Laptop σε μαθητές Α' Γυμνασίου

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
για τα acer εχω ακουσει τα χειροτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
για τα acer εχω ακουσει τα χειροτερα...

Το acerάκια είναι μια χαρά. :mad:
:P:P

Ακόμα δεν έχω κάποιο πρόβλημα αν και το έχω ξετινάξει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το acerάκια είναι μια χαρά. :mad:
:P:P

Ακόμα δεν έχω κάποιο πρόβλημα αν και το έχω ξετινάξει. :P

H ACER μπορεί να μην έχει την καλύτερη αντιπροσωπεία αλλά πιστέψτε με χειρότερη αντιπροσωπεία από την Rainbow που έχει η apple δεν υπάρχει. Eξάλλου από την σειρά aspire και μετά τα μοντέλα της acer είναι πολύ ποιοτικά


Πάντως θα προτιμούσα να μην πάρω αυτό [ame]https://www.youtube.com/watch?v=E98Eyl5Et0w[/ame] και να πάρω αυτό [ame]https://www.youtube.com/watch?v=fAyBaNwDX8c[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
το macbook air παλαιάς γενιάς κάνει 1500 ευρώ και συνεπώς δεν μπορείς να αγοράσεις macbook (πρέπει να δώσεις άλλα 1000). Το καινούριο macbook air κάνει 1800 ευρώ αλλά και αυτό δεν είναι και πολύ καλύτερο. Συνεπώς τα airmac είναι πανάκριβα και προσφέρουν πολύ λιγότερα από ότι αξίζουν. Το λίγο πιο χοντρό και λιγότερο διαφημισμένο Macbook κάνει 1100ευρω αν και αυτό είναι πολύ πιο ακριβό από αυτά που προσφέρει.

https://www.youtube.com/watch?v=Z0ERgZ9dztk

Προσωπικά apple δεν θα αγόραζα ποτέ γιατί σε αντίθετες με άλλες χώρες στην Ελλάδα υπερκοστολογούνται.



το acer μου (αspire 6920g) είναι καλύτερο από τα macbook (κάτω των 2000 ευρω) και ας το αγόρασα 900ευρώ



ebay;) και το macbook κάνει 750 $. Και δεν μπορείς να αγοράσεις ένα λάπτοπ που να κάνει τα ίδια (ή λιγότερα λεφτά) από οποιοδόποτε λάπτοπ της apple, να τρέχει και windows και να είναι καλύτερο. Ούτε να το ισχυριστείς δεν μπορείς. Και από τη βλακεία που έβαλες της dell εγώ πρωτιμώ mac. Επίσης εγώ προτιμώ το Powerbook που έχω παρά οποιοδήποτε acer (προσωπική εμπειρία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το video το έδειξα γιατί ήθελα να δείξω ότι με τα λεφτά που παίρνει κάποιος ένα airmac τa δίνει και παίρνει ένα κανονικό pc

Αγόρασα τον acer aspire 6920g πριν 1,5 χρόνο περίπου και είχε μέσα και bluray και hdmi και 4gb ram και όλα αυτά στην τιμή των 1000 ευρώ . ΙnteL core2 duo processor t8100 2,1ghz)
Η acer δεν είναι κινέζικη μάρκα ούτε αμερικάνική είναι ιταλική συνεπώς η αγορά ένος τέτοιου Laptop δεν σε επιβαρίνει με τις φορολογίες της αμερικης.
Η apple με το Macbook νέο μοντέλο έχει μικροσκοπική οθόνη 13,3 ιντσών . Έχει οθόνη NVIDIA GeForce 9400M δηλαδή κάρτα γραφικών που κυκλοφορούσε 2 χρόνια πριν στα κανονικά laptop. Eπεξεργαστή 2.13 GHz (δηλαδή το Macbook έχει τον ίδιο επεξεργαστή με τον acer που αγόρασα πριν 1,5 χρόνο με την ίδια τιμή. Τα αντίστοιχα σημερινά λαπτοπ έχουν 2,6ghz. Φυσικά το περίφημο macbook δεν έχει ούτε blu- ray ούτε hdmi αλλά έχει dvi (το δεν μπορεί να μεταφέρει ήχο και εικόνα ταυτόχρονα στην τηλεόραση). Και για να to τρέξεις πρέπει να αγοράσεις ειδικό gadget από τα apple store.
Το airmac έχει δυνατότητες ενός Netbook αλλά στην Ελλάδα αν είναι να δώσεις 1700 ευρώ μόνο κουτοί θα το αγοράσουν που θα κοιτάνε το design και όχι τις επιδόσεις. Το ebay είναι site δημοπρασιών δηλαδή ότι πάρεις μπορεί να βγει σκάρτο και φυσικά να έχεις σημαντικά προβλήματα με την rainbow. Και θα πληρώσεις και πολλά λεφτά για την metafora.




