Nιώθω μόνη

Τζορτζινα Κι

Νεοφερμένος

Η Τζορτζινα Κι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας!!Είμαι 14 ετών και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την παρέα μου.Είμαστε μια παρεα 6 παιδιων οπου εδω και 1 χρονο περνούσαμε πολυ ωραία μαζί .... :( Πριν λίγο καιρό όμως τσακώθηκα με την ''κολλητή'' μου πολύ άσχημα...σε σημείο να μην θέλω ούτε να την βλέπω..(και αυτή το ίδιο) Αν και έχω τον αδερφό μου και τα υπολοιπα παιδια της παρεας ..νιώθω πολυ μόνη επείδη ο αδερφός μου συχνά κάνει παρέα με την πρώην κολλητή μου (που τώρα είναι δική του)....με αποτέλεσμα να απομακρυνθεί κάπως απο εμάς..Επίσης τον τελευταιο καιρό η πρωην κολλητη μου, αρχισε να κάνει πολυ καλη παρέα και με την τελευταια φίλη που μ ειχε μείνει...Ετσι τις τελευταίες εβδομάδες κάνω παρέα με 2 αγόρια της ηλικίας μ( τους φιλους του αδερφού μ..που τρ ειναι και δικοί μ)....Όμως πολλές φορές δεν μπορώ να συμμετέχω στη συζήτηση τους καθως τα θέματα που συζητάν δεν με ενδιαφέρουν... :/:
Νιωθω πολυ μονη....Βοηθηστε με :worry:

Τι μπορώ να κάνω ετσι ωστε να ξαναποκτησω μια παρεα που να περναω καλα...και να μην εχω προβληματα;;; :(

Υ.Γ Δεν θελω να τα ξαναβρω με την πρωην κολλητη μου...γιατι δεν ταιριαζουμε σαν χαρακτηρες...αν και αργησαμε να το καταλαβουμε...
Οποτε αν γινεται μην προτινετε μια τετοια λυση...:worry:

Ευχαριστω..! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
ειναι λιγο μπλεγμενη η κατασταση...
αν ημουν εσυ θα τα χα παρει στο κρανιο με τον αδερφο μου αλλα θα συνεχιζα να κανω παρεα με τους φιλους του ελπιζοντας ισως να γνωρισω και κανα κοριτσι , αφου λες οτι τα θεματα που συζητατε δεν σε ενδιαφερουν.

επισης σημαντικο να ξερεις οτι οταν κανεις παρεα με αγορια ειναι σχεδον σιγουρο,συνηθως τουλαχιστον, οτι σε βλεπουν με αλλο ματι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
ο αδερφος δε φταει σε τιποτα.τη ζωη θα τη χαλασει επειδη μαλωσε η αδερφη του?
λοιπον,κοιτα...αμα θες παρεα για βολτες μπορεις να βρεις ανετα.γνωστους γνωστων κλπ...αμα ψαχνεις φιλια τοτε πρεπει να περιμενεις λιγο..θελει χρονο και υπομονη...και ασε που με τα φροντηστηρια και τις εξωσχολικες δραστηριοτητες ευκολα κανεις γνωριμιες...αν θες δωσε περισσοτερες πληροφοριες ωστε να σου πω παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.

Ενα μπουκαλι Johnny τη μοναξια σκοτωνει οπως λεει και το λαικο ασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.

Ενα μπουκαλι Johnny τη μοναξια σκοτωνει οπως λεει και το λαικο ασμα.

Πριν διαβάσω το μήνυμά σου, αυτό μου ήρθε στο μυαλό κατευθείαν.
Πιες λίγο ουίσκι, κάπνισε και λίγο χόρτο και θα νιώθεις σαν να πετάς στα σύννεφα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Εγώ πάλι πριν διαβάσω το μήνυμα σκέφτηκα ροζ διαφήμιση,σε φάση "νιώθω μόνη και ξαναμμένη,θες να 'ρθεις και να δαμάσεις το κτήνος μέσα μου?" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunday(atlie)

Νεοφερμένος

Η sunday(atlie) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Εγώ πάλι πριν διαβάσω το μήνυμα σκέφτηκα ροζ διαφήμιση,σε φάση "νιώθω μόνη και ξαναμμένη,θες να 'ρθεις και να δαμάσεις το κτήνος μέσα μου?" :P

Χαχαχαχαχα ..


