Proficiency και φοιτητική ζωή

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Ήθελα να ρωτήσω...

έχοντας πάρει ένα advanced michigan πριν...αρκετά χρόνια (3)
πόσο καιρό χρειάζομαι προετοιμασία για να πετύχω στις εξετάσεις του proficiency?
(τώρα εγγράφομαι ως φοιτητής και κάποτε πρεπει να το πάρω το ρημαδοproficiency):P

Α....και

Το κρατικό πτυχίο γλωσσομάθειας έχει επίπεδο proficiency?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
δεν υπαρχει ακόμα κπγ σε επιπεδο γ2 proficiency.



πιστεύω πως το μάι που μας ερχεται θα μπορουσες καλλιστα να δωσεις. και το καλυτερο για εσενα θα ηταν το ecpe τo michigan δηλαδη



:attack::attack::attack::attack::papas::whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
ρε φίλε το ALCE(advanced) δεν είναι του μίσιγκαν! είναι πτυχίο της HAU(Hellenic American Union)!ΈΛΕΟΣ!!!:down::down::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
δεν υπαρχει ακόμα κπγ σε επιπεδο γ2 proficiency.



πιστεύω πως το μάι που μας ερχεται θα μπορουσες καλλιστα να δωσεις. και το καλυτερο για εσενα θα ηταν το ecpe τo michigan δηλαδη

σίγουρα το Μάη?

:attack::attack::attack::attack::papas::whatever:

ρε φίλε το ALCE(advanced) δεν είναι του μίσιγκαν! είναι πτυχίο της HAU(Hellenic American Union)!ΈΛΕΟΣ!!!:down::down::down:
η HAU δεν είναι πανεπιστήμιο για να μπορεί να πιστοποιεί τις γνώσεις ενός σε μια άλλη γλώσσα διαφορεική απ τη μητρική του
το HAU απλώς διοργανώνει τις εξετάσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
τράβα στο site της HAU και δες! επίσης αν ακόμα δεν το παραδεχτείς τράβα στο site του michigan και δες τα πτυχία του! μη με κάνεις να τα γράψω...................:xixi: ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ HELLENIC AMERICAN UNIVERSITY ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ ΤΟ BCCE ΚΑΙ ΤΟ ALCE? το μίσιγκαν δεν αναγνωρίζει το BCCE ΚΑΙ TO ΑLCE! έλεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Με καλη προετοιμασια μπορεις να δωσεις το Michigan proficiency τον Μαιο...Αν δε νοιωσεις ετοιμος δωσ'το το Νοεμβρη.:no1:

-------------------------------------------------

τράβα στο site της HAU και δες! επίσης αν ακόμα δεν το παραδεχτείς τράβα στο site του michigan και δες τα πτυχία του! μη με κάνεις να τα γράψω...................:xixi: ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ HELLENIC AMERICAN UNIVERSITY ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ ΤΟ BCCE ΚΑΙ ΤΟ ALCE? το μίσιγκαν δεν αναγνωρίζει το BCCE ΚΑΙ TO ΑLCE! έλεος!

Τι ειναι τοσο ελεος δηλαδη?Ηρεμησε λιγο...Εισαι καπως αγενης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
ένα άτομο που έδωσε alce και δεν γνωρίζει ότι δεν είναι του μίσιγκαν πως το βρίσκεις φυσιολογικό??? και να επιμένει..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
τράβα στο site της HAU και δες! επίσης αν ακόμα δεν το παραδεχτείς τράβα στο site του michigan και δες τα πτυχία του! μη με κάνεις να τα γράψω...................:xixi: ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ HELLENIC AMERICAN UNIVERSITY ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ ΤΟ BCCE ΚΑΙ ΤΟ ALCE? το μίσιγκαν δεν αναγνωρίζει το BCCE ΚΑΙ TO ΑLCE! έλεος!
ασε μας ρε φίλε..οταν πήγαινες εγω ερχόμουν...get a life..
-----------------------------------------
Με καλη προετοιμασια μπορεις να δωσεις το Michigan proficiency τον Μαιο...Αν δε νοιωσεις ετοιμος δωσ'το το Νοεμβρη.:no1:

