Nομική Θεσσαλονίκης

Nomikarios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ναι,όπως μας είπε και στο Συνταγματικό Δίκαιο,οι βαθμοί στην Πολιτειολογία,σε αντίθεση με το Συνταγματικό,είναι επιεικείς...

καλά ρε ακόμα αυτό συζητάτε?μου αρέσει που σας είχα πει να πάρετε πολιτειολογεία...αλλά ποιος με ακούει...αμα θέλετε...μπορείτε..να φάτε τα μουτρα σας μόλις δείτε τον βαθμό 6μήνου με την Συνταγματική ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Kalapodi

Νεοφερμένος

Ο Panos Kalapodi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
καλά ρε ακόμα αυτό συζητάτε?μου αρέσει που σας είχα πει να πάρετε πολιτειολογεία...αλλά ποιος με ακούει...αμα θέλετε...μπορείτε..να φάτε τα μουτρα σας μόλις δείτε τον βαθμό 6μήνου με την Συνταγματική ιστορία...

Αν έχεις θέληση όλα τα καταφέρνεις αγαπητέ συνάδελφε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NewBorn

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ναι θυμαμαι...ειχε προτεινει το συνταγματικο δικαιο του τσατσου...τον πρωτο τομο...αλλα δεν το εχω βρει ακομα το βιβλιο και δεν εχω ιδεα τι θέμα να παρω...παντως απ οτι εμαθα αρκετοι θα ασχοληθουν με τη δημοκρατια στην αρχαια αθηνα, την αμεση δημοκρατια και γενικοτερα τετοιου ειδους θέματα


thanks για το βιβλιο :) ολο και σε καμια βιβλιοθηκη θα υπαρχει οποτε δεν χανεις τιποτα αν το ξεφυλισεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daphne1406

Νεοφερμένος

Η Δαφνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
thanks για το βιβλιο :) ολο και σε καμια βιβλιοθηκη θα υπαρχει οποτε δεν χανεις τιποτα αν το ξεφυλισεις

ναι οντως...αν και τελικα νομιζω οτι κατεληξα στο θεμα που θα παρω...θα δειξει...
ασχετο αλλα αν εχει κανεις απο εσας fb ας μου στειλει μηνυμα να τον προσθεσω...:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
πως σας φαίνεται η σχολή???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

opaoktsis4

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Γεια σε ολους και απο μενα...εγω ειμαι στο τριτο τμημα και θελω να ρωτησω κατι...θα παρει κανεις απο εσας πολιτειολογια? και αν ναι εχετε μηπως αποφασισει τι ειδους εργασια θα κανετε? γιατι πηγα μονο σε ενα μαθημα και δεν εχω ιδεα τι παιζει..οποτε ας βοηθησει καποιος...ευχαριστω!

κι εγώ τρίτο τμήμα είμαι! μήπως έχεις fb? να βρεθουμε αν ειναι καποια μέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrypap3

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Παιδιά,στο πρώτο εξάμηνο θα δηλώσετε και θα παρακολουθήσετε κάποιο μάθημα γενικής επιλογής? Ακούω καλά λόγια για την εγκληματολογία(που όντως είναι πολύ ωραίο μάθημα) αλλά δε θεωρείτε πως θα πρέπει διδαχτούμε πρώτα Ποινικό Δίκαιο? Είδα ένα πολύ ενδιαφέρον μάθημα! "Σύγχρονα θέματα Συνταγματικού Δικαίου"...αν θυμάμαι καλά! Φοβάμαι βέβαια μήπως είναι αρκετά δύσκολο για πρώτο εξάμηνο...Τί σκέφτεστε να επιλέξετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Παιδιά,στο πρώτο εξάμηνο θα δηλώσετε και θα παρακολουθήσετε κάποιο μάθημα γενικής επιλογής? Ακούω καλά λόγια για την εγκληματολογία(που όντως είναι πολύ ωραίο μάθημα) αλλά δε θεωρείτε πως θα πρέπει διδαχτούμε πρώτα Ποινικό Δίκαιο? Είδα ένα πολύ ενδιαφέρον μάθημα! "Σύγχρονα θέματα Συνταγματικού Δικαίου"...αν θυμάμαι καλά! Φοβάμαι βέβαια μήπως είναι αρκετά δύσκολο για πρώτο εξάμηνο...Τί σκέφτεστε να επιλέξετε?

