Pokemon GO

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ποιοι άλλοι είναι κίτρινη ομάδα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Δε ξέρω γιατί αλλά μου άρεσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Βλέπω νέα μηνύματα στο θέμα, λέω θα μπω να δω τι γράψαν :P
Την ίδια στιγμή βλέπω από το παράθυρο ένα παιδάκι 12-14 έξω από την πόρτα μου να στέκεται και να κοιτάει το κινητό του για κανένα 2 λεπτο. Λέω τι κάνει αυτό τέτοια ώρα. Μετά συνειδητοποίησα τι έκανε :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει σε κανέναν άλλον το glitch που το pokemon που ειναι στην περιοχή εμφανίζονται όλα σε απόσταση 3 βημάτων όσο και να μετακινηθείς;;

Ποιοι άλλοι είναι κίτρινη ομάδα? :P
Εγώ όταν φτάσω τα 5 level (ειμαι 4,5 :P)
Γενικά ιδεα μου είναι η η κίτρινη ομάδα επιλέγεται λιγότερο από τους παίκτες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Υπάρχει σε κανέναν άλλον το glitch που το pokemon που ειναι στην περιοχή εμφανίζονται όλα σε απόσταση 3 βημάτων όσο και να μετακινηθείς;;


Εγώ όταν φτάσω τα 5 level (ειμαι 4,5 :P)
Γενικά ιδεα μου είναι η η κίτρινη ομάδα επιλέγεται λιγότερο από τους παίκτες;

Σε εμένα όλα 3 βήματα και αν δεν βγείς και ξαναμπείς, απλά συνεχίζει να σου προσθέτει.

Bugs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σε όσους έχουν android τα bugs είναι ακόμα τεράστια στην ios version το μόνο πρόβλημα παιδιά είναι οι server......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Έπαιξα και εγώ λίγο POKEMON. Τραγικό η NINTENDO να έχει φτιάξει παιχνιδάρες και να πηγαίνουν άπατες και να γίνεται επιτυχία το POKEMON GO. Η εφαρμογή θα αντιμετωπίσει δικαίως πολλά δικαστικά προβλήματα και σίγουρα θα αφαιρεθεί από κάποιες χώρες καθώς η λογική της "κινούμαι στους δρόμους και παρακολουθώ τo κινητό¨ έχει προκαλέσει και θα προκαλέσει θανάτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Έπαιξα και εγώ λίγο POKEMON. Τραγικό η NINTENDO να έχει φτιάξει παιχνιδάρες και να πηγαίνουν άπατες και να γίνεται επιτυχία το POKEMON GO. Η εφαρμογή θα αντιμετωπίσει δικαίως πολλά δικαστικά προβλήματα και σίγουρα θα αφαιρεθεί από κάποιες χώρες καθώς η λογική της "κινούμαι στους δρόμους και παρακολουθώ τo κινητό¨ έχει προκαλέσει και θα προκαλέσει θανάτους.

Και η χρήση κινητού κατά την οδήγηση η περπατώντας έχει οδηγήσει σε πολλούς θανάτους, αλλά δεν αναμείχθηκε πουθενά δικαστικά εταιρεία κινητής τηλεφωνίας. Ο χρήστης φταίει και όχι η ίδια η εταιρεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Και η χρήση κινητού κατά την οδήγηση η περπατώντας έχει οδηγήσει σε πολλούς θανάτους, αλλά δεν αναμείχθηκε πουθενά δικαστικά εταιρεία κινητής τηλεφωνίας. Ο χρήστης φταίει και όχι η ίδια η εταιρεία.

Παράδειγμα. Τα gps που είναι ενσωματωμένα κλειδώνουν το interface τους όταν το αυτοκίνητο κινείται με κάποια ταχύτητα.

