Laptop Vs Desktop

Laptop ή Desktop?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 196)
  • Laptop

    Ψήφοι: 95 48.5%
  • Desktop

    Ψήφοι: 70 35.7%
  • Kαι τα δύο

    Ψήφοι: 31 15.8%

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχω ξανάγράψει εδώ αλλά εννοείται desktop. Έχεις όσο μεγάλη οθόνη γουστάρεις, το πληκτρολόγιο σε όποια θέση γουστάρεις και πολύ πιο εργονομικό από αυτό ενός laptop, φυσικά στην ίδια τιμή το desktop θα έχει 3 φορές καλύτερα χαρακτηριστικά και όποτε θες του βαράς και αναβάθμιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ναι αλλα ξεχνας το βασικοτερο θετικο του να εχεις laptop,φορητοτητα...

εχεις μεταφερει ποτε ενα laptop σε αποσταση αθηνα-θεσσαλονικη μεσα στο τραινο;;;

εχεις μεταφερει ποτε ενα σταθερο σε αποσταση αθηνα-θεσσαλονικη μεσα στο τραινο;;;

ποιο ηταν πιο ευκολο και σε ποιο εβλεπες ταινια;;;


αν δεν θες παιχνιδια και αναβαθμιση δεν υπαρχει λογος να παρεις σταθερο.και ακομα και αν θες ενα gaming pc μπορεις να αγορασεις(ενα πανακριβο το παραδεχομαι) laptop απλα σε 2-3 χρονια δεν θα παιζει ολα τα παιχνιδια σε top αναλυση.αρα,ειναι αναλογως της χρησης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
χαχα σόρι αλλά αν ειναι να νιωσεις καλυτερα, 3 χρονια περιμενα να μου το δωσουν!!!!
Δεν παίζω! Και μένα δύο χρονιές μου το τάξανε αλλά και τις δύο δια μαγείας δεν τα πήρα ποτέ! :mad:
καλα ναι! αν ηταν να τηρησουν ολες τις χρονιες τις υποσχεσεις τους... θα επρεπε μεχρι τωρα να ειχα 3 λαπτοπ :Ρ
από ποιες χρονιές σου το χρωστούσαν; γτ από,τι ξερω δωσανε λαπτοπ για τους πρωτους μεχρι το 2006
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
χαχα σόρι αλλά αν ειναι να νιωσεις καλυτερα, 3 χρονια περιμενα να μου το δωσουν!!!!

δεν νιωθω καλυτερα θελω και εγω το laptop μου:mad::mad::mad::mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ναι αλλα ξεχνας το βασικοτερο θετικο του να εχεις laptop,φορητοτητα...

εχεις μεταφερει ποτε ενα laptop σε αποσταση αθηνα-θεσσαλονικη μεσα στο τραινο;;;

εχεις μεταφερει ποτε ενα σταθερο σε αποσταση αθηνα-θεσσαλονικη μεσα στο τραινο;;;

ποιο ηταν πιο ευκολο και σε ποιο εβλεπες ταινια;;;


αν δεν θες παιχνιδια και αναβαθμιση δεν υπαρχει λογος να παρεις σταθερο.και ακομα και αν θες ενα gaming pc μπορεις να αγορασεις(ενα πανακριβο το παραδεχομαι) laptop απλα σε 2-3 χρονια δεν θα παιζει ολα τα παιχνιδια σε top αναλυση.αρα,ειναι αναλογως της χρησης....

Όχι δεν το έχω δοκιμάσει αλλά φαντάζομαι θα είναι πιο εύκολα μεταφέρσιμο το lap top ( αλλά wtf κάθε πότε θα έκανε κάποιος το δρομολόγιο Αθήνα-Θεσσαλονίκη για θεωρείται ισχυρό αυτό το παράδειγμα.)

Κοίτα, αν ο άλλος θέλει το pc μαζί του όλη μέρα και μετακινείται συνέχεια καλά θα κάνει φυσικά να πάρει lap top.
Αλλά η πλειονότητα δεν έχει τέτοιες απαιτήσεις και απλά πάει με το σκεπτικό ε καλύτερα lap top μωρέ μετακινείται κιόλας.
Και καταλήγεις να το χεις να κάθεται σε ένα γραφείο ή σαλόνι και να το μετακινείς 5 φορές το χρόνο.

Τώρα εκτός των άλλων για μένα είναι βλακεία να τα χώσεις σε lap top για gaming. Δηλαδή οκ και να το φυσάς πάλι μπράβο μαλάκα, έσκασες 2000+ ευρώ για μια παιχνιδομηχανή που σε 2 χρόνια θα ναι άχρηστη και να παίζεις crysis σε 17' οθόνη :clapup: (το β ενικό γενικό φυσικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Όχι δεν το έχω δοκιμάσει αλλά φαντάζομαι θα είναι πιο εύκολα μεταφέρσιμο το lap top ( αλλά wtf κάθε πότε θα έκανε κάποιος το δρομολόγιο Αθήνα-Θεσσαλονίκη για θεωρείται ισχυρό αυτό το παράδειγμα.)