Φυσικά χρησιμοποίησες το επιχείρημα ότι το macbook τρέχει και windows...

(η acer όπως και πολλές άλλες μάρκες laptop χρησιμοποιούν παρόμοιο υλικό με την apple μπορούν να δεκτούν και αυτά mac os leopard. Mάλιστα το netbook της aspire 1 (289eyro) τρέχει μια χαρά τα leopard.)


[ame]https://www.youtube.com/watch?v=McI2zZHewsE[/ame]
:thanks:


Συνεπώς με 289 ευρώ στην Ελλάδα μπορώ να αγοράσω ένα laptop που κάνει ότι κάνει το airmac που κάνει 1800
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
1) Εγώ μιλάω για νόμιμο mac. Όταν ένα mac δεν έχει hardware της Apple, είναι ξεγραμμένο για μένα.
2) Στο ebay έχω αγοράσει ένα ipod nano, ένα PowerBook, κι ένα iPhone. Κανένα δεν είχε κανένα πρόβλημα. Αρκεί να διαλέξεις σωστά από ποιόν θα το αγοράσεις.
3) Μπορείς να αγοράσεις και από το insomnia...
4) Τα mac έχουν ενσωματωμένα τα προγράμματα που πληρώνεις στην Microsoft. π.χ. Open Office, ενώ το microsoft office συνήθως το αγοράζεις.
5) Από πότε έχουν τα macbook αποκλειστικά μικρή οθόνη;;; Ας πάρουμε macbook pro.
6) Εφόσον τα laptop σου φαίνονται ακριβά, τότε ας πούμε πως με 700? παίρνουμε σταθερό (τέτοιο έχω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
1) Το υλικό της αpple δεν είναι της apple αλλά είναι άλλων 3ων κατασκευαστών. Η αpple όπως και η hp η dell, η αcer και όλες αυτές οι εταιρίες δεν φτιάχνουν υλικό αλλά το συναρμολογούν. Το macbook air και τα macbook αποτελούνται από υλικό της GeForce (κατασκευής της nvidia), την ιntel και πάει λέγοντας. Η apple έχει έχει κάνει καλό promotion και σε συνδιασμό με το βασισμένο σε unix λειτουργικό της κατάφερε και πουλάει προιόντα προηγούμενης τεχνολογίας σε hardware με πολύ ακριβές τιμές. Το υλικό που έχει η apple είναι ένα βήμα παρακάτω από τους ανταγωνιστές (hp, acer, dell…). To software είναι αρκετά όμορφο και τα τελευταία xronia κάνει πολλά βήματα μπροστά.
2) Σημασία δεν έχει πως το αγοράζεις εσύ αλλά πως το αγοράζει ο πολύ ο κόσμος στη Ελλάδα... Η apple στα προϊόντα της είναι πολύ πιο ακριβή από οποιαδήποτε άλλη εταιρία στην Ελλάδα.
3) Το Microsoft office ΠΑΝΤΑ το αγοράζεις όπως και τα windows. Όπως και το mac oς και τα προγραμματάκια τα πληρώνει και δεν είναι τσάμπα. (όταν αγοράζεις υπολογιστή με ενσωματωμένα λειτουργικά τα πληρώνεις με την αγορά του. Τα linux και τα open office ειναί open source software είναι τζάμπα. Ta openoffice υπάρχουν και στα windows και είναι free δεν είναι δημιουργία της apple. Ta open office ( αν και είναι πολύ καλά ως τωρα δεν μπορούν να συγκριθούν με την σουίτα της Microsoft η οποία έχει βγάλει και ειδική έκδοση με λιγότερες δυνατότητες στα mac από αυτή των windows δυνατότητες).
4) Δεν μου φαίνονται τα λαπτοπ ακριβά τα mac μου φαίνονται. Και είναι αφού το ίδιο μηχάνημα χωρίς τα φρου φρου και τα αρώματα της apple είναι παλιάς τεχνολογίας. Eντάξει τα mac os είναι ωραία και εντυπωσιaκά αλλά η Microsoft έχει μεγαλύτερη συμβατότητα σε software από 3ους κατασκευαστές…. και για αυτό 19 χρόνια τώρα είναι κυρίαρχη στον χώρο τον υπολογιστών.



[ame]https://www.youtube.com/watch?v=0-22EpQOm8c&feature=fvw[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixalisRodos

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...μπορειτε να προτεινετε μερικα λαπτοπ για να μην παω να παρω καμια μουφα:P αν ξερετε μερικα πειτε. εως 500 ευρω ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεδομένου ότι οι περισσότερες εταιρίες θέλουν να βγάλουν κέρδος τα pc που θα σου προτείνουν από το μαγάζί θα είναι πατάτες (των 100eyrw) για αυτό να μην στηρίζεσαι στην άποψη του πωλητή γιατί είναι βέβαιο πως θα σε κοροιδέψουν.

