Lucky Guesses - Πανελλήνιες 2023

Quincy

Νεοφερμένος

Ο Quincy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Χαίρετε. Με το πέρας του καιρού πλησιάζουμε ολοένα και περισσότερο στις Πανελλήνιες του 2023 και η αγωνία, καθώς και οι αγώνες των μαθητών κορυφώνονται. Εδώ και καιρό ήθελα να ακούσω απόψεις για τα θέματα που πιστεύει το ευρύ κοινό πως μπορούν να πέσουν στις φετινές Πανελλήνιες, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΟΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ. Προσωπικά όντας μαθητής 4ου πεδίου γνωρίζω και θα υποθέσω πως για τη δική μου κατεύθυνση θα πέσει, με μια γενική εκτίμηση, λίγο από τα ακόλουθα:

ΈΚΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ
-Πολιτική/Τεχνητή Νοημοσύνη
(Και τα δύο είναι εξαιρετικά επίκαιρα, όμως μπορεί αυτό να μην έχει καμία επίπτωση στα θέματα[είναι όμως ωραίος τρόπος προσέγγισης της κατανόησης της κριτικής σκέψης των μαθητών να εξεταστούν πάνω σε θέματα στα οποία ασυνείδητα ή μη, μπορεί λόγω των δρώμενων να έχουν σχηματίσει μια άποψη]).

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
-Χάραξη γραφικής παράστασης
-Εμβαδόν χωρίου
-Κανένα δύσκολο όριο και απόδειξη
(Τα κλασσικά που πέφτουν κάθε χρόνο, αμφιβάλλω για ρυθμό μεταβολής και η χάραξη είναι αρκετά πιθανή να πέσει ως 2ο θέμα).

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
-9ο, 10ο κεφάλαιο(Θέμα 2 κυρίως)
-1ο, 4ο κεφάλαιο(θέματα 3 και 4 όπως συνήθως πέφτουν[με μερική τύχη 25 μονάδες θα δίνουν τα κόστη ευκαιρίας και άντε κάτι συνδυαστικό].

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ
-Ουρές, υποπρογράμματα, ταξινόμηση σε πίνακες(έχω αυτό το κακό προαίσθημα ότι τα θέματα στην πληροφορική μόνο πιο εύκολα δε θα γίνουν και προετοιμάζομαι για το χειρότερο).

Θα ήθελα καταρχάς να συγχαρώ όσους δε βαρέθηκαν να διαβάσουν μέχρι εδώ, και κατά δεύτερον να ακούσω τις δικές σας ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ για τα φετινά θέματα, τον βαθμό δυσκολίας τους, καθώς και τα δρώμενα(εκλογές, για παράδειγμα) που μπορούν να επηρεάσουν με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο τις εξετάσεις.
 

arko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Θα αποφύγουν την πολιτική όπως αποφεύγεται στις σχολικές αίθουσες.

Λέγονται πολλά, τα οποία φοβάμαι να μοιραστώ γιατί οι σχέσεις μας στις πανελλήνιες θα είναι ανταγωνιστικές. Με συμφέρει να νιώθω ότι έχω ένα insight ενώ οι υπόλοιποι όχι, κι ας μην ισχύει.

Πιστεύω είναι βλακώδες το να βλέπω τους συμμαθητές μου ως αντιπάλους αλλά ακόμη δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό.
 

Quincy

Νεοφερμένος

Ο Quincy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Θα αποφύγουν την πολιτική όπως αποφεύγεται στις σχολικές αίθουσες.

Λέγονται πολλά, τα οποία φοβάμαι να μοιραστώ γιατί οι σχέσεις μας στις πανελλήνιες θα είναι ανταγωνιστικές. Με συμφέρει να νιώθω ότι έχω ένα insight ενώ οι υπόλοιποι όχι, κι ας μην ισχύει.

