Tι θα ψηφίσετε στις εκλογές του Σεπτεμβρίου;

Tι θα ψηφίσετε στις εκλογές του Σεπτεμβρίου;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 232)
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 35 15.1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 17 7.3%
  • ΛΑΕ

    Ψήφοι: 18 7.8%
  • ΠΟΤΑΜΙ

    Ψήφοι: 10 4.3%
  • ΧΑ

    Ψήφοι: 21 9.1%
  • ΑΝΕΛ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΙΔΗΣΟ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 2 0.9%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 43 18.5%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 1 0.4%
  • ΕΠΑΜ

    Ψήφοι: 6 2.6%
  • ΑΠΟΧΗ 'Η ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 28 12.1%
  • ΤΕΛΕΙΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%
  • ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ

    Ψήφοι: 3 1.3%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 10 4.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Δεν μπορεί και δεν πρέπει να είναι όλες οι δημόσιες επιχειρήσεις κερδοφόρες.
Για παράδειγμα η ΔΕΗ ήταν (και πρέπει να είναι ακόμη) κερδοφόρα. Με τι κόστος; Ένα ρεύμα πανάκριβο που έχει οδηγήσει χιλιάδες οικογένειες χωρίς πρόσβαση σε αυτό. Το ρεύμα δεν είναι εμπόρευμα, είναι κοινωνικό αγαθό. Γιατί δρομολογείται ιδιωτικοποίηση σε μία επιχείρηση που δεν προκαλεί ζημία;

Όσον αφορά την ΔΕΗ μόνο κερδοφόρα δεν είναι. Προ μνημονίου ο κατώτερος μισθός ήταν 2500-3000 ευρώ (τώρα πρέπει να είναι 1500), ενώ ο μέσος ΔΕΗτζης έπαιρνε 4000-5000 ευρώ το μήνα (και δεν μιλάω για μηχανικούς). Εννοείται προσλήψεις γινόντουσαν μόνο με ρουσφέτι, εφάπαξ 200.000+ ευρώ σε συνταξιούχους που έβγαιναν στα 45 και δώρα Χριστουγέννων που έφταναν τα 5000 σε "ορισμένους", και μιλάω για τον μέσο εργαζόμενο. Μένω σε μια περιοχή που έχουμε πολλά εργοστάσια της ΔΕΗ και όλα αυτά τα βλέπω γύρω μου. Χαρακτηρηστικό παράδειγμα ενας απλος εργαζόμενος οδηγός φορτηγού (για συγκεκριμένο άτομο μιλάω) με 2 εξωχικά σπίτια που τώρα παραπονιέται επειδή ο μισθός του έπεσε από 5000 το μήνα σε 2000. Η ΔΕΗ θα μπορούσε γενικά να αποφέρει πολλά κέρδη στο κράτος και να έχει πολύ φθηνό ρεύμα, αλλά η διαφθορά και η αναξιοκρατεία έχουν διαλύσει τα πάντα εκεί μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Όσον αφορά την ΔΕΗ μόνο κερδοφόρα δεν είναι.
Δεκαεπτά φορές πάνω η κερδοφορία του ομίλου της ΔΕΗ στο εννεάμηνο
https://www.kathimerini.gr/793687/ar...h-kerdoforia-toy-omiloy-ths-deh-sto-enneamhno

Έχεις κάποιο λινκ στα στατιστικά της μισθοδοσίας, φαντάζομαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Δεκαεπτά φορές πάνω η κερδοφορία του ομίλου της ΔΕΗ στο εννεάμηνο
https://www.kathimerini.gr/793687/ar...h-kerdoforia-toy-omiloy-ths-deh-sto-enneamhno

Έχεις κάποιο λινκ στα στατιστικά της μισθοδοσίας, φαντάζομαι;

