Laptop για το Πανεπιστήμιο

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.

Νομίζω πως είναι το ιδανικό για μένα αλλά δεν μαρέσει, βέβαια θα αντέξει περισσότερο απ ότι θα άντεξε ένα κανονικό λάπτοπ. Αν και όταν είπα σιδεροφάγος απλά εννοούσα πως εμφανίζει μερικά προβλήματα και όχι πως τρώω σίδερα, το καταλάβατε θεωρώ. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Έχω και εγώ σκοπό να αγοράσω ένα καλό λάπτοπ για το πανεπιστήμιο!
Θέλω να αντέξει τουλάχιστον 4 -5 χρόνια... Να μπορώ να κάνω αξιοπρεπώς τη δουλειά μου (εργασίες, προγράμματα κτλ.) , να μπορώ να βλέπω ταινίες και να έχει μια σχετικά καλή κάμερα..
Αυτά τα δύο πιστεύετε είναι καλά ή υπερβολικά για αυτά που θέλω??
Lenovo G5070
Dell Inspiron 3542
Δέχομαι και άλλες προτάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Μ' αρέσει που οι περισσότεροι μαθητές φαντάζονται ότι στο Πανεπιστήμιο θα χρειάζονται έναν ΗΥ λες και είναι στελέχη πολυεθνικών εταιρειών. Ρε παιδιά η περισσότερη δουλειά που θα έχετε ως φοιτητές θα είναι χειρωνακτική. Μιλάτε για εργασίες λες και θα σας ζητήσουν καμία διπλωματική από το 1ο εξάμηνο. Γνώμη μου, αγοράστε κάτι απλό τουλάχιστον για παιχνίδι και για facebook...αφού εκεί θα περάσετε πολλές ώρες. Μην κοροϊδευόμαστε και μην πετάτε λεφτά τζάμπα. Θα σας χρειαστούν για ενοίκια, καπότες, μοδάτα σουτιέν, 10ήμερες σε Μύκονες, παγοπέδιλα στην Αράχωβα, μοδάτα κλαρινοτζιν,...κλπ. Το Ελληνικό φοιτητικό πακέτο συνήθως κοστίζει πολλά λεφτά αφού συνήθως αναλώνεται σε μαλακίες και όχι σε πράγματα που όντως ωφελούν στην μάθηση. Δεν θα σπουδάσετε και στο ΜΙΤ της USA. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Μ' αρέσει που οι περισσότεροι μαθητές φαντάζονται ότι στο Πανεπιστήμιο θα χρειάζονται έναν ΗΥ λες και είναι στελέχη πολυεθνικών εταιρειών. Ρε παιδιά η περισσότερη δουλειά που θα έχετε ως φοιτητές θα είναι χειρωνακτική. Μιλάτε για εργασίες λες και θα σας ζητήσουν καμία διπλωματική από το 1ο εξάμηνο. Γνώμη μου, αγοράστε κάτι απλό τουλάχιστον για παιχνίδι και για facebook...αφού εκεί θα περάσετε πολλές ώρες. Μην κοροϊδευόμαστε. Δεν θα σπουδάσετε και στο ΜΙΤ της USA. :P

Εγώ δεν μίλησα για εργασίες του τύπου που κατάλαβες εσύ..
Είπα τις απαιτήσεις μου σε σχέση με το λάπτοπ που θέλω να αγοράσω και ζήτησα μια γνώμη από όσους ξέρουν κάτι περισσότερο ...
Συγγνώμη αν δημιούργησα τέτοια εντύπωση ....:whistle:
Ευχαριστώ για τη βοήθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Αγόρασε κάτι απλό και με λίγα χρήματα. Βρες και αν παίζει καμία έκπτωση. Έτσι και αλλιώς αναλώσιμο είναι. Μετά από 2-3 χρόνια θα είναι ματρακάς.

Συμβουλή από φίλο μου τεχνικό: Μην ακουμπάτε το laptop σε επιφάνειες που να "ιδρώνει", όπως στρώμα κρεβατιού. Χαλάει η μπαταρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vilas

Νεοφερμένος

Ο Vilas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Έχω και εγώ σκοπό να αγοράσω ένα καλό λάπτοπ για το πανεπιστήμιο!
Θέλω να αντέξει τουλάχιστον 4 -5 χρόνια... Να μπορώ να κάνω αξιοπρεπώς τη δουλειά μου (εργασίες, προγράμματα κτλ.) , να μπορώ να βλέπω ταινίες και να έχει μια σχετικά καλή κάμερα..
Αυτά τα δύο πιστεύετε είναι καλά ή υπερβολικά για αυτά που θέλω??
Lenovo G5070
Dell Inspiron 3542
Δέχομαι και άλλες προτάσεις...

