Pro choice ή Pro life; Υπέρ ή κατά του δικαιώματος στην άμβλωση;

Ποια η στάση σας προς τις εκτρώσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 326)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 59 18.1%
  • Κατά

    Ψήφοι: 111 34.0%
  • Υπέρ, υπό ορισμένες προϋποθέσεις

    Ψήφοι: 139 42.6%
  • Δεν έχω σχηματίσει άποψη

    Ψήφοι: 15 4.6%
  • Αδιαφορώ

    Ψήφοι: 2 0.6%

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
ΕΜΕΙΣ μιλαμε για βιασμο ομως και πεταχτηκες και ειπες οτιναναι.
Αναφερόμουν σε προηγούμενο post. Δεν έχουν όλοι την πολυτέλεια να παρακαλουθούν το forum κάθε λέπτο... Πάλι αναίτια ειρωνία αλλά την προσπερνώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Μα δεν ειναι οτι γινεται καλυτερα με την εκτρωση, αλλα δε θα υποφερει στην υπολοιπη ζωη της που θα μεγαλωνε το παιδι αυτου που τη σκοτωσε ψυχικα.

Θα πω το εξης, βεβαια κατα πασα πιθανοτητα να το αντικρουσεις ή και να μην ειμαστε σε θεση να απαντησουμε.
Εσυ βλεποντας μια τετοια φατσουλα θα ενιωθες γαληνη και ελπιδα?? Ασχετα με το πως προεκυψε.. Και ας ειναι απο βιασμο. Η αθωοτητα τι σου βγαζει?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
πανπ το εν λογω ποστ το εκανες παραθετοντας ποστ της κρου που ελεγε για το βιασμο. οποτε ισως να μπερδευτηκες και οντως ενω ηθελες να αναφερθεις σε αλλη περιπτωση (μη βιασμου) να το εθεσες με τετοιο τροπο που φανηκε (και ηταν) ακυρο στην πορεια της κουβεντας.anyway.

τεο εχουμε πει καποια συγκεκριμενα πραγματα εδω περα. το μωρο ειναι καλο και χρυσο,Ο ΒΙΑΣΜΟΣ ΟΧΙ. μερικα πραγματα στην ανθρωπινη μνημη και εν προκειμενω στη μνημη μιας γυναικας δεν διαγραφονται με κανενα χαμογελο κανενος μωρου οσο ωραιο και αν ειναι αυτο.μια αλλη γυναικα ,ΝΑΙ μπορει να το ξεπερασει, γι αυτο μιλαμε για διαφορετικοτητα καταστασεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Μα δεν ειναι οτι γινεται καλυτερα με την εκτρωση, αλλα δε θα υποφερει στην υπολοιπη ζωη της που θα μεγαλωνε το παιδι αυτου που τη σκοτωσε ψυχικα.

Δεν ισχύει απόλυτα αυτό!!! Εκεί θα φανεί και η δύναμη και το κουράγιο που κρύβει μια γυναίκα στην συγκεκριμένη περίπτωση (αλλά αυτό γενικά ισχύει για κάθε ανθρωπο που αντιμετωπίζει δύσκολες καταστάσεις...) ώστε να συνεχίσει στη ζωή της κανονικά. Εξάλου πατέρας η μάνα είναι αυτός που μεγαλώνει και στηρίζει το παιδί και όχι αυτός πο το γεννά... (και τους 2 εννοώ). Και αν έβρισκε μετά εναν άντρα σωστό και έκανε οικογένεια όλοι θα την θαυμάζανε! και αυτό θα αποτελούσε απλά μια ασχημη εμπειρία όπως πχ μια παλιά ασθένεια, η τελος παντων καποιο άλλο περασμένο πρόβλημα. Εγώ προσωπικά θα ήμουν περίφανος να είχα μια τέτοια γυναίκα σωστή που της έτυχε αυτό... και είχε την δύναμη να μην σκεφτεί εγωιστικά αλλα΄το παιδι. Και υπάρχουν πολλές τέτοιες γυναίκες που με την βοήθεια του θεού κάνουν πολύ πιο ευτυχισμένη ζωή απο πολλές άλλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
δηλαδη καποια που δεν θα ειχε τη δυναμη να το κανει,θα ηταν ΜΗ ΣΩΣΤΗ ή εγωιστρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Mιλατε για φονο. Γιες, οκεη, μεσα. Αλλα δειτε το απο δυο πλευρες.