Οκ αν ισχύει αυτό πάω πάσο.
Για τη μισθοδοσία λέω απλά τι βλέπω γύρο μου. Αν τύχει ποτέ και περάσεις από την Κοζάνη κάνε μια έρευνα και ρώτα τους ιδιοκτήτες ακριβών αυτοκινήτων που δούλευαν/δουλεύουν. Είχε γίνει μόδα με το εφάπαξ της σύνταξης να αγοράζουν mercedes.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Οκ αν ισχύει αυτό πάω πάσο.
Για τη μισθοδοσία λέω απλά τι βλέπω γύρο μου. Αν τύχει ποτέ και περάσεις από την Κοζάνη κάνε μια έρευνα και ρώτα τους ιδιοκτήτες ακριβών αυτοκινήτων που δούλευαν/δουλεύουν. Είχε γίνει μόδα με το εφάπαξ της σύνταξης να αγοράζουν mercedes.
Αυτό ισχύει είχα κοντινά άτομα που δουλεύουν στη ΔΕΗ. Παίρναν πολύ μεγάλους μισθούς αλλά νομίζω πλέον κόπηκαν τα πολλά πολλά και από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Μισθολογικά ΔΕΗ
Στοιχεία του 2012.
https://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=177442&catid=3
Το ανώτερο εύρος αναφέρεται σε μισθό κατά το τέλος του εργασιακού βίου και στις υψηλότερες θέσεις.

Για τους διπλωματούχους μηχανικούς, [...] καθαρές αποδοχές από 800 έως 2.400 ευρώ.
Για τους πτυχιούχους πανεπιστημιακής εκπαίδευσης [...] καθαρές αποδοχές από 600 έως 2.300 ευρώ.
Για τους πτυχιούχους μηχανικούς τεχνολογικής εκπαίδευσης, [...] 600 έως 2.100 ευρώ καθαρά.
Για τους μισθωτούς δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης [...] 450 έως 1.700 ευρώ καθαρά.
Για τους μισθωτούς υποχρεωτικής εκπαίδευσης [...] καθαρές αποδοχές 400 έως 1.100 ευρώ.

Για τους σημερινούς μέσους μισθούς, βρήκα αυτήν την κατάθεση πρότασης, αλλά δε ξέρω τι πέρασε τελικά:
https://www.koolnews.gr/ellada/58053...eiktos-misthos-gia-touw-ergazomenous-sti-dei/

Πρωτοβάθμια εκπαίδευση: Καθαρά, 1.018, 23
Δευτεροβάθμια εκπαίδευση: Καθαρά, 1.396,91
Τεχνολογική εκπαίδευση: Καθαρά, 1.738,06
Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης: Καθαρά, 1.686,43
--
--
Αν κάποιος βρει τα επίσημα σημερινά αναλυτικά στοιχεία, να τα καταθέσει εδώ.


Πάντως το "όλοι οι εργαζόμενοι της ΔΕΗ αγοράζουν για πλάκα mercedes", καταρρίπτεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Σε καμιά περίπτωση δεν παίρνουν τόσα "λίγα". Ίσως αυτοί να είναι οι βασικοί μισθοί και να παίρνουν επιπλέον bonus και 2ους/3ους μισθούς. Η αλήθεια είναι πως μετά τα μνημόνια οι αποδοχές τους έπεσαν αλλά και πάλι το θεωρώ εξαιρετικά απίθανο να παίρνουν μόνο τόσα. Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτά, και είμαι 99% σίγουρος πως υπάρχουν και πολλά επιδόματα που δεν φαίνονται:
https://olympia.gr/2011/09/17/αποκάλυψη-η-λίστα-μισθοδοσίας-των-21-097-υπ/

