Mετεγγραφή σε Πανεπιστήμιο της Γερμανίας

Mehmeti

Νεοφερμένος

Η Mehmeti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μπορώ από Ελληνικό Πανεπιστήμιο να πάρω μεταγραφή για αντίστοιχο Γερμανικό;
Πως;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Mehmeti

Νεοφερμένος

Η Mehmeti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
:lol::lol::lol:
Απλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ!
Νόμιζα ότι το ischool ήταν επίσημος φορέας και όχι η γνώμη κάθε τυχόντα.

Μόλις πήρα τηλέφωνο στο Προξενείο και γίνεται έχω ήδη στείλει αίτηση για μεταγραφή σε γερμανικό πανεπιστήμιο. Να είναι καλά η Ε.Ε.! Οπότε πήρα την απάντηση μου :)
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νόμιζα ότι το ischool ήταν επίσημος φορέας και όχι η γνώμη κάθε τυχόντα.

Μόλις πήρα τηλέφωνο στο Προξενείο και γίνεται έχω ήδη στείλει αίτηση για μεταγραφή σε γερμανικό πανεπιστήμιο. Να είναι καλά η Ε.Ε.! Οπότε πήρα την απάντηση μου :)

Αυτό που λες είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον και δεν αναφέρεται πουθενά!
Αν δεν τρολλάρεις, θα ήθελα σε παρακαλώ να γράψεις με κάθε λεπτομέρεια την πορεία της αίτησης μετεγγραφής σου προκειμένου να ενημερωθούν και όσοι άλλοι ενδιαφέρονται!
Βρε μπας και έχεις μπλέξει την αίτηση για εισαγωγή σε γερμανικά Πανεπιστήμια με την αίτηση μετεγγραφής;
Επειδή αυτά τα δύο, δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μην με κρατάς σε αγωνία...:D
Περιμένω απάντηση!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Νόμιζα ότι το ischool ήταν επίσημος φορέας και όχι η γνώμη κάθε τυχόντα.

Μόλις πήρα τηλέφωνο στο Προξενείο και γίνεται έχω ήδη στείλει αίτηση για μεταγραφή σε γερμανικό πανεπιστήμιο. Να είναι καλά η Ε.Ε.! Οπότε πήρα την απάντηση μου :)
ΟΧΙ αγαπητη Μεχμετι , το iscool ειναι ακριβως, η γνωμη καθε τυχοντα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόλις πήρα τηλέφωνο στο Προξενείο και γίνεται έχω ήδη στείλει αίτηση για μεταγραφή σε γερμανικό πανεπιστήμιο. Να είναι καλά η Ε.Ε.! Οπότε πήρα την απάντηση μου :)

Βρε μπας και έχεις μπλέξει την αίτηση για εισαγωγή σε γερμανικά Πανεπιστήμια με την αίτηση μετεγγραφής;
Μην με κρατάς σε αγωνία...:D
Περιμένω απάντηση!
Κι εκείνος δεν απάντησε...
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Το ischool να ναι επίσημος φορέας για τι πράγμα? :| Φόρουμ είμαστε...
 

Mehmeti

Νεοφερμένος

Η Mehmeti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Να δεχτούν πρώτα την αίτηση μου και θα σας πω μετά :)
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Νόμιζα ότι το ischool ήταν επίσημος φορέας και όχι η γνώμη κάθε τυχόντα.

Μόλις πήρα τηλέφωνο στο Προξενείο και γίνεται έχω ήδη στείλει αίτηση για μεταγραφή σε γερμανικό πανεπιστήμιο. Να είναι καλά η Ε.Ε.! Οπότε πήρα την απάντηση μου :)
Ε ρε φιλαρακι αφου τον ξερεις τον δρομο γιατι ρωτας εδω? Επισημος φορεας πιανου του Γερμανικου υπουργειου παιδειας?
 

Mehmeti

Νεοφερμένος

Η Mehmeti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ε ρε φιλαρακι αφου τον ξερεις τον δρομο γιατι ρωτας εδω? Επισημος φορεας πιανου του Γερμανικου υπουργειου παιδειας?
Γιατί δεν τον ήξερα και νόμιζα ότι ήταν επίσημη μαθητική ιστοσελίδα, μετά κατάλαβα ότι είναι απλά forum. Τηλεφώνησα στο Ελληνικό Προξενείο της πόλης που με ενδιέφερε, έχουν κάποιο που ασχολείται με τα εκπαιδευτικά ζητήματα και κάνει ενημερώσεις, οπότε ρώτησα.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Γιατί δεν τον ήξερα και νόμιζα ότι ήταν επίσημη μαθητική ιστοσελίδα, μετά κατάλαβα ότι είναι απλά forum. Τηλεφώνησα στο Ελληνικό Προξενείο της πόλης που με ενδιέφερε, έχουν κάποιο που ασχολείται με τα εκπαιδευτικά ζητήματα και κάνει ενημερώσεις, οπότε ρώτησα.
Μια χαρα τοτε. Εγω ξερω υποθεση παιδιου που με πτυχιο γερμανικης γλωσσας επιπεδου αντιστοιχου του prof (δεν ξερω πως παει η κλιμακα στα γερμανικα) περασε σε αντιστοιχο τμημα σε ελβετικο βεβαια πανεπιστημιο. Δεν ξερω κατα ποσο βοηθαει αυτο γιατι ειναι διαφορετικες χωρες αλλα μου ειχε πει οτι οι βασικες προυποθεσεις ειναι η γλωσσα και να εισαι ηδη φοιτητης του τμηματος που σε ενδιαφερει στην χωρα σου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top