θα σου προτείνω μερικά Netbook τα οποία ξεχωρίζουν:

1) https://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1337793&x=30&category=1000000702&catalog=21 το Acer Aspire ONE 751h-52Bp Blue (θέλει προσοχή επειδή κυκλοφορούν και οι παλιές εκδόσεις του που είναι αρκετά πιο κάτω σε ποιότητα). Ο λόγος που θα το διάλεγα είναι η οθόνη υψηλής ανάλυσης 11.6 ιντσών (1366 x 768). Επίσης αναγνωρίζει 5,1 ποιότητα ηχείων. (Όταν το αγοράσεις δώσε λίγα να λεφτά και πες τους να σου βάλουν επιπλέον 1gbram. (να έχεις 2). Να προσέχεις να πάρεις αυτό το μοντέλο και μην σου πλάσάρουν τον παλιό aspire 1
2) Εγώ αν ήμουν 1η γυμνασίου θα διάλεγα Turbo-X Escape Blue Student https://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1337823&x=30&category=1000000702&catalog=21 Έχεις καλύτερα χαρακτηριστά από τον aspire 1... η camera είναι 1,3mpx ενώ του aspire 0,3mpx, και έχει καλύτερο επεξεργαστή. Kαι έχει οθόνη lcd ενώ ο αcer έχει οθόνη led (χειρότερη)


Αν σου αρέσει κανένα άλλο Pc πες το όνομα του να σου πω αν είναι καλό :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AgGeliCo0zZz

Νεοφερμένος

Η Αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Άμα θες παρ' το δικό μου... μαλακίες θα είναι ούτως ή άλλος... θέλω να δω τι OS θα τρέχουν...
-----------------------------------------


Εγώ πώς τα χρησιμοποιώ μια χαρά;;; Ξέρεις πόσο χρήσιμο είναι για μένα, ένα μαθητή πρώτης που λες κι εσύ, ένα λάπτοπ; Εγώ το έχω ανάγκη. Για σένα δεν ξέρω.


που το εχεις αναγκη????σου ειναι πολυ χρησιμο...(???)που για πες μου να μαθω και εγω????δλδ εμεις που διαβαζουμε χωρις λαπτοπ ειμαστε χαζοι..???τι παραπανω θα σου προσφερει το λαπτοπ?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
που το εχεις αναγκη????σου ειναι πολυ χρησιμο...(???)που για πες μου να μαθω και εγω????δλδ εμεις που διαβαζουμε χωρις λαπτοπ ειμαστε χαζοι..???τι παραπανω θα σου προσφερει το λαπτοπ?????

Ειπε πουθενα οτι δεν ειναι χρησιμο για σας και για τους φοιτητες και γενικα για ολους τους μαθητες της Ελλαδας??? Ειπε οτι οσοι δεν παρουν ειναι χαζοι??? Ολοι σχεδον συμφωνουμε οτι ολοι οι μαθητες, απο γυμνασιου μεχρι φοιτητες, χρειάζονται λαπτοπ!!! Απλως φετος αποφασισαν να το κανουν πραξη, και ετσι εδωσαν σε μας... αν ειχαν αποφασισει πιο παλια, και ειχες εσυ και ολοι οσοι δεν πανε πρωτη, ουτε που θα σκεφτοσουνα να διαφωνήσεις για αυτην την πραξη! Και επισης το εχουμε αναγκη οπου θα το ειχες και εσυ αν επερνες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
που το εχεις αναγκη????σου ειναι πολυ χρησιμο...(???)που για πες μου να μαθω και εγω????δλδ εμεις που διαβαζουμε χωρις λαπτοπ ειμαστε χαζοι..???τι παραπανω θα σου προσφερει το λαπτοπ?????