1)Ο φονος του εμβρυου: Σκοτωνεις μια ζωη που δεν εχει καν αρχισει. Σκοτωνεις απλα μια γκαμα πιθανων ζωων και χαρακτηρων που θα μπορουσαν να κτιστουν στο μελλον

2)Ο "φονος" του εαυτου σου: Πες οτι μενεις εγκυος στα 16. Ειναι παρα πολυ πιθανο να σκοτωσεις ενα μερος της ζωης σου. Σκοτωνεις μερος των ονειρων σου, αυτων που θες να κανεις, της ζωης που εχεις ΗΔΗ αρχισει να χτιζεις.

Ειμαι υπερ των εκτρωσεων. Γιατι να φερω στον κοσμο ενα παιδι που
α)δεν θα μπορω να μεγαλωσω
β)το μελλον του ειναι τραγικα αβεβαιο, απο πολλες αποψεις

και επισης πιστευω οτι το να δωσεις το παιδι σου για υιοθεσια ειναι πολυ πιο επιπονο απο το να κανεις εκτρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
σωματικα και ορμονικα δεν πρεπει να ειναι χειροτερο

σε περιπτωση βιασμου... δν γινεται να παρει το χαπι της επομενης μερας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
γινεται αλλα αν θες κανε ενα κοπο να διαβασεις τις πρωτες σελιδες (κατι τετοιο δηλαδη);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν θα πάθει τίποτα αν το πάρει μια φορά. Δε βιάζεται μια γυναίκα 10 φορές στη ζωή της. Από κει και πέρα όχι, δεν υπάρχει "το παιδί αυτού που τη σκότωσε ψυχικά". Το παιδί είναι και δικό της, είναι κυρίως της μάνας κι αν μια γυναίκα αποφασίσει να το φέρει στον κόσμο κάνοντάς το σωστό άνθρωπο, είναι ηρωίδα. Πως ακριβώς μπορεί, για κάθε λόγο, μια γυναίκα να υποφέρει επειδή μεγαλώνει το παιδί της; Δεν ισχύουν αυτά. Η γυναίκα είναι πάνω απ'ολα μητέρα κι αυτό το αποδεικνύει στην πορεία, δεν είναι ανάγκη να πειστεί εξ'αρχής. Δεν ξέρω καμιά γυναίκα που να δυστύχισε επειδή αποφάσισε να μη ρίξει το παιδί της. Αντίθετα, ξέρω ορισμένες που το έριξαν και το κουβαλούσαν βάρος 30 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
σωματικα και ορμονικα δεν πρεπει να ειναι χειροτερο

σε περιπτωση βιασμου... δν γινεται να παρει το χαπι της επομενης μερας?

Αν εχει μεινει εγκυος πριν προλαβει να παρει το χαπι, τοτε δε γινεται τιποτα.


Εσυ βλεποντας μια τετοια φατσουλα θα ενιωθες γαληνη και ελπιδα?? Ασχετα με το πως προεκυψε.. Και ας ειναι απο βιασμο. Η αθωοτητα τι σου βγαζει?

Προσωπικα δεν με συγκινουν πολυ οι φωτογραφιες μωρων, ναι ειναι πολυ γλυκουλι αθωο κτλ, αλλα δε σημαινει οτι διαγραφονται ολα τα υπολοιπα που εχουν ειπωθει. Επισης το μωρο δε μενει για παντα μωρο... ελεος. Δεν μπορω να ξερω πως θα ενιωθα αν ειχα βιαστει, αλλα μαλλον θα μου θυμιζε εκεινη την απαισια στιγμη.


