Laptop Vs Desktop

Laptop ή Desktop?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 196)
  • Laptop

    Ψήφοι: 95 48.5%
  • Desktop

    Ψήφοι: 70 35.7%
  • Kαι τα δύο

    Ψήφοι: 31 15.8%

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
To Ipad με jailbreak είναι απλά μοναδικό το πήρα από Αμερική μαζί με ένα....
To imac δεν έχει κανένα κακό ..
To κακό που έχει το Ipad είναι ότι δε μπαίνει στο τσατ του ischool :confused:

Μάλλον επειδή δεν έχει flash player
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Θα προτιμουσα ενα φθηνο ντεσκτοπ και ενα iΡad 2 γιατι πολυ απλα κανει φανταστικα πράγματα σε ενα πολυ ευχρηστο UΙ,σε λιγοτερο απο 650 γραμ.και με 10αρη αυτονομια.

Το ipad 2 είναι πεταμένα $$. Δεν έχει flash player, δεν μπορείς να κάνεις τηλεφωνήματα (με το παλιο samsung galaxy tab μπορουσες), δεν είναι αρκετά δυνατό και δεν εχει πληκτρολογιο. Ένα hybrid laptop είναι πολύυυυ καλύτερο. Έχεις ολα τα καλά του laptop και την ευκολία του tablet σε 1. Ακόμα και αν το συγκρίνεις με άλλα tablets είναι μέτριο θα έλεγα. Δες το LG G-Slate: https://www.lg.com/us/mobile-phones/tablets/LG-V909.jsp
Σε σχέση με το motorola xoom, το ipad είναι χειρότερο (να 'ναι καλά η έλλειψη flash player).
Το asus transformer έχει καλύτερα χαρακτηριστικά και διαρκει 16 ώρες! Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν έχει 3/4G.

Οι ιοί είναι ελάχιστοι, δεν κολλάει ΠΟΤΕ και τώρα με τα lion ακόμα και αν κλείσει από μπαταρία ανοίγει και μου έχει σώσει ό,τι έκανα ! Δεν έχω χάσει ποτέ αρχείο ή εργασία από breakdown, ενώ πάει φέτες ... μεταφέρω αρχεία 1gb σε 1-2 λεπτά ενώ τα windows θέλουν 40-50 λεπτά ! :P:P

δε κάνω διαφήμηση :P

Αυτά τα είχε το KDE εδώ και πολύ καιρό. Πολύ πριν βγει το lion:) Να φανταστείς ότι πάντα κάνω shutdown και όταν το ανοίγω με αφήνει εκεί που το άφησα. Το hibernation είναι άχρηστο :P
Το linux δεν κολλάει επίσης. Μπορώ να ανοίξω ένα σωρό προγράμματα και να μη νιώθω καμία διαφορά στην ταχύτητα. Ακόμα και αν κρασάρει κάποιο πρόγραμμα (πάρα πολύ σπάνιο φαινόμενο... ούτε που θυμάμαι πότε μου κράσαρε κάτι), στο ανοίγει αυτόματα εκεί που το άφησες. Από ιούς δεν έχει τίποτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το ipad 2 είναι πεταμένα $$. Δεν έχει flash player, δεν μπορείς να κάνεις τηλεφωνήματα (με το παλιο samsung galaxy tab μπορουσες), δεν είναι αρκετά δυνατό και δεν εχει πληκτρολογιο. Ένα hybrid laptop είναι πολύυυυ καλύτερο. Έχεις ολα τα καλά του laptop και την ευκολία του tablet σε 1. Ακόμα και αν το συγκρίνεις με άλλα tablets είναι μέτριο θα έλεγα. Δες το LG G-Slate: https://www.lg.com/us/mobile-phones/tablets/LG-V909.jsp
Σε σχέση με το motorola xoom, το ipad είναι χειρότερο (να 'ναι καλά η έλλειψη flash player).
Το asus transformer έχει καλύτερα χαρακτηριστικά και διαρκει 16 ώρες! Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν έχει 3/4G.
Αυτά τα είχε το KDE εδώ και πολύ καιρό. Πολύ πριν βγει το lion:) Να φανταστείς ότι πάντα κάνω shutdown και όταν το ανοίγω με αφήνει εκεί που το άφησα. Το hibernation είναι άχρηστο :P
Το linux δεν κολλάει επίσης. Μπορώ να ανοίξω ένα σωρό προγράμματα και να μη νιώθω καμία διαφορά στην ταχύτητα. Ακόμα και αν κρασάρει κάποιο πρόγραμμα (πάρα πολύ σπάνιο φαινόμενο... ούτε που θυμάμαι πότε μου κράσαρε κάτι), στο ανοίγει αυτόματα εκεί που το άφησες. Από ιούς δεν έχει τίποτα :P