Η εγκληματολογία είναι αρκετά ενδιαφέρον μάθημα, και αρκετά κατανοητό, και δε χρειάζεται γνώσεις ποινικού δικαίου μιας και πια έχει αποδεσμευτεί απο αυτό(θα το δεις να αναφέρεται και στο βιβλίο του Αλεξιάδη), και θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα. Τα σύγχρονα θέματα Συνταγματικού Δικαίου, και μάλιστα συγκριτικού, αναφέρονται κυρίως στα δικαιώματα που απορρέουν απο την ΕΣΔΑ, που όμως εφόσον δεν έχουμε διδαχθεί το μάθημα ΣΤ' Εξαμήνου Συνταγματικές Ελευθερίες (στις οποίες περιλαμβάνονται τα δικαιώματα, τα οποία είναι εκτός του μαθήματος του Συντ. Δικαιου του Α εξαμήνου), δε νομίζω ότι θα είναι τόσο εύκολο μάθημα, ειδικά για έναν πρωτοετή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrypap3

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ώστε συνδέεται με τις "Συνταγματικές ελευθερίες"...! Δεν το ήξερα...! Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την πληροφόρηση! Να υποθέσω πως ούτε το "Ευρωπαικό Συνταγματικό Δίκαιο" ενδείκνυται για κάποιον πρωτοετή...! Απλώς θα ήθελα να επιλέξω κάποιο μάθημα που να συνδυάζεται με το "Συνταγματικό Δίκαιο"...(ίσως είναι αφελής αυτή η σκέψη:))! Ποιά είναι η γνώμη σου για τη ''Διπλωματική ιστορία" και το" Δίκαιο Καταστάσεως των αλλοδαπών"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Ώστε συνδέεται με τις "Συνταγματικές ελευθερίες"...! Δεν το ήξερα...! Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την πληροφόρηση! Να υποθέσω πως ούτε το "Ευρωπαικό Συνταγματικό Δίκαιο" ενδείκνυται για κάποιον πρωτοετή...! Απλώς θα ήθελα να επιλέξω κάποιο μάθημα που να συνδυάζεται με το "Συνταγματικό Δίκαιο"...(ίσως είναι αφελής αυτή η σκέψη:))! Ποιά είναι η γνώμη σου για τη ''Διπλωματική ιστορία" και το" Δίκαιο Καταστάσεως των αλλοδαπών"?


Γενικα το Συνταγματικό Δικαιο είναι απο τα απαιτητικά μαθήματα, οπότε δε ξέρω κατα πόσο εύκολο ακόμη και ως επιλογής θα είναι. Βέβαια στα μαθήματα επιλογής οι πιθανότητες για βαθμό είναι υψηλότερες λόγο της επιεικότερης βαθμολόγησης των γραπτών και τόυ λιγότερου όγκου ύλης. Είναι τόσα πολλά τα προσφερόμενα μαθήματα, και πρέπει να περάσεις μόνο 5 απο αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrypap3

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Πραγματικά...! Είναι αρκετά δύσκολη η επιλογή! Έχω ακόμη λίγο χρόνο να το σκεφτώ..! Και πάλι ευχαριστώ! Καληνύχτα...!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Πραγματικά...! Είναι αρκετά δύσκολη η επιλογή! Έχω ακόμη λίγο χρόνο να το σκεφτώ..! Και πάλι ευχαριστώ! Καληνύχτα...!:)

Ασε, κι εγω έκανα τη δήλωση αλλά σκέφτομαι μήπως αλλάξω κανένα επιλογής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Veritas

Νεοφερμένος

Ο Veritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδιά, κατ' επιλογήν μαθήματα χωρίς προαπαιτούμενες γνώσεις δεν θα βρείτε πολύ εύκολα. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν μπορείτε να ανταπεξέθετε, όμως δεν υπάρχει λόγος να πιεστείτε για κάτι που σε ανώτερα εξάμηνα θα σας είναι πολύ πιο βατό.

