Tablets

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Επίσης, για να μπαίνεις συνέχεια, πρέπει να έχεις 3G, το οποίο στην Ελλάδα είναι λίγο ακριβό ακόμα.
ξέρεις τις προσφορές με 5 ευρώ 600 MB της WIND (F2G / Q) ;
μετα απο κεί υπάρχουν και τα APs σχεδον παντού πλέον.;)
Το είχα κάνει jailbreak και είχα ότι εφαρμογή μπορείς να φανταστείς.Χίλιες φορές ένα mac air με λίγα λεφτά παραπάνω έχεις το απόλυτο εργαλείο
Ποτέ δεν κατάλαβα την λογική του: "αγοράζω ένα τηλέφωνο με κλειστό λειτουργικό για να το σπάσω μετά":confused:
δεν ξέρω τι να πω...:worry:
Και την έκδοση (wifi ή wifi+3G)
Αν κάποιος κρίνει ότι χρειάζεται μια ταμπλέτα (στην παρούσα τεχνολογική φάση είναι παντελώς άχρηστες, πάρτε πιο καλά ένα netbook, αν κάτι αλλάξει αύριο-μεθαύριο, πάσο.)
To ίpad είναι ωραίο για ίντερνετ και κάνα παιχνιδάκι.
αν και ειμαι συμφωνος οτι είναι καλό μόνο γι αυτά, διαφωνώ την λογική του να το πάρει κάποιος ΜΟΝΟ γι αυτά:hmm:
Εχει ωραία εικόνα και ήχο και επίσης καλό appstore.
υπάρχουν πολλές άλλες ταμπλέτες που τα έχουν επίσης αυτά
Aπο εκεί και πέρα
1)Δεν έχει θύρες usb!
2)Αν δεν έχεις ασύρματο εκτυπωτή δεν εκτυπώνει
επίσης σημαντικό στην αγορά ταμπλέτας!
USB,
card reader (έστω Secure Digital (SD) και MMC)
Δικτύωση wi-fi και 3G (UMTS & HSDPA)
και για τους πιο απαιτητικούς video out
3)Δεν μπορείς να δείς ταινίες και βίντεο που απαιτούν flash player(μεγάλη πλειοψηφία).
πότε εγινε αυτο;:confused:
4)H επεξεργασία κειμένων word είναι εξαιρετικά δύσκολη και άβολη
ναι, γιατί ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ των ταμπλετων!
5)Πολλά κρασαρίσματα
συνεπάγεται με μικρό επεξεργαστή για την δουλεια που το θες.
Συμπερασματικά μετά απο κάνα τρίμηνο χρήσης επιστρέφεις πανηγυρικά στο λάπτοπ σου.
αν κάποιος το πήρε πιστεύοντας πως θα αντικαταστήσει το λαπτοπ του (μη γελάτε, πολλοί το πιστεύουν αυτό)
ναι, αυτό θα γίνει.

παρτε ενα κινεζικο ταμπλετ που μοιαζει με αι παντ και τελειωσε το θεμα :P
δεν θέλω να σου το χαλάσω, αλλά και το ipad κινεζικο είναι:whistle:

Kάνεις ένα hack στο λειτουργικό του λάπτοπ σου,παιρνάς τα os x και βρίσκεις τα πάντα.Τέσπα περι ορέξεως...;)
δεν είναι χακιά αυτό , αλλά οκ...:P
και με ενα vm γινεται...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Οταν λέω χακιά εννοώ με Iatkos αν ξέρεις.Πρέπει να έχεις δυνατό μηχάνημα πάντως για να τα περάσεις.Διαφωνώ πάντως ότι υπάρχουν ταμπλέτες καλύτερες απο ipad.Στο είδος του είναι με διαφορά ότι καλύτερο.Ασχετα άν εγώ το θεωρώ μια περιττή αγορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάρτε ένα τοσίμπα και κολλήστε απ' έξω ένα ασημί μηλαράκι αν το θέλετε τόσο πολύ.

:rofl: Αυτό έκανε ο αδερφός μου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Εγώ έχω ένα απλό σχετικά Sony vaio και έχω και το iPad το 2!
Δε λέω το iPad είναι χρήσιμο,το χω γεμίσει με οοοοτι μπορεί κανείς να φανταστεί αλλά νομίζω πως μπορώ και χωρίς αυτό...δηλαδή νταξει είναι ίσως μια επιπλέον αγορά,απλά εγώ το ήθελα παρά πολύ,το πήρα μου έφυγε ο ενθουσιασμός,το χρησιμοποιώ αλλά μέχρι εκεί.Αν έχετε ένα καλό λάπτοπ αρκεί νομίζω...??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργία α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργία α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Εγώ έχω ένα απλό σχετικά Sony vaio και έχω και το iPad το 2!
Δε λέω το iPad είναι χρήσιμο,το χω γεμίσει με οοοοτι μπορεί κανείς να φανταστεί αλλά νομίζω πως μπορώ και χωρίς αυτό...δηλαδή νταξει είναι ίσως μια επιπλέον αγορά,απλά εγώ το ήθελα παρά πολύ,το πήρα μου έφυγε ο ενθουσιασμός,το χρησιμοποιώ αλλά μέχρι εκεί.Αν έχετε ένα καλό λάπτοπ αρκεί νομίζω...��

