Tattoos

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
μου αρέσουν τα τατουαζ αλλά όχι οι υπερβολές σ αυτά.... (πχ σε όλο το σώμα)
έχω σκοπό να κάνω σε λίγο καιρό λίγο πιο κάτω απ την κοιλιά....δεξιά....ένα τριανταφυλλάκι....:)

και αργότερα θα ήθελα να κάνω και κάτι σχετικό με νεράιδα....δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι και που ακριβώς....


να ρωτήσω και κάτι άλλο; που έχετε βρει αυτές τις υπέροχες εικόνες με τα τατουάζ; όσες φορές έχς πάει να ψάξω, μου βγάζει αηδίες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joann

Νεοφερμένος

Η joann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
δεν ξερω αν θα εκανα... το πιο πιθανο ειναι να το μετανιωνα μετα απο λιγο καιρο ..!!! :/ προτιμω henna που μπορει να κρατησει 1 χρονο απο τι ξερω...


γενικα μ αρεσουν τα tattoos μισω ομως αυτα που εχουν χρωματα ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaux

Νεοφερμένος

Η Margaux αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ειμαι υπερ των tattoo.Μπορει να μην μου αρεσουν ολες οι ιδεες (λογικο εξαλλου) αλλα δεν εχω κανενα θεμα με το μεγεθος του.Πιστευω παντως οτι ισως θα ηταν προτιμοτερο καποιος να αρχισει με κατι μικρο ωστε να δει ποσο και αν ποναει αλλα και την αντιδραση του δερματος του.
Η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να θυμηθω ποτε πρωτοσκεφτηκε οτι θελω να χρυπησω ενα tattoo.Το σχεδιο αλλαζε συνεχεια,παντα ομως γυρο απο την ιδια ιδεα,το ζωδιο μου.Πριν απο 2 χρονια ομως συνεβη κατι,που με εκανε να κατασταλλαξω στο τι θα κανω.
Τωρα το tattoo που εχω εκλεισε τον ενα χρονο και βρισκετε στο αριστερο μου χερι,στον καρπο (στις φλεβες).Ξερω οτι ποτε δεν θα το μετανιωσω γιατι σημαινει πολλα για μενα και ειμαι τυχερη που η ιδεα δεν βρηκε αντιθετη τη μητερα μου...Ο πατερας μου το εμαθε αφου το εκανα αλλα ευτυχως το πηρε ψυχραιμα...
Οποτε,αν ειστε σιγουροι για αυτο που θελετε να κανετε και εχετε βρει και το καταλληλο καταστημα,γιατι να μην κανετε ενα?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Τωρα το tattoo που εχω εκλεισε τον ενα χρονο και βρισκετε στο αριστερο μου χερι,στον καρπο (στις φλεβες)
Πονάει εκεί? Με ενδιαφέρει στο συγκεκριμένο σημείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaux

Νεοφερμένος

Η Margaux αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ελάχιστα.Και ειμαι ατομο,με μετρια αντοχη στον πονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Menoula

Νεοφερμένος

Η Menoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Τατου οχι...δεν θελω να σκεφτομαι κ γενικα να νιωθω οτι εχω κατι ζωγραφισμενο πανω μου μεχρι τα γεραματα μου που θα ναι το δερμα μου ρυτιδιασμενο...
Μια Χενα ομως ναι =) Στον σβερκο...στο χερι...στο ποδι...Οι γονεις μου δεν ειναι υπερ αυτου...απο τη στιγμη ομως που μαρεσει και ειναι κατι το οποιο δεν θα διαρκεσει για παντα και θα ναι διακριτικο...why not ? =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinos93

Νεοφερμένος

Ο konstantinos93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγω σκεφτομαι να κανω ενα στον καρπο ή στο εσωτερικο του χεριου(κατω απο το υψος του αγκωνα).Tι ακριβως δεν εχω αποφασισει.Μαλλον καποια λεξη ή φραση στα λατινικα.Απλα εχω ακουσει απο πολλους να λενε οτι στον καρπο ποναει (και σιχαινομαι και τις βελονες :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaux

Νεοφερμένος

Η Margaux αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εγω σκεφτομαι να κανω ενα στον καρπο ή στο εσωτερικο του χεριου(κατω απο το υψος του αγκωνα).Tι ακριβως δεν εχω αποφασισει.Μαλλον καποια λεξη ή φραση στα λατινικα.Απλα εχω ακουσει απο πολλους να λενε οτι στον καρπο ποναει (και σιχαινομαι και τις βελονες :P )

Να σου πω την αληθεια εκει δεν ξερω αν ποναει αλλα στο εσωτερικου του χεριου (πανω ομως απο τον αγκωνα) μ εχουν πει οτι ποναει.Στο καρπο (αλλα στην περιοχη των φλεβων) δεν ποναει (εχω κανει εκει γιαυτο στο λεω)...Βεβαια ολα εξαρτώνται και απο την αντοχη του πονου στο καθε ατομο...
Σχετικα με την αποστροφη σου προς τις βελονες,δεν ξερω τι να σου πω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 223112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τα ταττου δε μ αρεσουν για εμενα,στους αλλους ομως ναι(
και αυτο εξαρταται απ το σχεδιο κ απ τ πως μπορει να το υποστηριξει ο αλλος)..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠρασινηΕλ

Νεοφερμένος

Η ΠρασινηΕλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
προσωπικα ειμαι υπερ των tattoo και το σκεφτομαι εδω και 2 χρονια, γιατι ναι μεν ειναι μια μορφη τεχνης και το σωμα μας δεν πρεπει να γινεται καμβας αλλα το tattoo (οταν γινεται με ωριμη σκεψη) ειναι και ενα ειδος εκφρασης (οταν φυσικα σημαινει κατι για σενα και δεν ειναι ποζερικο για να πεφτει εκει το ματι και παραδιπλα στις φετες η στον κ@λο :) )..αυτο που θελω να κανω σημαινει πολλα για μενα και ειναι το αβαταρ μου :)
και θελω να το κανω στον εσωτερικο του καρπου (στις φλεβες που λετε :P ) η πισω απο το αυτι..με τους γονεις δεν το εχω συζητησει ποτε γιατι ετσι και αλλιως σκοπευω να το κανω μετα τα 18 οταν θα εχω πληρη ευθυνη των πραξεων μου, αλλα δεν νομιζω να ειχαν προβλημα αν τους εξηγουσα τι σημαινει για μενα..ετσι και αλλιως ο πατερας μου εχει 3 και το ενα συμβολιζει και "μπατσοι γουρουνια δολοφονοι" xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Δεν είμαι υπέρ στο να γεμίσεις το σώμα σου, σε σημείο που το θέαμα να είναι αποκρουστικό, αλλά έχει αρχίσει να μου αρέσει πολύ η ιδέα του να κάνω ένα tattoo στο μέλλον...:) Βέβαια, αυτό που μετράει είναι να βρεις κάτι που σε εκφράζει απόλυτα ή σου ξυπνάει όμορφες αναμνήσεις, ώστε να αξίζει να το έχεις για την υπόλοιπη ζωή σου!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunday(atlie)

Νεοφερμένος

Η sunday(atlie) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Αχ μαρέσουν πολύ τα τατουάζ! :D Αλλά αν και θέλω πολύ να κάνω, αν το τολμήσω θα με kill . Δεν το θεωρώ διακόσμηση του σώματος. Απλά έχεις κάποια σχέδια που σημαίνουν κάτι για εσένα πάνω σου. Λοιπόν εγώ αν κάνω σε λίγο καιρό, θα κάνω σε μέρος που να μην φαίνεται τον άγγελo που είχε ζωγραφίσει στο ''fall of day'' που τον έχουν οι led zeppelin ως σύμβολο.

