Sony PS4 Slim, games και Sony 40''

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν αγαπητοί/ες

προσανατολίζομαι να πάρω το PS4 Slim τον άλλο μήνα, αλλά η τιμή του τώρα είναι 300€... υπάρχει περίπτωση να πέσει στα 199€ όπως ήταν τα Χριστούγεννα; Ειδικά τώρα που θα βγεί το PS5;
Απο παιχνίδια με ενδιαφέρουν τα FIFA, Spiderman, Tekken7, Mortal Compact το καινούριο που έχει μέσα και Robocop κ Terminator, δεν ξέρω τώρα για κάτι άλλο.
Επίσης τηλεόραση θα με ενδιέφερε μία Sony 40''KDL-40WE665 Full HD. Οκ ξέρω ότι Samsung, Lg σε αυτά τα χρήματα είναι 4Κ, αλλά για κάποιο λόγο είμαι ''πιστός'' στα Sony, ίσως ''κόλλημα'' κτλ, έχω κινητό Sony Z2(και πάλι Sony θα έπαιρνα), mp3 Sony κτλ.
Κάπου διάβασα ότι η κυκλωματική μέσα στις τηλεοράσεις Sony είναι καλύτερης ποιότητας από Samsung, Lg αλλά δεν είμαι ειδικός στο θέμα, δεν την κατέχω την ''ηλεκτρονική'' και τόσο καλά.
Επίσης θέλω να κάνω συλλογή ταινιών super-heroes όπως Spiderman Sam Raimi, Avengers 4 movies, X-Men, Deadpool 1 & 2, Batman VS Superman κ.α. πολλές, το PS4 εκτός από dvd παίζει και blu-ray έτσι; Αν κ θα προτιμούσα dvd είναι πιο φθηνά(σε αγορά).
Η μόνη ταινία που έχω μέχρι στιγμής είναι το Spiderman 3 Sam Raimi σε dvd κ σιγά σιγά θέλω κ τις υπόλοιπες.

Θα ήθελα τις απόψεις σας, περί του θέματος.
Thanks

ΥΓ: Περί ''συλλογών'' εδώ και 1 χρόνο μαζεύω Marvel Graphic Novels, Αρκά και διάφορα επιστημονικά βιβλία, έχω στόχο να φτιάξω μία ''μικρή'' βιβλιοθήκη με συγκεκριμένες σειρές δλδ Marvel, Arkas, DC, Επιστήμης, Ποίησης, Λογοτεχνίας, Φιλοσοφίας, Ψυχολογίας, Οικονομίας/Μάρκετινγκ, Θεολογίας/Βίοι Αγίων/Θρησκειολογίας κτλ κτλ τα best sellers κάθε κατηγορίας. Καμιά 200αρια τα υπολογίζω. Εννοείται σιγά σιγά όχι όλα μαζί.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Υπολογίζεται τέλος του χρόνου κατά πάσα πιθανότητα ή το αργότερο τους πρώτους μήνες του 2021 να βγει το PS5.
Για έκπτωση που λες ίσως στις καλοκαιρινές εκπτώσεις σε 1-2 μήνες να το βγάλουν με μειωμένη τιμή.
Ναι υποστηρίζει το PS4 blu-ray.

Από θέμα τηλεόρασης, SONY θα αγόραζα κι εγώ, απλώς είναι λίγο πιο ακριβές από τις αντίστοιχες SAMSUNG και τις LG. Βέβαια, θα μπορείς να κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου και χωρίς το 4K. Μάλιστα, όταν δεν είναι 4Κ η τηλεόραση το blu-ray του PS4 είναι μια χαρά. Όταν είναι 4Κ είναι καλύτερο να έχεις blu-ray player παρά το PS4, διάβασα σε αρκετές αναλύσεις επί του θέματος.

Πλέον όλα αυτά τα βρίσκεις δωρεάν στο διαδίκτυο, αν θες απλώς να τα παρακολουθήσεις. Αν ενδιαφέρεσαι, όπως λες για συλλογή, τότε ναι πρέπει να τα αγοράσεις.

 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
To είδα και φαίνεται γ*μάτο, και σίγουρα τα γραφικά του θα είναι σούπερ, αλλά να δώσω 500+ δεν νομίζω, δλδ τα θεωρώ πολλά. Και θα υπάρξει και Digital Edition μάλλον ακριβότερο(600+ ίσως?). Οπότε πιστεύω Αύγουστο μπορεί να δούμε το PS4 Slim στα 200-230? Βασικά στοχεύω να δώσω γύρω στα 600 όλα μαζί να πάρω και τηλεόραση 40αρα Sony, για να παίζω κανένα game και να βλέπω και ταινίες υπερ-ηρωικές.

Ερώτηση:
Τι άποψη έχεις για το FIFA 20;
Tekken 7 ή Mortal Compact;
Άποψη για το Spiderman Special Edition;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Θα είναι αυξημένη η τιμή. Επομένως, σίγουρα σε συμφέρει λόγω και προϋπολογισμού να πάρεις το PS4 και την TV, ώστε να κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.
Δεν ήμουν ποτέ οπαδός των παιχνιδιών τύπου FIFA δεν ξέρω να σου πω.

Αναφορικά με το TK7 και το MK 11 είναι δύο διαφορετικού τύπου παιχνίδια για σύγκριση. Fighting games και τα 2 αλλά εντελώς διαφορετικά. Δεν συγκρίνονται σίγουρα. Ένα τρομερό παιχνίδι από τα αγαπημένα μου είναι το God Of War, θα το συνιστούσα. Με όρους ρεαλιστικής αποτύπωσης το TK7 ξεχωρίζει γιατί συνδυάζει κινήσεις από πολεμικές τέχνες που αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα. ΣΤΟ ΜΚ 11 δεν υπάρχουν αυτά, αλλά νομίζω υπερέχει σε θέμα γραφικών, μουσικής, πλοκής.

Με την πάροδο του χρόνου πιο γρήγορα θα βαρεθείς το ΤΚ7 από το ΜΚ, γιατί αρχίζει και γίνεται το ίδιο, επαναλαμβάνεται. Και τα δύο είναι σίγουρα καλές επιλογές.

Προσωπικά, θα έπαιρνα το ΤΚ 7 θέμα γούστου. Και με τα δύο θα είσαι ικανοποποιημένος. Απλώς, το ΤΚ 7 είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα και μου άρεσε αυτό.

Το Spiderman Special Edition, είναι όλο το concept μαζί με το PS4 σε στυλ Spiderman. Το παιχνίδι είναι ουσιαστικά το Marvel's Spider-Man (2018), είναι τρομερό λένε, από τα καλύτερα που έχουν κυκλοφορήσει.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Το PS5 κυκλοφορεί στην τιμή των 500 € και το PS5 Digital στην τιμή των 400 €.Εχουν ξεκινήσει οι προπαραγγελίες.

Εαν δεν είχα αγοράσει PS4 τον Σεπτέμβριο 2018 θα αγόραζα PS5 και εγώ Day One αλλά εφόσον έχω το PS4 δύο χρόνια δεν θα βιαστώ να αγοράσω PS5.

Επίσης το PS4 θα εξακολουθήσει να υποστηρίζεται και το 2021 καθώς βαρβάτα παιχνίδια όπως το Horizon Forbidden West έμαθα πως θα είναι Cross Gen.

Παιχνίδια που κυκλοφόρησαν για PS4 από το 2019 και μετά δεν τα έχω αγοράσει καν.

Επίσης τώρα τελευταία δεν παίζω συχνά όπως έπαιζα παλιότερα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top