Το ΕυρΣυντ προϋποθέτει γνώσεις -πέραν του ΣυντΔ- και Ευρωπαϊκού Δικαίου, συνιστάται άρα μετά το 4ο εξάμηνο. Η εγκληματολογία έχει σε ένα μικρό κομμάτι του βιβλίου ορισμένες έννοιες ποινικού δικαίου και ποινικής δικονομίας. Δεν θα σας ταλαιπωρήσει, αλλά θα την ευχαριστηθείτε πιο καλά όταν θα κατέχετε τους όρους. Κατά τ' άλλα έχει ένα πολύ αξιόλογο βιβλίο.
Το Δικαιο Αλλοδαπών είναι πολύ ενδιαφέρον και εύληπτο. Βέβαια έχει κεφάλαιο που σχετίζεται με το διεθνές και ευρωπαϊκό δίκαιο και ορισμένα κομμάτια που αφορούν στο ποινικό και διοικητικό. Είναι μια καλή πρόταση για το δεύτερο εξάμηνο!

Μην σας προβληματίζουν τα γενικής επιλογής. Πριν ένα χρόνο το ενδεικτικό πρόγραμμα σπουδών δεν προέβλεπε επιλεγόμενα στο Α' εξαμ. Και ίσως ήταν καλύτερα γιατί αφενός δεν απαιτούνταν από τους φοιτητές γνώσεις που ακόμη δε διέθεταν και αφετέρου -ειδικά για το πρώτο εξάμηνο- όσα πιο λίγα μαθήματα, τόσο το καλύτερο, θα διευκολυνθεί ο προγραμματισμός σας και η προσαρμογή σας σε εξεταστική της Νομικής.
Φυσικά αν αντέχετε τα μαθήματα ιστορίας, υπάρχουν πολλά! Η Διπλωματική είναι καλή επιλογή. Αν σας αρέσει ο καθ. Αναστασιάδης, υπάρχει και η Ιστορία Ευρωπαϊκών Πολιτικών Θεσμών... Για όποια πληροφόρία, μη διστάσετε!:xixi:

Marquis, αν σε ενδιαφέρουν πάνω από 5 ΓενΕπ, μπορείς να δώσεις κατά τη διάρκεια των σπουδών σου όσα θέλεις. Θα συνυπολογιστούν μάλιστα στον τελικό μέσο όρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Παιδιά, κατ' επιλογήν μαθήματα χωρίς προαπαιτούμενες γνώσεις δεν θα βρείτε πολύ εύκολα. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν μπορείτε να ανταπεξέθετε, όμως δεν υπάρχει λόγος να πιεστείτε για κάτι που σε ανώτερα εξάμηνα θα σας είναι πολύ πιο βατό.

Το ΕυρΣυντ προϋποθέτει γνώσεις -πέραν του ΣυντΔ- και Ευρωπαϊκού Δικαίου, συνιστάται άρα μετά το 4ο εξάμηνο. Η εγκληματολογία έχει σε ένα μικρό κομμάτι του βιβλίου ορισμένες έννοιες ποινικού δικαίου και ποινικής δικονομίας. Δεν θα σας ταλαιπωρήσει, αλλά θα την ευχαριστηθείτε πιο καλά όταν θα κατέχετε τους όρους. Κατά τ' άλλα έχει ένα πολύ αξιόλογο βιβλίο.
Το Δικαιο Αλλοδαπών είναι πολύ ενδιαφέρον και εύληπτο. Βέβαια έχει κεφάλαιο που σχετίζεται με το διεθνές και ευρωπαϊκό δίκαιο και ορισμένα κομμάτια που αφορούν στο ποινικό και διοικητικό. Είναι μια καλή πρόταση για το δεύτερο εξάμηνο!

