tι μοδα κι αυτη ρε γαμωτο;Η κανονικη τραπουλα δε σας κανει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Tι μοδα κι αυτη ρε γαμωτο;Η κανονικη τραπουλα δε σας κανει;
Χαχ.. είχαμε σκεφτεί (λόγω αφραγκιών και επειδή είχαμε μόνο μια τράπουλα και αυτή είχε αρχίσει να λιώώώνει μετά απο άπειρες ώρες tichu) να παίξουμε με κανονική τράπουλα και να χρησιμοποιήσουμε τους joker για δράκο, πουλί, σκυλιά και μουτζουξου (έτσι λέει μια φίλη μου mahjong:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
AΠΙΣΤΕΥΤΟ παιχνιδι! μονο εγω τα σκυλια τα λεω τσιουαουα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Χαχ.. είχαμε σκεφτεί (λόγω αφραγκιών και επειδή είχαμε μόνο μια τράπουλα και αυτή είχε αρχίσει να λιώώώνει μετά απο άπειρες ώρες tichu) να παίξουμε με κανονική τράπουλα και να χρησιμοποιήσουμε τους joker για δράκο, πουλί, σκυλιά και μουτζουξου (έτσι λέει μια φίλη μου mahjong:P)
Γιατι οχι;Μια χαρα το σκεφτηκατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
μεγαλο καψιμο αυτο το παιχνιδι...γia μια περιοδο φετοw στο σχολειο το μονο που καναμε ηταν να παιζουμε tichu!!!eixame απομονωθει αφου παιζαμε συνεχως χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Γιατι οχι;Μια χαρα το σκεφτηκατε.
κι εγω ετσι το επαιζα με νορμαλ τραπουλα μεχρι που στα γενεθλια μου ενας φιλος μου μου πηρε για δωρο την τραπουλα tichu. Σιγουρα ειναι καπως ασκοπο και δε θα την αγοραζα σε νορμαλ συνθηκες, αλλα αφου ηταν δωρο οκ:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
AΠΙΣΤΕΥΤΟ παιχνιδι! μονο εγω τα σκυλια τα λεω τσιουαουα? :P

χαχα.. θα τα λέω και γω απο δω και πέρα :P

Γιατι οχι;Μια χαρα το σκεφτηκατε.

Σε κάποιους δεν άρεσε και πολύ η ιδέα και δεν την υλοποιήσαμε τελικά, προτίμησαν να αγοράσουν κανονική τράπουλα tichu. Εγω 10-15 ευρά για τράπουλα δεν δίνω. No way!

κι εγω ετσι το επαιζα με νορμαλ τραπουλα μεχρι που στα γενεθλια μου ενας φιλος μου μου πηρε για δωρο την τραπουλα tichu. Σιγουρα ειναι καπως ασκοπο και δε θα την αγοραζα σε νορμαλ συνθηκες, αλλα αφου ηταν δωρο οκ:P;)

Χαχ.. Φαντάζομαι τώρα που έχεις δική σου τράπουλα, μόλις πας στολείο/σχολή/καφετέρια (όπου είναι η παρέα σου τέλος πάντων) η πρώτη ερώτηση πριν καν πουν γειααα είναι: ''έφερες το tichu;;'' :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
χαχα.. θα τα λέω και γω απο δω και πέρα :P
Χαχ.. Φαντάζομαι τώρα που έχεις δική σου τράπουλα, μόλις πας στολείο/σχολή/καφετέρια (όπου είναι η παρέα σου τέλος πάντων) η πρώτη ερώτηση πριν καν πουν γειααα είναι: ''έφερες το tichu;;'' :P

Ε ναι οσο να πεις το "τσιουαουα" ειναι πιο γαματο! Βασικα οχι, γιατι ειμαστε 3 απο την παρεα που εχουμε τραπουλα, και συνολο 4 που παιζουμε, χαχαχαχαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Δρακοπούλια και κωλόσκυλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Ε ναι οσο να πεις το "τσιουαουα" ειναι πιο γαματο! Βασικα οχι, γιατι ειμαστε 3 απο την παρεα που εχουμε τραπουλα, και συνολο 4 που παιζουμε, χαχαχαχαχα:P
χαχαχ..εντάξει τότε. Κομπλέ!

Δρακοπούλια και κωλόσκυλα.

Κωλόσκυλα, κοπρόσκυλα, κόπροι.. κλασσικά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top