Πιστεύω είναι βλακώδες το να βλέπω τους συμμαθητές μου ως αντιπάλους αλλά ακόμη δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό.
Δε θα το έλεγα ακριβώς βλακώδες. Οι Πανελλήνιες είναι ατομικό άθλημα και όσο κανείς σκέφτεται πως ανταγωνίζεται τους υπόλοιπους φοιτητές για μία θέση στην τριτοβάθμια εκπαίδευση μπορεί να νιώσει κάτι παρόμοιο. Προσωπικά δεν ξέρω ποτέ με απόλυτη σιγουριά τι έχει περισσότερες ή/και λιγότερες πιθανότητες να πέσει αλλά βασίζομαι στην ικανότητά μου να καλύψω αποτελεσματικά όσο μεγαλύτερο μέρος της ύλης μπορώ. Εξάλλου, αν ένιωθα πως μια θέση στο πανεπιστήμιο μπορεί να μου τη στοίχιζε ένας άλλος μαθητής τότε θα προσπαθούσα ακόμα παραπάνω. Όμως προσωπικά δε στοχεύω ανυπέρβλητα ψηλά για την προπτυχιακή μου εκπαίδευση(τουλάχιστον με γνώμονα υψηλόβαθμες σχολές του πεδίου μου, συγκριτικά μιλώντας πάντα) και επομένως μοιράστηκα τις σκέψεις μου😅
Βέβαια αντικειμενικά μιλώντας δεν πιστεύω πως υπάρχει τρόπος να ξέρει κανείς ακριβώς και τι θα πέσει, γι' αυτό κιόλας υπερτόνισα πως πρόκειται για εκτιμήσεις.
 

Guest 968714

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και τα δύο είναι εξαιρετικά επίκαιρα, όμως μπορεί αυτό να μην έχει καμία επίπτωση στα θέματα
Ωπ Λάθος! Σύμφωνα με tips από καθηγητές φροντιστηρίου και σχολείου(δεν δίνω φέτος βέβαια) επίκαιρα θέματα δεν πέφτουν ποτέ. Επίσης αυτό επαληθεύεται και από τα θέματα προηγούμενων ετών. Πχ στην γενιά της καραντίνας βάλαν το θέμα Ιστορία το οποίο είναι τελείως άσχετο.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Δεν γίνεται να είσαι πχ σε ενα φορουμ και να αλιεύεις μια χαρά αποψούλα για τα θέματα και τις προγνώσεις δίχως να προσφέρεις κάτι παραπάνω, επειδή πολυ απλά κάνεις gatekeep , για να μην σου παρουν την πρωτια (🤡🤡🤡🤡🤡) . Αρα έμμεσα αυτό που θες να πεις στα παιδια που δίνουν τον ιδιο αγωνα με εσενα (δεν καταλαβαινω , νομιζεις οτι εισαι special συγκριτικα με τους υπολοιπους?) είναι «εγω ειμαι ο εξυπνος που παιρνω γνωμουλες και εσεις τα κοροιδα που μου τις δινετε» ε δεν παει ετσι σορρυ
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 968714

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αρα έμμεσα αυτό που θες να πεις στα παιδια που δίνουν τον ιδιο αγωνα με εσενα (δεν καταλαβαινω , νομιζεις οτι εισαι special συγκριτικα με τους υπολοιπους?) είναι «εγω ειμαι ο εξυπνος που παιρνω γνωμουλες και εσεις τα κοροιδα που μου τις δινετε» ε δεν παει ετσι σορρυ
Εγώ από την άλλη προτείνω στα παιδιά που δίνουν και έχουν insight πληροφορίες να μην τις μοιραστούν. Μην παίζεται την καριέρα και τον χρόνο σας κορόνα γράμματα για να φανείτε φιλάνρθωποι ή χρήσιμοι εκτός και αν έχετε άμεσο όφελος από αυτό(οικονομικό, κοινωνικό κτλπ).

Επίσης όσα παραπάνω άτομα γνωρίζουν μια πληροφορία τόσο αυτή χάνει την αξία της, σε βαθμό που μερικές φορές παύει να αληθεύει. Για παράδειγμα αν διαδωθεί η φήμη του "ποιο είναι το πιο πιθανό θέμα" από ένα άτομο που όντως έκατσε και έκανα έρευνα, είναι πολύ πιθανό να μην επιλεχτεί αυτό το θέμα επειδή ήταν "καρα sos" και έτσι το άτομο που άρχικα την ανακάλυψε να έχει χάσει τεράστιο χρόνο από την ζωή του τσάμπα, τον οποίο δεν έχασαν οι υπόλοιποι υποψήφιοι. Να βλέπετε τα πράγματα με οικονομικό μυαλό μερικές φορές καλό κάνει.
 

