Laptop για το Πανεπιστήμιο

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
τελος παντων το λαπτοπ που πηρα ειναι σε εξαιρετικη προσφορα απο 800 σε 600 και για οσους αναρωτιουνται το μηχανιμα εχει υβριδικο σκληρο δισκο

Ενταξει τον υβριδικο δεν τον λες και πλεονεκτημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Ενταξει τον υβριδικο δεν τον λες και πλεονεκτημα

απο συμβατικο hdd καλυτερο εξαλλου για αυτο το αλλαξα σε ssd ,ωστε να εχω εξωτερικο σκληρο ενα υβριδικο που ειναι ενα κλικ καλυτερος απο τον hdd
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μιλάτε πάντως περισσότερο για παιχνίδια παρά για εργασίες του πανεπιστημίου.
Ξέρω φοιτητή ΗΜΜΥ που μια χαρά την έβγαλε με ένα laptop μέσης χρηματικής κλίμακας.

Είναι ανάλογα την χρήση και τις απαιτήσεις του κάθε χρήστη.
Προσωπικά, είχα αγοράσει όταν ήμουν στην Πράγα (Erasmus), laptop με 200€ και μια χαρά έμπαινα στο Internet και έκανα την δουλίτσα μου με office (όσο αφορά με εργασίες) καθώς και εφαρμογές λχ Skype. Το μόνο (-) ήταν ότι αργούσε όταν ξεκινούσε σε λειτουργία και καμιά φορά κόλλαγε αλλά overall για τα λεφτά που έδωσα και για τις απαιτήσεις που είχα ήταν Jet.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι για έναν μέσο φοιτητή ένα laptop των 300-400€ είναι κομπλέ.

Ο μέσος φοιτητής θέλει να κάνει τις εργασίες του, να μπαίνει στο Internet και να χρησιμοποιεί τις κοινές εφαρμογές χωρίς να "μπλοκάρει" το σύστημα. Δεν είναι ούτε ο pc maniac, ούτε ο hacker, ούτε ο απόλυτος gamer.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Ο μέσος φοιτητής θέλει να κάνει τις εργασίες του, να μπαίνει στο Internet και να χρησιμοποιεί τις κοινές εφαρμογές χωρίς να "μπλοκάρει" το σύστημα. Δεν είναι ούτε ο pc maniac, ούτε ο hacker, ούτε ο απόλυτος gamer.
Ίσως έχεις δίκαιο για το μέσο φοιτητή οικονομικής σχολής.
Ο μέσος φοιτητής πληροφορικής, πολυτεχνείων, φυσικομαθηματικών και άλλων σχετικών σχολών, χρειάζεται κάτι παραπάνω από αυτό για να ασχοληθεί απρόσκοπτα με τη σχολή του. Τώρα το αν επειδή το λάπτοπ θα μπορεί να παίζει παιγχνίδια τον παρασύρει και αντί να ασχολείται με τη σχολή παίζει, είναι εντελώς διαφορετικό ζήτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ίσως έχεις δίκαιο για το μέσο φοιτητή οικονομικής σχολής.
Ο μέσος φοιτητής πληροφορικής, πολυτεχνείων, φυσικομαθηματικών και άλλων σχετικών σχολών, χρειάζεται κάτι παραπάνω από αυτό για να ασχοληθεί απρόσκοπτα με τη σχολή του. Τώρα το αν επειδή το λάπτοπ θα μπορεί να παίζει παιγχνίδια τον παρασύρει και αντί να ασχολείται με τη σχολή παίζει, είναι εντελώς διαφορετικό ζήτημα.

Αυτές οι σχολές που αναφέρεις είναι η μειοψηφία του μηχανογραφικού δελτίου και όχι η πλειοψηφία.
Γενικά, οι μέσες απαιτήσεις είναι χαμηλές γενικά. (Το αν εθελοτυφλείς είναι δικό σου θέμα)
Δεν έχει σχέση ότι είμαι απόφοιτος οικονομικής σχολής... έχω τόσους φίλους-γνωστούς και βλέπω.

Αυτοί οι οποίοι είναι λογικό να έχουν μεγαλύτερες απαιτήσεις είναι φοιτητές πολυτεχνείων και τμημάτων Πληροφορικής, που παρεπιπτόντως έχω δει πάρα πολλά άτομα να βγάζουν απρόσκοπτα την σχολή τους με μεσαίας χρηματικής κλίμακας υπολογιστές.

Όχι, δεν είναι διαφορετικό ζήτημα, διότι οι περισσότεροι διαλέγουν pc σύμφωνα με τα παιχνίδια που θέλουν να παίζουν και όχι ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ.

