Tμήμα Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
η εισαγωγη στην πληροφορικη ειναι μονο για τα επιθετα Λ-Ω.απο το Α-Κ δεν το εχει καπου...:/
Θα είναι στο επόμενο εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokathens

Νεοφερμένος

Η paokathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
η εισαγωγη στην πληροφορικη ειναι μονο για τα επιθετα Λ-Ω.απο το Α-Κ δεν το εχει καπου...:/

ακυρο.ειδα οτι το αλλα ονοματα ειναι στο β΄ εξαμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
7)Και πέρυσι, όπως και παλιότερα, υπήρχαν 2 εκδοχές, είτε παράσταση και γραπτές εξετάσεις που βασίζονταν οι ερωτήσεις πάνω στη διαδικασία της δημιουργίας της παράστασης κυρίως, ή μόνο γραπτές εξετάσεις, με ύλη από το βιβλίο.

Αλήθεια;;;; Μακάρι να γίνει και φέτος; Μια γνωστή μου που είναι 2ο πτυχίο στη σχολή μας δουλεύει ως αναπληρώτρια δασκάλα στη Σάμο και φέτος δεν θα είναι στη σχολή και με ρώτησε αν υπάρχει κάποιο θέατρο χωρίς παρακολούθηση! Αν το σιγουρέψει κάποια για φέτος ας το γράψει για να την πάρω τηλ να της το πω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
ευχαριστουμε παρα πολυ οσες μας βοηθατε στα επιλογης. πραγματικα irene και dreams and hopes με εχετε βοηθησει πολυ.
εμενα τα υποχρεωτικα μου που το επιθετο μου ανηκει στη δευτερη ομαδα,λ-ω, ειναι για το α εξαμηνο

εισαγωγη στις επιστημες τις αγωγης ι
εισαγωγη στις επιστημες τις αγωγης ιι
αναπτυξη παιδιου ι
εισαγωγη στην κοινωνιολογια
εισαγωγη στις βιολογικες επιστημες ι
αρα πρεπει να παρω το πολυ μεχρι 3 επιλογης? ελεγα να παρω τα βασικες εννοιες μαθηματικων, εισαγωγη στην πληροφορικη και το αλλο το ψαχνω..μπορει το τριτο αυτο να ειναι απο αλλη σχολη ή θα γινει μπερδεμα???.
να ρωτησω κατι, αν δεν μπορουμε να παρακολουθουμε καποιο μαθημα λογω εργασιας, κανουμε αιτηση στην γραμματεια και μας αλλαζει τμημα? στις εξετασεις ποιος καθηγητης βαθμολογει? αυτος που κανει το μαθημα απο το οποιο φυγαμε ή αυτος που παρακολουθουμε?δεν βαζουν διαφορετικα θεματα?
το μαθημα αναπτυξη παιδιου 1 της παπουδη δεν με βολευει. εχει υποχρεωτικη παρακολουθηση?ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnnIoann

Νεοφερμένος

Η AnnIoann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγω ειμαι στην πρωτη ομαδα (α-κ) !! Σκεφτομαι να παρω απο τα επιλογης πληροφορικη ( σιγουρα ) και Ψυχολογια της εκπαιδευσης ( για το οποιο δεν ειμαι σιγουρη ) μιας και διαβασα διαφορετικες αποψεις πιο πανω! Απο την αλλη ειδα και το Παιδική λογοτεχνία: θεωρητικές προσεγγίσεις.. Ειμαι δηλαδη αναμεσα στα δυο τελευταια και ειλικρινα δεν ξερω τι να επιλεξω.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
ευχαριστουμε παρα πολυ οσες μας βοηθατε στα επιλογης. πραγματικα irene και dreams and hopes με εχετε βοηθησει πολυ.
εμενα τα υποχρεωτικα μου που το επιθετο μου ανηκει στη δευτερη ομαδα,λ-ω, ειναι για το α εξαμηνο