Αναφερόμουν σε προηγούμενο post. Δεν έχουν όλοι την πολυτέλεια να παρακαλουθούν το forum κάθε λέπτο... Πάλι αναίτια ειρωνία αλλά την προσπερνώ...

Που την ειδες την ειρωνια? Ξεκαθαρα μιλησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
δηλαδη καποια που δεν θα ειχε τη δυναμη να το κανει,θα ηταν ΜΗ ΣΩΣΤΗ ή εγωιστρια?
Αυτό δεν μπορώ να το κρίνω εγώ και δεν έχω δικαίωμα να το κρίνω. Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως μια τετοια τραγικότατη εμπειρία (και όχι μόνο αυτή) μπορεί να την μετατρεψεις σε δύναμη ψυχής και να σε κάνει ακόμα πιο δυνατή (-o σε άλλες περιτώσεις) ακόμα και πριν αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Σωστη απαντηση του miv
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
αυτη που το κραταει ειναι αξια συγχαρητηριων,δεν ειπε κανεις το αντιθετο.αυτο που τονιζεται ειναι οτι μια που δεν το κραταει στην προκειμενη περιπτωση δεν ειναι ανηθικη και τερας.δεν αναιρει η πρωτη προταση τη δευτερη.

Αυτό δεν μπορώ να το κρίνω εγώ και δεν έχω δικαίωμα να το κρίνω.
+1.

Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως μια τετοια τραγικότατη εμπειρία (και όχι μόνο αυτή) μπορεί να την μετατρεψεις σε δύναμη ψυχής και να σε κάνει ακόμα πιο δυνατή (-o σε άλλες περιτώσεις) ακόμα και πριν αυτό...

ακριβως.Μπορει.αρα ειναι απλα πιθανο αρα δεν συμβαινει παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν θα πάθει τίποτα αν το πάρει μια φορά. Δε βιάζεται μια γυναίκα 10 φορές στη ζωή της. Από κει και πέρα όχι, δεν υπάρχει "το παιδί αυτού που τη σκότωσε ψυχικά". Το παιδί είναι και δικό της, είναι κυρίως της μάνας κι αν μια γυναίκα αποφασίσει να το φέρει στον κόσμο κάνοντάς το σωστό άνθρωπο, είναι ηρωίδα. Πως ακριβώς μπορεί, για κάθε λόγο, μια γυναίκα να υποφέρει επειδή μεγαλώνει το παιδί της; Δεν ισχύουν αυτά. Η γυναίκα είναι πάνω απ'ολα μητέρα κι αυτό το αποδεικνύει στην πορεία, δεν είναι ανάγκη να πειστεί εξ'αρχής. Δεν ξέρω καμιά γυναίκα που να δυστύχισε επειδή αποφάσισε να μη ρίξει το παιδί της. Αντίθετα, ξέρω ορισμένες που το έριξαν και το κουβαλούσαν βάρος 30 χρόνια.