Το TOPIC είναι Laptop για το πανεπιστήμιο.
Δεν είναι για gaming...ούτε για φοιτητές ΗΜΜΥ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αυτές οι σχολές που αναφέρεις είναι η μειοψηφία του μηχανογραφικού δελτίου και όχι η πλειοψηφία.
Γενικά, οι μέσες απαιτήσεις είναι χαμηλές γενικά. (Το αν εθελοτυφλείς είναι δικό σου θέμα)
Δεν έχει σχέση επειδή είμαι απόφοιτος οικονομικής σχολής, έχω τόσους φίλους-γνωστούς και βλέπω.

Αυτοί οι οποίοι είναι λογικό να έχουν μεγαλύτερες απαιτήσεις είναι φοιτητές πολυτεχνείων και τμημάτων Πληροφορικής, που παρεπιπτόντως έχω δει πάρα πολλά άτομα να βγάζουν απρόσκοπτα την σχολή τους με μεσαίας χρηματικής κλίμακας υπολογιστές.

Όχι, δεν είναι διαφορετικό ζήτημα, διότι οι περισσότεροι διαλέγουν pc σύμφωνα με τα παιχνίδια που θέλουν να παίζουν και όχι ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ.

Το TOPIC είναι Laptop για το πανεπιστήμιο.
Δεν είναι για gaming...ούτε για φοιτητές ΗΜΜΥ :)

Ακριβώς, το θέμα είναι λάπτοπ για το πανεπιστήμιο, όχι για τους γνωστούς σου που βγάλανε ημμυ και πληροφορικές με μεσαία μηχανήματα. Επίσης δεν είναι θέμα για generic απαντήσεις προς έναν μέσο φοιτητή όλων των σχολών. Τέλος, το αν οι περισσότεροι επιλέγουν λάπτοπ με βάση τις ικανότητές του για παιγχνίδια είναι άσχετο και αδιάφορο, γιατί, νομίζω, συμφωνήσαμε ότι το θέμα είναι λάπτοπ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Διαφωνώ σε αυτό που λέτε:

Οι υπολογιστές είναι απαραίτητο στους φοιτητές όλων των σχολών. Ακόμα και στις πιο απλές εργασίες ο δυνατός υπολογιστής θα σας γλυτώσει σε χρόνο και χρήμα και ψυχiκή υγεία. Τι να την κάνεις την οικονομία αν σου κάνει 1 λεπτό να σου ανοίξει το word ή το chrome ή 3 λετπά να ανοίξεις το pc. Στην τελική αν το pc σου σέρνεται δεν έχεις διάθεση να googlαρεις, να ψάξεις και να επεκτείνεις τις γνώσεις του στο τομέα σου.

Επίσης οι εποχές έχουν αλλάξει και παίρνοντας ένα καλό pc τώρα στα 1000 ευρώ την δεκαετία τη βγάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
εξαρτάται τις ανάγκες της σχολής παιδιά... Άλλο πράγμα το λάπτοπ για μια σχολή π.χ. Βιολογία, βασικά πράγματα, Excel, Web κλπ, και άλλο για φοιτητή ΗΜΜΥ και πληροφορικής.

Ότι λάπτοπ και να ναι, με SSD, θα τη κάνει τη δουλειά, για απλά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Διαφωνώ σε αυτό που λέτε:

Οι υπολογιστές είναι απαραίτητο στους φοιτητές όλων των σχολών. Ακόμα και στις πιο απλές εργασίες ο δυνατός υπολογιστής θα σας γλυτώσει σε χρόνο και χρήμα και ψυχiκή υγεία. Τι να την κάνεις την οικονομία αν σου κάνει 1 λεπτό να σου ανοίξει το word ή το chrome ή 3 λετπά να ανοίξεις το pc. Στην τελική αν το pc σου σέρνεται δεν έχεις διάθεση να googlαρεις, να ψάξεις και να επεκτείνεις τις γνώσεις του στο τομέα σου.

Επίσης οι εποχές έχουν αλλάξει και παίρνοντας ένα καλό pc τώρα στα 1000 ευρώ την δεκαετία τη βγάζει.

Μα δεν νομίζω ότι κανείς υποστήριξε ότι ο υπολογιστής ΔΕΝ είναι απαραίτητος για φοιτητές όλων των σχολών.
Απλά, ποικίλει η επιλογή υπολογιστή ανάλογα με τις απαιτήσεις της σχολής, του ίδιου του χρήστη καθώς και της οικονομικής δυνατότητας.

Συγγνώμη, αλλά διαταράσσεται η ψυχική υγεία κανενός επειδή αντί για 3 secs θα περιμένει 7 secs για να ανοίξει το Word/Chrome?
Δηλαδή, είναι τραγικό αυτό που λες. Και δεν μιλάμε για έναν επιχειρηματία ο οποίος μπορεί να χάσει € από αυτήν την καθυστέρηση, αλλά για έναν φοιτητή τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.