Κοιτα, ενας φοιτητης χρειάζεται ενα λαπτοπ με τα εξης χαρακτηριστικά :
Επεξεργαστη Intel i3
4gb ram
500 gb σκληρο
Δηλαδη με αυτα κανεις την δουλεια σου και με το παραπανω.Οποτε θα μπορούσες να κερδισεις κανα 100 + για να παρεις ενα με i3 αντι i7 κτλ. Μεταξύ των δυο που ποσταρες ,προσωπικα θα διάλεγα το Lenovo καθως έχει διπλασια μνήμη Ram και χωρητικότητα απο το αλλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

polymnios

Νεοφερμένος

Ο polymnios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
το lenovo για την χρηση που το θες ειναι φοβερο παρτο μην το σκεφτεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Έχω και εγώ σκοπό να αγοράσω ένα καλό λάπτοπ για το πανεπιστήμιο!
Θέλω να αντέξει τουλάχιστον 4 -5 χρόνια... Να μπορώ να κάνω αξιοπρεπώς τη δουλειά μου (εργασίες, προγράμματα κτλ.) , να μπορώ να βλέπω ταινίες και να έχει μια σχετικά καλή κάμερα..
Αυτά τα δύο πιστεύετε είναι καλά ή υπερβολικά για αυτά που θέλω??
Lenovo G5070
Dell Inspiron 3542
Δέχομαι και άλλες προτάσεις...

https://www.you.gr/proionta/laptop,tablet/foritoi-ypologistes/laptop/nb-lenovo-g500-i3-3110m-59399237 !! Αψογο,φτηνο,ο,τι πρεπει για φοιτητη !! Δε θα χαλασεις 600αρι για 2-3 πραματακια!! Το πηρα και πεταει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Κοιτα, ενας φοιτητης χρειάζεται ενα λαπτοπ με τα εξης χαρακτηριστικά :
Επεξεργαστη Intel i3
4gb ram
500 gb σκληρο
Δηλαδη με αυτα κανεις την δουλεια σου και με το παραπανω.Οποτε θα μπορούσες να κερδισεις κανα 100 + για να παρεις ενα με i3 αντι i7 κτλ. Μεταξύ των δυο που ποσταρες ,προσωπικα θα διάλεγα το Lenovo καθως έχει διπλασια μνήμη Ram και χωρητικότητα απο το αλλο :)
Οκ θα το κοιτάξω.. Γι'αυτό πόσταρω κιόλας αυτές τις επιλογές να ξέρω αν είναι υπερβολικές ή όχι...
Ευχαριστώ
το lenovo για την χρηση που το θες ειναι φοβερο παρτο μην το σκεφτεσαι
Τελικά μάλλον σε lenovo θα καταλήξω με πιο προσιτή τιμή..
https://www.you.gr/proionta/laptop,tablet/foritoi-ypologistes/laptop/nb-lenovo-g500-i3-3110m-59399237 !! Αψογο,φτηνο,ο,τι πρεπει για φοιτητη !! Δε θα χαλασεις 600αρι για 2-3 πραματακια!! Το πηρα και πεταει!!
Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση! Φαίνεται όντως καλό!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Οκ θα το κοιτάξω.. Γι'αυτό πόσταρω κιόλας αυτές τις επιλογές να ξέρω αν είναι υπερβολικές ή όχι...
Ευχαριστώ

Τελικά μάλλον σε lenovo θα καταλήξω με πιο προσιτή τιμή..

Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση! Φαίνεται όντως καλό!:D

Πραγματικα αξιζει!! Μη παρεις πιο ακριβο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Έχει κανείς εμπειρία με turbo-x laptop? Ειναι όσο χάλια όσο λένε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemis1996

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Αρκετά οικονομικό, καλό φαίνεται.
Το δεύτερο μαρέσει περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
για τα λαπτοπ toshiba τι γνωμη εχετε?? οχι για καποιο συγκεκριμενο μοντελο, για την εταιρεια γενικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
edit: λάθος θέμα :P χαχαχα
Πάντως εγώ λάπτοπ δεν παίρνω, θα βολευτώ με το toshiba μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemis1996

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
για τα λαπτοπ toshiba τι γνωμη εχετε?? οχι για καποιο συγκεκριμενο μοντελο, για την εταιρεια γενικα...

γενικά η Toshiba είναι από τις καλύτερες εταιρίες φορητών υπολογιστών. Βγάζει πολύ καλά μοντέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Εγώ πήρα πέρυσι το DELL Inspiron 3521 ( με intel CORE i7) Είμαι ΥΠΕΡευχαριστημένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamboxer

Νεοφερμένος

Η dreamboxer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
εγώ έχω ενα laptop asus ....''σκυλί''....!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top