Oι μάγκες δεν υπάρχουν πια (;)

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Σημερα θα βρεις πολυ σπανια εναν μαγκα. Μαγκα ομως οχι ψευτο-μαγκα!Γιατι πολλοι κανουν τους μαγκες αλλα τελικα ειναι χεστηδες! Οι μαγκες δεν υπαρχουν πια... τους πατησε το τρενο, που λεει και το τραγουδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Συμφωνώ και εγώ οτι δεν υπάρχουν πια μάγκες, εκτος μικρών εξαιρέσεων. Σήμερα βλέπεις πολλούς ψευτόμαγκες που νομίζουν οτι κάνουν και κάτι. Και πάνω που λέμε και για μάγκες:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Οι μάγκες δεν υπάρχουν πια.... Τους πάτησε το τρένο
Γιατί ο βλάκας ο οδηγός... Δεν πάτησε το φρένο!
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕυαΓεω.

Νεοφερμένος

Η Ευα Γεωργιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια!Ειμαι καινουρια στο forum!Θελω λοιπον να εκφρασω τη γνωμη μου γενικα για την λεξη ''μαγκας'' οχι απλα και μονο σε σχεση με την παλιοτερη εποχη και αν υπαρχουν τωρα!Λοιπον κατα την γνωμη μου παλια υπηρχαν πολλοι αληθινοι αντρες,μαγκες!Μαγκας για μενα ειναιο ανθρωπος που τα λεει μπροστα σου ολα και οχι αλλα σε σενα και αλλα στον αλλον και γενικα αυτος που ειναι αληθινος και οχι ψευτικος.Σημερα η γενια μας εχει χειροτερεψει πολυ,ολοι λενε διαφορα πισω απο την πλατη των αλλων.Η γνωμη οτι πρεπει να εισαι μαγκας σε τετοια θεματα,δηλαδη να πας στον αλλον και με καθαρα λογια να τους πεις κοιτα δεν γινετε με εμας τους δυο!!καταλαβατε τι εννοω!και να του το πει εξω απο τα δοντια.Ο πραγματικος μαγκας ειναι αυτος που μετα δεν θα ασχοληθει αλλο,οι περισσοτεροι της ηλικιας μας αρχιζουν και βριζονται μεταξυ τους,μαζευουν τις υποτιθεμενες παρεες τους να πλακωθουν,για εμενα αυτο ειναι μια ψευτομαγκια νομιζουν δηλαδη οτι ειναι μαγκες αλλα τα ατομα που σκεφτονται καθαρα καταλαβαινουν αμεσως αμεσως την ανοριμοτητα και την εληψη αληθινων ανθρωπων.Οταν εισαι μαγκας δεν κρυβεσαι πισω απο το δαχτυλο σου αλλωστε για αυτο λεγεσαι μαγκας γιατι οπως ειπα και πριν εισαι αληθινος.Μαγκια ειναι να εισαι ανθρωπος που νοιαζετε για τους συνανθρωπους του,μαγκια ειναι να αγαπας,μαγκια ειναι να εισαι αληθινος οπως προειπα πολλες φορες.Ελπιζω με το περασμα τον χρονων και προχωροντας στην επομενη γενια να μην γινουν χειροτερα τα πραγματα.Δεν πιστευω οτι οι αντρες τις παλιας εποχης ηταν μαγκες πιστευω οτι απλα ηταν πολλοι και οσο πανε λιγοστευουν,ευτυχως που καποιοι ανθρωποι ειναι αληθινοι,σωστοι και καταλαβαινουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Και οι μάγκες του '50 τα ίδια σκατά ήταν.Αυτοί που έπιναν το περισσότερο χασίς,τριγυρνούσαν όλη μέρα λιώμα στα ρεμπετάδικα,έμπλεκαν σε καυγάδες για ψύλλου πήδημα και πηδ*γαν αδιάκριτα όποια έβρισκαν (ως γνωστόν,στη-μέχρι και σήμερα-ανδροκρατούμενη κοινωνία η σαβουρογ*μία είναι προϋπόθεση της μαγκιάς).Μη λέμε και ό,τι θέλουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Δυστυχως λιγοι εχουμε μεινει πλεον.... :P
Σοβαρα τωρα, η εννοια του μαγκα ερμηνευεται διαφορετικα απτον καθενα ειδικα σημερα που η εννοια του μαγκα δεν εχει καμια σχεση με την εννοια που ειχε παλαιοτερα!
Σημερα μαγκας ειναι αυτος που
1.καπνιζει
2.Τα εχει με περισσοτερες απο μια γυναικες
3.Αυτος που ερχεται σχολειο με το μηχανακι και το παιζει καποιος ενω εμεις οι απλοι ανθρωποι παμε με τα ποδια
4.Αυτος που κυκλοφορει μεστη νυχτα με γυαλλια ηλιου
5.Αυτος που βγαινει εξω πινει παντα ποτο,ολλοι οι αλλοι ειναι μουχλες
βαριεμαι να γραφω αλλα :P
Δια τον ορισμο απο το βιβλιο της ΑΟΔΕ τον βρηκες??:P μολις τον διαβασα μου θυμισε κατι απο ορισμο του ηγετη xDDD