Το κινητό μπορεί να το χρησιμοποιήσεις και ενώ δεν οδηγείς και ενώ δεν περπατάς. Το pokemon go ο μαναδικός τρόπος για να παίξεις είναι να βγεις στους δρόμους και να κοιτάς το κινητό ενώ περπάτάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παράδειγμα. Τα gps που είναι ενσωματωμένα κλειδώνουν το interface τους όταν το αυτοκίνητο κινείται με κάποια ταχύτητα.

Το κινητό μπορεί να το χρησιμοποιήσεις και ενώ δεν οδηγείς και ενώ δεν περπατάς. Το pokemon go ο μαναδικός τρόπος για να παίξεις είναι να βγεις στους δρόμους και να κοιτάς το κινητό ενώ περπάτάς.

Υποπερίπτωση της υποπερίπτωσης.

Τόσοι ακούνε τη μουσική με τα ακουστικά και δεν ακούνε τίποτα με τα ηχομονωτικά. Δεν είδα δικαστική ανάμειξη.
Όπως να μιλάς ενώ οδηγάς, που απαγορεύεται διότι μειώνει την αντίληψη και πληρώνεις πρόστιμο. Δεν είδα δικαστική ανάμειξη.

Επίσης, είναι επιλογή σου να παίξεις pokemon go οπότε προσέχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Υποπερίπτωση της υποπερίπτωσης.

Τόσοι ακούνε τη μουσική με τα ακουστικά και δεν ακούνε τίποτα με τα ηχομονωτικά. Δεν είδα δικαστική ανάμειξη.
Όπως να μιλάς ενώ οδηγάς, που απαγορεύεται διότι μειώνει την αντίληψη και πληρώνεις πρόστιμο. Δεν είδα δικαστική ανάμειξη.

Επίσης, είναι επιλογή σου να παίξεις pokemon go οπότε προσέχεις.

To κλείδωμα στο interface στα αυτοκίνητα δεν μπήκε από επιλογή των αυτοκινητοβιομηχανιών αλλά από απόφαση δικαστηρίων. Ας περιμένουμε 1 2 μήνες που θα αυξηθούν οι νεκροί και θα καταλάβεις ότι έχω δίκαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


Βγαίνουν έξω από τα αυτοκίνητά τους και κυνηγάνε πόκεμον! Κωμικοτραγικό θα έλεγα. :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.


Βγαίνουν έξω από τα αυτοκίνητά τους και κυνηγάνε πόκεμον! Κωμικοτραγικό θα έλεγα. :upside:

Σκέψου να χάσεις 1 σημαντικό ραντεβού γιατι σταμάτησε η κυκλοφορία για να ποια σουν τον πικατσου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σκέψου να χάσεις 1 σημαντικό ραντεβού γιατι σταμάτησε η κυκλοφορία για να ποια σουν τον πικατσου

Τότε θα είναι πολύ ερασιτέχνες γιατί τον Πίκατσου μπορείς να τον πιάσεις πολύ πιο γρήγορα! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βγήκα έξω με το ποδήλατο σήμερα το βράδυ να πιάσω κανένα pokemon και βλέπω ότι είχαν ρίξει lure mode. Τρέχω προς την τοποθεσία αυτή κι ήταν μια παρέα μαζεμένη! Πολύ όμορφα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Βγήκα έξω με το ποδήλατο σήμερα το βράδυ να πιάσω κανένα pokemon και βλέπω ότι είχαν ρίξει lure mode. Τρέχω προς την τοποθεσία αυτή κι ήταν μια παρέα μαζεμένη! Πολύ όμορφα :)

εγώ έπιασα 1 ποκεμον αλλά ήταν κρυωμένο
ήταν το πικαψου

Τότε θα είναι πολύ ερασιτέχνες γιατί τον Πίκατσου μπορείς να τον πιάσεις πολύ πιο γρήγορα! :pfff:

μωρε οχι να το κυνηγάει 1 αλλά 60 πχ και να ναι στην εθνική οδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Παιδιά πως παίρνω αυγά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top