Σιγά μη το χρησιμοποιώ για διάβασμα. Προσωπικά έχω καλό λάπτοπ+Υπολογιστή. Αλλά εγώ σκέφτομαι τα άλλα παιδιά, που δεν ξέρουν τι σημαίνει internet. Κι όχι επειδή είναι του τύπου «Εμένα ο πατέρας μου έχει βάλει windows 7 και σας γαμάω γιατί ξέρω να παίζω υπολογιστή καλύτερα απ' όλους». Εγώ εννοώ ότι δεν έχουν ΛΕΦΤΑ, να καλύψουν τέτοια έξοδα... βέβαια αυτοί είναι τα θύματα των μαγαζιών. Θα πάρουν χωρίς δεύτερη σκέψη αυτό που θα τους πασάρει ο πωλητής... σε όποια τάξη και να έδιναν τα λάπτοπ το ίδιο βλακεία θα ήταν. Απλά αν τα έδιναν στη δευτέρα δεν θα έλεγαν τίποτα στη δευτέρα, το ίδιο στη τρίτη και στη πρώτη λυκείου, ενώ αν τα έδιναν στη 2α λυκείου, τα μισά (fashion victims) θα λέγανε «Α ωραία θα πάρουμε λάπτοπ» και οι άλλοι μισοί θα παραπονιόντουσαν που δεν δόθηκαν τα λεφτά σε φοιτητές. Γιατί αυτό θα έπρεπε να γίνει απ' την αρχή. Δεν είπα τίποτα όπως «Είστε χαζοί». Μη βγάζεις απ' το μυαλό σου πράγματα. Εμένα το δικό μου το λάπτοπ μου προσφέρει διάφορα πράγματα όπως τη μετακίνιση ως αποσκευή στις "διακοπές" που έκανα φέτος (δηλαδή είχε μέσα chessbase, fritz 11, rybka, crafty, Glaurung, Naum και άλλα. Το συγκεκριμένο λάπτοπ μας το κλέψανε. Ήταν fujitsu siemens). Αν εσύ δεν έχεις τι να το κάνεις, δεν είναι δικό μου πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
σημερα θα παραγγειλω λαπτοπ και δεν ξερω τι μαρκα και χρωμα!!!πειτε κανενα καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bibiblock

Νεοφερμένος

Η bibiblock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
αυτο το θεμα με εκνευριζει....διοτι χθες εγινε χαμος στο σχολειο με τις επιταγες και τα πρωτακια ολο μας κοκορευονταν γτ νομιζουν πως θα τα περνουν και στο σχολειο....ναι καλα ας κανουν ορεξη.......οσο για εσενα @nn@love προτινω ενα απλο μαυρακι....οχι σαν καποιους που λενε λαχανι και βλακειες.....απο μοντελα μη με ρωτας.....ααα και τωρα που το σκεφτομαι ποσα ευρω ειναι η επιταγη???γτ εμενα κατι φιλες μου που πανε πρωτη ειπαν πως δεν μπορουν να προσθεσουν χρηματα και να παρουν οτι μοντελο θελουν.....νομιζω πως δεν ισχυει εεεε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όπως και να 'χει τα πήραμε τα κουπόνια χθες και νομίζω κατά το τέλος του μήνα θα ξεκινήσουμε να παίρνουμε τα laptop.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
1η Οκτωβρίου φτάνουν τα λάπτοπ απ' την Αθήνα στην επαρχία. Συνεπώς και στην Αθήνα θα αρχίσουν να τα πουλάνε 1η Οκτωβρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*eirhnh*

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
είστε πολύ τυχερά!!!

κρίμα που δεν δίνουν τα pc στη 1η λυκείου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
σας συμβουλεύω να ψάξετε πρώτα πριν αγοράσετε και να μην αγοράστε βάσει design ή ότι άλλο θα σας λένε στα καταστήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Από την στιγμή που τα μαγαζιά διαλέγουν τι υπολογιστές θα πάρουν τα παιδιά σημαίνει ότι τα μαγαζιά αυτά βγάζουν μεγάλο κερδος εις βάρος του ελληνικού δημοσίου.
Θα μπορούσε απλά το ελληνικό δημοσιο να κάνει συμφωνία με μια μονάχα εταιρία παραγωγής μετά από διαγωνισμό π.χ. hp, turbo x έτσι θα υπήρχε μια σημαντική μεγάλη έκπτωση σε αυτά τα μαγαζιά. Φυσικά και πιστεύω ότι δεν θα χρησιμοποιούν καθόλου υπολογιστές στην εκπαίδευση διότι δεν έχει αναπτυχθεί κανένα σοβαρό πρόγραμμα που θα βοηθήσει ουσιαστικά τους μαθητές να μεταφέρουν την εκπαίδευση στους υπολογιστές (πράγμα που έχει γίνει σε άλλες χώρες όπως η Κένυα. Επίσης σε τέτοια ηλικία τα παιδιά δεν κοιτάνε τον καλό υπολογιστή (γιατί απλά δεν ξέρουν) αλλά το στυλ για αυτό οι εταιρίες βγάζουν και υπολογιστές μάγκικους αλλά προηγούμενης τεχνολογίας



[ame]https://www.youtube.com/watch?v=GBLBNJMAXWw[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εγώ θα το πάρω από το MultiRama έχει 25 διαφορετικά και μόνο τα 4 έχουν Windows:( και αυτά δεν έχουν vista αλλά XP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top