Laptop σε μαθητές Α' Γυμνασίου

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Η καθηγήτρια γαλλικών μου στο ιδιαίτερο που είναι και σε γυμνάσιο, έδωσε εξετάσεις και πήρε άδεια να διδάσκει μάθημα με την βοήθεια υπολογιστών. .
Μπράβο! Πολύ θετικό μου ακούγετε. Εγώ απλά δεν είχα ακούσει κάτι τέτοιο ,αλλά αφού το λες εσύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

falegk

Νεοφερμένος

Ο Αντωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
καλα για να διδάξουν ενα μάθημα δεν θα θέλει και τρομερές γνώσεις.
3-4 μαθήματα να κάνουν πάνω σε πρόγραμμα (μαλον για pdf) τελείωσε.

δεν θελει τίποτα το σπουδαίο να μάθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
π@π@ρι@ 4η μερα στο σχολειο και ουτε κουβεντα για λαπτοπ...

τα συμπερασματα δικα σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
π@π@ρι@ 4η μερα στο σχολειο και ουτε κουβεντα για λαπτοπ...

τα συμπερασματα δικα σας

Εγώ δεν ξέρω αν θα πάρω, γιατί θα πάω σε Ξένο Σχολείο στην Αίγυπτο, όμως ακολουθεί όπως όλα τα σχολεία, τα standards του Υπουργείου Παιδείας της Ελλάδος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 136129

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δεν ξέρω αν θα πάρω, γιατί θα πάω σε Ξένο Σχολείο στην Αίγυπτο, όμως ακολουθεί όπως όλα τα σχολεία, τα standards του Υπουργείου Παιδείας της Ελλάδος.


Τι να πω ρε παιδιά στο γυμνάσιο που πάο μου είπαν ότι έχουν πάρει τα κουπόνια και περιμένουν να τους πουν πότε να μας στα δώσουν.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AgGeliCo0zZz

Νεοφερμένος

Η Αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
και εγω χαιρομαι !!!!:D:D:DΚαι τόσα παιδιά που με ξέρουν και θα πάνε θα με βρίζουν!!!Εγώ φταίω που θα δώσουν σ' εμάς λάπτοπ!!:jumpy:


πιστεψε με εγω που παω τωρα δευτερα δεν εχω αναγκη το λαπτοπ!!!εσυ που θα το χρησιμοποιεις??να κανεις τις εργασιες σου σαν καλο παιδι και μετα να μπαινεις και να λιωνεις???αυτη ειναι η ουσια???δεν συμφωνω καθολου με αυτο που εκανε η "παιδεια" μας γιατι το λαπτοπ δεν το χρειαζεσαι ΕΣΥΥΥΥ αλλα τα παιδια του πανεπιστημιου,τα παιδια του λυκειου...αυτοι οχι εσυ που δεν ξερεις να γραφεις και να διαβαζεις ακομη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Μπορει ενας λογος που θα παρουμε λαπτοπ ειναι για να "μαθουμε να διαβαζουμε και να γραφουμε"!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
απο οτι ακουσα το λαπτοπ θα δωθει τον Νοεμβριο

σκοπος ειναι η εξικοιωση με την τεχνολογια...

υπαρχουν πολλα "παιδια" που δεν εχουν αγγιξει ΑΚΟΜΑ PCs
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asura97

Νεοφερμένος

Ο Asura97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ελεος μερικοι δηλαδη! Σας δινουνε τον γαιδαρο και σεις κοιτατε τα δοντια!!!Αν εχει θετικο αποτελεσμα σε μας, τοτε θα δωσουν και σε σας!!! Αφου πληρωνει η Ε.Ε. τοτε ΜΠΟΡΟΥΝ να δωσουν και σε σας. Απλως το δοκιμαζουνε φετος σε μας. Μπορει οταν δουν οτι ειναι παρα πολυ χρησιμο(που στ'αληθεια ειναι), να δωσουν σε περισσοτερες ταξεις, αλλα και στους φοιτητες, που τοσο πολυ το χρειαζονται! (Δεν το λεω ειρωνικα)

P.S. Το λαπτοπ θα δωθει κανονικα απο αρχες Οκτωβρη. Πηγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^IoaNNa^

Νεοφερμένος

Η Ioanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
κανονικά έπρεπε να δώσουν και σε εμάς δλδ έλεος δν είναι δίκαιο...!:(:mad:πφφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Άμα θες παρ' το δικό μου... μαλακίες θα είναι ούτως ή άλλος... θέλω να δω τι OS θα τρέχουν...
-----------------------------------------
πιστεψε με εγω που παω τωρα δευτερα δεν εχω αναγκη το λαπτοπ!!!εσυ που θα το χρησιμοποιεις??να κανεις τις εργασιες σου σαν καλο παιδι και μετα να μπαινεις και να λιωνεις???αυτη ειναι η ουσια???δεν συμφωνω καθολου με αυτο που εκανε η "παιδεια" μας γιατι το λαπτοπ δεν το χρειαζεσαι ΕΣΥΥΥΥ αλλα τα παιδια του πανεπιστημιου,τα παιδια του λυκειου...αυτοι οχι εσυ που δεν ξερεις να γραφεις και να διαβαζεις ακομη!!!!

