Lost University

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
πρεπει να μαθετε να ξεχωριζετε ωραια περιπλοκα σεναρια απο απλα βαζω-οτι-θελω-για-να-φανει-γαματο-και-περιπλοκο, αμα για σας το σεναριο του λοστ ειναι καλογραμμενο τοτε ειναι σαν να μου λετε οτι τα παιχνιδα Silent Hill εχουνε νοημα μεσα απο τις ιστοριες τους. εγω βαρεθικα να το βλεπω, ουτε καν αντεξα την τεταρτη σεζον, δειτε house αφηστε τις μλκιες


Για πες κανα ωραιο περιπλοκο σεναριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
σειρας εννοειται, για σειρες μιλαμε...
X-Files Oι πρωτες 5 σεαζον καλες ητανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
X-Files Oι προτες 5 σεαζον καλες ητανε


καλα και τα Χfiles αλλα δεν ειχαν ημιαυτοτελει επεισοδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
καλα και τα Χfiles αλλα δεν ειχαν ημιαυτοτελει επεισοδια;
νομιζω υπηρχανε υποθεσεις που κρατουσανε και δυο επεισοδια, αλλα δεν νομιζω να υπαρχει διαφορα στο συνολο, το ενα ειναι σαπουνοπερα (λοστ) και το αλλο ειναι ωραια ποικιλια απο υποθεσεις μυστηριου (X Files)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
νομιζω υπηρχανε υποθεσεις που κρατουσανε και δυο επεισοδια, αλλα δεν νομιζω να υπαρχει διαφορα, το ενα ειναι σαπουνοπερα (λοστ) και το αλλο ειναι ωραια ποικιλια απο υποθεσεις μυστηριου (X Files)


Ας συμφωνησουμε στο οτι διαφωνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ας συμφωνησουμε στο οτι διαφωνουμε.
γνωμες υπαρχουνε πολλες εγω για την αντικειμενικοτητα μιλαω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
γνωμες υπαρχουνε πολλες εγω για την αντικειμενικοτητα μιλαω


Ποια αντικειμενικοτητα μωρε, καθαρα θεμα γουστου ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ποια αντικειμενικοτητα μωρε, καθαρα θεμα γουστου ειναι.
υπαρχει γουστο και υπαρχει το ποσο καλα ειναι φτιαγμενο ενα σοου, δεν μπορεις να πει οτι το The Godfather ειναι ασχημη ταινια επειδη δεν σαρεσε, γνωμει σου ειναι οτι δεν σαρεσε αλλα οι ταινια ειναι αριστουργημα, το ιδιο ισχυει και για τα παντα περιλαμβανοντας τις σειρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
υπαρχει γουστο και υπαρχει το ποσο καλα ειναι φτιαγμενο ενα σοου, δεν μπορεις να πει οτι το The Godfather ειναι ασχημη ταινια επειδη δεν σαρεσε, γνωμει σου ειναι οτι δεν σαρεσε αλλα οι ταινια ειναι αριστουργημα, το ιδιο ισχυει και για τα παντα περιλαμβανοντας τις σειρες.

Το οτι εσυ το θεωρεις σαπουνοπερα ειναι δικη σου θεωρηση, δεν ειναι η απολυτη αληθεια που εκφραζει ολους τους αλλους ειτε τους αρεσει ειτε οχι. Το ΛΟΣΤ πιστευω και εγω και παρα πολλοι οτι ειναι πολυ καλα φτιαγμενο. Εσυ οχι, αρα προφανεστατα ειναι κατι υποκειμενικο.

Mια σειρα που θα μπορουσα να τη χαρακτηρισω σαπουνοπερα ηταν το Heroes, εκτος απο τον Sylar που αξιζε πολυ η ιστορια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Μα καλά για σειρά συζητάμε ή αναλύουμε κοινωνικό πρόβλημα;

Επιθετικότητα διακρίνω σε μας που τυχαίνει να εντοπίζουμε δυο στραβά πράγματα σ' αυτή τη σειρά.

Έχω πει και προηγουμένως ότι ο καθένας ψυχαγωγείται με διαφορετικούς τρόπους, και ένα ωραίο και περίπλοκο σενάριο ορίζεται εντελώς διαφορετικά για τον καθένα (εγώ ψηφίζω/προτείνω six feet under, αλλά αυτό καμία σχέση δεν έχει)

Ξαναλέω ΕΜΕΝΑ δεν έχει να μου πει κάτι αυτή η σειρά.

Και για ΜΕΝΑ μπάζει ένα σενάριο όταν χρειάζεται άλλα 102 επεισόδια για συμμαζέψει όλα τα ερωτηματικά που δημιούργησε,(γιατί έβηξε η κλαιρ στο 2χ13 τη στιγμή που τζακ στο 1χ18 είχε ήδη πει ότι η κλαιρ δε μπορούσε να βήξει μέχρι το 3χ01;εμ; γιατι;;; )

Ενιγουει, αισθάνομαι αμέτοχη (θηλυκό krou:P) σ' αυτή τη σειρά
Θα ήθελα κάποια πράγματα με πιο περίτεχνο τρόπο να τα χειριστούν, απλά.

Και μη χαλάσουμε τις καρδιές μας τώρα για το λοστ...σιγαα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μα καλά για σειρά συζητάμε ή αναλύουμε κοινωνικό πρόβλημα;

Επιθετικότητα διακρίνω σε μας που τυχαίνει να εντοπίζουμε δυο στραβά πράγματα σ' αυτή τη σειρά.