Δε θα συμφωνήσω. Το iPad 2 είναι πολύ δυνατό και σηκώνει επίσης πάρα πολλές εφαρμογές! Τώρα ότι δεν έχει πληκτρολόγιο... tablet αφής είναι, γιατί να έχει πληκτρολόγιο ; :P:P Όσο για το flash player, αν είσαι noob έχεις πρόβλημα, αλλιώς εφόσον το έχεις κάνει jailbreak υπάρχει εφαρμογή που κάνει bypass και παίζει ό,τι έχει flash player αν το έχεις μέχρι την 4.3.3 . Ψάξιμο θέλει.

Σε αυτό που υπερισχύουν τα προιόντα αφής της apple είναι ότι και να πέσουν κάτω (χωρίς να σπάσουν) ή με την ταλαιπωρία δεν "κολλάει" η οθόνη τους. Θυμάμαι είχα πάρει όταν είχε βγει το iPhone 3GS , ένα κινητό touch LG , μια φορά μου έπεσε κάτω (και όχι στο πάτωμα, στο χαλί) και η οθόνη έπειτα κόλλαγε συνεχώς. Πάταγα στην οθόνη και η εντολή έπαιρνε και 30 δευτερόλεπτα :P ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ! και ήθελαν και 350 ευρώ για να το φτιάξουν!
Μετά πήρα το iPhone 3GS το 2009, του έβαλα μια zagg θήκη και από τότε και τούμπες έχει φάει και είναι άψογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το ipad 2 είναι πεταμένα $$. Δεν έχει flash player, δεν μπορείς να κάνεις τηλεφωνήματα (με το παλιο samsung galaxy tab μπορουσες), δεν είναι αρκετά δυνατό και δεν εχει πληκτρολογιο. Ένα hybrid laptop είναι πολύυυυ καλύτερο. Έχεις ολα τα καλά του laptop και την ευκολία του tablet σε 1. Ακόμα και αν το συγκρίνεις με άλλα tablets είναι μέτριο θα έλεγα. Δες το LG G-Slate: https://www.lg.com/us/mobile-phones/tablets/LG-V909.jsp
Σε σχέση με το motorola xoom, το ipad είναι χειρότερο (να 'ναι καλά η έλλειψη flash player).
Το asus transformer έχει καλύτερα χαρακτηριστικά και διαρκει 16 ώρες! Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν έχει 3/4G.



Αυτά τα είχε το KDE εδώ και πολύ καιρό. Πολύ πριν βγει το lion:) Να φανταστείς ότι πάντα κάνω shutdown και όταν το ανοίγω με αφήνει εκεί που το άφησα. Το hibernation είναι άχρηστο :P
Το linux δεν κολλάει επίσης. Μπορώ να ανοίξω ένα σωρό προγράμματα και να μη νιώθω καμία διαφορά στην ταχύτητα. Ακόμα και αν κρασάρει κάποιο πρόγραμμα (πάρα πολύ σπάνιο φαινόμενο... ούτε που θυμάμαι πότε μου κράσαρε κάτι), στο ανοίγει αυτόματα εκεί που το άφησες. Από ιούς δεν έχει τίποτα :P

Θα συμφωνήσω το ipad 2 στερείται από χαρακτηριστικά . Παρόλα αυτά αν το κάνεις jailbreak έχεις πραγματικά έναν κόσμο πίσώ από το tablet. Aν δεν το έχει κάνεις jailbreak δεν αξίζει να το πάρει όπως δεν αξίζει και το iphone. Oι εφαρμογές που έχει το apple store είναι πιο πολλές και κατά βάση καλύτερες από οποιοδήποτε άλλο Market.

