Tattoos

Mikachu

Νεοφερμένος

Η Mikachu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Δεν είμαστε ούτε στενόμυαλοι ούτε πρωτόγονοι ούτε χωριάτες. Στα μάτια του συνηθισμένου άντρα τα πολλά τατου είναι αντιαισθητικά στη γυναίκα ιδιαίτερα αν έχουν πράγματα που να μην μπορούν να κατανοηθούν από τον πολύ κόσμο.

χαχα
ενα εχω και ουτε καν μεγαλο. δεχτηκα ομως επιθεση απο ποσους? 3? που επειδη δεν τς αρεσουν τα τατου φαγωθηκαν ν πουν οτι οσοι τ κανουν το μετανιωνουν.. .και ναι ετσι μοιαζει:P μονο που ειναι με ενα κεφαλι πιο μικρος πιο λεπτος, μαυρος και με φτερα:P

α και χωρις ποδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Δυστυχώς όσες γυναίκες έτυχε να γνωρίσω με τατουάζ..κάτι «μειονεκτικό» είχαν. Το τατουάζ ήταν το κάλυμμα των επίκτητων ελαττωμάτων..διότι όλοι μας έχουμε ελαττώματα. Προσοχή, μιλάω για ελαττώματα που καλλιεργούνται στον ανθρώπινο βίο και έχουν σχέση με τις αρχές, τις καταβολές, το οικογενειακό υπόβαθρο και την καθημερινότητα..της γυναίκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Δυστυχώς όσες γυναίκες έτυχε να γνωρίσω με τατουάζ..κάτι «μειονεκτικό» είχαν. Το τατουάζ ήταν το κάλυμμα των επίκτητων ελαττωμάτων..διότι όλοι μας έχουμε ελαττώματα. Προσοχή, μιλάω για ελαττώματα που καλλιεργούνται στον ανθρώπινο βίο και έχουν σχέση με τις αρχές, τις καταβολές, το οικογενειακό υπόβαθρο και την καθημερινότητα..της γυναίκας.

Δεν μπορείς όμως να μιλάς για γενίκευση. Σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Έλεος μ' αυτή τη γενίκευση. Αλλά ξέρεις κάτι; Κανείς δεν παραδέχεται τα ελαττώματα του χαρακτήρα του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mikachu

Νεοφερμένος

Η Mikachu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Έλεος μ' αυτή τη γενίκευση. Αλλά ξέρεις κάτι; Κανείς δεν παραδέχεται τα ελαττώματα του χαρακτήρα του..
ακριβως. δεν μπορεις να λες μως οτι ολες ειχαν κατι στραβο. εχω γνωρισει κοπελες με τατουαζ εξαιρετικα αξιολογες και αλλες χωρις που ηταν αστα να πανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Δυστυχώς όσες γυναίκες έτυχε να γνωρίσω με τατουάζ..κάτι «μειονεκτικό» είχαν. Το τατουάζ ήταν το κάλυμμα των επίκτητων ελαττωμάτων..διότι όλοι μας έχουμε ελαττώματα. Προσοχή, μιλάω για ελαττώματα που καλλιεργούνται στον ανθρώπινο βίο και έχουν σχέση με τις αρχές, τις καταβολές, το οικογενειακό υπόβαθρο και την καθημερινότητα..της γυναίκας.

Τρου στόρυ.Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Έλεος μ' αυτή τη γενίκευση. Αλλά ξέρεις κάτι; Κανείς δεν παραδέχεται τα ελαττώματα του χαρακτήρα του..

Εγώ προσωπικά τατουάζ δεν έχω, και δεν σκοπεύω να κάνω. Δεν με αντιπροσωπεύουν.
Σχετικά με τα ελαττώματα τώρα, θα διαφωνήσω με κίνδυνο να βγούμε εκτός θέματος. Πολλοί άνθρωποι αναγνωρίζουν τις διάφορες πτυχές της προσωπικότητας τους, φτάνοντας σε σημείο αυτογνωσίας. Δεν θεωρώ ότι το τατουάζ προβάλει προβληματικό χαρακτήρα, αντιθέτως, θα έλεγα δημιουργικό ή την έμφυτη τάση για τον συμβολισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έλεος μ' αυτή τη γενίκευση. Αλλά ξέρεις κάτι; Κανείς δεν παραδέχεται τα ελαττώματα του χαρακτήρα του..