Κοίτα, αν ο άλλος θέλει το pc μαζί του όλη μέρα και μετακινείται συνέχεια καλά θα κάνει φυσικά να πάρει lap top.
Αλλά η πλειονότητα δεν έχει τέτοιες απαιτήσεις και απλά πάει με το σκεπτικό ε καλύτερα lap top μωρέ μετακινείται κιόλας.
Και καταλήγεις να το χεις να κάθεται σε ένα γραφείο ή σαλόνι και να το μετακινείς 5 φορές το χρόνο.

Τώρα εκτός των άλλων για μένα είναι βλακεία να τα χώσεις σε lap top για gaming. Δηλαδή οκ και να το φυσάς πάλι μπράβο μαλάκα, έσκασες 2000+ ευρώ για μια παιχνιδομηχανή που σε 2 χρόνια θα ναι άχρηστη και να παίζεις crysis σε 17' οθόνη :clapup: (το β ενικό γενικό φυσικά)
συμφωνουμε απολυτως λοιπον ακριβως η σκεψη-λογια μου....
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=2748721&postcount=64;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
δεν νιωθω καλυτερα θελω και εγω το laptop μου:mad::mad::mad::mad::P

χαχα καλά μόλις βρω καμιά ευκαιρία θα σ πάρω για να σε αποζημιώσω π αδικήθηκες :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
χαχα καλά μόλις βρω καμιά ευκαιρία θα σ πάρω για να σε αποζημιώσω π αδικήθηκες :Ρ

αααααα πας για να με καλοπιασεις ε;;;χα τα θυμαμαι εγω αυτα I''ll be waching you:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
το καθε ειδος pc εχει και τα θετικα του και τα αρνητικα του..
το laptop μπορεις να το εχεις παντου μαζι σου αλλα αν παθει κατι το πληκτολογιο η καποιο αλλο μερος δυσκολα αλλαζεται..
το desktop μπορει να χαλασει κατι αλλα μπορεις να το επισκευασεις,αλλα δε μπορεις να το παρεις μαζι σου ευκολα..πχ στις διακοπες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
απο μερα σε μερα θα παρω λάπτοπ..μαλλον αυτο..https://www.skroutz.gr/s/321299/Sony-Vaio-VPCEB4X0E-BQ.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
απο μερα σε μερα θα παρω λάπτοπ..μαλλον αυτο..https://www.skroutz.gr/s/321299/Sony-Vaio-VPCEB4X0E-BQ.html

οχι vaio,παρε toshiba ειναι σκυλια(και ειναι και φτηνοτερα,συμφερει ρωτα και στο forum).Πληρωνεις αρκετα παραπανω απλα και μονο επειδη ειναι SONY:whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
απο μερα σε μερα θα παρω λάπτοπ..μαλλον αυτο..https://www.skroutz.gr/s/321299/Sony-Vaio-VPCEB4X0E-BQ.html

θα σου πρότεινα να μην πάρεις vaio...είχα ένα... απο 2α γυμνασιου ως αρχές πρώτης...(αν θες μπορώ να σου πω ποιο μοντέλο ακριβώς) και ξαφνικά άρχισε να τρεμοπαιζει η οθόνη πράσινη...το εκανε 3-4 φορες σε ενα διμηνο...και μετα πάει ο υπολογιστής...δεν φτιαχνόνταν.....απο το πουθενά... είναι ωραίοι εξωτερικά και εχουν απο τις καλυτερες οθόνες που έχουν τα λάπτοπς ,ωστόσο απο προσωπική εμπειρία θα σου πω πως δεν είναι πολύ ανθεκτικά..2ον πολυ δυσκολα αν χαλάσει θα βρείς ανταλλακτικά...και 3ον είναι υπερτιμημένα..και τι εννοω? πως το ιδιο λάπτοπ θα το επαιρνες ενα 100ρι λιγοτερο αν ηταν πχ asus...by the way...σου προτείνω ανεπιφυλακτα asus...εχω ενα netbook ..το asus eee pc 1000h και παιδιά ειναι σκυλι για netbook.:D το έχω περίπου 3 χρονια?κάπου εκει...και ειδικά πιο παλιά το χρησιμοποιουσα καθε μέρα .. και παρα πολλες ωρες...και 8 ωρες..και 10...μεχρι και 24ωρο ειχε κλεισει...ειναι σκυλιιι:P τεσπα...πλέον είμαι χρήστης ενός Lenovo (πρωην ΙBM)(μέσα στο καλοκαίρι το πηρα :clapup:)και μπορώ να πω πως ειναι πολυ καλό μηχάνημα...και απο πολύ αξιόπιστη εταιρία...και HP αν πάρεις..πάλι θα πληρωσεις κατι παραπανω για την μάρκα αλλά επειδή είχε και η αδερφη μου (της το κλεψαν-.-) μου φαινόνταν πολυ καλός..ωστόσο το χρησιμοποιουσε λίγο για τα βασικά...chatting internet και απλά πράγματα...
ΚΑΛΕΣ ΑΓΟΡΕΣ!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Παιδια και εγω θα αγορασω σε λιγο καιρο λαπτοπ και σκεφτομαι αυτον