https://www.dei.gr/el/dekemvrios-2010/oi-misthoi-tou-proswpikou-tis-dei

Γενικά εδώ στην περιοχή θα ακουστεί σαν ανέκδοτο εργαζόμενος της ΔΕΗ να έπαιρνε κάτω απο 2000 προ-μνημονίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
1) Οι μισθοί των διευθυντών και των μεγαλοστελεχών, δεν είναι ίδια με αυτήν των απλών εργαζομένων. Αυτό για το πρώτο λινκ.
2) Και στα δύο λινκς οι αναφορές γίνονται σε μικτούς μισθούς, όχι σε καθαρούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Όπως είπα ήδη, παίζονται και πολλά επιδόματα καθώς και επιπλέον μισθοί που δεν αναφέρονται πουθενά. Είναι σαν τους βουλευτές ένα πράγμα, ο επίσημος μισθός τους είναι 5000 αλλά σίγουρα δεν βγάζουν μόνο τόσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Όπως είπα ήδη, παίζονται και πολλά επιδόματα καθώς και επιπλέον μισθοί που δεν αναφέρονται πουθενά. Είναι σαν τους βουλευτές ένα πράγμα, ο επίσημος μισθός τους είναι 5000 αλλά σίγουρα δεν βγάζουν μόνο τόσα :P
Εμ δεν είναι, όμως. Ο μέσος μικτός μισθός αυτή τη στιγμή είναι γύρω στις 4.000€ (βλ. οικονομικό απολογισμό α' εξαμήνου 2015 της ΔΕΗ). Ο οποίος, βέβαια, ως στοιχείο από μόνο του δε μας λέει τίποτε, αν δε ξέρουμε τον καθαρό μισθό και κυρίως την κατανομή του.
Σου έδωσα πριν κάποια στοιχεία και δε θέλεις να τα πιστέψεις κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,346 μηνύματα.
Οκ αν ισχύει αυτό πάω πάσο.
Για τη μισθοδοσία λέω απλά τι βλέπω γύρο μου. Αν τύχει ποτέ και περάσεις από την Κοζάνη κάνε μια έρευνα και ρώτα τους ιδιοκτήτες ακριβών αυτοκινήτων που δούλευαν/δουλεύουν. Είχε γίνει μόδα με το εφάπαξ της σύνταξης να αγοράζουν mercedes.

Νομίζω ότι υπερβάλεις λίγο για τους ΔΕΗτζήδες...ειδικά τώρα κι αυτοί είναι αρκετά πεσμένοι!
Πριν την κρίση όπως όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι έτσι κι αυτοί είχαν το εφάπαξ και μερικά επιδόματα που τους ανέβαζαν τους μισθούς...πλέον αυτά έχουν κοπεί και π.χ. 2 χιλιάρικα (καθαρά) στα εργοστάσια της ΔΕΗ παίρνουν οι καλοί μηχανικοί (10+ έτη εμπειρία στο αντικείμενο κ.λπ.) όταν στην εταιρία που δουλεύω εγω π.χ. οι αντίστοιχοι μηχανικοί καθαρίζουν κάνα 3χίλιαρο...
Προφανώς δεν απευθυνόμουν σε εσένα.
Και τι να πεις;:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ο Λεβέντης υποσχέθηκε να καταργήσει το μνημόνιο εφαρμόζοντας νόμους φιλελεύθερους και πιο σκληρούς του μνημονίου.
νεοφιλελεύθερους

Εσείς που (ξανα)ψηφίσατε τον Σύριζα δεν ξέρω τι ακριβώς περιμένατε με το μότο "να διώξουμε το παλιό" (όπου το παλιό βέβαια ήταν και αυτός, όχι?), πάντως ο Τσίπρας είναι ένας Πολιτικάντης και τίποτα άλλο.
Να μην κυβερνήσουν τα λαμόγια της ΝΔ.
Να κυβερνήσουν τα λαμόγια του ΠΑΣΟΚ που θα κάνουν και 5-6 κοινωνικές παροχές.
Το μη χείρον


λόμπι της δραχμής aka Λαφαζάνης και σία.
lobby :P

Τα λόμπι είναι ομάδες συμφερόντων που κάνουν lobbying στα κόμματα.
Αν τα κόμματα γίνουν λόμπι, τότε τι θα γίνουν τα λόμπι;

Μένω σε μια περιοχή που έχουμε πολλά εργοστάσια της ΔΕΗ και όλα αυτά τα βλέπω γύρω μου. Χαρακτηρηστικό παράδειγμα ενας απλος εργαζόμενος οδηγός φορτηγού (για συγκεκριμένο άτομο μιλάω) με 2 εξωχικά σπίτια που τώρα παραπονιέται επειδή ο μισθός του έπεσε από 5000 το μήνα σε 2000.
Πριν λίγα χρόνια τέτοιοι μισθοί υπήρχαν και στον ιδιωτικό τομέα στην βιομηχανία. Δεν είναι παράξενο...
Ειδικά για την περιοχή αυτή, είναι τέτοιοι οι μισθοί λόγω της περιβαλλοντολογικής επιβάρυνσης...
Και για να τα λέμε όλα, είναι και η νοοτροπία που έχουν οι σούρδοι όμως κάπως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Φτου φτου φτου! Ιησούς Χριστός νικά και όλα τα κακά σκορπά! Πίσω μου σ' έχω σατανά!