Κανείς; :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Η έμφυτη τάση για τον συμβολισμό μπορεί να προβληθεί με άλλο πιο ..δημιουργικό τρόπο. Μέσω της διάθεσης για κοινωνικοποίηση (όταν η κοινωνία μας πάσχει από -φοβικούς ανθρώπους) και την γραμματική και κοινωνική μόρφωση. Μια συμμετοχή σε μια εκδήλωση επιστημονικού χαρακτήρα (π.χ. ερασιτεχνική αστρονομία) ή καλλιτεχνικού χαρακτήρα (π.χ. μέλος σε μια χορωδία ή στην συγγραφική ομάδα για ένα βιβλίο). Υπάρχουν πολλοί τρόποι να αρέσει κάποιος και να προβάλει στοιχεία του εαυτού του.. πέρα από χαραγμένες ζωγραφιές στο δέρμα ή άλλα πρότυπα που ορίζει η βιομηχανία της μόδας. Δεν μου αρέσει να αποτελώ κέρδος για κάποιους ανθρώπους προκειμένου να ικανοποιήσω την προσωπική μου αδυναμία στον χαρακτήρα μου και άλλοι να πλουτίζουν από αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Η έμφυτη τάση για τον συμβολισμό μπορεί να προβληθεί με άλλο πιο ..δημιουργικό τρόπο. Μέσω της διάθεσης για κοινωνικοποίηση (όταν η κοινωνία μας πάσχει από -φοβικούς ανθρώπους) και την γραμματική και κοινωνική μόρφωση. Μια συμμετοχή σε μια εκδήλωση επιστημονικού χαρακτήρα (π.χ. ερασιτεχνική αστρονομία) ή καλλιτεχνικού χαρακτήρα (π.χ. μέλος σε μια χορωδία ή στην συγγραφική ομάδα για ένα βιβλίο). Υπάρχουν πολλοί τρόποι να αρέσει κάποιος και να προβάλει στοιχεία του εαυτού του.. πέρα από χαραγμένες ζωγραφιές στο δέρμα ή άλλα πρότυπα που ορίζει η βιομηχανία της μόδας. Δεν μου αρέσει να αποτελώ κέρδος για κάποιους ανθρώπους προκειμένου να ικανοποιήσω την προσωπική μου αδυναμία στον χαρακτήρα μου.

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω που είναι η τέχνη.Τέχνη ίσως να είναι για τον τατουατζή που καρμπονάρει τα ήδη έτοιμα σχέδια στο σώμα(που το κάνει και η γιαγιά μου).Η μουσική,τα βιβλία, ο χορός, το θέατρο , αυτά όλα αποτελούν τέχνη.Μια ζωγραφιά σε ένα χέρι/πόδι δεν είναι τέχνη.Είναι μόδα που είναι στα πάνω της και σιγά-σιγά -όπως κάθε τάση- θα αρχίσει να σβήνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Η έμφυτη τάση για τον συμβολισμό μπορεί να προβληθεί με άλλο πιο ..δημιουργικό τρόπο. Μέσω της διάθεσης για κοινωνικοποίηση (όταν η κοινωνία μας πάσχει από -φοβικούς ανθρώπους) και την γραμματική και κοινωνική μόρφωση. Μια συμμετοχή σε μια εκδήλωση επιστημονικού χαρακτήρα (π.χ. ερασιτεχνική αστρονομία) ή καλλιτεχνικού χαρακτήρα (π.χ. μέλος σε μια χορωδία ή στην συγγραφική ομάδα για ένα βιβλίο). Υπάρχουν πολλοί τρόποι να αρέσει κάποιος και να προβάλει στοιχεία του εαυτού του.. πέρα από χαραγμένες ζωγραφιές στο δέρμα ή άλλα πρότυπα που ορίζει η βιομηχανία της μόδας. Δεν μου αρέσει να αποτελώ κέρδος για κάποιους ανθρώπους προκειμένου να ικανοποιήσω την προσωπική μου αδυναμία στον χαρακτήρα μου και άλλοι να πλουτίζουν από αυτό.

