Laptop σε μαθητές Α' Γυμνασίου

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Μπα δεν έχω ιστορίες, απλά ξενερώνω όταν το βλέπω, μου δείχνει ανωριμότητα όποιος και να το χρησιμοποιεί ;) Δεν έχει να κάνει ούτε με ηλικία, ούτε με εμπειρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Εγω λεω να το ξεχασουμε, γιατι και βγαινουμε offtopic και αυτη η ιστορια δεν εχει τελος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ρε άσε το παιδί να εκφραστεί, microsucks, καλά τα λέει...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εγώ το πήρα το λάπυοπ..Είναι τέλειο..Χαζομάρες λένε οι καθηγητές όπως δεν θα μπαίνει ίντερνετ δεν θα αυτό δεν θα εκείνο και ότι να ναι..Παντού μπαίνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Δεν νομιζω πως η αναβαθμιση ειναι δουλεια της Mico, γιατι δεν εχει καμια σχεση με το hardware αυτου του netbook.

το λειτουργικο της μικροσοφτ και η αναβαθμισησ εινα συντελεστησ της κατασκευαστηκησ και τησ μικροσοφτ !
πχ τα hp τα οποια αγοραστηκαν με τα της 26 ιουνιου εχουν δωρεαν αναβαθμιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Κλαψ κλαψ:'(Πηγα χτες για το λαπτοπ και μου ειπαν οτι ειχε τελειωσει!!! Τι το προπαρηγγειλα τοτε??? Και τωρα πρεπει να ξαναπαω εκει και να περιμενω αλλες 2 ωρες!:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
μια φιλη μου παει πρωτη γυμνασιου και πηρε λαπτοπ και θα το χρειαζετε μονο σε 2 μαθηματα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Και αυτό απαγορεύεται. Το υπουργείο απαιτεί 3 μαθήματα την εβδομάδα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και αυτό απαγορεύεται. Το υπουργείο απαιτεί 3 μαθήματα την εβδομάδα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.

Στο 2ο και 5ο Γυμνασιο Κοζανης 1 μαθημα θα κανουν και αυτό με το ζόρι στα λάπτοπ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Τι να σου πω... Εμάς μας είπαν στην αρχή 5, μετά 2, μετά 3, μετά 4 και τώρα πάλι 2...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Mετά το Δεκέμβρη δεν θα κάνετε σε κανένα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Και μέχρι το Μάιο θα κάνουμε σε 15...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Μα είναι και ηλίθιοι. Δίνουν δωρο λάπτοπ αντί να κάνουν κάτι πιο χρήσιμο. Αφού αποδεικνύεται ότι τα λάπτοπ δε θα χρησιμέυσουν στο σχολικό χώρο τι τα δίνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
πιστεύεται πως είναι ένα καλό βήμα για την εξέλιξη της παιδείας της χώρας μας.Και εγώ συμφωνώ με αυτό,αρκεί να μην καταντίσει το λαπτοπ σε παιχνιδομηχανή ή για msn και facebook αλλά να βοηθήσει τα παιδιά και να τα εξικοιώσει με τους υπολογιστές.Βέβαια το τελευταίο θα πραγματοποιόταν σε μια καλά οργανωμένη ευρωπαική χώρα.Στην Ελλάδα πολύ δύσκολα θα γίνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
πιστεύεται πως είναι ένα καλό βήμα για την εξέλιξη της παιδείας της χώρας μας.Και εγώ συμφωνώ με αυτό,αρκεί να μην καταντίσει το λαπτοπ σε παιχνιδομηχανή ή για msn και facebook αλλά να βοηθήσει τα παιδιά και να τα εξικοιώσει με τους υπολογιστές.Βέβαια το τελευταίο θα πραγματοποιόταν σε μια καλά οργανωμένη ευρωπαική χώρα.Στην Ελλάδα πολύ δύσκολα θα γίνει..