Αυτόν τον γρουσουζη μαθουσαλα μού τον κοτσαρεις για να έχω μία ήρεμη νύχτα μήπως;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Φτου φτου φτου! Ιησούς Χριστός νικά και όλα τα κακά σκορπά! Πίσω μου σ' έχω σατανά!

Αυτόν τον γρουσουζη μαθουσαλα μού τον κοτσαρεις για να έχω μία ήρεμη νύχτα μήπως;:P
Τον μαθουσαλα λέει. Χαχαχαχαχαχαχαχα έκλαψα. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τον μαθουσαλα λέει. Χαχαχαχαχαχαχαχα έκλαψα. :hehe:

Χαίρομαι γι' αυτό.:P

Πάντως για να το κάνω ακόμη καλύτερο, μάλλον το δεύτερο όνομα του Μητσοτάκη είναι 'μαθουσαλας', πώς αλλιώς εξηγείται το ότι σε αναζήτηση στο γκουγκλ της λέξης 'μαθουσαλας', ο Μητσοτάκης είναι στην δεύτερη εικόνα;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
πώς αλλιώς εξηγείται το ότι σε αναζήτηση στο γκουγκλ της λέξης 'μαθουσαλας', ο Μητσοτάκης είναι στην δεύτερη εικόνα;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ντροπη σε οσους απειχαν απο την εκλογικη διαδικασια μουντζα που θελουν.Εξαιρουνται οι ελληνες ομογενεις και οι μεγαλες ηλικιακες ομαδες.Ντροπη.Αλλα ειδα κατι αλλο τωρα που μου θυμιζει την περιπτωση που οταν εφυγαν οι ψηφοφοροι απο το πασοκ πηγαν στο συριζα.Μηπως θα γινει το αντιστοιχο οι ψηφοροι νεοδημοκρατες πανε στους ανελ ?https://www.newsbomb.gr/politikh/new...enos-tha-mporoyse-na-igithei-tis-kentrodexias Τα συμπερασματα δικα σας.

Ποσο δικιο εχει και αυτο το αρθρο.https://on-news.gr/η-ρωσία-αποκαλύπτει-τον-άνθρωπο-που-θα/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Ντροπη σε οσους απειχαν απο την εκλογικη διαδικασια μουντζα που θελουν.Εξαιρουνται οι ελληνες ομογενεις και οι μεγαλες ηλικιακες ομαδες.Ντροπη.Αλλα ειδα κατι αλλο τωρα που μου θυμιζει την περιπτωση που οταν εφυγαν οι ψηφοφοροι απο το πασοκ πηγαν στο συριζα.Μηπως θα γινει το αντιστοιχο οι ψηφοροι νεοδημοκρατες πανε στους ανελ ?https://www.newsbomb.gr/politikh/new...enos-tha-mporoyse-na-igithei-tis-kentrodexias Τα συμπερασματα δικα σας.

Ποσο δικιο εχει και αυτο το αρθρο.https://on-news.gr/η-ρωσία-αποκαλύπτει-τον-άνθρωπο-που-θα/

Το να κράζεις όσους απείχαν, χωρίς να ξέρεις τους λόγους για τους οποίους απείχαν, δείχνει πόσο στενόμυαλος είσαι. Η ντροπή δική σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ντροπη σε οσους απειχαν απο την εκλογικη διαδικασια μουντζα που θελουν.Εξαιρουνται οι ελληνες ομογενεις και οι μεγαλες ηλικιακες ομαδες.Ντροπη

Πας καλά ρε μεγάλε? Η ντροπή και η μούτζα δικές σου, σού τις χαρίζουμε. Λες και ξέρεις εσύ συγκεκριμένα, γιατί πήγες να ψηφίσεις. Όπως υποθέτεις, αυθαίρετα, εσύ για τους άλλους, ακριβώς το ίδιο, πολύ εύκολα, μπορούν να κάνουν και οι άλλοι για εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top