Nομική Θεσσαλονίκης

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Ευχαριστουμε Πανο ! να σε ρωτησω και κατι αλλο..εσυ ακολουθησες το προγραμμα σπουδων που προτεινει η σχολη ή επελεξες αλλα μαθηματα ;

Προσωπικά, στο πρώτο εξάμηνο φέρθηκα ως κλασικός πρωτοετής φοιτητής ( που ''κουβαλά'' το άγχος και την κούραση των πανελλαδικών) και επέλεξα τα απολύτως απαραίτητα! Αλλά στο δεύτερο εξάμηνο σοβαρεύτηκα και επέλεξα και κάποια μαθήματα γενικής επιλογής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Προσωπικά, στο πρώτο εξάμηνο φέρθηκα ως κλασικός πρωτοετής φοιτητής ( που ''κουβαλά'' το άγχος και την κούραση των πανελλαδικών) και επέλεξα τα απολύτως απαραίτητα! Αλλά στο δεύτερο εξάμηνο σοβαρεύτηκα και επέλεξα και κάποια μαθήματα γενικής επιλογής...

χαχα μαλιστα..! κι εγω για αρχη μαλλον ο,τι λεει ο οδηγος σπουδων θα επιλεξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
χαχα μαλιστα..! κι εγω για αρχη μαλλον ο,τι λεει ο οδηγος σπουδων θα επιλεξω..

Πάντως, για να πω την αλήθεια οι περισσότεροι στο πρώτο εξάμηνο καταπιάστηκαν αποκλειστικά με τα υποχρεωτικά μαθήματα. Εξαίρεση αποτέλεσαν κάποιοι που, παρασυρμένοι από τον ενθουσιασμό τους, παρακολούθησαν και κάποια μαθήματα γενικής επιλογής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Πάντως, για να πω την αλήθεια οι περισσότεροι στο πρώτο εξάμηνο καταπιάστηκαν αποκλειστικά με τα υποχρεωτικά μαθήματα. Εξαίρεση αποτέλεσαν κάποιοι που, παρασυρμένοι από τον ενθουσιασμό τους, παρακολούθησαν και κάποια μαθήματα γενικής επιλογής...

δεν εχω πολυκαταλαβει κιολας τι γινεται.. :D για παραδειγμα στο ενδεικτικο προγραμμα εχει : Α΄ εξάμηνο ώρες δ.μ.
1. Γενικές Αρχές Αστικού Δικαίου 3 4
2. Συνταγματικό Δίκαιο 5
8
3. Ιστορία Ελληνικού και Ρωμαϊκού Δικαίου 4 6
4. Μαθήματα ειδικής επιλογής ενότητας Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών 3 4
5. Μαθήματα ειδικής επιλογής ενότητας Οικονομικής Επιστήμης - Κοινωνιολογίας 3 4
6.Μάθημα γενικής επιλογής 34

γινεται δηλαδη αντι τα 4,5,6 να παρεις καποια αλλα που ειναι υποχρεωτικα ; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
δεν εχω πολυκαταλαβει κιολας τι γινεται.. :D για παραδειγμα στο ενδεικτικο προγραμμα εχει : Α΄ εξάμηνο ώρες δ.μ.
1. Γενικές Αρχές Αστικού Δικαίου 3 4
2. Συνταγματικό Δίκαιο 5
8
3. Ιστορία Ελληνικού και Ρωμαϊκού Δικαίου 4 6
4. Μαθήματα ειδικής επιλογής ενότητας Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών 3 4
5. Μαθήματα ειδικής επιλογής ενότητας Οικονομικής Επιστήμης - Κοινωνιολογίας 3 4
6.Μάθημα γενικής επιλογής 34

γινεται δηλαδη αντι τα 4,5,6 να παρεις καποια αλλα που ειναι υποχρεωτικα ; :redface:

Τα 4 και 5 είναι υποχρεωτικά και επιλέγεις ένα μάθημα από την κάθε ενότητα. Το 6 μόνο ε'ιναι προαιρετικό και μπορείς να το επιλέξεις στο μέλλον. Να, εγώ για παράδειγμα στο πρώτο εξάμηνο εξετάστηκα σε 5 μαθήματα, δηλαδή στα 1 έως 5, όπως αναφέρονται παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Τα 4 και 5 είναι υποχρεωτικά και επιλέγεις ένα μάθημα από την κάθε ενότητα. Το 6 μόνο ε'ιναι προαιρετικό και μπορείς να το επιλέξεις στο μέλλον. Να, εγώ για παράδειγμα στο πρώτο εξάμηνο εξετάστηκα σε 5 μαθήματα, δηλαδή στα 1 έως 5, όπως αναφέρονται παραπάνω.

αα ετσι λοιπον.. εντωμεταξυ καπου ειχα βρει εναν οδηγο σπουδων σε pdf που ειχε περισσοτερες πληροφοριες απο τη σελιδα, αλλα τωρα δεν τον βρισκω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
αα ετσι λοιπον.. εντωμεταξυ καπου ειχα βρει εναν οδηγο σπουδων σε pdf που ειχε περισσοτερες πληροφοριες απο τη σελιδα, αλλα τωρα δεν τον βρισκω..