HP Pavilion DM4-1350EN Entertainment - Laptop - Intel Core i5 460M 2.53 GHz - 14" LED - Ασημί

https://www.multirama.gr/products/product?pid=0585774&catid=010200.
Πιστευετε οτι ειναι καλη επιλογη;Δεδομενου οτι ενα βασικο χαρακτηριστικο που θελω ειναι η φορητοτητα, ειναι καλο το μεγεθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Παιδια και εγω θα αγορασω σε λιγο καιρο λαπτοπ και σκεφτομαι αυτον

HP Pavilion DM4-1350EN Entertainment - Laptop - Intel Core i5 460M 2.53 GHz - 14" LED - Ασημί

https://www.multirama.gr/products/product?pid=0585774&catid=010200.
Πιστευετε οτι ειναι καλη επιλογη;Δεδομενου οτι ενα βασικο χαρακτηριστικο που θελω ειναι η φορητοτητα, ειναι καλο το μεγεθος;
Ο οικογενειακος μας κομπιουτερας (ο πατερας μου εινει ασχετος με τους Η/Υ κ εχοντας 4-5 Η/Υ στο γραφειο που ολο κ κατι παθαινουν) μας ειπε να μην παρουμε ΗΡ αλλα Toshiba το γιατι δεν τον ρωτησε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Εγώ έχω τον SONY VAIO VPCEB3E1E...τον πήρα τα περασμένα Χριστούγεννα...Μια χαρά μου φαίνεται...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Ο οικογενειακος μας κομπιουτερας (ο πατερας μου εινει ασχετος με τους Η/Υ κ εχοντας 4-5 Η/Υ στο γραφειο που ολο κ κατι παθαινουν) μας ειπε να μην παρουμε ΗΡ αλλα Toshiba το γιατι δεν τον ρωτησε

Σου πε οχι ΗΡ γιατι πολυ απλα σε σχεση με τα τοσιμπα προσφερουν τα ιδια πραματα και χειροτερα αλλα πιο ακριβα. Τα τοσιμπα γενικως βγαζουν οικονομικα μοντελα με πλουσια χαρακτηριστικα (σε καποιες περιπτωσεις ομως χανουν σε κατασκευη..) . Αλλα για να σαι ασφαλης πηγαινε σε ντελ. Αν δεν εχεις πολλες απαιτησεις και θες κατι κομψο παρε σονυ βαιο. Αν εχεις ψωνιο (γκουχου γκουχου) :redface: παρε απλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Σου πε οχι ΗΡ γιατι πολυ απλα σε σχεση με τα τοσιμπα προσφερουν τα ιδια πραματα και χειροτερα αλλα πιο ακριβα. Τα τοσιμπα γενικως βγαζουν οικονομικα μοντελα με πλουσια χαρακτηριστικα (σε καποιες περιπτωσεις ομως χανουν σε κατασκευη..) . Αλλα για να σαι ασφαλης πηγαινε σε ντελ. Αν δεν εχεις πολλες απαιτησεις και θες κατι κομψο παρε σονυ βαιο. Αν εχεις ψωνιο (γκουχου γκουχου) :redface: παρε απλ.
Μπορει ναναι κ ετσι!!!!!!!Απλ εχει η πρωην ασκουμενη κ νυν δικηγορος στο γραφειο κ ειναι ενθουσιασμενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Apple Macbook θα ηθελα, αλλα οι τιμες ειναι στο Θεο:P
Τα Vaio μ'αρεσουν, τουλαχιστον εξωτερικα, ομως δεν ακουω καλα λογια...
Εν τελει, να το παρω το HP Pavillion, ή προτείνετε κατι αλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bati

Νεοφερμένος

Ο Μπατίστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Toshiba! ...VALUE FOR MONEY! (Αυτό νομίζω τα λέει όλα! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Apple Macbook θα ηθελα, αλλα οι τιμες ειναι στο Θεο:P
Τα Vaio μ'αρεσουν, τουλαχιστον εξωτερικα, ομως δεν ακουω καλα λογια...
Εν τελει, να το παρω το HP Pavillion, ή προτείνετε κατι αλλο;

Κοιτα το απλ εμενα με χει βολεψει απο ολες τις αποψεις αλλα την ιδια δουλεια την κανεισ με 400Ε λιγοτερο. Θες αναγκαστικα με 14αρα οθονη? Τσεκαρε αυτο αν δε σε χαλανε οι 15αρες..
https://www.multirama.gr/products/product?pid=0536619&catid=010200
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top