Εγώ πώς τα χρησιμοποιώ μια χαρά;;; Ξέρεις πόσο χρήσιμο είναι για μένα, ένα μαθητή πρώτης που λες κι εσύ, ένα λάπτοπ; Εγώ το έχω ανάγκη. Για σένα δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...XaL...just me

Νεοφερμένος

Η. ..XaL...just me αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω πηγαινω πρωτη γυμνασιου ...αλλα ακομη δν ξερουμε αν θα παρουμε... ειδικα τ σχολειο μς βσκ δν εχουν αναφερει καν αυτο το θεμα...νομιζω οτι ολα ειναι ψεματα...
-----------------------------------------
πιστευτε οτι θα παρουν ολες οι πρωτες???...αν μας δωσουν τα λαπτοπ θα ειναι πιο ευκολα τα μαθηματα...αλλα θα αργισουμε να τα παρουμε...που εγω προφανως πιστευω πως δεν θα τα παρουμε καν (νομιζω...:)τελος παντων θελω να σας πω οτι το θεμα δεν εχει αναφερθει καθολου σε κανενα γυμνασιο π ξερω....τωρα τι να σας εμενα δεν με πολυενδιαφερει...επειδη εχω κομπιουτερ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
σημερα το πρωι μας εδωσαν μια επιστολη προς τους γονεις που λεει οτι αυριο και την Δευτερα καποιες ωρες , οι γονεις θα μπορουν να πανε να παραλαβουν τα κουπονια με την αστυνομικη τους ταυτοτητα και για τους αλλοδαπους την αδεια παραμονης....

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
σημερα το πρωι μας εδωσαν μια επιστολη προς τους γονεις που λεει οτι αυριο και την Δευτερα καποιες ωρες , οι γονεις θα μπορουν να πανε να παραλαβουν τα κουπονια με την αστυνομικη τους ταυτοτητα και για τους αλλοδαπους την αδεια παραμονης....

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙ

Τέλεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
To θέμα δεν είναι λόγω κόντρας ή ζήλειας των μεν προς τους δε.Αλλά είναι κάτι άχρηστο εν τέλει αφού θα το χρησιμοποιήτε στην καλύτερη σε 3(!) μαθήματα από τα 12 ξέρω εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
εγώ πιστεύω πως θα αργήσουν να δώσουν τα κουπόνια για τους υπολογιστές σε όλα τα σχολεία.Εγώ πάντως δεν έχω δει κανένα πρωτάκι στο σχολείο να κυκλοφορεί με laptop αλλά κυκλοφορούν κανονικά με την τσάντα..
Σάμπως μου φένεται πιο πολύ φασαρία πριν τις εκλογές παρά για κανονική εφαρμογή της χρήσης υπολογιστή σε σχολεία,μακάρι να μην είναι έτσι βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εμάς μας είπανε ότι θα τα χρησιμοποιούμε σε 5 μαθήματα και ότι το λιγότερο ήταν ούτως ή άλλος 3. Επίσης, η υποδιευθύντρια είπε (ο διευθυντής έπαθε έμφραγμα, είναι στο νοσοκομείο) ότι θα μας τα δώσουν εντός του Σεπτεμβρίου... επίσης, ο Πληροφορικός (και αναπληρωματικός υποδιευθυντής αυτή τη στιγμή...) είπε ότι μπορεί να έχουν Λίνουξ μιας και τα Windows είναι ακριβά και τα πρώτα είναι δωρεάν...:lol: Γουστάρω! Σε όλο το σχολείο μόνο εγώ θα ξέρω πώς δουλεύουν...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
παιδια η αδερφη μ σημερα το πρωι πηρε το κουπονι για το λαπτοπ και απο οτι μαθαμε θα μπορουν ολα τα πρωτακια να το προμηθευτουν απο 1η οκτωβριου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εμείς πήραμε έκκληση για τους γονείς, με διορία μέχρι τη παρασκευή που μας έρχεται... αλλά δεν ξέρω κανένα μαγαζί στη Λαμία που να τα έχουν φέρει τα λάπ-τοπ, γιατί έχω ρωτήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Μου είπε ο δάσκαλος πληροφορικής τι θα γίνει..Αναμένεται από αρχές Οκτώβρη..Είναι 450 Ευρώ,δεν μπορούμε να συμπληρώσουμε παραπάνω χρήματα,Τα μαγαζιά είναι ενημερωμένα,στο κουπόνι έχει οδηγίες,είναι συγκεκριμένοι οι υπολογιστές,έχουν οθόνη 11 ιντσών,βάρος 1,5 κιλών και είναι για απλή χρήση..Επίσης θα έχει μέσα προγράμματα για τα μαθήματα του σχολείου..Αυτά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top