Η ποιότητα της apple αποκλείεται αν συγκρίνουμε το iphone 2g με το 4. Είναι παρόμοια σε λογισμικό. Αν θυμηθούμε τα πρώτα iphone killers σήμερα αυτά θεωρούνται παλιομοδίτικα.

Αν είναι πεταμένα λεφτά ή όχι αυτό αποδεικνύεται από τις τιμές πώλησης των μεταχειρισμένων iphone ipad. Aκόμα και το 1 μεταχειρισμένο (4 χρόνια κινητό) κάνει πάνω από 150 :).....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MariaEchelon

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ψηφισα laptop εχω desktop.. θελω πολυ να παρω ενα laptop sony vaio!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
αν κάνεις jailbreak χάνεις την εγγύηση :) Το ότι είναι ανθεκτικά είναι γεγονός (έχω βάλει ipod nano στο πλυντήριο και δεν έπαθε τίποτα και μου έχει πέσει το ipod touch 3G όταν έκανα διάδρομο και έφυγε 5 μέτρα παραπέρα - δεν έπαθε τίποτα). Σε χαρακτηριστικά υστερούν πολύ πάντως. Μπορεί το app store να έχει πολλά apps, tα περισσότερα όμως είναι άχρηστα (σε μένα δηλαδή). Έχω κατεβάσει ένα σωρό στο itouch/iphone μου και πόσα χρησιμοποιώ; Ελάχιστα. Το πολύ 4-5.
Εδώ θα κάνω την ερώτηση: σε τι χρησιμεύει το ipad; Όταν βγήκε το ipad2 έτρεξα να το αγοράσω. Όταν έφτασα στο apple store αναρωτήθηκα τι μπορεί να μου προσφέρει ένα τεράστιο ipod touch. Απολύτως τίποτα. Όταν είμαι on the go προτιμώ να χρησιμοποιώ το iphone ή το itouch μου. Όταν είμαι σπίτι ή στη σχολή, προτιμώ να χρησιμοποιώ το λαπτοπ μου. Είναι προτιμώτερο να αγοράσω ένα macbook air, παρά ένα ipad. Το ipad είναι όμορφο... αλλά άχρηστο :/:

Δε θα συμφωνήσω. Το iPad 2 είναι πολύ δυνατό και σηκώνει επίσης πάρα πολλές εφαρμογές! Τώρα ότι δεν έχει πληκτρολόγιο... tablet αφής είναι, γιατί να έχει πληκτρολόγιο ; :P:P Όσο για το flash player, αν είσαι noob έχεις πρόβλημα, αλλιώς εφόσον το έχεις κάνει jailbreak υπάρχει εφαρμογή που κάνει bypass και παίζει ό,τι έχει flash player αν το έχεις μέχρι την 4.3.3 . Ψάξιμο θέλει.

Σε αυτό που υπερισχύουν τα προιόντα αφής της apple είναι ότι και να πέσουν κάτω (χωρίς να σπάσουν) ή με την ταλαιπωρία δεν "κολλάει" η οθόνη τους. Θυμάμαι είχα πάρει όταν είχε βγει το iPhone 3GS , ένα κινητό touch LG , μια φορά μου έπεσε κάτω (και όχι στο πάτωμα, στο χαλί) και η οθόνη έπειτα κόλλαγε συνεχώς. Πάταγα στην οθόνη και η εντολή έπαιρνε και 30 δευτερόλεπτα :P ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ! και ήθελαν και 350 ευρώ για να το φτιάξουν!
Μετά πήρα το iPhone 3GS το 2009, του έβαλα μια zagg θήκη και από τότε και τούμπες έχει φάει και είναι άψογο.