Είσαι υπερβολικός και τα βλέπεις υπό το πρίσμα των πανύψηλων απαιτήσεων σου διότι ο average user απέχει πολύ από αυτό.
Έχουμε γεμίσει άτομα που παίρνουν Mac και πανάκριβα laptops που θέλουν -απλά- να δείχνονται, α και ... σερφάρισμα στο Web.

Επίσης, ζούμε σε εποχές, που 1000€ είναι 400-500 ώρες εργασίας.

Υπάρχουν πολύ καλοί υπολογιστές με τα μισά λεφτά από αυτά που λες, που κρατάνε στο χρόνο και υπερκαλύπτουν τις απαιτήσεις της σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Αγαπητοί φορουμιτες μετά από πολύ σκέψη προχώρησα στην αγορά του MacBook Pro 13" early 2015 το μοντέλο με τα 128gb όπως είχα αναφέρει και σε προηγούμενο ποστ και έως τώρα είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την απόδοση του αν και δεν έχω τρέξει προγράμματα που θα ασχολούμαι στο τημμυ.Η μόνη μου ανησυχία είναι πως η μνήμη που φοράει είναι μικρή και δεν είμαι σίγουρος αν θα χωρέσει όλα τα προγράμματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Αγαπητοί φορουμιτες μετά από πολύ σκέψη προχώρησα στην αγορά του MacBook Pro 13" early 2015 το μοντέλο με τα 128gb όπως είχα αναφέρει και σε προηγούμενο ποστ και έως τώρα είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την απόδοση του αν και δεν έχω τρέξει προγράμματα που θα ασχολούμαι στο τημμυ.Η μόνη μου ανησυχία είναι πως η μνήμη που φοράει είναι μικρή και δεν είμαι σίγουρος αν θα χωρέσει όλα τα προγράμματα

Όταν λες λίγη μνήμη εννοείς μικρό αποθηκευτικό χώρο. Υποθέτω ότι έχεις 8GB RAM που είναι μια χαρά.

Έχεις 128GB PCIe-based flash storage.

Δες τη διαφορά στη ταχύτητα του κλασικού σκληρού δίσκου (hdd) με τη flash storage ακόμα και με τον ssd.


Ο αποθηκευτικός χώρος είναι μικρός (256 gb θα είσαι πιο άνετα) αλλά σίγουρα φθάνουν για τα προγράμματα στη σχολή. Πάρε ένα σκληρό δίσκο εξωτερικό για ταινίας, photos κ.λπ.

Σε κάθε περίπτωση όταν οι τιμές σε αυτούς τους σκληρούς πέσουν μποπρείς να τον αντικαταστήσεις.


Καλή αρχή. Ξεκίνα να μαθαίνεις από τώρα μην περιμένεις από τη σχολή.
https://www.udemy.com/learning-python-not-the-snake/learn/v4/overview

Συγγνώμη, αλλά διαταράσσεται η ψυχική υγεία κανενός επειδή αντί για 3 secs θα περιμένει 7 secs για να ανοίξει το Word/Chrome?
Δηλαδή, είναι τραγικό αυτό που λες. Και δεν μιλάμε για έναν επιχειρηματία ο οποίος μπορεί να χάσει € από αυτήν την καθυστέρηση, αλλά για έναν φοιτητή τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.

Ο χρόνος είναι χρήμα. 3 sec με 7 sec έχει μεγάλη διαφορά π.χ. στο 8ωρο μπορείς να κερδίζεις 1 ώρα τουλάχιστον για την ξεκούρασή σου. Και δεν υπάρχει διάκριση μεταξύ απλών και εξεικεμένων χρηστών. καθώς και οι απλοί χρήστες σερφάρουν. Δεν έχεις παρατηρήσει το φαινόμενο κάποιοι να χρησιμοποιούν το κινητό τους ακόμα και στο σπίτι για facebook, σερφάρισμα κ.λπ.. Η πλειοψηφία τους το κάνει γιατί τα pcia τους σέρνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
13 ίντσες είναι πάρα πολύ λίγες. Αν θες macbook πάρε 15ρι ή μην πάρεις(εκτός αν έχεις main desktop και θες κάτι φορητό). Με τα ίδια λεφτά ή με πολύ λιγότερα μπορείς να πάρεις ένα κανονικό λάπτοπ(κατά προτίμηση χωρίς "u" επεξεργαστή) και να του περάσεις λίνουξ. Αυτό στην αρχή δεν ακούγεται ότι καλύτερο επειδή τo mac είναι το καλύτερο λειτουργικό από την πλευρά του χρήστη, αλλά σε βάθος χρόνου θα το μάθεις και θα το φτιάξεις όπως εσύ ακριβώς θες, ενώ προφανώς θα τρέχει πολύ πιο γρήγορα από το macbook.