Έχω πει και προηγουμένως ότι ο καθένας ψυχαγωγείται με διαφορετικούς τρόπους, και ένα ωραίο και περίπλοκο σενάριο ορίζεται εντελώς διαφορετικά για τον καθένα (εγώ ψηφίζω/προτείνω six feet under, αλλά αυτό καμία σχέση δεν έχει)

Ξαναλέω ΕΜΕΝΑ δεν έχει να μου πει κάτι αυτή η σειρά.

Και για ΜΕΝΑ μπάζει ένα σενάριο όταν χρειάζεται άλλα 102 επεισόδια για συμμαζέψει όλα τα ερωτηματικά που δημιούργησε,(γιατί έβηξε η κλαιρ στο 2χ13 τη στιγμή που τζακ στο 1χ18 είχε ήδη πει ότι η κλαιρ δε μπορούσε να βήξει μέχρι το 3χ01;εμ; γιατι;;; )

Ενιγουει, αισθάνομαι αμέτοχη (θηλυκό krou:P) σ' αυτή τη σειρά
Θα ήθελα κάποια πράγματα με πιο περίτεχνο τρόπο να τα χειριστούν, απλά.

Και μη χαλάσουμε τις καρδιές μας τώρα για το λοστ...σιγαα:)


Σορυ για το φυλο το toknil μου βγαζει κατι σε αρσενικο :P

Βασικα εγω με τον orathac εκνευριστικα γιατι δεν το θεωρησε γνωμη του αλλα αντικειμενικη αληθεια. Με σενα δεν ηθελα να ειμαι αποτομη, απλα αναρωτιεμαι οντως που βρισκεις οτι μπαζει.
Δεν ειναι το θεμα οτι θελει να συμμαζεψει τα ερωτηματικα που ανοιξε, ηταν σκοπικο ολο αυτο και σε ολο αυτο βασιζεται η σειρα, στο σασπενς που δημιουργει με ολα αυτα τα αναπαντητα αλλα και στο πως συνδεονται οι χαρακτηρες μεταξυ τους (που κ παλι αποκαλυπτεται με ιδιαιτερο τροπο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εμένα θα μου απαντήσει κανείς στην απορία μου? Ο Ben, υποτίθεται, πήγε με τους hostiles όταν τον πυροβόλησε ο Sayid, και είπε ο Richard στην Kate και το Sawyer, ότι δε μπορεί να ξαναγυρίσει πίσω με τα μέλη της Dharma...Όμως, στον 3ο κύκλο, είδαμε το Ben, ενήλικο πια, να είναι ξανά με τη Dharma, και τους έκανε μετά τη λαδιά και τους σκότωσε όλους με αέρια... Τι έγινε τελικά?"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εμένα θα μου απαντήσει κανείς στην απορία μου? Ο Ben, υποτίθεται, πήγε με τους hostiles όταν τον πυροβόλησε ο Sayid, και είπε ο Richard στην Kate και το Sawyer, ότι δε μπορεί να ξαναγυρίσει πίσω με τα μέλη της Dharma...Όμως, στον 3ο κύκλο, είδαμε το Ben, ενήλικο πια, να είναι ξανά με τη Dharma, και τους έκανε μετά τη λαδιά και τους σκότωσε όλους με αέρια... Τι έγινε τελικά?"


Δες παρακατω και θα καταλαβεις. Μη ρωτατε ερωτησεις οταν μπορειτε να δειτε και τον 5ο κυκλο... κριμα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Δες παρακατω και θα καταλαβεις. Μη ρωτατε ερωτησεις οταν μπορειτε να δειτε και τον 5ο κυκλο... κριμα ειναι.

Τον έχω δει τον 5ο κύκλο... Ολόκληρο... Βλέποντάς τον προέκυψε η απορία μου... Διαβάζετε τις ερωτήσεις πρώτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τον έχω δει τον 5ο κύκλο... Ολόκληρο... Βλέποντάς τον προέκυψε η απορία μου... Διαβάζετε τις ερωτήσεις πρώτα...


Α σορυ το μπερδεψα με το ξυλο που χε φαει απο τον Σαιντ στον πρωτο κυκλο (ή δευτερο δε θυμαμαι). Ε δε νομιζω οτι ξερει κανεις, ισως γυρισε για να κανει ακριβως αυτο. Θα το δουμε λογικα στον επομενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cardoso

Νεοφερμένος

Ο cardoso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
καλα εχετε θεμα με λοστ και δεν το πηρα χαμπαρι?????:Pπου ζω τοσο καιρο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrysoulitsa97

Νεοφερμένος

Η χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Τον έχω δει τον 5ο κύκλο... Ολόκληρο... Βλέποντάς τον προέκυψε η απορία μου... Διαβάζετε τις ερωτήσεις πρώτα...

Άχου!!!! Θέλω και γω να τον δω όλο....!!!! Ώς τώρα έχω δει μέχρι το σημείο που ο Σώγιερ πήγε πίσω στην δεκαετία του 70 και έγινε στρατηγός ή κάτι τέτοιό και είχε πει ψέματα ότι τον έλεγαν La Fleur.... Μεγάλο μπέρδεμα αλλά αξίζει τον κόπο να το παρακολουθήσει κανείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top