(έστω και μετά από κάτι μήνες...) Κατά τη γνώμη μου ο μάγκας σήμερα έχει καταλήξει στο γνωστό "καγκούρι" και το λυπηρό είναι ότι αυτή η συμπεριφορά αρχίζει από μικρές ηλικίες :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irvine

Νεοφερμένος

Ο Irvine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μαγκας ηταν παντα ενας παιδια,αυτος που εδερνε τους αλλους και που ειχε ολες τις γυναικες για αυτον.Δεν ηταν ποτε ουτε αυτος που ηταν μεσα σε ολα,με καλους βαθμους και καλες παρεες.Μια φορα ο μαγκας του σχολειου μου ειχε ερθει μονο και μονο για να σπασει τα γυαλια μου και μετα ολοι απο την ταξη μου τον σεβοντουσαν και δεν λεγανε κουβεντα στους καθηγητες γι'αυτον.Αυτος ειναι ομως και ο "αρχηγος",ο alpha male,που μπορει και το κανει αυτο.Ποιος απο εσας εχει τον ιδιο σεβασμο στο σχολειο του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Μαγκας ηταν παντα ενας παιδια,αυτος που εδερνε τους αλλους και που ειχε ολες τις γυναικες για αυτον.Δεν ηταν ποτε ουτε αυτος που ηταν μεσα σε ολα,με καλους βαθμους και καλες παρεες.Μια φορα ο μαγκας του σχολειου μου ειχε ερθει μονο και μονο για να σπασει τα γυαλια μου και μετα ολοι απο την ταξη μου τον σεβοντουσαν και δεν λεγανε κουβεντα στους καθηγητες γι'αυτον.Αυτος ειναι ομως και ο "αρχηγος",ο alpha male,που μπορει και το κανει αυτο.Ποιος απο εσας εχει τον ιδιο σεβασμο στο σχολειο του;

Είναι που δε μας έχουν σπάσει και μας τα γυαλιά μας μάλλον... Επίσης αυτό που εσύ αποκαλείς σεβασμό, εγώ το αποκαλώ μαγκιά-κλανιά κ' εξάτμιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irvine

Νεοφερμένος

Ο Irvine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Οταν θα σου ερθει ο αλλος να δω αν θα τολμησεις να το πεις αυτο...Ενω θα κλαις,θα σου πεταει κατω το σαντουιτς και θα σε κοροιδευει οπου σε πετυχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Οταν θα σου ερθει ο αλλος να δω αν θα τολμησεις να το πεις αυτο...Ενω θα κλαις,θα σου πεταει κατω το σαντουιτς και θα σε κοροιδευει οπου σε πετυχει

Υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα. ΔΕΝ τρώω σάντουιτς. :sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Irvine,πρέπει να 'χεις πολλά issues στο κεφαλάκι σου από bullying και troubled childhood,ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
μάγκας για μένα είναι αυτός που υπηρετεί τις ηθικές αξίες κι όχι τις ανηθικότητες.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Πραγματικος μαγκας για μενα ειναι αυτος που υποστηριζει τα πιστευω του,τηρει τον λογο του και δεν το παιζει σιγανοπαπαδια,αυτος που θα ερθει σε μια δυσκολη στιγμη να σου πει 'να,εδω ειμαι διπλα σου και θα περασουμε μαζι την καθε δυσκολια',αυτος που οταν γινει καποια πλακα στην ταξη και πανε να πεσουν ποινες να πει 'ναι!Εγω το εκανα!'.Επισης,μαγκας ειναι αυτος που εχει φιλοτιμο,συναισθηματα και δεν το παιζει σκληρο αντρακι,αλλα δεχεται την μοιρα του οπως ειναι.Τελος,μαγκας ειναι αυτος που αντιμετωπιζει την ζωη καταματα.

θεος! :worship::worship::worship:δεν θα μπορουσα να το ειχα πει καλυτερα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Οταν θα σου ερθει ο αλλος να δω αν θα τολμησεις να το πεις αυτο...Ενω θα κλαις,θα σου πεταει κατω το σαντουιτς και θα σε κοροιδευει οπου σε πετυχει

σε καθηγητη θα πας αμεσως
και καλυτερα στον διευθυντη ...ελεος δλδ τι μπορει να σου κανει πια?::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Ειμαι μαγκας και το κεφι μου θα κανω και πιω και ενα ποτηρι παραπανω!!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ειμαι μαγκας και το κεφι μου θα κανω και πιω και ενα ποτηρι παραπανω!!!!!!:P

:O


προσεχε μη μεθυσεις ~.~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoleta1994

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
για μενα μαγκας ειναι ολα αυτα π ειπε ο papas και επισης αυτος που σε μια σχεση σε σεβεται κ κανει πισω παρολο π ανετα θα μπορουσε να κανει μπροστα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.

nikipor

Νεοφερμένος

Η NIKH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Οι μάγκες δεν υπάρχουν πια , τους πάτησε το τρένο !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Μηπως ησουν η οδηγος?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top