"Δεν ισχυουν αυτα." Τι δεν ισχυουν αυτα μωρε, ξερεις την ψυχολογια της ΚΑΘΕ γυναικας που μπορει να βρεθει σε τετοια θεση; Εμεις μιλαμε για βιασμο και παρακατω λες απλα για καποια περιπτωση που αποφασισε να το ριξει ή οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν είναι τέρας η άλλη που αποφάσισε να το ρίξει, σαφώς. Δεν πρόκειται, όμως, να απλοποιήσουμε τόσο και την πράξη λέγοντας "έλα μωρέ, δεν έγινε και τίποτα".
Τώρα, εντάξει, αν μια γυναίκα θεωρεί πως παίρνει εκδίκηση απ'το βιαστή της, σκοτώνοντας το ίδιο της το παιδί, τότε χρειάζεται άμεση βοήθεια ειδικού. Όχι ότι είναι κάτι κακό, όλοι κάπου κάπου θέλουμε τον ψυχίατρό μας, δεν υπάρχει λόγος να παρουσιάζουμε κάποια πράγματα ως απόλυτα φυσιολογικά όταν δεν είναι.
Την ευθύνη, πάντως, για μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη λόγω βιασμού τη ρίχνω στους συγγενείς και στους πρώτους ανθρώπους που θα συναντήσει το θύμα μετά το συμβάν. Είναι υποχρεωμένοι να της δώσουν το χάπι αντισύλληψης. Δεν ξέρω πόσο λογικό είναι η ανοησία η δική τους να χρεώνεται στο έμβρυο, αν μπορούμε να το θέσουμε έτσι.
Την πεποίθησή μου, πάντως, ότι κανένας γιατρός και για οποιονδήποτε λόγο δεν πρέπει να εμπλέκεται σε άμβλωση, τη διατηρώ. Ας βρεθεί ένας τρόπος να γίνεται από το ίδιο το άτομο η άμβλωση, πιθανολογώ με χημικά μέσα. Στο θέμα αυτό δεν υπάρχει δικαιολογία, είτε είναι θύμα βιασμού, είτε είναι 15 χρονών ηλίθια που γκαστρώθηκε, είτε δεν ξέρω κι εγώ τι. Οι γιατροί δεν έχουν καμία δουλειά με φόνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Πως ακριβώς μπορεί, για κάθε λόγο, μια γυναίκα να υποφέρει επειδή μεγαλώνει το παιδί της; Δεν ισχύουν αυτά. Η γυναίκα είναι πάνω απ'ολα μητέρα κι αυτό το αποδεικνύει στην πορεία, δεν είναι ανάγκη να πειστεί εξ'αρχής. Δεν ξέρω καμιά γυναίκα που να δυστύχισε επειδή αποφάσισε να μη ρίξει το παιδί της.

Ακριβως για να μεγαλωσει το παιδι σωστα και να μην ταλαιπωρηθει ουτε αυτο, ουτε η μητερα του, ειναι καλο να ερθει στον κοσμο ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΣΤΙΓΜΗ. Και δε νομιζω καμια μανα να καλοπερναει οταν κανει παιδι στα 16 και στα 17 της. Ελεος δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δεν θα πάθει τίποτα αν το πάρει μια φορά. Δε βιάζεται μια γυναίκα 10 φορές στη ζωή της. Από κει και πέρα όχι, δεν υπάρχει "το παιδί αυτού που τη σκότωσε ψυχικά". Το παιδί είναι και δικό της, είναι κυρίως της μάνας κι αν μια γυναίκα αποφασίσει να το φέρει στον κόσμο κάνοντάς το σωστό άνθρωπο, είναι ηρωίδα. Πως ακριβώς μπορεί, για κάθε λόγο, μια γυναίκα να υποφέρει επειδή μεγαλώνει το παιδί της; Δεν ισχύουν αυτά. Η γυναίκα είναι πάνω απ'ολα μητέρα κι αυτό το αποδεικνύει στην πορεία, δεν είναι ανάγκη να πειστεί εξ'αρχής. Δεν ξέρω καμιά γυναίκα που να δυστύχισε επειδή αποφάσισε να μη ρίξει το παιδί της. Αντίθετα, ξέρω ορισμένες που το έριξαν και το κουβαλούσαν βάρος 30 χρόνια.

το παιδι ανηκει μονο στον εαυτο του. δεν ειναι κανενα αντικειμενο που χρησιμοποιει η μανα για την ψυχαγωγια της η για να χαρει... ναι σιγουρα ενα μωρο δινει χαρα, αλλα δεν ανηκει σε κανεναν...

απεναντυ σε ενα μωρο, ευθυνη εχουν και οι δυο γονεις(κανεις περισσοτερο ή λιγοτερο), απο κει και περα αν για οποιοδιποτε λογο ο ενας εκ των δυο δεν μπορει να προσφερει, ειναι διαφορερτικα.