έτσι οπως τα λες είναι σε σχέση με το ipad, μια πολυτέλεια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μα είναι μια πολυτέλεια το ipad...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Από όλους τους επαγγελματικούς κλάδους μπορεί να χρησιμοποιηθεί ένα ipad βρε

Φυσικά και ΟΧΙ!
Για έναν ηλεκτρονικό και τα συναφή επαγγέλματα της οικογένειας (ηλεκτρονική/πληροφορική/αυτόματος έλεγχος/τηλεπικοινωνίες/δίκτυα) ένα μηχάνημα χωρίς καν πληκτρολόγιο (πληκτρολόγιο = ισχυρή σχέση χρήστη με το μηχάνημα, ευκολότερος, γρηγορότερος και αποτελεσματικότερος χειρισμός) δεν μπορεί να αποτελέσει εργαλείο δουλειάς
Επίσης μεγάλο μειονέκτημα αυτού του μπλιμπλικιού, είναι η γυαλιστερή οθόνη!
Κανένα μηχάνημα που απευθύνεται σε επαγγελματίες δεν έχει γυαλιστερή οθόνη:P
Τέλος ένα iPad καθώς και οι περισσότερες ταμπλέτες υπολείπονται βασικών προδιαγραφών, όπως
card reader
διασυνδέσεις (usb/ Firewire / serial / parallel)
δικτύωση (ethernet, wifi a/b/g/n, bluetooth, HSDPA/UMTS 3G modem)
αυτονομία ενέργειας .

Επίσης από την στιγμή που τα περισσότερα επαγγελματικά προγράμματα έχουν γραφτεί για x86 επεξεργαστές, και όχι για ARM, μία ταμπλέτα αποδεικνύεται για άλλη μια φορά ανήμπορη να υπηρετήσει έναν μηχανικό

Οπότε ΔΕΝ είναι όλα για όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alesa

Νεοφερμένος

Η Αλεξανδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Εγω εχω το iPad 2 και ειμαι πολυ ευχαριστημενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εγώ σας γράφω απο το iPad 3 και ειμαι ευχαριστημενος αλλα μερικές φορές απλα "δεν ειναι υπολογιστής".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alesa

Νεοφερμένος

Η Αλεξανδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Συμφωνω,αλλα ειναι πολυ πιο ευχρηστο απο ενα λαπτοπ εαν ταξιδευεις συχνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Επειδη ειμαι ασχετος με αυτες τις συσκευες αλλα θελω να παρω μια, μπορει να μου πει καποιος σε τι ακριβως, ποια ειναι η καλυτερη και γιατι?Το ipad το ανεφερα ενδεικτικα επειδη ειναι ευρεως γνωστο.Τι εχετε να μου προτεινετε?Thanks in advance.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Επειδη ειμαι ασχετος με αυτες τις συσκευες αλλα θελω να παρω μια, μπορει να μου πει καποιος σε τι ακριβως, ποια ειναι η καλυτερη και γιατι?Το ipad το ανεφερα ενδεικτικα επειδη ειναι ευρεως γνωστο.Τι εχετε να μου προτεινετε?Thanks in advance.:D

Εγώ έχω να σου προτείνω να μην πάρεις κανένα.:D

Αν καίγεσαι τόσο, μπορείς να πάρεις τη θήκη του άιπαντ, με το μηλαράκι απ'έξω, να την γυροφέρνεις. Κανείς δε θα καταλάβει ότι είναι άδεια, και θα πουλάς και μούρη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Oχι ρε δε το θελω για μοστρα, για χρηση το θελω, βασικα για να υποκαταστησω τον υπολογιστη!Γι αυτο θελω να μαθω τις ακριβεις λειτουργιες του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν μπορείς να κάνεις σε ένα tablet ότι κάνεις σε έναν υπολογιστή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Φυσικά, κάποια πράγματα ( όπως ανάγνωση pdf ) τα κάνεις καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ε, καλά, εννοείται αυτό, το χρησιμοποιείς σαν ereader.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ε, καλά, εννοείται αυτό, το χρησιμοποιείς σαν ereader.

και μετά η μυωπία τείνει στο άπειρο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini9595

Νεοφερμένος

Η eirini9595 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας Ιονίου (Κέρκυρα) και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Σημερα αγορασα το Turbo-X Spice IV και δεν μπορω να συνδεθω στο internet!! :wall: Περναω τον κωδικο και μετα απο λιγη ωρα εμφανιζει "προβλημα αναγνωρισης ταυτοτητας" μηπως ξερετε τι γινεται;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Παιδια το ταμπλετ που δινει το ΙΚΕΑ τι φαση ειναι? γιατι θα μου ερθει απο βδομαδα και θελω να δω τι λεει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Σημερα αγορασα το Turbo-X Spice IV και δεν μπορω να συνδεθω στο internet!! :wall: Περναω τον κωδικο και μετα απο λιγη ωρα εμφανιζει "προβλημα αναγνωρισης ταυτοτητας" μηπως ξερετε τι γινεται;;;
TURBO-X;;;;;;;;;;Μα TURBO-X;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top