εισαγωγη στις επιστημες τις αγωγης ι
εισαγωγη στις επιστημες τις αγωγης ιι
αναπτυξη παιδιου ι
εισαγωγη στην κοινωνιολογια
εισαγωγη στις βιολογικες επιστημες ι
αρα πρεπει να παρω το πολυ μεχρι 3 επιλογης? ελεγα να παρω τα βασικες εννοιες μαθηματικων, εισαγωγη στην πληροφορικη και το αλλο το ψαχνω..μπορει το τριτο αυτο να ειναι απο αλλη σχολη ή θα γινει μπερδεμα???.
να ρωτησω κατι, αν δεν μπορουμε να παρακολουθουμε καποιο μαθημα λογω εργασιας, κανουμε αιτηση στην γραμματεια και μας αλλαζει τμημα? στις εξετασεις ποιος καθηγητης βαθμολογει? αυτος που κανει το μαθημα απο το οποιο φυγαμε ή αυτος που παρακολουθουμε?δεν βαζουν διαφορετικα θεματα?
το μαθημα αναπτυξη παιδιου 1 της παπουδη δεν με βολευει. εχει υποχρεωτικη παρακολουθηση?ευχαριστω
Εδώ είμαστε, για ότι θέλετε! ;)
Ναι, αφού έχεις 5 υποχρεωτικά, μπορείς να πάρεις μέχρι 3 επιλογής.
Μπορείς να πάρεις μέχρι ένα μάθημα σε όλη τη διάρκεια των σπουδών σου από άλλο τμήμα. Αν έχεις κάποιο μάθημα στο μυαλό σου από άλλο τμήμα, πήγαινε στη γραμματεία να ρωτήσεις, και νομίζω, μετά, θα πρέπει να πας και στη Γραμματεία του τμήματος από το οποίο θα πάρεις το μάθημα. Αλλά αρχικά, πήγαινε στη Γραμματεία και θα σε ενημερώσουν εκεί.
Επίσης, μπορείς να πάρεις και λιγότερα από 8 μαθήματα, μπορείς και 7 ή 6, ή μόνο τα υποχρεωτικά. Απλά αυτό θα σε καθυστερήσει και θα σε φορτώσει στα επόμενα χρόνια.
Αν κάποιο μάθημα χωρίζεται σε 2 κλιμάκια και το δικό σου δε σε βολεύει, αλλά προτιμάς το άλλο, πηγαίνεις στον καθηγητή του κλιμακίου σου και του ζητάς να αλλάξεις. Ειδικά, αν υπάρχει θέμα εργασίας, νομίζω θα είναι πιο ελαστικοί. Πολλοί καθηγητές απαιτούν να βρεις άτομο από το άλλο κλιμάκιο να έρθει στο δικό τους, για να σε αφήσουν να φύγεις. Αν αλλάξεις κλιμάκιο, σε βαθμολογεί ο καθηγητής στο κλιμάκιο που έχεις μετακινηθεί. Και σε περίπτωση που βάζουν διαφορετικά θέματα οι δύο καθηγητές, εξετάζεσαι με τα θέματα αυτού στου οποίου το κλιμάκιο έχεις μετακινηθεί.
Όχι, η Ανάπτυξη του παιδιού Ι δεν έχει υποχρεωτική παρακολούθηση. Αλλά αν σε βολεύει το άλλο κλιμάκιο, προσπάθησε να αλλάξεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
irene o καινουργιος καθηγητης πως ενημερωνεται οτι ειμαι στο κλιμακιο του;μου φαινεται μπερδεμα. κ αν πρεπει ν χρειαστει να βρω παιδι ακομα πιο πολυ. στην αγγλικη κανεις αιτηση στη γραμματεια κ αμεσως αλλαζεις χωρις να μπλεκεις καθηγητες. εδω δεν δηλωνεται καπου ε;ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Εγω ειμαι στην πρωτη ομαδα (α-κ) !! Σκεφτομαι να παρω απο τα επιλογης πληροφορικη ( σιγουρα ) και Ψυχολογια της εκπαιδευσης ( για το οποιο δεν ειμαι σιγουρη ) μιας και διαβασα διαφορετικες αποψεις πιο πανω! Απο την αλλη ειδα και το Παιδική λογοτεχνία: θεωρητικές προσεγγίσεις.. Ειμαι δηλαδη αναμεσα στα δυο τελευταια και ειλικρινα δεν ξερω τι να επιλεξω.. :/

Αν είσαι στο Α-Κ δεν μπορείς να πάρεις πληροφορική, γιατί αν δεις στο πρόγραμμα είναι μόνο για το κλιμάκιο Λ-Ω. Μπορείς να την πάρεις στο επόμενο εξάμηνο, που θα είναι το κλιμάκιο σου.