Δεν διαφωνώ ότι αποτελούν βιομηχανικά πρότυπα. Απλά διαφωνώ στο να κατακριθούν τα άτομα εσωτερικά για την επιλογή τους να έχουν το τατουάζ. Άλλωστε, είναι γεγονός ότι η καταναλωτική συμπεριφορά έχει αφομοιωθεί άκριτα από πολλά άτομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Όπως την δεκαετία του '80-'90 ήταν μόδα το σκουλαρίκι χαλκάς στους άνδρες πολύ. Από περιγραφές γνωστών μου, αρκετοί νέοι υποστήριζαν επάξια συγκεκριμένη κόμμωση και χαλκά.. για να αρέσουν στις κοπέλες με το μαλλί κατσαρό αφάνα. Η μόδα άλλαξε και η τρύπα έμεινε ..πολλοί το μετάνιωσαν. Η κάθε εποχή στηρίζει συγκεκριμένο marketing, απλά όσοι έχουν μυαλό προσπερνούν το marketing και ζουν με τις δικές τους επιλογές. Αντιθέτως κάποιοι άλλοι με χαμηλή αυτοπεποίθηση (που δεν παραδέχονται και δεν με νοιάζει) τρέχουν πίσω από τη μόδα.. για να ξεχωρίσουν την ανωνυμία τους μέσα στο πλήθος. Η ηλίθια διαφορετικότητα πάντα διαρκεί όσο ένα πυροτέχνημα, ενώ η δημιουργική διαφορετικότητα δίνει ερεθίσματα για την θετική κοινωνική εξέλιξη και ανθρώπινη πρόοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Η έμφυτη τάση για τον συμβολισμό μπορεί να προβληθεί με άλλο πιο ..δημιουργικό τρόπο. Μέσω της διάθεσης για κοινωνικοποίηση (όταν η κοινωνία μας πάσχει από -φοβικούς ανθρώπους) και την γραμματική και κοινωνική μόρφωση. Μια συμμετοχή σε μια εκδήλωση επιστημονικού χαρακτήρα (π.χ. ερασιτεχνική αστρονομία) ή καλλιτεχνικού χαρακτήρα (π.χ. μέλος σε μια χορωδία ή στην συγγραφική ομάδα για ένα βιβλίο). Υπάρχουν πολλοί τρόποι να αρέσει κάποιος και να προβάλει στοιχεία του εαυτού του.. πέρα από χαραγμένες ζωγραφιές στο δέρμα ή άλλα πρότυπα που ορίζει η βιομηχανία της μόδας. Δεν μου αρέσει να αποτελώ κέρδος για κάποιους ανθρώπους προκειμένου να ικανοποιήσω την προσωπική μου αδυναμία στον χαρακτήρα μου και άλλοι να πλουτίζουν από αυτό.

μην τους βαζεις ολους στο ιδιο τσουβαλι για καποιους κατι σημαινει και ναι καποιοι το κανουν για επιδειξη και μαγκια εν μερει εχεις δικιο αλλα οχι σε ολα.το οτι καποιος στολιζει το σωμα του δεν σημαινει οτι δεν ενδιαφερεται για τις τεχνες και τα γραμματα.ενδεχομενως να ειναι πιο καλλιεργημενος σε σχεση με αλλους;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikachu

Νεοφερμένος

Η Mikachu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Η έμφυτη τάση για τον συμβολισμό μπορεί να προβληθεί με άλλο πιο ..δημιουργικό τρόπο. Μέσω της διάθεσης για κοινωνικοποίηση (όταν η κοινωνία μας πάσχει από -φοβικούς ανθρώπους) και την γραμματική και κοινωνική μόρφωση. Μια συμμετοχή σε μια εκδήλωση επιστημονικού χαρακτήρα (π.χ. ερασιτεχνική αστρονομία) ή καλλιτεχνικού χαρακτήρα (π.χ. μέλος σε μια χορωδία ή στην συγγραφική ομάδα για ένα βιβλίο). Υπάρχουν πολλοί τρόποι να αρέσει κάποιος και να προβάλει στοιχεία του εαυτού του.. πέρα από χαραγμένες ζωγραφιές στο δέρμα ή άλλα πρότυπα που ορίζει η βιομηχανία της μόδας. Δεν μου αρέσει να αποτελώ κέρδος για κάποιους ανθρώπους προκειμένου να ικανοποιήσω την προσωπική μου αδυναμία στον χαρακτήρα μου και άλλοι να πλουτίζουν από αυτό.

προσωπικα ασχολουμαι περα απ τις σπουδες μου στην αρχιτεκτονικη σε ευρυτερη γκαμα οσον αφορα ερασιτεχνικες κατασκευες ανακυκλωσιμων υλικων 3D anime και χειρογραφα μινι κομιξ σε ομαδα. δεν θεωρησα στιγμη αδυναμια του εαυτου μου οταν αποφασισα να βαρεσω το τατουαζ μου. ισα ισα βρηκα ''δυναμη'' πες το αν θες να κανω κτ που κατακρινεται απτην πλειοψηφια της ειτε το παραδεχεται η οχι κανεις , οπισθοδρομικης κοινωνιας μας και ηξερα εκ των προτερων τις αντιδρασεις του περιγυρου μου. και ναι. ειχα περισσοτερη αρνητικη αντιδραση παρα θετικη. και μονο του αυτο δειχνει οτι δεν συμμεριστηκα και δεν με νοιαξε η γνωμη των τριτων ουτε το κανα γ να τραβηξω τη προσοχη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Καλά, υπάρχει γαμάτο μελάνι, υπάρχουν και οι μαλακίες, και ισχύει και για κάτι άλλο αυτό, κοίτα να δεις, εδώ το 'χα...