Lol, όχι...ξεχάστε το. Με 1 GB Ram και 10 ίντσες οθόνη, στα netbooks αυτά δεν τρέχει παιχνίδι. Είναι πολύ πιο σκουπίδια απ'οσο νόμιζα και το διαπίστωσα κι από κοντά σήμερα που πήγα στο Πλαίσιο για αγορές μου, έκανα μια mini έρευνα και τα παμε και μ'ενα παιδί απο κει που μου τα είπε στα ίσα και χωρίς υπεκφυγές...Τα netbooks αυτά που χρεώνουν 450 ευρώ με το κουπόνι, κοστίζουν το ακριβότερο 300. Η επιταγή που υποτίθεται οτι έπρεπε να ειναι για φορητό υπολογιστή, έχει καταντήσει κουπόνι αγοράς netbook (και όχι laptop) με δυνατότητες όχι περισσότερες ενός i-phone, αντί να διαλέγετε τον υπολογιστή που θέλετε εσείς και που φυσικά μπορείτε να αγοράσετε κάποια μοντέλα με 450 ευρώ. Έχουν βγάλει στα ράφια ό,τι είχαν για πέταμα, δίνουν ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ μοντέλα στα πρωτάκια (τα οποία αγοράζουν με τους γονείς τους και φυσικά κανεις εκ των δύο δεν ξέρει που πάνε τα τεσσερα) κι αυτά που βγάλανε είναι μοντέλα πολύ παλιότερα, από stock. Αν είχε γίνει σωστός σχεδιασμός και ειχαν υποπτευθεί από πριν στο υπουργείο τι ακριβώς θα πουλούσαν οι εταιρίες, αν ειχαν έστω λίγο μυαλό, θα έκοβαν κουπόνια 350 ευρώ. Και πάλι τα ίδια προιόντα θα έδιναν, τι να πω ρε παιδάκι μου, κρίμα ειλικρινά. Με 700 αγόρασα Sony Vaio που κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ και δεν υπολείπεται σε τίποτα και με 450 στα μικρά δίνουν γελοιότητες που προσωπικά θα δεχόμουν να πάρω μόνο αν μου τα χαρίζανε...Και φυσικά πληρώνει το ΚΠΣ, ο γνωστός μαλάκας...
-----------------------------------------
Μα είναι και ηλίθιοι. Δίνουν δωρο λάπτοπ αντί να κάνουν κάτι πιο χρήσιμο. Αφού αποδεικνύεται ότι τα λάπτοπ δε θα χρησιμέυσουν στο σχολικό χώρο τι τα δίνουν;

Ε τι άλλο να δώσουνε...Αν και η συγκεκριμένη δράση δεν θα έπρεπε να γινει καν και τα κονδύλια να πάνε αποκλειστικά για να μεγαλώσει το ποσοστό κάλυψης των πρωτοετών φοιτητών, αλλά τέλος πάντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Να πώ την αλήθεια δεν περίμενα και κατι καλύτερο απο το ΥΠΕΠΘ.
Και γω χτες είδα την καθηγητρια μου που πήρε ενα τετοιο σαραβαλακι για τον γιο της και μονο γέλια δεν έβαλα.
Και μονο που ειδα την οθονη και οτι δεν ειχαν ουτε καν cd-rom καταλαβα περι τινος πρόκειται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Lol, όχι...ξεχάστε το. Με 1 GB Ram και 10 ίντσες οθόνη, στα netbooks αυτά δεν τρέχει παιχνίδι. Είναι πολύ πιο σκουπίδια απ'οσο νόμιζα και το διαπίστωσα κι από κοντά σήμερα που πήγα στο Πλαίσιο για αγορές μου, έκανα μια mini έρευνα και τα παμε και μ'ενα παιδί απο κει που μου τα είπε στα ίσα και χωρίς υπεκφυγές...Τα netbooks αυτά που χρεώνουν 450 ευρώ με το κουπόνι, κοστίζουν το ακριβότερο 300. Η επιταγή που υποτίθεται οτι έπρεπε να ειναι για φορητό υπολογιστή, έχει καταντήσει κουπόνι αγοράς netbook (και όχι laptop) με δυνατότητες όχι περισσότερες ενός i-phone, αντί να διαλέγετε τον υπολογιστή που θέλετε εσείς και που φυσικά μπορείτε να αγοράσετε κάποια μοντέλα με 450 ευρώ. Έχουν βγάλει στα ράφια ό,τι είχαν για πέταμα, δίνουν ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ μοντέλα στα πρωτάκια (τα οποία αγοράζουν με τους γονείς τους και φυσικά κανεις εκ των δύο δεν ξέρει που πάνε τα τεσσερα) κι αυτά που βγάλανε είναι μοντέλα πολύ παλιότερα, από stock. Αν είχε γίνει σωστός σχεδιασμός και ειχαν υποπτευθεί από πριν στο υπουργείο τι ακριβώς θα πουλούσαν οι εταιρίες, αν ειχαν έστω λίγο μυαλό, θα έκοβαν κουπόνια 350 ευρώ. Και πάλι τα ίδια προιόντα θα έδιναν, τι να πω ρε παιδάκι μου, κρίμα ειλικρινά. Με 700 αγόρασα Sony Vaio που κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ και δεν υπολείπεται σε τίποτα και με 450 στα μικρά δίνουν γελοιότητες που προσωπικά θα δεχόμουν να πάρω μόνο αν μου τα χαρίζανε...Και φυσικά πληρώνει το ΚΠΣ, ο γνωστός μαλάκας...
Ναι,είναι μάπα όπως έχω ξαναπεί αλλά το CS και το warcraft πιστεύω πως μπορούν να τα τρέξουν.και συμφωνώ με όλες τις απόψεις σου...
και όπως έχω ηδη πει τα πουλάνε άνετα μιας και το 80% των γονιών δεν ξέρουν τίποτα απο υπολογιστές, ειδικά αυτοί που μένουν σε επαρχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Bρε εμένα φωναξαν κατι γονείς για να τους διαλέξω λάπτοπ.
Και ειχαν ως μονο κριτηριο το design!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
miv Εμένα είναι 11,6 ιντσών και παίζει τα πάντα..Μέχρι και online games παίζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
miv Εμένα είναι 11,6 ιντσών και παίζει τα πάντα..Μέχρι και online games παίζει..

ποιο netbook αγόρασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top