Πάντως πραγματικά ελεεινό το πρόγραμμα. Και αυτό που μου τη δίνει πιο πολύ στα νεύρα είναι τα κλιμάκια! Θέλω να πάρω Διαταραχές και είναι μόνο για το Α-Κ! Πφφφ! Αφήστε που όσοι είμαστε 3ο έτος και πάνω δε βρίσκουμε μαθήματα και θα αναγκαστούμε να πάρουμε ότι πιο δύσκολο υπάρχει!!! :/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokathens

Νεοφερμένος

Η paokathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
εγω σκεφτομαι να παρω συγχρονες μεθοδοι διδασκαλιας με την αξιποιηση του δραματος και του θεατρου και ψυχολογια της εκπαιδευσης..ποια μαθηματα εχουν υποχρεωτιικη παρουσυα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
irene o καινουργιος καθηγητης πως ενημερωνεται οτι ειμαι στο κλιμακιο του;μου φαινεται μπερδεμα. κ αν πρεπει ν χρειαστει να βρω παιδι ακομα πιο πολυ. στην αγγλικη κανεις αιτηση στη γραμματεια κ αμεσως αλλαζεις χωρις να μπλεκεις καθηγητες. εδω δεν δηλωνεται καπου ε;ευχαριστω.

Δεν γνωρίζω ακριβώς τις διαδικασίες, γιατί δεν το έχω κάνει εγώ, αλλά νομίζω, ότι αρχικά τουλάχιστον, συνεννοείσαι με τον καθηγητή του κλιμακίου σου. Μετά, λογικά, θα συνεννοείσαι και με τον άλλο καθηγητή, σε αυτόν που πας. Αλλά δε νομίζω να εμπλέκεται η Γραμματεία... Εντάξει, θέλει λίγο τρέξιμο μέχρι να ρωτήσεις και να δεις αν σε αφήνουν, αλλά δεν είναι κάτι τραγικό!

εγω σκεφτομαι να παρω συγχρονες μεθοδοι διδασκαλιας με την αξιποιηση του δραματος και του θεατρου και ψυχολογια της εκπαιδευσης..ποια μαθηματα εχουν υποχρεωτιικη παρουσυα????

Ο κύριος Τζαμαργιάς στο μάθημα Σύγχρονες μέθοδοι διδασκαλίας με την αξιοποίηση του δράματος και του θεάτρου, παίρνει καμιά φορά παρουσίες και δεν θέλει να λείπουν άτομα, για να μη μένει η δουλειά πίσω, μέσα στις ομάδες. Δεν κρατάει συστηματικά παρουσιολόγιο, όμως.
Από τα υποχρεωτικά, όχι, δεν υπάρχει κάποιο με υποχρεωτική παρακολούθηση.

ΥΓ: Μ' αρέσουν οι επιλογές που έκανες! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnnIoann

Νεοφερμένος

Η AnnIoann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Οοοοχ τωρα το ειδα αυτο! Τοσο καιρο κοιτουσα αυτο που ειχα τυπωμενο και μαλλον εχει γινει λαθος γιατι τα λεει αναποδα ( μου το εδωσε η δαπ αυτο ) . Eυχαριστω πολυυυ! Τωρα ειναι που απελπιστικα.. Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω! :/ Πφφ!!! Μας τα εχουν κανει σκαταααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Οοοοχ τωρα το ειδα αυτο! Τοσο καιρο κοιτουσα αυτο που ειχα τυπωμενο και μαλλον εχει γινει λαθος γιατι τα λεει αναποδα ( μου το εδωσε η δαπ αυτο ) . Eυχαριστω πολυυυ! Τωρα ειναι που απελπιστικα.. Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω! :/ Πφφ!!! Μας τα εχουν κανει σκαταααα!
Έτσι τα είχαν πει στην αρχή, αλλά το αλλάξανε πριν λίγες μέρες. Μην απελπίζεσαι! Έχεις να διαλέξεις μεταξύ πολλών μαθημάτων επιλογής! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnnIoann

Νεοφερμένος

Η AnnIoann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
:confused: Ναι δικιο εχεις .. Μαλλον ιστορια των εικαστικων τεχνων θα παρω και ψυχολογια της εκπαιδευσης! Δεσποινα εσυ που σου αρεσει και το εχεις παρει μηπως μπορεις να μου πεις λιγα περισσοτερα για το μαθημα αυτο? (ιστορια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
:confused: Ναι δικιο εχεις .. Μαλλον ιστορια των εικαστικων τεχνων θα παρω και ψυχολογια της εκπαιδευσης! Δεσποινα εσυ που σου αρεσει και το εχεις παρει μηπως μπορεις να μου πεις λιγα περισσοτερα για το μαθημα αυτο? (ιστορια)

Λοιπόν τι να πρωτοπώ γι' αυτό το μάθημα! Η καθηγήτρια δείχνει κάποια έργα στον προτζέκτορα (πίνακες, γλυπτά, κτίρια, τοιχογραφίες) και εξηγεί σε ποια εποχή έχει δημιουργηθεί το έργο, ποιος καλλιτέχνης το φιλοτέχνησε, σε ποιο καλλιτεχνικό στυλ ανήκει και διάφορα χαρακτηριστικά του έργου, όπως τα χρώματα, οι σκιές και η υφή του. Είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον, για μένα τουλάχιστον που η Ιστορία τέχνης είναι το πάθος μου (αυτό θα σπουδάσω μόλις τελειώσω!). Έχει αρκετή ύλη για τις εξετάσεις, αλλά πέρσι την έβγαλε από το πρώτο μάθημα κι έτσι μπορείς να τη διαβάζεις λίγο λίγο κατά τη διάρκεια του εξαμήνου για να μη σου φανεί πολλή!
Όσο για την καθηγήτρια, είναι εξαιρετική! Δεν τη βαριέσαι καθόλου, ενώ πολλές φορές κάνει χιούμορ στο μάθημα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
η ιστορια των εικαστικων τεχνων εχει και εργασια? επισης τα μαθηματα του κ.χασαπη ειναι οκ? ευκολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
η ιστορια των εικαστικων τεχνων εχει και εργασια? επισης τα μαθηματα του κ.χασαπη ειναι οκ? ευκολα?

Η ιστορία δεν έχει εργασία. Για το Χασάπη ακούω πολύ καλά λόγια. Μάλλον θα πάρω μάθημα του αυτό το εξάμηνο. Απλά ίσως θέλει παρακολούθηση γιατί βάζει μικρές προαιρετικές εργασίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
υπαρχει καποιο μαθημα επιλογης με απαλλακτικη εργασια χωρις ιδιαιτερη παρακολουθηση>???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokathens

Νεοφερμένος

Η paokathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
αυριο θα γινουν κανονικα τα μαθηματα????επειδη τα σχολεια της αθηνας θα ειναι κλειστα λογω μερκελ.αν ξερετε τιποτα ενημερωστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Την Τρίτη 09/10/2012 το κτίριο της Ναυαρίνου 13Α θα παραμείνει κλειστό, ως εκ τούτου όλα τα μαθήματα των προπτυχιακών φοιτητών καθώς και οι εξετάσεις των μεταπτυχιακών φοιτητών αναβάλλονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Την Τρίτη 09/10/2012 το κτίριο της Ναυαρίνου 13Α θα παραμείνει κλειστό, ως εκ τούτου όλα τα μαθήματα των προπτυχιακών φοιτητών καθώς και οι εξετάσεις των μεταπτυχιακών φοιτητών αναβάλλονται.

Καλά έτσι κι αλλιώς δεν σκόπευα να πάω προσωπικά μετά τα όσα πέρασα σήμερα!!!!!!!!!!! :(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top