δεν ξερω, το χαπι της επομενης μερας δημιουργει οντως ορμονικα προβληματα, για καποιο εστω διαστημα, αλλα αναλογικα πρεπει να προκαλει λιγοτερα προβληματα απο την εκτρωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν είναι τέρας η άλλη που αποφάσισε να το ρίξει, σαφώς. Δεν πρόκειται, όμως, να απλοποιήσουμε τόσο και την πράξη λέγοντας "έλα μωρέ, δεν έγινε και τίποτα".
Τώρα, εντάξει, αν μια γυναίκα θεωρεί πως παίρνει εκδίκηση απ'το βιαστή της, σκοτώνοντας το ίδιο της το παιδί, τότε χρειάζεται άμεση βοήθεια ειδικού. Όχι ότι είναι κάτι κακό, όλοι κάπου κάπου θέλουμε τον ψυχίατρό μας, δεν υπάρχει λόγος να παρουσιάζουμε κάποια πράγματα ως απόλυτα φυσιολογικά όταν δεν είναι.
Την ευθύνη, πάντως, για μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη λόγω βιασμού τη ρίχνω στους συγγενείς και στους πρώτους ανθρώπους που θα συναντήσει το θύμα μετά το συμβάν. Είναι υποχρεωμένοι να της δώσουν το χάπι αντισύλληψης. Δεν ξέρω πόσο λογικό είναι η ανοησία η δική τους να χρεώνεται στο έμβρυο, αν μπορούμε να το θέσουμε έτσι.


Κανεις δεν ειπε "ελα μωρε δεν εγινε τιποτα". Ακομα και να της δωσουν το χαπι δεν σημαινει οτι δε μπορει να μεινει εγκυος, οπως ειπα, αν εχει μεινει πριν προλαβει να παρει το χαπι δε γινεται τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
ακριβως.Μπορει.αρα ειναι απλα πιθανο αρα δεν συμβαινει παντα.
Καταρχάς δεν ξέρω όλες τις περιπτώσεις για να στο πω με σιγουριά αλλά αυτές που ξέρω ναι! Έγιναν ευτυχισμένες και μάλιστα όπως μπορείς να καταλάβεις εκτός από τα "συγχαρητήρια" και για την γυναίκα είναι μια πολύ μεγάλη χαρά και δικαίωση που έλαβε μια τετοια δύσκολη και συνάμα "ανθρώπινη" απόφαση μέσα σε τόσο δύσκολες συνθήκες, μια χαρά που ίσως άλλη γυναίκα με μια "φυσιολογική" μεν ζωή... αλλά με τις τύψεις που πιθανόν την κηνυγάνε ακόμα να μην την νιώσει ποτέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
@μιβ
αν δεν απλοποιησουμε -οπως εσυ λες- την πραξη ,τοτε τι θα την κανουμε ? λες τι δεν πρεπει να κανουμε σαν κοινωνια απεναντι στη γυναικα αυτη αλλα δεν λες τι πρεπει. βασικα αλλο περιεργο κι αυτο!που μια συμπεριφορα απεναντι στη γυναικα ειναι σωστη και αλλη λαθος...ισως εσυ να βρισκεις μια αντιμετωπιση καλυτερη για την εν λογω γυναικα (αρα και να την ακολουθεις) αλλα αυτο δεν σημαινει οτι αυτο ειναι απολυτο ή οτι οποιος τηρει διαφορετικη ειναι "συνενοχος" ή ψυχακιας.
@πανπ
φιλε δεν νομιζω οτι αναιρω με οσα λεω κατι που υποστηριζεις εσυ.το γεγονος οτι χρησιμοποιεις το "πιθανον" (αρα οχι παντα,οχι σιγουρα) και συ στα ποστς σου επιβεβαιωνει ακριβως οσα ειπα εγω ηδη στη σελιδα 43.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top