Μπορείς να προμηθευτείς και έντυπο οδηγό σπουδών από τη σχολή, οπότε μην αγχώνεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Μπορείς να προμηθευτείς και έντυπο οδηγό σπουδών από τη σχολή, οπότε μην αγχώνεσαι...

ναι οντως..που θα παει θα κατατοπιστω ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
ναι οντως..που θα παει θα κατατοπιστω ! :)

Θα θέλουν να σε βοηθήσουν τόσοι πολλοί (ο καθένας για δικό του σκοπό) που δεν θα έχεις πρόβλημα!
υ.γ. όποιος έχει facebook, msn κτλ και θέλει, μπορεί να αφήσει email με pm...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
ειδικα απο τις παραταξεις φανταζομαι.. :P

εγω εχω, θα σου στειλω pm!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
αα ετσι λοιπον.. εντωμεταξυ καπου ειχα βρει εναν οδηγο σπουδων σε pdf που ειχε περισσοτερες πληροφοριες απο τη σελιδα, αλλα τωρα δεν τον βρισκω..

https://www.law.auth.gr/content/files/odigos spoudon 2009-2010.pdf
Ορίστε ο οδηγός σπουδών. Ίσως να μην τον βρείς με την εγγραφή καθώς λογικά θα αναμένεται ο καινούργιος του 2010-11, χωρίς ιδιαίτερες διαφορές μεταξύ τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
https://www.law.auth.gr/content/files/odigos spoudon 2009-2010.pdf
Ορίστε ο οδηγός σπουδών. Ίσως να μην τον βρείς με την εγγραφή καθώς λογικά θα αναμένεται ο καινούργιος του 2010-11, χωρίς ιδιαίτερες διαφορές μεταξύ τους!

να σαι καλα αλλα δε μου ανοιγει :/: το pc μου θα φταιει -.-
αν εχεις κι εσυ fb η msn στειλε το αμα θες !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
να σαι καλα αλλα δε μου ανοιγει :/: το pc μου θα φταιει -.-
αν εχεις κι εσυ fb η msn στειλε το αμα θες !

Ίσως δεν έχεις εγκατεστημένο στο pc σου το πρόγραμμα Adobe Reader...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
ενα εχω να πω..

αχρειαστοι να μας ειστε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
ενα εχω να πω..

αχρειαστοι να μας ειστε :P

χαχαχαχαχαχ ε κανά συμβολαιάκι θα το κάνετε κάποια στιγμή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

opaoktsis4

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
να σαι καλα αλλα δε μου ανοιγει :/: το pc μου θα φταιει -.-
αν εχεις κι εσυ fb η msn στειλε το αμα θες !

τον οδηγό σπουδών ( αφου δεν μπορείς να τον ανοίξεις με το acrobat ) θα τον πάρεις απο τη γραμματεία αλλα όχι τώρα αρχες οκτώβρη ( τότε τον είχα πάρει εγώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
τον οδηγό σπουδών ( αφου δεν μπορείς να τον ανοίξεις με το acrobat ) θα τον πάρεις απο τη γραμματεία αλλα όχι τώρα αρχες οκτώβρη ( τότε τον είχα πάρει εγώ)

Εγώ, πάλι, λίγο πριν τα Χριστούγεννα! Νωρίς νωρίς δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο. Θα ανοίξεις το πρόγραμμα Adobe ( χωρίς να ασχοληθείς με το αρχείο). Μόλις το πρόγραμμα ανοίξει, θα πας πάνω αριστερά και θα πατήσεις File, μετά Open και στο παράθυρο που θα σου βγάλει θα βρεις το αρχείο και θα το επιλέξεις. Δοκίμασέ το και ενημέρωσε...

δε γινεται γιατι για να ανοιξω το συγκεκριμενο αρχειο πρεπει να το εχω αποθηκευσει που παλι δε γινεται γιατι οταν παταω πανω του μου βγαζει μονο αυτο που ειπα παραπανω.. :P

ενα εχω να πω..

αχρειαστοι να μας ειστε :P

τι λεεεες ; κι εμεις πώς θα βγαλουμε το ψωμι μας ;! χαχαχα

τον οδηγό σπουδών ( αφου δεν μπορείς να τον ανοίξεις με το acrobat ) θα τον πάρεις απο τη γραμματεία αλλα όχι τώρα αρχες οκτώβρη ( τότε τον είχα πάρει εγώ)

αυτο θα κανω τελικα..! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Εξάλλου ο οδηγός σπουδών είναι αρκετά φλύαρος. Τις απαραίτητες πληροφορίες, τουλάχιστον για το ξεκίνημα των σπουδών, τις προσφέρει το σάιτ της σχολής...