Μην σας προβληματίζουν τα γενικής επιλογής. Πριν ένα χρόνο το ενδεικτικό πρόγραμμα σπουδών δεν προέβλεπε επιλεγόμενα στο Α' εξαμ. Και ίσως ήταν καλύτερα γιατί αφενός δεν απαιτούνταν από τους φοιτητές γνώσεις που ακόμη δε διέθεταν και αφετέρου -ειδικά για το πρώτο εξάμηνο- όσα πιο λίγα μαθήματα, τόσο το καλύτερο, θα διευκολυνθεί ο προγραμματισμός σας και η προσαρμογή σας σε εξεταστική της Νομικής.
Φυσικά αν αντέχετε τα μαθήματα ιστορίας, υπάρχουν πολλά! Η Διπλωματική είναι καλή επιλογή. Αν σας αρέσει ο καθ. Αναστασιάδης, υπάρχει και η Ιστορία Ευρωπαϊκών Πολιτικών Θεσμών... Για όποια πληροφόρία, μη διστάσετε!:xixi:

Marquis, αν σε ενδιαφέρουν πάνω από 5 ΓενΕπ, μπορείς να δώσεις κατά τη διάρκεια των σπουδών σου όσα θέλεις. Θα συνυπολογιστούν μάλιστα στον τελικό μέσο όρο.

Είσαι σίγουρος γι αυτό? Γιατι έχω ακούσει πως οι 5 υψηλότεροι βαθμοί από όλα τα μαθήματα γενικής επιλογής συνυπολογίζονται στο βαθμό πτυχιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Veritas

Νεοφερμένος

Ο Veritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ποιος στο είπε? Αυτό -ευτυχώς- δεν ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NewBorn

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ΥΓ : Για να μην ειμαι οφτοπικ!!!... Προς καθε συμφοιτητη/τρια : Διαβαζετε καθολου πλην των οποιων εργασιων για μαθηματα επιλογης ; Και αν ναι ποσο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
ΥΓ : Για να μην ειμαι οφτοπικ!!!... Προς καθε συμφοιτητη/τρια : Διαβαζετε καθολου πλην των οποιων εργασιων για μαθηματα επιλογης ; Και αν ναι ποσο ;


Και για να απαντησω στην ερωτηση σου, δεν έχω ανοιξει βιβλίο αν και πρέπει σιγά σιγά μιας και στις 16 αρχίζουμε, βέβαια εγώ είμαι ειδική περίπτωση σε αυτό το θέμα. Όσον αφορά τις εργασίες, εγώ 1 εχώ και αυτή ημιτελής ειναι....Εσυ πως πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

NewBorn

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Βλέπω οι 2 μας μειναμε εδω :P
Και για να απαντησω στην ερωτηση σου, δεν έχω ανοιξει βιβλίο αν και πρέπει σιγά σιγά μιας και στις 16 αρχίζουμε, βέβαια εγώ είμαι ειδική περίπτωση σε αυτό το θέμα. Όσον αφορά τις εργασίες, εγώ 1 εχώ και αυτή ημιτελής ειναι....Εσυ πως πας?


Παρομοιως χαχα:P Εγω εχω πολιτειολογια βεβαια σε ο,τι αφορα την εργασια, κατα τ αλλα αν δεν ανοιξω βιβλιο σημερα τοτε θα ανοιξω αυριο οπως και δηποτε !!!

Στο 3ο τμημα εισαι ; Εχουμε γνωριστει απο κοντα μηπως ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marquis

Νεοφερμένος

Ο Marquis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Παρομοιως χαχα:P Εγω εχω πολιτειολογια βεβαια σε ο,τι αφορα την εργασια, κατα τ αλλα αν δεν ανοιξω βιβλιο σημερα τοτε θα ανοιξω αυριο οπως και δηποτε !!!

Στο 3ο τμημα εισαι ; Εχουμε γνωριστει απο κοντα μηπως ;

Α εμένα την πολιτειολογία μου την αναγνώρισε οπότε εκεί δεν έχω εργασία. Κι εγω το ίδιο λέω, βασικά λέω να τελειώσω επιτέλους την εργασία, αλλά και απο δευτέρα να αρχίσω τα υπόλοιπα.
Στο 1ο τμήμα είμαι, και δε μπορώ να πω ότι πολυπατάω, ούτε και νομίζω ότι έχουμε γνωριστεί. :P Παντα υπάρχει η ευκαιρία όμως. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrypap3

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!!!! Χρόνια πολλά!!!! Εύχομαι σε όλους υγεία, ευτυχία,αισιοδοξία και καλή επιτυχία στην εξεταστική!!!! Διαβάζετε?
-----------------------------------------
Είναι δύσκολη η αρχή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top