-------------------------------------------------



Τι ειναι τοσο ελεος δηλαδη?Ηρεμησε λιγο...Εισαι καπως αγενης
επειδή τώρα ξεκινάω τη σχολή μου..δε ξέρω πως θα τα προλάβω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
κοίτα να τελειώσεις τα αγγλικά και άσε εμένα.:P
και αν θέλεις πες μου την σχολή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
κοίτα να τελειώσεις τα αγγλικά και άσε εμένα.:P
και αν θέλεις πες μου την σχολή σου.
νομικη θράκης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
επειδή τώρα ξεκινάω τη σχολή μου..δε ξέρω πως θα τα προλάβω...:P


Ναι, οντως μπορει να μην προλαβεις να διαβασεις παρα πολυ ειδικα με αυτο που σπουδαζεις (συγχαρητηρια btw),Παντως αν διαβασεις καθημερινα καμια ωρα δε θα ειναι και δυσκολο...Ειναι καλυτερα να προσπαθησεις να το δωσεις στο πρωτο ετος παρα μετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Ναι, οντως μπορει να μην προλαβεις να διαβασεις παρα πολυ ειδικα με αυτο που σπουδαζεις (συγχαρητηρια btw),Παντως αν διαβασεις καθημερινα καμια ωρα δε θα ειναι και δυσκολο...Ειναι καλυτερα να προσπαθησεις να το δωσεις στο πρωτο ετος παρα μετα...
εχεις δίκιο..!κανα καλοκαιρινό σκέφτομαι να κάνω..αλλα τελικά το proficiency το χρειαζόμαστε?ή το advanced μας αρκει?
και μετά την νομική τί? έχεις γνωστό δικηγόρο? εγώ θα σου πρότεινα σσασ νομικό επειδή αν δεν έχεις γνωστό δικηγόρο θα χαθείς.
βγαίνεις off
δε ρώτησα για την αποκατάσταση της νομικής
και δε δεχομαι συμβουλές απο 16χρονα...
-----------------------------------------
Εγω θα σου προτεινα να κοιταξεις τη δουλεια σου και να μη σχολιαζεις:iagree:
:thanks::no1: σε ευχαριστώ πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
εχεις δίκιο..!κανα καλοκαιρινό σκέφτομαι να κάνω..αλλα τελικά το proficiency το χρειαζόμαστε?ή το advanced μας αρκει?

Οσο να'ναι το Proficiency εχει αλλο κυρος...Καλο θα ηταν να το παρεις:no1:

σε έθιξα και δεν το κατάλαβα? αναφέρομαι στην πραγματικότητα . αυτά που έγραψα δεν σε αφορούν.και μετά λες εμένα αγενή:xixi::down:

χαχα...Ευτυχως που του ανοιξες τα ματια με τις συμβουλες σου..Ελεος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Για να είμαστε στο θέμα εγώ προτείνω στο παιδί να πάει να δώσει αυτή τη χρονιά prof ε,και αμα δεν το πάρει έχει ακόμα χρόνια να ξαναπροσπαθήσει!Δεν είσαι και με το ένα πόδι στον τάφο!


Όσο για την σχολή σου μου αρέσει!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι γω θα προτεινα Proficiency να δωσει.
Ειδικα τωρα που ειναι και φοιτητης της Νομικης θεωρειται απαραιτητο.
Βεβαια θα του προτεινα αν εχει την διαθεση να δωσει Cambridge Proficiency.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
οχι ρε παιδια κεμπριτζ... με μονο λιγη προετοιμασια δεν πας για κεμπριτζ... δωσε μισιγκαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
οχι ρε παιδια κεμπριτζ... με μονο λιγη προετοιμασια δεν πας για κεμπριτζ... δωσε μισιγκαν...

:no1:Για να δωσεις cambridge χρειαζεται περισσοτερη προετοιμασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aααα αν εχει λιγο χρονο τοτε Michigan.
Δεν διαβασα τα πρωτα ποστ να πω την αληθεια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
η μισιγκαν η κατι πιο ευκολο... εσυ διαλεγεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nα κατσει να διαβασει να παρει το Michigan.
Δικηγορος θα γινει το παιδι.
Ας εχει ενα καλο πιστοποιητικό!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top