Εγώ λέω να μην πάρεις χόρτα, ούτε να πιεις :bounce:. Ούτε να δώσεις σε κανέναν το κτήνος μέσα σου.
Απλά όταν δεν σου αρέσει κάτι σε κάποιον και δεν την βρίσκεις με κάποιον καλύτερα να μείνεις μόνη σου τελείως παρά να περνάς τον χρόνο σου δίχως να έχεις μεγάλο ενδιαφέρον. Και θα ρθουν πολλά στη συνέχεια όμορφα και άσχημα. Επίσης θα ήταν καλό να μην κρατάς άσχημες σχέσεις με κανέναν... γιατί στο κάτω κάτω κολλητή σου ήταν κι αυτή. Δεν είναι ανάγκη να γίνεται όπως ήσασταν απλά αφού φτάνεις σε ένα σημείο που να σε χαλάει τόσο πολύ και να μην μπορείς ούτε να την βλέπεις καλό είναι να το διορθώσεις όλο αυτό. Αν θες πάντα. Ανυγαυ.. ίσως πιες και λίγο να ξεχαστείς να περάσουν τα χρόνια της εφηβείας να πας πανεπιστήμιο και να μην σε νοιάζουν όλα αυτα.
Όμως λίγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Να συνηθίσεις την μοναξιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Πόσο πικραμένη παίζει να είσαι για να γράψεις κάτι τέτοιο σε φόρουμ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexparos

Νεοφερμένος

Ο alexparos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Απλα βρες τα ξανα μαζι της. Τσακωμοι γινονται παντα οτι και να εγινε που δεν νομιζω να ειναι τιποτα σοβαρο αλλα βλακειες της ηλικιας μας οποτε ξεκινα σιγα σιγα και μιλα της πες της τι εκανε λαθος αλλα να ακουσεις και εσυ την γνωμη της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κάτι χειρότερο απο μεγάλες παρέες με πολλά άτομα.Διαφωνίες,τσακωμοί,κουτσομπολίκια...Μακριά...Βρές μια καλή φίλη να συμφωνείται στα ενδιαφέροντα και να περνάτε καλά.Επίσης μάθε να περνάς ωραία και μόνη σου ο καλύτερος φίλος σου είναι ο εαυτός σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
το μονο σίγουρο ειναι ότι θα γνωρίσεις και άλλα άτομα στη ζωή σου! δεν χρειάζεται να νιωθεις μονη σου.
συζητα με τον αδερφό σου γιατί τσακώθηκες με την φίλη σου και γιατί αυτός κανει παρέα μαζί της.
επίσης σκέψου μήπως ξεκινήσεις μια νεα δραστηριότητα, πχ βολευ, πιάνο, κάποια ξένη γλώσσα για να γνωρίσεις νέα άτομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32katerina

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Αφου δεν θελεις να τα βρεις μαζι της,μην το κανεις. Αλλα επειδη κανει παρεα με τις φιλες απο την παρεα που εκανες κι εσυ,αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να ξεκοψεις απο αυτες. Σιγουρα ειναι δυσκολο και για σενα και γι'αυτες να εχουν φιλες δυο κοπελες που δεν μιλιουντε μεταξυ τους,αλλα ειναι προτιμοτερο απο το να νιωθεις ετσι οταν εχεις γυρω σου τοσους ανθρωπους. Και αν σε ενοχλει κατι με τον αδελφο σου,να του μιλησεις. Αν σε ενοχλει ας πουμε το γεγονος οτι εχει γινει κολλητος με την πρωην κολλητη σου,πρεπει να του το πεις,αδελφος σου ειναι στο κατω κατω θα καταλαβει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~~unicorn~~

Νεοφερμένος

Η ~~unicorn~~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Να συνηθίσεις την μοναξιά.
ακριβώς με την βοήθεια της μοναξιάς αρχίζεις να μαθαίνεις ποιος είσαι στην πραγματικότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top