EDIT: Τελικά λες ότι το πήρες = φαιλ. Πάρε οθόνη και πληκτρολόγιο να μην είσαι με 13 ίντσες. Επίσης μετά από λίγο πέτα τα μακ και χώσε λίνουξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
13 ίντσες είναι πάρα πολύ λίγες. Αν θες macbook πάρε 15ρι ή μην πάρεις(εκτός αν έχεις main desktop και θες κάτι φορητό). Με τα ίδια λεφτά ή με πολύ λιγότερα μπορείς να πάρεις ένα κανονικό λάπτοπ(κατά προτίμηση χωρίς "u" επεξεργαστή) και να του περάσεις λίνουξ. Αυτό στην αρχή δεν ακούγεται ότι καλύτερο επειδή τo mac είναι το καλύτερο λειτουργικό από την πλευρά του χρήστη, αλλά σε βάθος χρόνου θα το μάθεις και θα το φτιάξεις όπως εσύ ακριβώς θες, ενώ προφανώς θα τρέχει πολύ πιο γρήγορα από το macbook.

EDIT: Τελικά λες ότι το πήρες = φαιλ. Πάρε οθόνη και πληκτρολόγιο να μην είσαι με 13 ίντσες. Επίσης μετά από λίγο πέτα τα μακ και χώσε λίνουξ

Πληρωσε για να παρει Mac και θα πει δε γαμιεται, ας βαλω λινουξ που θα εβαζα και σε ενα λαπτοπ με τα μισα λεφτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προφανως, ειναι πολυ πιο ισχυρο και η εκμαθηση του ειναι απαραιτητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πληρωσε για να παρει Mac και θα πει δε γαμιεται, ας βαλω λινουξ που θα εβαζα και σε ενα λαπτοπ με τα μισα λεφτα;

περίεργο, νόμιζα πως τα macbook τα παίρνεις κυρίως για το hardware
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasgalliakis

Νεοφερμένος

Ο kostasgalliakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Πέρασα ΗΜΜΥ και έχω ένα desktop σχεδόν 6ετίας, να πάρω ένα λάπτοπ μόνο για χαλαρή χρήση και παρουσιάσεις 400-500 ευρώ ή να πάρω κάτι καλύτερο με 700-800?

Τα χαρακτηριστικά του desktop:
Operating system: Windows 10 Pro 64-bit

cpu:AMD Phenom II X4 955
Deneb 45nm Technology

RAM: 8,00GB Single-Channel DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)

Motherboard: MSI 870A-G54 (MS-7599) (CPU1)

Graphics: 1024MB ATI AMD Radeon HD 5570 (Sapphire/PCPartner)

Storage: 465GB Western Digital WDC WD5000AAKS-00V1A0 ATA Device (SATA)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάρε με 800 ευρώ προφανώς. Βέβαια καλύτερα πάρε καινούριο desktop ή αναβάθμισε αυτό που έχεις και όταν και αν σου χρειαστεί λάπτοπ βλέπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rouke

Νεοφερμένος

Ο Rouke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ρε παιδια ειναι οντως τοσο απαραιτητο το λαπτοπ; Σκεφτομαι να αγορασω, αλλα το ψηνω περισσοτερο για PC. Συγκεκριμενα σκεφτομαι να τον κανω custom build κομματι-κομματι. Θα χρειαστει τοσο πολυ να εχω λαπτοπ μαζι μου στην σχολη; Η αδερφη μου που ειναι αποφοιτος μου ειπε πως σπανια εως ποτε χρειαστηκε λαπτοπ στη σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
καλά σου είπε η αδερφή σου. Το λαπτοπ μπορεί να σε διευκολύνει 1-2 φορές που ίσως χρειαστεί να δείξεις κάτι ( αντί να το κάνεις στα pc της σχολής σου ας πούμε ) αλλά γενικά απαραίτητο δεν είναι. Χτίσε ένα desktop κι επένδυσε και σε ένα καλό monitor και είσαι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Ρε παιδια ειναι οντως τοσο απαραιτητο το λαπτοπ; Σκεφτομαι να αγορασω, αλλα το ψηνω περισσοτερο για PC. Συγκεκριμενα σκεφτομαι να τον κανω custom build κομματι-κομματι. Θα χρειαστει τοσο πολυ να εχω λαπτοπ μαζι μου στην σχολη; Η αδερφη μου που ειναι αποφοιτος μου ειπε πως σπανια εως ποτε χρειαστηκε λαπτοπ στη σχολη.

Aναλογα τη σχολη. Σε μερικές είναι απαραίτητο εργαλείο,εμείς το κουβαλάμε παρα πολύ συχνά,για να μην πω συνέχεια,μαζί μας. Όσοι δεν είχαν,αναγκάστηκαν να αγοράσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top