Γιώργος Ζ

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Ζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
/Τεχνητή Νοημοσύνη

Να πέσει τεχνητή νοημοσύνη στην έκθεση,καλο αστειο...απλά φαντάσου πόσους boomers 60ριδες καθηγητές εχουμε,που είναι πριν την σύνταξη.
Δεν παίζει να έχουν ιδέα μεγάλο ποσοστό απο αυτούς τι ειναι το AI,ποσο μάλλον να βαθμολογήσουν τα points μας


Όσο αναφορά για το κατα πόσο είναι competitive οι Πανελε

Τεχνικά μιλώντας : ΝΑΙ

Πρακτικά : ΟΧΙ (οσο αναφορά το ποσο καλός/η γίνεσαι σε ενα μάθημα)

Θεωρητικά ο ανταγωνισμός είναι πράγματι οι συμμαθητές σου, ωστόσο απο τη στιγμή την οποία οι βάσεις ειναι standar (βαση νομού προσφοράς και ζήτησης)

δεν εχει ιδιαίτερο νόημα να βλέπεις τα αλάνια του τμήματος ως ανταγωνιστές

έχει πολύ περισσότερο νόημα να κάνεις focus στον εαυτό σου αν θες όντως να δεις διαφορά....ποσο μάλλον αν είσαι σε τμήμα με Επαλιώτες η άσχετα noobs (τα στατιστικά στα μαθηματικά του 4ο πεδίου σε σύγκριση με το 2ο λενε πολλα)

αν πάντως βοηθάει σε κάποιον το ανταγωνιστικό κλίμα...μαγκιά του και ας πορευτεί με αυτο :big_boss:,στη τελική άδικο δεν εχει
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Εγώ από την άλλη προτείνω στα παιδιά που δίνουν και έχουν insight πληροφορίες να μην τις μοιραστούν. Μην παίζεται την καριέρα και τον χρόνο σας κορόνα γράμματα για να φανείτε φιλάνρθωποι ή χρήσιμοι εκτός και αν έχετε άμεσο όφελος από αυτό(οικονομικό, κοινωνικό κτλπ).
Σιγά τις inside πληροφορίες. Ε καλά πάντως με τέτοιο προβληματικό attitude , και να περάσει στην σχολή της επιθυμίας του , θα συνεχίσει το ίδιο τροπάριο και θα τον χαστουκίσει αρκετά η ζωή. Για να σου δώσει η κοινωνία, πρέπει και εσύ να προσφέρεις. Να μην είσαι μόνο παρτάκιας 😚
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εμάς πριν δώσουμε ακουγόταν αρκετά ότι θα πέσει η 11 στα αρχαία στο γνωστό και μετά επειδή το έλεγαν όλοι κάηκε :no:
Οπότε τα θέματα που σας αρέσουν, να ελπίζετε να είναι αντισός :lol:


(Δεν υπάρχει πραγματικά insight στις Πανελλήνιες. Τα θέματα βγαίνουν λίγες ώρες πριν την εξέταση... Αφήστε που και... την Κεραμέως να έχει για πληροφοριοδότρια κάποιος, θα έχουμε άλλη κυβέρνηση τότε.)
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πάτε καλά ρε φίλε; Τι lucky guess; Δώστε παραπάνω βάση στα θέματα που σας δυσκολεύουν κυρίως και αφήστε την λογική «Τι μπορεί να πέσει». Κανείς δεν ξέρει. Τα θέματα τα οποία καλούμαστε να διαβάσουμε είναι διαχρονικά και πρέπει να έχουμε γνώση αυτών όπως και αν έχει. Δεν τα μαθαίνουμε μόνο για να πάμε να γράψουμε περίληψη και Β θέματα.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,432 μηνύματα.
Arko αν είναι έγκυρο το insight σου δώστο σε εμένα που είμαι υγείας και δεν με ανταγωνίζεσαι :loltooth:
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν ΣΟΣ θέματα στις πανελλήνιες αλλα και γενικά σε τέτοιου είδους εξετάσεις (εθνική σχολή δημόσιας διοίκησης,δικαστικές εξετάσεις κλπ)
Πρέπει να τα διαβάζεις όλα πολυ καλά και να είσαι προετοιμασμένος για να αντιμετωπίσεις αξιοπρεπέστατα όλα τα είδη των θεμάτων…
Μην μπείτε στη διαδικασία να ασχοληθείτε με SOS θέματα κλπ Κακό στον εαυτό σας θα κάνετε!
τις τελευταίες μέρες κάντε επαναλήψεις και καλύψτε όσα κενά είναι ανθρωπίνως δυνατό να καλύψετε!


Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά που δίνουν πανελλήνιες! Αγωνιστικούς χαιρετισμούς 💪🏻❤️
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,853 μηνύματα.
καθώς και τα δρώμενα(εκλογές, για παράδειγμα) που μπορούν να επηρεάσουν με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο τις εξετάσεις.
Από 15ετιας πριν που έδινα σαν μαθητής αιωρούνταν στον αέρα ότι εν όψει εκλογών βάζουν εύκολα θέματα :hmm:
 

Quincy

Νεοφερμένος

Ο Quincy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πάτε καλά ρε φίλε; Τι lucky guess; Δώστε παραπάνω βάση στα θέματα που σας δυσκολεύουν κυρίως και αφήστε την λογική «Τι μπορεί να πέσει». Κανείς δεν ξέρει. Τα θέματα τα οποία καλούμαστε να διαβάσουμε είναι διαχρονικά και πρέπει να έχουμε γνώση αυτών όπως και αν έχει. Δεν τα μαθαίνουμε μόνο για να πάμε να γράψουμε περίληψη και Β θέματα.
Συμφωνώ και γνωρίζω μέχρι ένα σημείο τη σύνθεση πίσω από τον "μηχανισμό των πανελληνίων". Είναι ευκαιρία όμως τώρα που όλα οριστικοποιούνται και το σοβαρό άγχος δε μας έχει χτυπήσει ακόμα να ανταλλάζουμε απόψεις κλπ. Φυσικά δε θα βάσιζα το διάβασμά μου στις εκτιμήσεις των άλλων και γι' αυτό μόνο ρώτησα για τις απόψεις τους.
Πέραν του τσακωμού που προέκυψε στο νήμμα(ακόμα μετανιώνω που δεν πήρα pop-corn για να τον διαβάσω), είδα άτομα που μοιράστηκαν συμβουλές για τις πανελλήνιες και τις δικές τους εμπειρίες.
Last but not least σήμερα η οικονομολόγος μας ερωτήθηκε από μαθήτρια τι πιστεύει πως θεωρείται SOS, στο οποίο εσφαλμένα από ότι συμπεραίνω απάντησε με συγκεκριμένα κεφάλαια(τα οποία δεν καταχωρίζω για να μην προϊδεαστεί κανείς μετά από όσα ειπώθηκαν) και ήθελα να μάθω(με την ευκαιρία να ενταχθώ στην κοινότητα όντας νέο μέλος) αν ο κόσμος έχει τις ίδιες απόψεις με εμένα.
Βρήκα κι εγώ όμως θέμα για να πιαστώ...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε άλλα νέα πρέπει να μάθω να μη γράφω κατεβατά γιατί πιθανότατα είμαι και ο μοναδικός που τα διαβάζει😂
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Θα αποφύγουν την πολιτική όπως αποφεύγεται στις σχολικές αίθουσες.

Λέγονται πολλά, τα οποία φοβάμαι να μοιραστώ γιατί οι σχέσεις μας στις πανελλήνιες θα είναι ανταγωνιστικές. Με συμφέρει να νιώθω ότι έχω ένα insight ενώ οι υπόλοιποι όχι, κι ας μην ισχύει.

Πιστεύω είναι βλακώδες το να βλέπω τους συμμαθητές μου ως αντιπάλους αλλά ακόμη δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό.
Συγγνώμη, και μπήκες τώρα για να καυχηθείς ότι εχεις insight και ότι δε θα μας το πεις?
Προσωπικά και τα θέματα έτοιμα να τα έχεις-που πολύ αμφιβάλλω αλλά τέλος πάντων- δε θα ήθελα να τα μάθω.
Αν είναι να μπω θα μπω με την αξία μου, αν δεν μπω θα είναι επειδή έκανα εγώ λάθος. Εσύ που τα ξέρεις να πας να γράψεις 20.

Και κάτι άλλο, το φόρουμ είναι ένας χώρος που μοιραζόμαστε σκέψεις και βοηθάμε ο ένας τον άλλον. Είναι πολύ εύκολο να κοιτάς το κακο του άλλου και αυτό το σκεπτικό δε θα σε βοηθήσει πουθενά στη ζωή. Κάποια στιγμή ίσως συνειδητοποιήσεις ότι είναι καλύτερο να βοηθάς και να σε βοηθάνε πάρα να κοιτάς μόνο τον εαυτό σου.
 

arko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Συγγνώμη, και μπήκες τώρα για να καυχηθείς ότι εχεις insight και ότι δε θα μας το πεις?
Προσωπικά και τα θέματα έτοιμα να τα έχεις-που πολύ αμφιβάλλω αλλά τέλος πάντων- δε θα ήθελα να τα μάθω.
Αν είναι να μπω θα μπω με την αξία μου, αν δεν μπω θα είναι επειδή έκανα εγώ λάθος. Εσύ που τα ξέρεις να πας να γράψεις 20.