Επίσης στο χέρι, από την μέσα πλευρά του καρπού θα γράψω κάτι. Πίσω από το αυτί το κλειδί του Σολ και άλλα :clapup:
Κι οι δράκοι μαρέσουν.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boubouki_14

Νεοφερμένος

Η Άννα-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Τα λατρεύω τα tattoos όπως και τα piercing! Τα έχω ήδη και τα 2 και στο μέλλον σκοπεύω να τα αυξήσω(: Εφόσον αρέσουν σε σένα η γνώμη των γονιών δε μετράει..Δικό σου είναι το σώμα ότι θέλεις το κάνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
δεν ξέρω τι λέτε εσείς,εγώ το μόνο είδος ταττού που έχω τολμήσει και θέλω [γιατί παραπέρα δεν πάει xD΄] ειναι αυτό με χένα! αληθινό ποτέεεε! =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ωραία είναι τα άτιμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo_13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Εγώ πάντα ήθελα να κάνω κάτι τέτοιο:



Ή ακόμη και τέτοιο:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγω τα ψιλοσιχαινομαι τα μεγαλα...σαν σημειο μου αρεσει το ποδι,τα δαχτυλα του χεριου,ο λαιμος και ο καρπος με την κοιλια.αν εκανα θα εκανα ενα μικρο σαν αυτο (στον καρπο κατα προτιμηση)
και να έγραφε Love ή Believe αντι για Life

και ένα που θα ελεγε In Defense of our dreams με καλλιτεχνικα γραμματα αναμεσα στα δαχτυλα,ή κατω απο το αλλο στον καρπο.ή στο σημείο πάνω στον ώμο.(αυτο εδω:https://www.flickr.com/photos/emmieamerica/5786144708/lightbox/)
(δεν υποσχομαι τιποτα :p μονο τον πονο που θα εριχνα αν εκανα τατου θα το μετανιωνα το πρωτο xD)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boubouki_14

Νεοφερμένος

Η Άννα-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εγω τα ψιλοσιχαινομαι τα μεγαλα...σαν σημειο μου αρεσει το ποδι,τα δαχτυλα του χεριου,ο λαιμος και ο καρπος με την κοιλια.
αν εκανα θα εκανα ενα μικρο σαν αυτο (στον καρπο κατα προτιμηση)
και να έγραφε Love ή Believe αντι για Life

και ένα που θα ελεγε In Defense of our dreams με καλλιτεχνικα γραμματα αναμεσα στα δαχτυλα,ή κατω απο το αλλο στον καρπο.ή στο σημείο πάνω στον ώμο.(αυτο εδω:https://www.flickr.com/photos/emmieamerica/5786144708/lightbox/)
(δεν υποσχομαι τιποτα :p μονο τον πονο που θα εριχνα αν εκανα τατου θα το μετανιωνα το πρωτο xD)
To in defence of our dreams ειναι παρα πολυ ωραιο σαν ιδεα αλλα το σημειο που διαλεξες εκει κατω στο ποδι ποναει φριχτα! Εαν θελεις να αποφυγεις τον πονο[μεχρι ενος σημειου φυσικα]ειναι προτιμοτερο να το κανεις εκει στον καρπο.. Στο σημειο αυτο εχω εγω..Δν μπορω να πω οτι δεν πονεσε αλλα σιγουρα ειναι πιο βολικο σημειο για να βαζεις τις κρεμες που χρειαζεται και να το φροντιζεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μιας και θα κανω tattoo τον Σεπτεμβριο,μιας και τωρα δεν προλαβαινω,θα ηθελα να ρωτησω πρωτον αν ποναει και ποσο στον καρπο,δευτερον θα το εχεις σε ολη σου την ζωη(?) και τριτον ποσο κοστιζει περιπου,να γραψεις κατι στο χερι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ερώτηση... υπάρχει κάποιο τατουάζ το οποίο να διαρκεί μερικούς μήνες? Δηλαδή ούτε λίγο καιρό όπως το χένα αλλά ούτε και μόνιμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top