Α, ναι! Για οτιδήποτε άλλο στο σύμπαν. :P

Κατά τ' άλλα, η σεξιστική, ξενοφοβική, οριακά εθνικιστική και στερεοτυπική μαλάκυνση θα συνεχίζεται μόνιμα σ' αυτό το site απ' τα standard άτομα. Οπότε μη σκάτε όσοι γουστάρετε, τζάμπα χαλάτε το χρόνο σας.

In even more exotic news, κυκλοφορεί γενικά κατά καιρούς η ιδέα να κάνω κάποτε, αλλά θέλω να πέσει στα χέρια μου αυτό πρώτα:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
To τατουάζ το κάνεις επειδή σ'αρέσει μην τα γενικεύετε όλα.
Επίσης στα 80 σου χρόνια δεν νομίζω να σ'απασχολεί αν το τατουάζ που έχεις στο δεξί κωλομέρι έχει ζαρώσει και δεν φάινεται ωραία ή το τι θα πει η δίπλα γριά μιας και όλοι με μαθηματική ακρίβεια θα έχουν τατού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατά τ' άλλα, η σεξιστική, ξενοφοβική, οριακά εθνικιστική και στερεοτυπική μαλάκυνση θα συνεχίζεται μόνιμα σ' αυτό το site απ' τα standard άτομα.
Όπως το λες φαίνεται σα να χεις εσύ πρόβλημα. Το 99% των ανθρώπων κάνουν τατουάζ επειδή είναι μόδα(συνειδητά ή μη). Μέσω αυτού δεν δείχνεις τίποτα σε κανένα περα απο το ότι... είσαι αλάνι?. Δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος για τατουαζ.

Δε νομίζω να ναι κανένας έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Το 99% των ανθρώπων κάνουν τατουάζ επειδή είναι μόδα(συνειδητά ή μη).

Φέρε την πηγή σου και συζητάμε. Αλλιώς δες εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
και όλοι με μαθηματική ακρίβεια θα έχουν τατού.

Λόγω μόδας; Όσοι δεν θα έχουν.. θα είναι στην απομόνωση; :worry: Καλώς ή κακώς δεν θα έχουν όλοι τατουάζ. Δεν τους εκφράζει. Απλά. Όπως και τα σκουλαρίκια που ανέφερα πιο πάνω. Μια τάση της εποχής είναι και τίποτα άλλο. Ίσως μετά από χρόνια έρθει στη μόδα η πλαστική παραμόρφωση του ανθρώπινου μέλους. Μη με ρωτήσεις γιατί. Κάποια "θεωρία" θα ξεφουρνίσουν τότε για να δικαιολογήσουν το marketing. Γενικά πάντα υπάρχουν μαλάκες αλλά και έξυπνοι αεριτζήδες οι οποίοι με κοπανιστό αέρα θησαυρίζουν με τους μαλάκες. Μάλιστα για να δικαιολογήσουν το κόστος, υιοθετούν και ένα στυλ, μια ιδέα, μια φιλοσοφία του πεζοδρομίου. Συνδράμει και ο τύπος.. και τα λεφτά πέφτουν στο συρτάρι. Και σήμερα δεν ξυρίζουν όλες τους όρχεις τους (που ισχυρίζονται ότι έχουν). Και λοιπόν; :hmm:

Η αφετηρία της επιτυχίας πρέπει να έχει ως αντικειμενικό στόχος, το κέρδος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Κάτι που θεωρώ πάρα πολύ έξυπνο είναι να κάνει κάποιος τατουάζ σε σημείο που μπορεί να το κρύψει..όχι απαραίτητα σε σημείο που δε φαίνεται αλλά να μπορεί να το κρύψει όταν θέλει..γιατί είναι τουλάχιστον βλάκας κάποιος που στα 18 20 25 μπορεί να εγγυηθεί ότι στα 45 του θα θέλει να το βλέπουν οι συνάδελφοι του και στα 80 τα εγγόνια του (ας πούμε ότι έχει).Μπορεί να μη το μετανιώσεις και ποτέ αλλά δε μπορείς να το ξέρεις από τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top