Πώς πάτε με τα γραφειοκρατικά οι πρωτοετείς? Γραφτήκατε? Πήρατε μια πρώτη γεύση από τη σχολή???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Στην ιστοσελίδα κάποιοας παράταξης βγήκε ένα πρόχειρο πρόγραμμα μαθημάτων και καθηγητών του Α εξαμήνου το ποίο και παραθέτω:

Γενικές Αρχές Αστικού Δικαίου

1ο Τμήμα (Α-Κα):

• Δευτέρα 8 πμ -10 πμ (Αίθουσα 8 ) Διδάσκων: Κουτσουράδης
• Παρασκευή 12-2 μμ (Αίθουσα 4) Διδάσκων: Βαλαβάνη-Πολατίδου

2ο Τμήμα (Κε-Πα):

• Πέμπτη 2-4 μμ (Αίθουσα 6) Διδάσκων: Δέλλιος
• Παρασκευή 2-6 μμ (Αίθουσα 6) Διδάσκων:κ. Δέλλιος


3ο Τμήμα (Πε-Ω):
• Δευτέρα 8 πμ -10 (Αίθουσα 6) Διδάσκων: Αγγελ. Κορνηλάκη
• Τρίτη 10 πμ-12 (Αίθουσα 4) Διδάσκων: Αγγελ. Κορνηλάκη (Αναμένεται αλλαγή-Θα γίνει ανακοίνωση από τον τομέα)
• Τετάρτη 10 πμ-12 (Αίθουσα 6 ) Διδάσκων: Αγγελ. Κορνηλάκη (Αναμένεται αλλαγή-Θα γίνει ανακοίνωση από τον τομέα)



Συνταγματικό Δίκαιο

1ο Τμήμα (Α-Κα):

• Δευτέρα 6 μμ-8 μμ (Αίθουσα 7) Διδάσκοντες: Μανιτάκης, Ορφανουδάκης
• Τρίτη 10 πμ-12 (Αίθουσα 5) Διδάσκοντες: Μανιτάκης, Ορφανουδάκης
• Τετάρτη 6 μμ-8 μμ (Αίθουσα 7) Διδάσκοντες: καθ. Μανιτάκης, Ορφανουδάκης

2ο Τμήμα (Κε-Πα):

• Δευτέρα 6 μμ-8 μμ (Αίθουσα 8 ) Διδάσκοντες: Ματζούφας, Καμτσίδου
• Τρίτη 8-10 πμ (Αίθουσα 7) Διδάσκοντες: Ματζούφας, Καμτσίδου
• Τετάρτη 6 μμ-8 μμ (Αίθουσα 8 ) Διδάσκοντες: καθ. Ματζούφας, Καμτσίδου


3ο Τμήμα (Πε-Ω)::

• Δευτέρα 6 μμ-8 μμ (Αίθουσα 6) Διδάσκοντες: Χρυσόγονος, Παπαδοπούλου
• Τετάρτη 6 μμ-8 μμ (Αίθουσα 3) Διδάσκοντες: Χρυσόγονος, Παπαδοπούλου
• Πέμπτη 4 μμ-6 μμ (Αίθουσα 6) Διδάσκοντες: Χρυσόγονος, Παπαδοπούλου

Ιστορία Ελληνορωμαϊκού Δίκαιου

1ο Τμήμα (Α-Λ):

• Τρίτη 4 μμ-6 μμ (Αίθουσα 3) Διδάσκουσα: καθ. Παπαδάτου (Αναμένεται αλλαγή-Θα γίνει ανακοίνωση από τον τομέα)
• Πέμπτη 4 μμ-6 μμ (Αίθουσα 8 ) Διδάσκουσα: καθ. Παπαδάτου

2ο Τμήμα (Μ-Ω):

• Δευτέρα 10 πμ-12 πμ (Αίθουσα Τυπογραφείου) Διδάσκουσα: Τζωρτζακάκη-Τζαρίδου
• Τετάρτη 8 πμ-10 πμ (Αμφιθέατρο Ευρυγένης) Διδάσκουσα: Τζωρτζακάκη-Τζαρίδου



Μαθήματα Ειδικής Επιλογής Ενότητας Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών

1.Νεότερη Ελληνική Πολιτική και Συνταγματική Ιστορία


Τρίτη & Τετάρτη 12-2 μμ, αίθ. Κωνσταντόπουλος, Διδάσκοντες: Ματζούφας - Αναστασιάδης

2.Πολιτειολογία

Δευτέρα και Τετάρτη 8-10μμ, Αίθουσα8,. Διδάσκων : Χρυσόγονος

3.Πολιτική Επιστήμη


Δευτέρα 2-5 μμ, αίθουσα Α (ισόγειο ΝΟΠΕ) Διδάσκων: Πανταζόπουλος

Μαθήματα Ειδικής Επιλογής Ενότητας Οικονομικής Επιστήμης – Κοινωνιολογίας

1.Στοιχεία Δημόσιας Οικονομικής

Παρασκευή 10-12, Αμφ. Β', Φινοκαλιώτης - Μπάρμπας

2.Γενική Κοινωνιολογία


δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top