To accelerator στα προϊόντα της είναι πολύ αργό πάντως. Ξέρεις πόσες φορές μου έχει φάει κόλλημα; Σου σπάει τα νεύρα. Πρέπει να το κουνήσω αρκετές φορές για να φέρω την εικόνα εκεί που θέλω. Ένας γνωστός μου έχει κινητό samsung και το accelerator είναι πολυ πιο responsive από αυτό του iphone.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ψηφισα laptop εχω desktop.. θελω πολυ να παρω ενα laptop sony vaio!

toshiba παρε εμεις στην οικογενεια εχουμε 2 toshiba και 1 hp
τα toshiba ειναι σκυλια κανουν τρομακτικη δουλεια,δεν κολλανε ποτε ειναι ανθεκτικα απο τα καλυτερα πο υ εχω δει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Έχω το λάπτοπ hp pavilion dv7 notebook pc και είμαι πολύ ευχαριστημένη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
μαζευω λεφτα για να παρω του χρονου λαπτοπακι γιατι θα μαι φοιτητης με το καλο :D
μαλλον για ντελ το βλεπω με οθονη 17αρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βασικα τι εργονομια εχει ενα λαπτοπ και τι ενα ταμπλετακι?Για καθημερινη χρηση το ταμπλετακι ειναι απαραιτητ νομιζω για εξωτερικη χρηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
μαζευω λεφτα για να παρω του χρονου λαπτοπακι γιατι θα μαι φοιτητης με το καλο :D
μαλλον για ντελ το βλεπω με οθονη 17αρα...

toshiba ή hp 15.6 οθονη αλλιως θα ειναι πολυ βαρη(και ακριβό...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
και θα τρωει μπαταρια πολυ ε?
υπαρχει τοτε κανα καλωδιο που να συνδεει λαπτοπ με οθονη? hdmi δε λεγεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
1.και θα τρωει μπαταρια πολυ ε?
2.υπαρχει τοτε κανα καλωδιο που να συνδεει λαπτοπ με οθονη? hdmi δε λεγεται?

1.και μπαταρια ασφαλως αλλα κυριως στο ποσο χωρο θα πιανει αναφερομαι και στα κιλα....

2.νομιζω ναι ετσι λεγεται(δεν ακριβω παντως το εχω αγορασε 2-3 euros πας στο πλαισιο και το ρωτας...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γενικα πανω απο 2ωρο μην περιμενεις να κραταει η μπαταρια.Οσο για συνδεση με την τηλεοραση,φυσικα και υπαρχει ή με hdmi ή με vga.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Γενικα πανω απο 2ωρο μην περιμενεις να κραταει η μπαταρια.Οσο για συνδεση με την τηλεοραση,φυσικα και υπαρχει ή με hdmi ή με vga.

εκτος αν παρεις μονος σου μπαταρια απο την αντιπροσωπεία
δλδ +50-60 euro
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
αν κάνεις jailbreak χάνεις την εγγύηση :) .

Φυσικά δε την χάνεις. Όποτε θέλεις κάνεις ένα restore και είσαι ok. Το έχω κάνει και στην πράξη με ένα iphone που είχε πρόβλημα στο μικρόφωνο. Είναι παράνομο και το ξέρω αλλά το να έχεις όλα τα βιβλία (αξίας πολλών ευρών τζάμπα σε ηλεκτρονικές διαδραστικές εκδόσεις είναι κάτι μοναδικό. Επίσης με το Ipad έχεις μια πραγματική παιχνιδομηχανή.
Εδώ θα κάνω την ερώτηση: σε τι χρησιμεύει το ipad; Όταν βγήκε το ipad2 έτρεξα να το αγοράσω. Όταν έφτασα στο apple store αναρωτήθηκα τι μπορεί να μου προσφέρει ένα τεράστιο ipod touch. Απολύτως τίποτα. Όταν είμαι on the go προτιμώ να χρησιμοποιώ το iphone ή το itouch μου. Όταν είμαι σπίτι ή στη σχολή, προτιμώ να χρησιμοποιώ το λαπτοπ μου. Είναι προτιμώτερο να αγοράσω ένα macbook air, παρά ένα ipad. Το ipad είναι όμορφο... αλλά άχρηστο

Προτιμώ 1000 φορές Ipad από ότι iphone και ipod touch (νομίζω ίδια τιμή έχουνε) και το χρησμοποιώ σαν βιβλιο (μέσα έχω ανατομία, άτλαντες, κανονικά βιβλία, φαρμακολογίες,παιχνίδια). Χωρίς το jailbreak το θεωρώ αρκετά υπερτιμημένο όπως και το Iphone.