Και κάτι άλλο, το φόρουμ είναι ένας χώρος που μοιραζόμαστε σκέψεις και βοηθάμε ο ένας τον άλλον. Είναι πολύ εύκολο να κοιτάς το κακο του άλλου και αυτό το σκεπτικό δε θα σε βοηθήσει πουθενά στη ζωή. Κάποια στιγμή ίσως συνειδητοποιήσεις ότι είναι καλύτερο να βοηθάς και να σε βοηθάνε πάρα να κοιτάς μόνο τον εαυτό σου.
Βρε συμφωνώ μαζί σου αλλά δεν το είπα να κατηχηθώ. Εξέφρασα μια συνήθη θέση. Στην περίπτωση των πανελληνίων όμως δυστυχώς αναγκάζεσαι να διεκδικήσεις τη θέση σου ανταγωνιστικά. Αφού δώσω θα γίνω από τους βετεράνους του φόρουμ που κάνουν τη ζωή των άλλων γενιών ευκολοτερη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κάνετε λες και ξέρω τι θα μπει τσιλαρετε
 

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάνετε λες και ξέρω τι θα μπει τσιλαρετε
Το πρόβλημα είναι αυτό ακριβώς. Δεν ξέρεις τι θα μπει, ούτε εσύ ούτε κανένας μας. Δεν είναι ότι γνωρίζεις στα σίγουρα τα θέματα και σου ζητάνε να τους τα δώσεις. Τη γνώμη σου ζητάνε.
Γι αυτό και νομίζω έχουμε παραξενευτεί όλοι που δεν θες να μοιραστείς την άποψή σου. Ειλικρινής απορία, χωρίς καμία επιθετική διάθεση.
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Βρε συμφωνώ μαζί σου αλλά δεν το είπα να κατηχηθώ. Εξέφρασα μια συνήθη θέση. Στην περίπτωση των πανελληνίων όμως δυστυχώς αναγκάζεσαι να διεκδικήσεις τη θέση σου ανταγωνιστικά. Αφού δώσω θα γίνω από τους βετεράνους του φόρουμ που κάνουν τη ζωή των άλλων γενιών ευκολοτερη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κάνετε λες και ξέρω τι θα μπει τσιλαρετε
τρελό έχουμε την ίδια μέρα γένεθλια, για πες ρε άρκο ποιά σχολή στοχεύεις;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το πρόβλημα είναι αυτό ακριβώς. Δεν ξέρεις τι θα μπει, ούτε εσύ ούτε κανένας μας. Δεν είναι ότι γνωρίζεις στα σίγουρα τα θέματα και σου ζητάνε να τους τα δώσεις. Τη γνώμη σου ζητάνε.
Γι αυτό και νομίζω έχουμε παραξενευτεί όλοι που δεν θες να μοιραστείς την άποψή σου. Ειλικρινής απορία, χωρίς καμία επιθετική διάθεση.
χάχα εκτός άμα είσαι σπουδαστής της σχολής αναβρύτων ή του αρσάκειου-τοσίτσιου Εκκάλης
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.
Αφού δώσω θα γίνω από τους βετεράνους του φόρουμ που κάνουν τη ζωή των άλλων γενιών ευκολοτερη
Οπότε λες ότι μετά θα βοηθάς, γιατί δε θα έχεις "να χάσεις τίποτα". Τουλάχιστον υποκριτικό θα είναι αυτό εκ μέρους σου.
 

Guest 968714

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οπότε λες ότι μετά θα βοηθάς, γιατί δε θα έχεις "να χάσεις τίποτα". Τουλάχιστον υποκριτικό θα είναι αυτό εκ μέρους σου.
Το αντίθετο θα έλεγα, αυτή είναι μια απόλυτα λογική άποψη από πλευράς του. Βέβαια θα προσθέσω ότι ποιο βολικό είναι τις πληροφορίες που διαθέτει να τις δίνει σε άτομα που θέλει να δει στο πανεπιστήμιο για τον χ/ψ λόγο, όχι άκυρους σε ένα forum.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top