Επίσης μου προξενεί δέος ότι απόφοιτοι πληροφορκής ελληνικών πανεπιστημίων επικεντρώνονται σε πλατφόεμες όπως στο linux ενώ ελάχιστοι ασχολούνται με το Osx ο οποίος ειναι ένας εύκολος τρόπος να βγάλεις λεφτά. Οι περισσότεροι μάλιστα όταν λέω για osx το σνομπάρουν.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
εμ, laptop hp pavillion με φοβερα γραφικα, ειδικα για τον χρονο που κυκλοφορησε. εχει ακριβως τα ιδια γραφικα με τον σταθερο μου που για να τα πετυχω αλλαξα ποσες καρτες!
και μετα μου ρθε εξ ουρανου ως βραβειο το λαπτοπ! εκανε και ενα καλο το υπουργειο παιδειας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
μαζευω λεφτα για να παρω του χρονου λαπτοπακι γιατι θα μαι φοιτητης με το καλο :D
μαλλον για ντελ το βλεπω με οθονη 17αρα...

μη πάρεις με 17" οθόνη. Είναι υπερβολικά τεράστιο. Το πολύ μέχρι 15.6" πάρε. Ένα 13" είναι μάλλον η καλύτερη επιλογή.

Βασικα τι εργονομια εχει ενα λαπτοπ και τι ενα ταμπλετακι?Για καθημερινη χρηση το ταμπλετακι ειναι απαραιτητ νομιζω για εξωτερικη χρηση.

Απαραίτητο ως προς τι; :/: Σερφάρισμα στον δρόμο ή όταν είσαι σε καφετέρια ή κάπου αλλού με παρέα; Sorry, αλλα θα προτιμήσω να έχω ανθρώπινες σχέσεις παρά να αποβλακώνομαι στο ταμπλετ ακόμα και όταν είμαι εκτός σπιτιού. Ένα πλεονέκτημα που έχει είναι ότι με ένα stylus μπορείς να παίρνεις σημειώσεις στη σχολή (χρήσιμο όταν έχεις να γράφεις formulas, graphs, σχέδια κτλ). Δεν ξέρω αν μπορείς στο ipad να παίρνεις σημειώσεις ακριβώς δίπλα στο slide του pdf, αλλά ξέρω ότι γίνεται στα ταμπλετ-pc. Αν η δουλειά σου απαιτεί να έχεις πρόσβαση στο ιντερνετ συνεχώς, πχ αν είσαι broker, τότε το χρειάζεσαι, αν όμως είσαι ένας που είναι σπίτι-σχολείο-σπίτι-καφε τι να το κάνεις; Ακόμα και μαθητής να είσαι, πιο χρήσιμο θα σου είναι ένα τέτοιο: https://shop.lenovo.com/us/products/Laptops/ThinkPad/xtablet-series/x220-tablet/index.html παρά ένα ipad (νομίζω πως ήρθε η ώρα να πάρω καινούριο laptop :lol: ). Τα ταμπλετ είναι χρήσιμα, αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι απαραίτητα:hmm:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
και μετα μου ρθε εξ ουρανου ως βραβειο το λαπτοπ! εκανε και ενα καλο το υπουργειο παιδειας :D

ζηλευω:mad::mad::mad::mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
εμ, laptop hp pavillion με φοβερα γραφικα, ειδικα για τον χρονο που κυκλοφορησε. εχει ακριβως τα ιδια γραφικα με τον σταθερο μου που για να τα πετυχω αλλαξα ποσες καρτες!
και μετα μου ρθε εξ ουρανου ως βραβειο το λαπτοπ! εκανε και ενα καλο το υπουργειο παιδειας :D

Δεν παίζω! Και μένα δύο χρονιές μου το τάξανε αλλά και τις δύο δια μαγείας δεν τα πήρα ποτέ! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top